Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A vödrös savanyúságból 2 hét múlva ki kell szedni a dolgokat vagy maradhat benne sokáig? fórum

A vödrös savanyúságból 2 hét múlva ki kell szedni a dolgokat vagy maradhat benne sokáig? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 23. 08:37
Nyugodtan hagyd benne, csak mindig tiszta kanállal, villával nyúlj bele.A tetejére egy tányért szoktam tenni, akkor bármeddig eláll.
11. dru_34
2013. szept. 22. 23:43
Nem kell kiszedni, de a nagyobbakat érdemes felvágni, mert gyorsabban átjárja a lé. Szoktam a tetejére egy nagy jénai tetőt tenni, ez lenyomja a lébe a zöldségeket, így nem éri levegő. Nekem bevált, még sosem romlott meg.
10. tedin
2013. szept. 22. 21:55
Nem kell kiszedni!
2013. szept. 22. 20:48
Szia ! Nem kell kiszedni a vödrös savanyúság éppen arra jó, hogy folyamatosan újra lehet bele rakni ami belevaló. Viszont amikor szükséges az étekezéshez kivenni belőle, kézzel nem szabad belenyúlni. Én olyan nagyméretű műanyag csipeszt használok de olcsón lehet kapni piacokon fából készült alkalmatosságot. Már nagyon régóta vödrösen teszem el a savanyúságot még soha nem romlott el.
2013. szept. 22. 20:12

Azért is hívják bedobálosnak is, ha elfogy belőle a savanyuság, 2x3 még lehet potolni friss dologkal,

a levet. De maradhat nyugottan tavaszig is.

2013. szept. 22. 20:11

Én úgy gondolom hogy vannak a gyors savanyúságok amik X idő alatt elkészülnek és 2-3 hét után el kell fogyasztani mert valószínű nem tartalmaz tartósító szert ezért megromlik .


És vannak a tartósítószert tartalmazó savanyúságok amik a nátrium benzoát és társai segítségével akár egy egész szezont lehet a lében a zöldség .


A másik pedig a légmentes tér szerintem azt vakummal lehet elérni vagy teljesen fel kell engedni a felöntő lével a cserép edényt és úgy lezárni akkor lehet még légmentes szóval a cserép edény az jó de ha nem tartalmaz valamilyen tartósító szert akkor mielőbb el kell fogyasztani.


A mi fajta hordósunkba folyamatosan tesszük a zöldségeket így egész télen el áll nagyon vigyázunk hogy semmi kis morzsa vagy szennyeződés ne kerüljön bele .

2013. szept. 22. 20:01
Dehogy kell! Vödrös, hordós, cserépedényes mind bennemarad a télen végig. Ahogy előttem írták, annyit veszünk ki a mennyi kell a aktuális étkezéshez. Nagyon ügyes vagy, hogy ilyeneket teszel el!
2013. szept. 22. 19:32

a lé nem hiszem, hogy hűtőben sokáig eltartható.


a cserépedény légmentesen zár, mert a peremébe mindig kell önteni vizet

2013. szept. 22. 19:31
anyuméknál végig abban vannak, éppen az aktuális étkezéshez veszik ki a megfelelő mennyiséget
2013. szept. 22. 19:30
milyen dolgokat?
2013. szept. 22. 19:30

A vödrös savanyúságból 2 hét múlva ki kell szedni a dolgokat vagy maradhat benne sokáig?


A múlt hét végén raktam bele az uborkát és most a pici cukkinit, öklömnyi káposztát félbe vágva, apró csillagtököt, kis dinnyét. Ha benne marad a lében hetekig akkor lesz valamilyen baja?

Ha ki kell szedni, akkor lé nélkül a hűtőben, műanyag dobozban tartandó?

(Mázas cserép edényem van és a pincébe raktam le.)


Visszatérve a csillagtökre : Volt amelyik egy kicsit nagyobb volt, de azért egyben raktam a lébe. Szoktátok esetleg elvágni több részre a nagyobb belevalókat?


Válaszotokat előre is köszönöm! :))

2013. szept. 22. 19:30
A vödrös savanyúságból 2 hét múlva ki kell szedni a dolgokat vagy maradhat benne sokáig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook