Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülői Munkaközösség tevékenysége - ötletek, tapasztalatok stb. fórum

Szülői Munkaközösség tevékenysége - ötletek, tapasztalatok stb. (beszélgetős fórum)


2013. szept. 22. 20:27

köszönöm a hozzászólásokat!


Enissa, úgy van nálunk, hogy minden csoportban van 2 szm-szülő. Ez összesen 8 anyuka. Úgy gondoltam, szükség lenne legalább évi kettő szm-értekezletre, ezt hívtam tea-délutánnak:) Létrehoztam facebook-on is egy klubot csak a szülőknek, kértem az elején, h nyugodtan írjon, keressen bárki, ha gondja, felvetése stb. van, hiszen ezért vagyunk. Senki nem jelentkezett még... (hozzáteszem, tavaly óta vagyok szm-elnök, csak közben szültem és most tudnék komolyabban foglalkozni a dologgal. a fb viszont egy éve él már)


A saját csoportunknak tervezem összehozni egy ismerkedős szombat d.u.-t pl, bográcsozással stb.



Salabakter, bocsánat, ha féreérhető voltam, de én nem a szülőktől várom az anyagi támogatást, cégeket szeretnék megkeresni, hátha 1-2 helyen sikerrel járnék.


Az ovis bált nem érzem lehúzásnak, van egy jegyár, amiben vacsora van, plusz aki tud, hoz tombolatárgyat, és a tombola bevétele megy az ovinak. Aki pedig nem jön el, vehet támogatói jegyet, ha akar(!). Az az érdekes, hogy ez a bál már legalább 10 éve létezik (korábban részt vettem 2-3on, rokonok révén), mindig "teltház" volt, nem csak szülők, hanem szülők baráti társasággal, szuper hangulat volt mindig.


A gyereknapot eddig az ovi szervezte, csak megkérdeztek minket, van-e programjavaslatunk, a többit a vezető intézte.


Holnap megkeresem a vezetőt a garázsvásár ötletével - aki akarja, behozná megunt dolgait (gyerekruha, játék, vagy akár akvárium) és kiárusítanánk egy péntek d.u. pl, a befolyt összeg menne az ovinak. Lehetne sk süteményt is árulni, forralt bort. de ez még képlékeny, előbb meglátom, mit szól hozzá :)

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Szimonic)
2013. szept. 22. 16:38

Szia!

Már nem kezdődik jól. Csak az SZM-es anyukáknak szervezel tea délutánt? Miért nem a csoportnak?.....ha a többi anyuka megtudja, nem fog örülni a klikkesedésnek. Lehet ha meghívnád egy hétvégi közös kirándulásra a szülőket nagyon jó közösséget sikerülne összekovácsolni. Nem tudom hol éltek, de egy nagy liget, erdei tisztás, ahol esetleg lehetne egy bográcsozást is összehozni tökéletes ismerkedési alkalom lehetne.

Most itt az ősz, szervezz buszos almaszedést egy délelőttre, a gyerekek biztos élveznék.

Maradj ilyen lelkes,de vonj be mindenkit, nem biztos, hogy mindenki lelkes lesz attól, ha pénzt kell pluszban adni és nem azért, mert nem szívesen tenné, hanem, mert esetleg nincs neki miből. :S

Sok sikert a munkádhoz!!

A gyerekek gyönyörűek. :))

2013. szept. 22. 15:54
Az ovis szülői bálon nyilván azért voltak kevesen,mert tudták,hogy ez is csak egy alkalom,hogy a zsebükből kihúzzátok a pénzt.Nem mindenki van úgy eleresztve,hogy ilyen lelkes szmk-s minden ötletére dobálják a pénzt.Az unokám ovijában is lelkes szmk-s volt,minden ovónő születés-névnapjára több ezres ajándékra gyűjtött azon felül,hogy havonta 3000 ezret beadtunk.
4. r-iett (válaszként erre: 1. - Szimonic)
2013. szept. 22. 15:19
Nálunk volt újsággyűjtés,télapós,karácsonyi stb stb kicsi vásár a bejáratnál (az egyik szm-tag lelkesen egy hétig minden reggel majd egész délután ott ült) volt amikor gyerekrucikat lehetett felajánlani és akkor azokkal ült ott.
2013. szept. 22. 14:51
Nálunk hagyomány minden évben a gyermeknapi majális, amit az SzM szervez. Gyerekprogramok, pl bábszínház, ugrálóvár, arcfestés, lufihajtogatás, büfé, tombola, zsákbamacska, stb... A befolyt összeg pedig minden évben karácsonyi játékvásárlásra fordítódik.
2013. szept. 22. 14:39
szervezhettek családi napot, egy célért, ahol felléphetnek a gyerekek, szintén mehet egy célra a pénz, sütivásáron keresztül, vagy támogatói jegyes rendezvényt is csinálhattok.
2013. szept. 22. 14:33

sziasztok! újdonsült szm-elnökként kérem a segítségeteket. Lelkes (túlbuzgó?) anyukaként szeretném kicsit fellendíteni óvodánkban az óvoda-szülő kapcsolatot. Első körben egy összejövetelt (tea-/kávé-/sütidélutánt) szerveznék az szm-es anyukáknak, h megismerjük egymást, illetve meghallgassuk a felvetéseket, ötleteket, bármit, ami az óvodával, a tanévvel kapcsolatos.

Óvodánk alapítványára befolyt összegeket a kültéri játékok korszerűsítésére fordítjuk. Ehhez is várnék ötleteket, honnan lehetne pénzt "szerezni", azon túl, h minden évben van egy ovis szülői bál (amin tavaly irtó kevés szülő jelent meg), a tombolából és támogatói jegyekből befolyt összeg úgyis odamegy. Gondoltam még adventi vásárra, garázsvásárra (megunt játékok, ruhák, bármi értékesítése - ami egészében az ovinak menne).


Szóval várok további ötleteket, vagy bármit, ami ezzel kapcsolatos és segíthetne, hogy szorosabb legyen az együttműködés, illetve segíthetnénk az ovit anyagiakban is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook