Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol lehet felméretni egy 6 éves IQ szintjét? fórum

Hol lehet felméretni egy 6 éves IQ szintjét? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. davider (válaszként erre: 55. - Zebracsikó)
2013. szept. 23. 10:43
Köszi meg lesem:-)
55. zebracsikó (válaszként erre: 53. - Davider)
2013. szept. 22. 19:27
igen, és ez is rengeteg fajta feladattal, bővíthető, nagyon ajánlom
2013. szept. 22. 19:09
én szóltam...
53. davider (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2013. szept. 22. 18:56
Ez is valami játék?
52. holdem (válaszként erre: 47. - 9d7efeb022)
2013. szept. 21. 15:24
Ez egy nagyon rossz meglátás, és igen, ahogy zebracsikó írta, nem adhatnak SNI kódot sem. Amilyen kórképeket felsoroltál, azokat meg nem lehet csak úgy rákenni valakire, ahhot megfelelő tünetegyüttesre van szükség..
51. holdem (válaszként erre: 47. - 9d7efeb022)
2013. szept. 21. 15:22
Nem akarom befeketíteni őket, de a Gekkóval olyan tapasztalatom volt, hogy a hajam majdnem kihullott. A standard teszteket hibásan vették fel. Hát abból nyilvánvalóan semmit nem lehet leszűrni. De én még mindig azt mondom, hogy nem érdemes sehova elvinned, csak ha te is úgy látod, hogy nyilvánvaló problémák vannak. Ha pedig viszed, az mindenképp a nev.tan. legyen, ott tisztességesen megnézik, és valid eredményeket kapsz. Többé-kevésbé..mert ugye feladathelyzetben máshogy teljesít a gyerkőc, és egy alkalom nem alkalom.
50. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Davider)
2013. szept. 21. 15:06
ajánlom a Logico-t is
49. zebracsikó (válaszként erre: 47. - 9d7efeb022)
2013. szept. 21. 15:06
Nevelési Tanácsadó nem adhat SNI diagnózist.
2013. szept. 21. 14:44
Hat ugy döntöttünk majd megnézem itt a Nevelési tanácsadót de ha nincs akkor nem viszem sehova majd itthon többféle logikai,kézségfejlesztő játékokat szerzünk be tegnap be is szereztük a MiniLük játékot hat szuper jo kis logikai feladatok vannak hozza es lehet füzete két venni hozza mindig egyre nagyobbaknak valót:-)))
47. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Davider)
2013. szept. 20. 21:06

pszichológiai tanácsadó vagy gekko esetleg?

A Nevelési Tanácsadót Én nem javaslom,ha "csak" az a baj,hogy túl okos,és előrébb jár a korosztályánál,mert képesek felüldiagnosztizálni,és még a végén SNI-s lesz holott semmi baja nincs.

Hiperaktív,megkésett beszédfejlődésű,nagyfokú figyelemzavar azt,még megértem,de azért mert okosabb mint a többi....

46. zebracsikó (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2013. szept. 20. 17:55
(* jav. többszempontú...inkább egybeírnám..talán)
2013. szept. 20. 17:53

az IQ-teszt önmagában kevés, semmit nem árul majd el a gyerek jelleméről, személyiségéről, magatartásáról...


Vidd el a Neveléis Tanáűcsadóba, komplex, több szempontú vizsgálatokat végeznek majd rajta

44. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Davider)
2013. szept. 20. 15:40

Szar lehet már az óvónéniknek. Annnyira sajnálom őket!!! :D

De most tényleg, hogy jön ahhoz a gyereked, hogy minden kérdésre tudja a választ???

Pff... Biztos vagyok benne, hogy nem a Te gyerekedet ejtették fejre, hanem az óvónőket. És ami a még szebb, hogy az ilyenek felelnek a felnövekvő nemzedékek intézményes neveléséért. :(((


Amúgy a Nevelési Tanácsadóban teljeskörűen felmérik a gyerekeket, értelmi, mozgásos és figyelem-koncentráció témában is. De én lehet, hogy a helyedben nem egészen így tálalnám a "problémát", amíg csak lehet, visszatartanám, hogy a gyereknek éles az esze, nehogy csak halogassák a vizsgálatot, mondván, sürgősebb esetek is vannak. Bár bevallom, nem ismerem behatóbban a Nev.Tan. működését. :)

43. davider (válaszként erre: 42. - Holdem)
2013. szept. 20. 13:54
Pontosan en ennek tudtam be,hogy ilyen kis energia bomba:-))))
42. holdem (válaszként erre: 41. - Davider)
2013. szept. 20. 13:53
Mire megszokják szegény gyerekek, mit hogyan kérnek a csoportban, kinek hogy kell megfelelni, jön egy másik. Fantasztikus..
41. davider (válaszként erre: 39. - Holdem)
2013. szept. 20. 13:51
Szülni mentek majd egyik nem tetszet a másiknak a másikra tetszett az igazgatónak a harmadik maradhatott volna de másik csoportba, így viszont inkább elment megint szült egy szóval így:-)
40. holdem (válaszként erre: 38. - Annie1130)
2013. szept. 20. 13:49
Esélyes :)
39. holdem (válaszként erre: 36. - Davider)
2013. szept. 20. 13:48
Jézus... hogy sikerült ennyi óvónéninek váltani egymást? Hallás... ja, azt is nagyon szeretik vizsgálgatni. De az sokszor lehet csupán figyelmetlenség is. Persze lehetnek átmeneti problémák egy elhúzódó betegség miatt. De ha kihozták, hogy nincs baj, akkor nem érdemes foglalkozni azzal sem. Nagy valószínűséggel a kislányod egy édes, cserfes kiscsaj lehet, akiben sok az energia, és amolyan társaság központja, ezért válaszolgat mások helyett. Az is lehet, hogy nagyon érett, és unja már az ovis feladatokat. Ha a könyökén jön ki, és nem jelent kihívást számára, akkor is lehet nehezen megülős..
38. Annie1130 (válaszként erre: 34. - Holdem)
2013. szept. 20. 13:46
Inkább az óvónénit kellene vizsgálat alá vetni, nem? :)
37. 10846c73f8 (válaszként erre: 35. - Davider)
2013. szept. 20. 13:44

Nem akartam már ide többet írni, mivel értelmetlen.


De, ha a méreten aluli halakkal való párhuzam kapcsán nem iróniát érzékeltek a radarjaid, akkor erre megint mit lehetne mondani? Biztos azért mondtam, hogy tényleg dobáld majd a gyereket a folyóba, ha nem hozza az elvárt szintet...


Amikor tehetség gondozóba küldenék a gyereked az iq teszt kapcsán, akkor pont ugyanazt mondják, amit én, vagy a barátnőd. A megfogalmazás lehet, hogy más, és más ember tollából, de nagyjából mindenki pontosan ugyanazt mondta.


De tényleg maradjunk annyiban, én vagyok itt az irritáló egyén, és nem bosszantalak tovább a jelenlétemmel.

36. davider (válaszként erre: 34. - Holdem)
2013. szept. 20. 13:41

Na az tényleg az:-)))

Pedig te nem is ismersz:-)))

Mármint naplo olvasás stb.mar volt ,hogy süket,nem hall,vagy butus akkor 2,5 eves volt akkor is csinaltattak tesztet vele ami jol sikerült sőt ...túl jol:-)

De az egy másik óvó néni volt :-)

Mert ezba 4. Évünk de a 8. óvó nőnk:-)

35. davider (válaszként erre: 33. - 10846c73f8)
2013. szept. 20. 13:39
Ő nem bántott,nem belém kötött,nem itelkezet ha elolvasod még egyszer ironikus a bejegyzés:-)))
34. holdem (válaszként erre: 32. - Davider)
2013. szept. 20. 13:38
Ahogy leírtad, én nem látom értelmét így semmilyen vizsgálatnak. Az óvónéni fura.:)
33. 10846c73f8 (válaszként erre: 28. - Adb20ce52a)
2013. szept. 20. 13:37

Hogy jön ide a nevelés? Miért akarsz te valamit belémdumálni, amit szóba se hoztam?


Ez már nagyon kötözködés és mellébeszélés jellegű részedről.


"A másikon meg ne törd a fejed, felesleges" - Én hiába mondtam ugyanazt, amit te, nekem sosem lehet igazam, neked meg mindig igen. Értem.


Részemről kiszálltam a diszkurzusból.

32. davider (válaszként erre: 30. - Holdem)
2013. szept. 20. 13:36
Itthon imadunk gyongyot fűzni,festeni,rajzolni,a teso szobáját saját kezűleg dekoraljuk ő segít mindenben,feladat lapokat is szeret kitölteni,szerep jatekozni szóval nem mondhatnám,hogy a finom mozgással baj lenne ..es le is köti imádja a vásárlói való gyonygyoket kirakni hercegnoket es mar szépen kiteszi száj,orr,a ruha is változatos csíkokat tett bele.....szóval itthon nincs gond vele csak szemtelen:-)))
31. holdem (válaszként erre: 29. - Davider)
2013. szept. 20. 13:31
Akkor azt nem lehet mondani, hogy nincs lekötve a gyerkőc. :)
30. holdem (válaszként erre: 27. - Davider)
2013. szept. 20. 13:29
Könnyen lehet, akár a kiemelkedő képességű gyermekeknél is, hogy figyelemzavarosak. De némely óvónőnek az is szemet szúr, ha valaki csak szimplán túl aktív. :S Próbálj vele otthon leülni, sé olyan feladatokat csinálni, amihez tartós figyelemre van szüksége. Rengeteg játékos feladatlapot találhatsz a neten. Ha te is úgy látod, hogy csapong a figyelme, vagy otthagyja, akkor esetleg érdemes elvinni a nevelési tanácsadóba. De ha nem tapasztalsz semmi furcsát, feleslegesnek találom. De minden intézménybe kell, hogy járjon logopédus. Keresd fel, és kérd meg, hogy lessen rá. ŰŐ majd többet tud mondani.
29. davider (válaszként erre: 22. - Holdem)
2013. szept. 20. 13:28
Járunk heti egyszer játszóházba es heti 2 * rokyzik amit imád,sajnos most ennyi fér bele ,mert terhes vagyok de megy majd úszni októberben télen pedig korcsolyazni is....JA es heti egyszer járunk lovagolni.......
28. adb20ce52a (válaszként erre: 24. - 10846c73f8)
2013. szept. 20. 13:26

Honnan tudod, hogy nem járatják ilyenekre? Erre értettem, mikor azt mondtam "hogyan nevelik". Lehet, hogy heti 7 napból 8-on van foglalkoztatva és nem a tv előtt ücsörög.


A másikon meg ne törd a fejed, felesleges...

27. davider (válaszként erre: 22. - Holdem)
2013. szept. 20. 13:25
Az óvó no vajon miért akarja,hogy el vigyem mondtam kérdezze meg aki felmérte hova lehetne ....azt mondta majd megkérdezi......
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook