Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kétnaponta "sörözés" ez normális? fórum

Kétnaponta "sörözés" ez normális? (beszélgetős fórum)


1 2
48. balageee (válaszként erre: 1. - Pakung)
2013. okt. 7. 19:46

Teljesen normális! Ez nem alkoholizmus! Sörözni jó!

Ne aggódjál, hanem közös programokon gondolkodj, vagy menj el vele sörözni, akkor megtudod, mennyi sört iszik meg mit művel ott.

25 még fiatal volt 27 már öreg sörözni tényleg:)

Nem tudhatod mennyi pénzt költ el ott és annak sincs sok köze ehhez, hogy otthon lakik meg rezsi, kaja ingyen van. Szerintem ne következtess elhamarkodottan, és ne akard "megkötni", mert az kontraproduktív lehet:)

47. 1a05563e94 (válaszként erre: 1. - Pakung)
2013. okt. 1. 13:32
Hát nem nagyon.Én legalábbis hülyét kapnék,nem vagyok ehhez szokva,sőt.Jól gondolod meg.
46. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - Pakung)
2013. szept. 24. 16:48

Ez a gyerek most nem úgy néz ki, hogy ilyen lesz.


De ha együtt laknátok (nem házasságban) , akkor is ezt csinálná? Ezt meg kellene próbálni, mert a "fél fizetése?! Az nagyon sok, akármennyit keres.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Pakung)
2013. szept. 21. 22:23

Ez nem ok az ivászatra.

A fiam is itthon lakik és még sem jár sörözni 2 naponta.

2013. szept. 21. 01:30

Ez érdekes...

Én a páromat egy sörözőben ismertem meg,aztán szinte minden nap oda mentünk,vagy más helyre. Sokszor sikerűlt szétcsapatnm magam,de ő egy percig sem gondolkozott,hogy vajon alkesz vagyok-e? 2 hónap után költöztünk össze,egyre ritkábban jártunk el,de hetente legalább 2-3 alkalommal. 6 hónap után terhes lettem. Még terhesen is eljártam vele,de nyilván nem ittam,aztán mióta megszültem a fiam, évente talán 10szer,ha kimozdulunk,de ez már nem "kocsmázás",hanem étterem,mozi,színház.

A sráccal az a baj,hogy anyu-apu mindent alátol,nincs benne felelősség tudat,a mának él,mert megteheti. Nem tudni,mit hoz ki belőle más szitu,a kérdés csak az,hogy ha összecuccolás után sem változik: Kell neked így?

43. ina87
2013. szept. 21. 00:08
Lehet h megjavulna mert akk mégis más hejzet volna,de azis bene volna h nem mivel ez az élet hejzet neki jó igy szokta meg.egy példa az egyik ismerösöm igy volt,meg ismerkedet egy pasival a pasinak haverok,házibulik,pia ezvolt az élet hozzá teszem saját pénzböl,nem a szülök tartoták el és külön házba élt.szoval aztán öszeházasodtak a bulik elmaradtak a haverok is jól elkoptak,de a napi sör megmaradt nem kocsmázik hanem otthon iszogat,meg nemis mondhatni h berugik csak neki az a napi sör ugy elmegy.én nembirnám söt ha ilyennel hozot volna össze a sors már magányos lennék,de szerencsére ez nemigy van!
2013. szept. 20. 20:37

Szerintem is gáz,ha 2 naponta a haverjaival,plusz sörözéssel tölti az időt.Nincs hobbija?Nem sportol?

Ez az ember még nem nőtt fel,szerintem nem is akar,hagyd ott.

41. nefaria (válaszként erre: 40. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 20. 20:30
Na ezt mondom en is :)
40. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 38. - Nefaria)
2013. szept. 20. 19:29
Nekem voltak tizen-huszonéves koromban igazán "durván" italozó haverjaim. Minden este a pia, bulizás. Aztán szépen sorban megnősültek, gyerekük lett és szinte kivétel nélkül normális, alkoholmentes életet élnek.
39. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 37. - Noarashi)
2013. szept. 20. 19:27
Igen, én is láttam, nagyon jó film, Meg Ryan játszik benne, ha jól emlékszem.
38. nefaria (válaszként erre: 29. - Cippora)
2013. szept. 20. 14:15

Szerintem meg pont az a gáz, ha otthon minden nap 2-3 üveggel megiszik valaki. Akkor az alkohol nem eseményhez kötődik, hanem csak azért issza, mert alkohol, és ezt tartom veszélyesnek.

Ma a férfiak is később "érnek", ahogy a nők is. Írta valaki: majd ha a haveri kör elkezd házasodni, babázódni, akkor meglátod, hogy ő is beleszokik a bulimentes nagybetűsbe. Vagy nem - erre írtam, hogy fel kell ismerni, ha a dolog nem változik.

Egy ötlet: esetleg menj te is kétnaponta a barátnőcikkel, nem muszáj persze inni, elég egy kis vásárlás, fagyizás, "plázázás", kitudja mi a hobbid, aztán érdekes lenne olvasni, hogy ő mit reagál rá...főleg ha pont azokon a napokon mennél, amikor ő nem :) (ez persze csak "teszt")

37. Noarashi (válaszként erre: 36. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 20. 12:32
Azt aláírom, hogy nagyon sok múlik a körülményeken. Tegnap megnéztem újra Ha a férfi igazán szeret című filmdrámát, ott a feleség lett alkoholista, holott szerető férje és szép családja volt.
36. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 33. - Jozsi.38)
2013. szept. 20. 12:06

Oké, akkor fogalmazzunk úgy, hogy a nő hajszolta bele olyan helyzetbe, amibe talán egy más valaki oldalán nem ment volna bele.

Abban igazad van, hogy ha a hajlam megvan az illetőben, akkor már régen rossz, de itt volt egy kis "rásegítés" is.

Tudod, ha sokat mondják valakinek, hogy hülye vagy, akkor az is lesz. Neki sokat mondták, hogy alkoholista vagy....

35. Noarashi (válaszként erre: 25. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 20. 12:05

"Az egyik rokonom így tette alkoholistává a férjét. "


No ez mekkora egy önbecsapás. Alkoholistává senkit sem lehet tenni, azzá az ember maga válik.

2013. szept. 20. 12:02
Szerintem eleve az a gáz, hogy kétnaponta a haverokkal lóg esténként, és nem veled az ágyban hancúrozik.
2013. szept. 20. 12:01
áááááááá utálok ilyesmin vitatkozni, de elmagyarázom: egyetlen alkoholista sem lesz alkoholista valaki más hatására, hanem az évek alatt szép lassan kiderül róla, hogy bizony az, és ezért kizárólag az alkoholista a felelős, a józanságáért szintén ő felel és nem más. aki együtt él vele, az észreveszi a jeleket, de aki kívülről látja, az maximum csak annyit lát belőle, hogy de méééért csesztetik az illetőt érte, mikor nem is az, pedig közben nagyon is alki az illető
32. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 31. - Jozsi.38)
2013. szept. 20. 11:50
Hadd tudjam már...:-)) nem volt az. Nagyon fiatal koruk óta ismertem őket, nem volt a pasinak alkoholproblémája. A neje csesztette addig, amig lett.
31. jozsi.38 (válaszként erre: 25. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 20. 11:46

nem tette azzá, eleve az volt.

a fórumindítónak pedig: neked kell eldöntened hogy akarsz-e egy alkoholistával együttélni, nem nekünk. mert a pasid bizony az, bármennyire is fogja tagadni

2013. szept. 20. 11:12
nekem nem lenne az
29. Cippora (válaszként erre: 1. - Pakung)
2013. szept. 20. 10:22
Ha otthon két naponta meginna egy pohár sört azzal bajom nem lenne,bár az én párom nem sörözik,de nem zavarna.Viszont az,hogy két naponta eljárkál a haverokkal "sörözni" az szerintem nem normális.Pláne,hogy a fél fizetését eltapsolja.Felejtsd el a közös jövőt!!
28. patapucs (válaszként erre: 26. - Ee1dc9ba06)
2013. szept. 20. 09:06

Sajnos érzelmileg nem voltam a toppon és függtem tőle. Most már én is másképp reagálnám le.

A játékgépezés a sörözőben volt, ahova hetente 2-3 alkalommal meló után beült.

Én azt sem tolerálom - most már - ha vki minden nap sörözik vagy borozik.

A barátomnak is volt egy olyan időszaka amikor minden nap meló után beült borozni vhova, de egy idő után szóvá tettem neki, mert nem akartam, hogy alkoholistává váljon.

Azok is elindultak vmikor vhogyan lefele...

2013. szept. 20. 08:50

Nem. Es ne is almodj arrol, hogy majd megvaltozik, ha gyermeketek lesz, stb.

Ez a jelenseg a jeghegy csucs.

Biztosan kell neked ez a rossz???

Ennyivel is beered??

26. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 24. - Patapucs)
2013. szept. 20. 08:25

Az már egy másik történet, amikor játékgépbe dobálja a pénzét valaki, azt csírájában kell elfojtani. Ha az enyém csinálná/csinálta volna, az első alkalommal úgy otthagyom, mint a szél.

De az, hogy leül a haverjával, és megiszik 1-1 sört, közben dumálnak, meg meccset néznek, ebben semmi csúnyát nem látok.

25. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Pakung)
2013. szept. 20. 08:23

Az egyik rokonom így tette alkoholistává a férjét. A pasas néha megivott a haverokkal egy-egy sört (nem rúgott be), a nőci meg minden alkalommal akkora balhét csinált belőle, hogy a fickó egyre többet kívánkozott el otthonról, egyre több alkoholt fogyasztott, nagyon szép kis vége lett a dolognak. :(

A barátnőmet ugyanezért bactam le a múltkor, hogy hagyja már a férjét ezzel... Mi nem iszunk a csajjal egyáltalán alkoholt, de a férjeink néha-néha igen. Nincs ebben semmi, ha az ember nem viszi túlzásba.

24. patapucs (válaszként erre: 14. - Pakung)
2013. szept. 19. 23:15

Csak egy saját tapasztalat alapján:

az én ex férjem házasság előtt is minden nap megitta a maga 2-3 ü sörét. Ez házasság után is így maradt játékgéppel + kártyázással megtoldva. Amikor jött a gyerek a játékgéppel már nem nagyon játszott, helyette "csak" kártyázott.

Sosem volt pénzünk, mert mindent elszórt.



Meggondolandó az összeköltözés, ha nem tudod megbeszélni vele azokat a dolgokat amik számodra problémásak.

Én nem tudtam megbeszélni a volt férjemmel...

23. 036ae37026 (válaszként erre: 22. - 036ae37026)
2013. szept. 19. 22:41

nem korkülönbséget akartam írni, hanem mi is ennyi évesek voltunk.

de egyébként tényleg mi hoxások csak sok kis bolond vagyunk, akik a saját fejük és tapasztalataik alapján döntenek és beszélnek, de szerintem te érzed, el tudod-e ezt viselni és fogadni. szurkolok, hogy minden a legjobban alakuljon!

22. 036ae37026 (válaszként erre: 1. - Pakung)
2013. szept. 19. 22:39
szia! olvastam, hogy te 23 éves vagy a párod pedig 27. az én (sajnos már csak volt) barátommal is ekkora volt a korkülönbség, és nálunk is megvolt ez a probléma, a megyünk a haverokkal inni dolog.. igaz, sokszor tartottam velük, sokszor pedig nem, és amikor pedig összeköltöztünk, akkor vált nagyobb problémává. mikor hazaért matt részegen és csak bedőlt az ágyba, másnap pedig nem lehetett vele mit kezdeni, mert másnapos... mikor megígérte, hogy nem iszik, maximum 4 napig tudta tartani. sajnos ez még az az időszak náluk, mikor ki akarják élni magukat, még nincs gyerek, feleség, de szerintem (lehet, túl naiv vagyok) idővel más lesz a helyzet, mikor már a haveroknak is lesz családjuk, babával meg felelősséggel..
2013. szept. 19. 22:37

Sztem sem fiatalon, sem idősen nem normális kétnaponta sörözgetni.

Azt kell kiderítened, mi a fontos neki a sörözésben, a sör, a haverok, a szabadság, vagy mi?

20. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Pakung)
2013. szept. 19. 22:32
naggyabol=nagyjabol ez lesz a keplet nehany evig
19. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Pakung)
2013. szept. 19. 22:26
Akkor nem ő a te embered, ennyi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook