Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Deciora fogamzásgátló fórum

Deciora fogamzásgátló (beszélgetős fórum)


1 2
36. Tipitapi (válaszként erre: 34. - Edy1021)
2016. nov. 10. 12:40
Szia. A labfajas nekem is van sot a melleim leszakadnak. csak negativ.
2016. nov. 10. 12:38

Sziasztok! SOS...

Deciorat szedek most kezdtem el. Eddig nemszedtem semmit. A masodik level kozepen tartok. Hat katasztrófa...melleim mint ket dinnye kemenyek fajnak ez az elso level vegen kezdodott de gond biztos a verzes miatt es majd elmulik mik megjon na hat az is az 5. napon erkezett tartott 3 napig nem volt eros . De a mellem azota is fajnak nagyon. Meg a derekam lábaim. Vkinek hasonlo? 11 tabit szedtem be a masidik levelbol mar azin gond h abba hagyom itt . Szetintetek abbalehet v aterhetek igy 11 tabi utan masra?

2016. szept. 26. 09:07
Sziasztok! 5 napja szedem a Deciorát, nagyon régen Mercilont szedtem, úgy látom annak más az összetevője. Igazából mellékhatás kicsit feszülnek a melleim, a lábaim is fájnak bár azt nem hiszem, hogy ettől az 5 szemtől lenne, szerintetek mennyi idő kell ahhoz, hogy kiderüljön bevált -e a gyógyszer vagy sem?Köszönöm a válaszokat
33. Kirax
2016. júl. 4. 19:38

Deciorát én már évek óta szedem

melákhatás nincs


ha vki tudja melyik patikában olcsóbb írjon 2016.07.04

32. yallah
2016. máj. 10. 15:58
Sziasztok! Nekem ma írta fel a doktornő ( nőgyógyász) a Deciorát. Én 50 éves vagyok. 32 évig szedtem különböző fogamzásgátlókat. Voltak ilyen olyan mellékhatások. De nagyon jól elvoltam, rendbentartotta a ciklusaimat és terhes sem lettem. Aztán az idén eltiltott egy nőgyógyász a fogamzásgátlótól. Hogy miért, azt nem indokolta, semmi rizikófaktorom nincs, ami indokolná, hogy ne szedjem. Szóval olyan vérzészavarom lett, hogy namég! 2 hónapig semmi, aztán két olyan extrém vérzést produkáltam, hogy az első után gyíógykaparás, utána rá 3 hétre megint Niagara, erre már gyógyszert kaptam. De így is 2 hétig mensiztem. Elmentem privátban a Doktornőhöz, és Ő Felírta a Deciorát. Most egy havi adagot váltottam ki, az 1800 ft volt. ha bejön, akkor a 3 havi lesz kiváltva. A 3 havi adag mennyibe kerül?
2016. jan. 4. 14:17

Sziasztok! Deciora-t szedek én is. szeretném a vérzést előbbre hozni pár nappal. Hogy előbb legyen vége :) A tájékoztatója szerint ezt lehet. Próbálta már valaki?


Egyébként én első hónapban kicsit depressziós voltam tőle, egyéb mellékhatást nem tapasztaltam, de a második hónapban már ez sem volt. Meg vagyok vele elégedve eddig.

2015. nov. 26. 22:35

Segítség!

9 napja rendeltetés szerűen a menses 1. nqpján kezdtem el szedni a Deciora-t és azóta vérzek. 9!! napja.

Szerintetek ez normális?

Holnap, ha elérem a 10. napot természetesen felhívom a nőgyógyászt, hogy elmodja, hogy ez mégis mit jelentsen, de ha valaki tapasztalt hasónlót mondja el kérem!

2015. szept. 22. 14:47
Én abba hagytam a 2 levél szedése után...nagyon depresszióssá tett és fájtak a melleim tőle nagyon nagyon...minden ismerősöm azt kérdezte mi van velem? Velem aki mindig jókedvű mosolygós nyugodt nő vagyok...egy mogorva hisztis rosszkedvű hárpia lettem tőle..viszont azóta semmi bajom ...most nem próbáltam másik gyógyszert elvette a kedvem
2015. szept. 17. 04:09
Én most kezdtem el szedni, a harmadik hétben járok és vérzek 3 napja... nem nagyon, csak kicsit. Ez normális?
2015. febr. 3. 21:18
Sziasztok! En is deciorat szedek,most tartok a 2.level kozepenel. Az elso honapban,fokent az allando ehsegerzet nagyon rossz volt,meg az,hogy a level kozepenel nagyon elkezdett fajni a mellem,ami most a 2. Adagnal is a kozepidoben kezdodott. Ezenkivul neha hanyingerem is szokott lenni. Viszont a mensesem elviselheto volt tole,aminek nagyon orulok. Idaig egyfojtaban oltozkodtem menses alatt,annyira szenvedtem,hogy betet ,tampon mellett is ataztam. Viszont amitol felek,hogy nem szeretnek terhes lenni,annyi rosszat lehet hallani,hogy gyogyszer mellett terhes maradt stb... A masik pedig nem szeretnek hizni,es sajnos neha falasi rohamaim vannak.
2015. febr. 3. 17:44
Sziasztok! Nekem ezt akarja adni a doki endometriózis miatt. Valakinek hasonló tapasztalata van? Mármint hogy erre írta-e fel orvos valakinek.
25. Riel
2014. aug. 3. 22:09
Sziasztok! én már 2 hónapja szedem, és sajnos nekem nem vált be. Hetente van nagyon durva migrénem mellékelve erős hányingerrel, hányással. Ráadásul egyetlen egy gyógyszer sem tudja ilyenkor elmulasztani a fejfájást. Így 2 napot kell szenvednem, hogy elmúljon. Azért vártam eddig vele, mert gondoltam, hátha csak hozzá kell szoknia a szervezetemnek, meg először kajára, mozgáshiányra gyanakodtam, de azokon már változtattam, ez meg maradt. Úgyhogy csak a gyógyszer lehet a felelős. Holnap be is jelentkezek orvoshoz, hogy írjon fel másikat. Persze mindenkinek más a jó, lehet valakinek beválik ez a fogamzásgátló. Kövér nem lettem tőle, mondjuk heti egy hányással nehezen is ment volna.
2014. júl. 26. 21:38
Sziasztok! :) Én több, mint 1 éve szedek Deciora-t, mást nem szedtem előtte. 2 negatív dolgot tudok róla mondani. Az egyik, hogy sajnos elég gyakran jön ki tőle herpeszem, a másik pedig, hogy a libidóm kicsit lecsökkent. Viszont hálistennek a fájdalom is lecsökkent a mensesem első napján. Előtte olyan fájdalmaim voltak, hogy mindig 4-5 erős gyógyszert be kellett vennem, mire végre enyhülni kezdett. Még most is alig akarom elhinni, hogy már alig fáj. Ha nem lenne olyan hiperultraalacsony a fájdalomtűrő-képességem, gyógyszer nélkül is simán bírni lehetne.
2014. júl. 8. 11:30
Sziasztok! Én egy hónapja szedem a Deciora 3mg/0.02est. Előtte Coronelle-t szedtem, de nem volt a gyógyszertárban és ezt javasolták helyettesítőnek. Nekem nagyon nem vált be. A libidóm 0, a hasam többet fáj. 3 havit vettem, eddig 1 havit szedtem be, de ilyen gondjaim sosem voltak ezelőtt. Ha valakinek kell nagyon szívesen átadom a megmaradt 2 havi adagot jutányos áron mert én biztos nem szedem be.
2014. jún. 4. 20:36

Sziasztok!

Én 10 napja szedem a deciorát. Ez az első fogamzásgátló, amit használok. Eddig nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást, legfeljebb annyi, hogy mostanában többet fáj a fejem, mint szokott.

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert nem sok információ van még fent a neten erről a szerről.

Hónapok óta nem volt új hozzászólás, ezért is kérdezném tőletek, hogy ki az aki még szedi és mik a tapasztalatok?

2013. dec. 15. 22:20

Ja és még annyit, hogy a libidóm az nekem is lecsökkent, de ez eddig minden fogamzásgátlónál előjött, és igazából azt vettem észre, hogy a mostani párkapcsolatomban ez nem olyan mértékű mint az előzőben volt, szóval ez erősen függ attól is hogy éppen, hogy vagytok egymással, mennyire kívánjátok a másikat, milyen hosszú ideje vagytok együtt(mert sajnos az idő múlásával a szex is ellaposodik,saját tapasztalat) nem szabad mindent a gyógyszerre fogni.

Most plul viszgaidőszak előtt nagyon stresszes vagyok az se tesz túl jót a nemi életnek.:/

2013. dec. 15. 22:13

Én már kb fél éve szedem a deciórát,és semmi problémám nincs vele.Előtte szedtem már a Yasminellet,az ugyanaz a hatóanyag volt csak ez a gyógyszer olcsóbb és amikor nődokit váltottam ő inkább ezt mondta az ára miatt.

Pozitív tapasztalatok: nincsenek pattanások,rendben van a menstruáció,nincs fájás(elviselhetetlen fájdalmaim szoktak lenni fogamzásgátló nélkül)

A súlyom nem változott sőt...

Mondjuk én hajlamos vagyok a candidára és nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszek és hogy mennyit sportolok,próbálok egészségesen élni.És igen lehet a fogamzásgátló mellett is fogyni,én az elmúlt 1 évben adtam le közel 12 kilót,uh közben szedtem a deciórát,mert már nem bírtam, hogy állandóan kijönnek rajtam a candida tünetei, és ezt eddig a fogamzásgátlónak tudtam be, de rájöttem h csak az életmódomon kellett változtatnom.Elvétve még mindig vannak felfázásos tüneteim(mert sajnos arra is hajlamos vagyok)de már sokkal ritkábban mint az életmód váltásom előtt.

Persze az lenne a legjobb ha nem szednék semmilyen gyógyszert,de sajnos a párkapcsolatom és a menstruációs fájdalmaim miatt kénytelen vagyok.

2013. dec. 7. 19:13
Sziasztok, sajnos nekem egyáltalán nincsenek jó tapasztalataim a Deciorával. Az első levél közepén sem jártam még amikor jött a hányinger és a fejájás, aztán nagyon durva barnás folyásom lett ami vérrel együtt jött, ilyen eddig még sosem fordult elő nálam és ez már 3 hete tart.. alig vártam, h befejezzem, mert nagyon tönkre tett. Kipattogott a hátam és kicsit az arcom is. Szerintem ez a bogyó teljesen más hatóanyagot tartalmaz (drospirenon) mint amiket eddig szedtem (dezogesztrel/gesztodén) és ezt nem bírja megszokni a szervezetem. Remélem nektek jobban beválik, de én inkább visszaváltok a jó öreg Mercilonra, nem baj ha 7000 ft fölött van. :)
18. K_Timi (válaszként erre: 17. - Dodda)
2013. nov. 12. 21:24
Szia, én 6 évig szedtem a belarát... a libidóm a 0 alá csökkent. januárban abbahagytam a gyógyszert. a nemi életünk a párommal helyreállt. viszont ma újra írattam fel gyógyszert, és a doki Deciorat adott... még nem tudom mikor kezdem el szedni, mert most pl ebben a hónapban kimaradt, arra is kaptam gyógyszert, és ha megjön majd elkezdem. Addig viszont engem is érdekelnének a tapasztalatok :)
17. Dodda
2013. nov. 4. 10:11
Én eddig erősebb gyógyszert szedtem, így nekem enyhültek a mellékhatások, a mellem nekem is megnőttek, de ez egyáltalán nem zavar. :) Az első hónapban én is észrevettem, hogy jobban fel voltam puffadva, de most, a második levél közepére ez elmúlt. A libidóm nekem javult tőle, de azért nem a régi. :/ Én befejezem a 3 hónapot, és akkor majd eldöntöm, de eddig nekem sokkal jobb, mint a Belara volt.
2013. nov. 1. 16:15
Közel két hete szedem a deciorát, már az első héten nagyon megduzzadtak a melleim, fájnak, és a hasam is felvan puffadva,a hajam kezelhetetlen, nem lehet normálisan beszárítani, levan lapulva, a libidóm is eléggé lecsökkent, az egész olyan, mintha menstruáció előtt lennék egy héttel, akkor szenvedtem így mindíg. Beszélni fogok a dokival, hogy vmi mást írjon fel, vagy inkább nem szedek semmit, nektek mik a tapasztalataitok?
15. Dodda
2013. szept. 27. 16:26
Valaki aki ezt a fogamzásgátlót szedi?
14. Dodda
2013. szept. 19. 13:54
Én ezért szoktam ilyenek miatt tb-s klinikára menni, mert nem szeretnék azért x ezreket fizetni, hogy betippelje az orvos, hogy milyen bogyó volna jó. :/ Én is örültem, hogy ez a gyógyszer olcsóbb, amit előtte szedtem/szedek, a Belara az 7000 felett volt már az utóbbi időben. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz az új, a Belara nekem erősnek bizonyult, sok volt vele a mellékhatásom, remélem ez jobb lesz, de ugyanúgy fog védeni. :/ Nincs itt esetleg olyan, aki már ezt szedi?
2013. szept. 19. 13:01
Eredetileg Symiciát írtak fel mikor először kezdtem az egészet. Arról kiderült, hogy állítólag nem hat úgy ahogy kellene, nem este teherbe meg ilyesmi, de lett volna rá esély. Utána írták fel a Volinát mert nagyobb hormontartalmú, vissza kellett volna mennem a dokihoz, hogy az hat-e rendesen...de mivel eddig úgy tűnt igen, ezért nem mentem vissza. Megyek rendes szűrésre meg minden, nincs elhanyagolva ilyen téren de ha nincs per pillanat semmi bajom csak ezért eddig halogattam az orvost mert az a nyamvadt 10 perc 10.000Ft :-S
2013. szept. 19. 12:57
Hú én Qlairát szedek az meg 9 ezer 3 hónapra. :S
2013. szept. 19. 12:57
Én Volinát szedek, nem olcsó mert 7000Ft a 3 levél.
10. Pasionella (válaszként erre: 6. - Dodda)
2013. szept. 19. 12:56
Hűha, ez nagyon jó árban van.
2013. szept. 19. 12:54
Én azt találtam róla, hogy hatóanyaiban ezeknek a tablettáknak felel meg: CORENELLE JANGEE SYMICIA YASMINELLE. Ezekről is várjuk a tapasztalatokat, az is hasznos lehet. :)
2013. szept. 19. 12:51

Sziasztok,

engem eléggé érintenek ezek a dolgok, látom a Decioraban drospirenon a progi összetevő, tud valaki esetleg róla valamit? Hatásai, stb...

Akkor lécci írjátok le, nekem is sokat segítene, köszi!

7. Dodda (válaszként erre: 5. - D4747860fa)
2013. szept. 19. 12:51
Köszönöm, nézegettem már ott, de itt hoxa-n, mindig jobbak az ilyen fórumok, az előző fogamzásgátlómmal is itt vitattuk meg a tapasztalatokat. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook