Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét felnőtt fejjel fórum

Mandulaműtét felnőtt fejjel (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mandulaműtét felnőtt fejjel

1 2 3
65. PBNora
jan. 14. 16:00

Sziasztok,


kb 6 hete műtöttek. Uszokiban. Elvileg ügyes volt a dokim. Velem együtt műtöttek egy lányt, ugyan az az orvos. Ő már jól van. Én komplikáltabb voltam, tény.


A legnagyobb problémám jelenleg nekem is ez az üres nyelés érzés. Folyton nyelnem kell, mert azt a valamit hátul, szeretném onnan lenyelni. Slejm? Hiába krákogok, mint régen, ez most nem segít, ott van.


Viszont azt hiszem rájöttem mi az. Én magam. Mintha szűkebb lenne ott minden, (így forrt össze, sok anyagot kellett elvenni?!) És ettől az uvulám rálóg a nyelvemre!


Ha akarom, rá is tudom ültetni, ha kifújom a számon a levegőt, rá libbentem. Nyomásra fájdalmas kicsit a kemény-, és lágyszájpad találkozása.


egyéb fájdalmam már nincs, de ez egy nagyon bosszantó érzés. Remélem elmúlik! :(


Ami még maradt, hogy reggelente fura ez a szájszárazság.


A fogaim azóta is nagyon lepedékesednek, pedig ezzel nem volt gondom. :/ pedig ugyan olyan alapos vagyok, sőt!


A furcsa nyelési nehézség nekem is volt, mintha a víz az orromba akarna hátul feljutni. Ez már nincs. de azért fura.


A hangomat néha nem érzem az enyémnek. Az uvulám berezeg beszéd közben és ott lifeg, fura. Erőteljesebben kell beszélnem, hogy jól jöjjenek kia hangok. Főleg a H.


Én eddig nem vagyok boldog, de nem volt igazán más választásom.

64. tumbo2
jan. 9. 12:51
én 18 éves voltam.emlékszem az ollóra,amivel kivágták. fölálltam mondom tudok én menni.akkor ájultam el.a kisgyerekek vidáman futkostak,én sokat szenvedtem.
jan. 9. 10:22

Sziasztok!


43 éves vagyok és sajnos ki kell venni a manduláimat.


Miskolcon tudna ajánlani valaki egy rendes orvost aki altatásban elvégzi a műtétet?És nem gond ha extra félős az ember lánya...


Előre is köszi!


Gyógyulást mindenkinek!

62. Bell2
dec. 14. 19:36

2023. Dec.8-án megcsinálták altatásban a műtètet.

Ma vagyok 7.napos.

Az első kèt nap tökèletes volt.

3-7.napig

Nagy fájdalom, pedig nedvesen volt tartva folyamatosan, mèg èjszaka se hagytam kiszáradni.

Nagyon várom a 8.napot ugyan is a dokim azt mondta onnantól már jobb lesz.

Bizakodó vagyok.

Jelentkezem mèg , ès leírom az egèsz törtènetem.

Kitartást mindenkinek.

61. Bell2
dec. 14. 19:10

Válasz Jucuska37-nek.

Sajnos a júniusi műtètem elmaradt meg azóta már egy-kettő mert mindig rövid volt az idő ès nem tudtam volna elintèzni a köt. vizsgálatokat.

2023. szept. 20. 18:09

Sziasztok!

Az 5. nap délelőtt írtam a bejegyzésem, aznap késő délután bevéreztem, mentő, SBO. Mire beértünk a Váci Kórházba (lakcím szerint oda tartozom hiába műtöttek az Uzsokiban) addigra elállt a vérzés, de bent tartottak 1 éjszakát ami pokol volt, mert ott nem adnak cataflamot csak algopyrint, de az nekem semmit sem hatott. Végig bőgtem az éjszakát aztán reggel végre kaptam valami más fájdalomcsillapítót ami hatott is, majd dél körül hazaengedtek. 5. naptól a 10. napig maga a rémálom volt. Majd a 14. napon ismét bevéreztem, ismét mentő, ismét Váci SBO. Sokkal jobban vérzett, mint az elsőnél, de nem is a vérveszteség volt igazán a gond, hanem hogy az alvadt vér miatt néha nem kaptam levegőt addig amíg fel nem köhögtem. Nagyon lassan kezdett csak hatni a vérzéscsillapító. Borzalmas volt. Nem küldtek az osztályra hanem egész éjszaka az SBO-n kellett maradnom. Ma van a 19. nap. Már jó pár napja egyáltalán nem szedek fájdalomcsillapítót, az evés ivás tökéletesen működik, de a nyelés olyan mintha torokgyulladásom lenne. A nyelvgyök még mindig meg van duzzadva (vagy csak úgy érzem, nem tudom) ezáltal még kicsit furán beszélek. A fizikai aktivitást azért még kerülöm. Összességében továbbra sem tudnék senkit a műtétre bíztatni…

2023. szept. 18. 09:45
Sziasztok! Nekem 5 hónapja volt a műtét de pár hete ilyen furcsa érzés van a torkom jobb oldalán a nyelvtőnél, mintha lenne ott valami, meg amikor az orromon veszem a levegőt ugyan ezen az oldalon mintha a beszívott levegő ott jönne le , érdekes érzés. Nem fáj de olyan fura . Kérdeztem a dokit is de belenézett spatulával azt mondta minden rendben és hogy 1 évig is tarthat mire minden rendbe jön. Van valakinek hasonló tapasztalat? És még az édes íz érzékem se 100%
2023. szept. 6. 12:17

Sziasztok!

38 éves vagyok és szeptember 1-én volt a műtétem az Uzsokiban. Reggel 7re kellett menni, minden adminisztráció zökkenőmentes volt, megkaptam a szobámat (szerencsére 2 ágyasban egyedül voltam amiért külön nagyon hálás vagyok). A műtőben mindenki (és amúgy az egész kórházi bentlét alatt mindenki) nagyon kedves és segítőkész volt, jött az altatás, filmszakadás. A szobámban ébredtem, 2 éjszakát töltöttem bent, a kórházi napok sokkal de sokkal könnyebbek voltak, mint amire számítottam. Én valamiért nagyon de nagyon sokat köhögök. Főleg éjszaka, pedig felpolcolva alszom. Mindig arra kelek, hogy a nyál rossz helyen folyt le és jön a sokáig tartó köhögés. Ma van az 5. nap, azt érzem, hogy minden egyre rosszabb, talán lelkileg is most vagyok a mélyponton. A férjem és a lányaink azt se tudják miben segítsenek. Van olyan, hogy én és nagyobbik együtt sírunk. Én azért mert fáj, ő pedig azért mert nekem fáj. Tolom a cataflamot, anélkül nem is bírnám. Fájdalomcsillapítóval egész jól tudok enni. Amikor megy ki a fájdalomcsillapító akkor nekem a fülem szokott nagyon fájni (vagyis ugye átsugároz) meg úgy lüktet az egész mindenség ott belül. Egyenlőre nem érzem azt, hogy annyira megérte volna a műtét, de lehet hogy ha lelkileg is túl leszek ezen akkor 3 hét múlva azt fogom mondani, hogy hajrá, vágjon bele mindenki, de egyenlőre nem ez van.

2023. aug. 9. 12:17

Sziasztok! A műtét előtt és után is sokat segített ez a fórum ezért gondoltam leírom a saját tapasztalataimat a jövő nemzedékeinek:)


A műtét előtti napokban vérvizsgálatot, EKG-t és mellkasi röntgent végeztek a kórházban. A műtét napján korán reggel kellett mennem, enni inni már nem szabadott aznap. Aztán kezdődött a buli. Branül bekötése és nyugtató beszedése után már vittek is a műtőbe én voltam az első aznap. Altatásban zajlott az egész. Semmire nem emlékszem. Nagyon kedves és segítőkész csapat készített elő a műtétre. Nincs ideje az embernek agyalni.


Egy megfigyelő szobában ébredtem fel. Az első dolog amire emlékszem hogy a kezembe nyomtak egy pohár vizet. Minden orvos és nővér sokszor hangsúlyozta hogy inni kell folyamatosan. A varr ami a sebet fedi jobban fáj, illetve könnyebben bevérzik ha száraz.


Az első két éjszakát a kórházban töltöttem. A fájdalom elviselhető volt. Adnak fájdalomcsillapítót. Olyan mint egy rossz torokgyulladás. A nyelvcsap meg van nagyobbodva illetve a nyelve is fura az embernek. Ez teljesen normális, el fog múlni.


A legnehezebb napok talán a 4-6 volt számomra. Amikor leválik a fehér réteg a sebekről. Fontos hogy sokat igyon az ember és egyen is rendesen (ez segít leszedni).


Nekem hőemelkedésem volt viszonylag sokáig még a második héten is, de ezen segít a gyógyszer amit adnak, modnták hogy normális velejárója. Illetve sajnos megfáztam valahol ezért nehezebben ment a gyógyulás. Két hétig otthon kell maradni. Kerülni a hajolgatást, a csípős ételeket stb.


Most vagyok a 12. napon. Már nem kellett bevennem gyógyszert. A varr teljesen levált (már csak piros a torkom).


Pár tipp:

Cataflam V: vényköteles de nagyon jó, vízben feloldható fájdalomcsillapító.

Ne nézegesd az első pár napban a sebet ha ezeketől jobban beparázol.

Az édes/cukros kekszek és ételek jobban csípik a sebet.

Olyan fogkrémet használj az első héten ami nem mentolos.

Ne egyél banánt. Hidd el. Nem jó ötlet.

Ne ijedj meg ha az orrodon visszajön amit iszol. Normális.

Ne olvass ijesztő rémsztorikat mandulaműtéttel kapcsolatban. Én feleslegesen paráztattam magam. Nem vérzett be a seb. Nem fertőződött el. Nem volt baj az altatással. Ez egy rutin műtét. Amit sok orvosi vizsgálat előz meg. Kitartás!

56. Jucuska37 (válaszként erre: 53. - NAN0907)
2023. jún. 2. 18:31

Szia

Judit vagyok.

Hogy vagy?

Milyen volt a műtét?

Túl lehet élni vagy nagyon fájdalmas ? Én nagyon félek.

55. Jucuska37 (válaszként erre: 54. - Bell2)
2023. jún. 2. 18:30

Szia

Mikor lesz a műtéted?

Én is előtte állok,de tanácstalan és nagyon félek.

Te hogy vagy ?

54. Bell2
2023. máj. 13. 18:18

Üdvözlök mindenkit!

2023 junius elejèn lesz mandulaműtètem jó volt tájèkozodni a fórumon ki hogyan èlte meg a műtètet ès az utánna lèvő napokat.

Pozitívan állok hozzá, remèlem könnyen túl leszek rajta.

Szorítsatok lègyszi.

2023. márc. 18. 12:23

Sziasztok! :)


Van olyan, akinek a napokban aktuális volt/lesz a mandulaműtét?


Engem 16-án műtöttek, itthon lábadozom már és eddig minden rendben van szerencsére.


Ha más is hasonló cipőben jár, érdekelne, hogy milyen folyamatokon megy át a gyógyulás egyes szakaszain.


Régebben olvastam ezt a fórumot és hasznosnak találtam, ezért én is szívesen megosztanék itt néhány tapasztalatot és beszélgetnék sorstársakkal :)

52. myst (válaszként erre: 51. - Melua)
2022. márc. 3. 16:25

Kedves Melua (és BABA)!


Ez engem is nagyon érdekelne! A furcsa szájíz elsősorban, aminek szerintem nálam már rég el kellett volna múlnia. Az ételek íze sem az igazi még így pár hónap után, de legtöbbször hülyének néznek ezzel.


Valaki tapasztalt hasonlót?


Köszi! Egy lassan gyógyuló mandulátlan :)

51. Melua (válaszként erre: 40. - BABA1128)
2021. szept. 21. 20:56

Kedves Baba!

Mi a helyzet azóta a nyelvtőnél lévő furcsa érzéssel mintha a nyelven lenne valami és változott e a fémes ízérzék? Ha igen, mennyi idő után?

50. Redi76
2018. márc. 5. 11:26

Kedves csoport tagok!


szeretnék csatlakozni a mandula műtéten túl esett társaimhoz.Ha meg engeditek,leírnám személyes tapasztalataimat.Látom az utóbbi időben nem sokan írtak,de mindig jól jönnek az új infók.Sokat olvastam az elmúlt hetekben a témáról.Leszámítva a néha tényleg ijesztő,sokszor valószínűleg túlzó véleményeket nekem sokat segített.Az ember olyan kiszolgáltatott ilyenkor,hogy jó osztozni a "szenvedésben".

2018.február 12-én műtöttek,altatásban a Szent Imre kórházban.Mivel évente legalább 3-szor gyulladt be és kráteres volt mandulám,felmerült a műtét lehetősége.Soha nem gondoltam,hogy egyszer ide jutok,de mivel féltem a góc miatti következményektől belementem.Az elmúlt években gyakran voltak ízületi,izom problémáim és a hajam is erősen hullani kezdett.Volt két hetem,hogy felkészüljek és elvégezzék a szükséges vizsgálatokat.Az aneszteziológus szerint éppen csak megengedett volt az altatásom,mivel a pajzsmirigyem alul működik.Miért altatás? Egy részt az orvos erősen ajánlotta,mivel a mandulák rossz állapota miatt,sokkal nehezebb lett volna érzéstelenítéssel kivenni.Másrészt egészségügyi tanulmányaim alatt,szakmai gyakorlaton vettem részt mandula műtéteken(helyi érzéstelenítés felnőtt)és őszintén szörnyűnek tűnt,ha valaki nagyon bírja a szenvedést hajrá,én köszönöm nem.

Műtét:

reggel 7:30 beteg felvétel,papír munka,szoba elfoglal.Mivel 5.voltam a listán volt időm bőven.Előző este 18:00-tól tilos volt enni,inni.A gond az volt,hogy a legkisebb fiacskám egész héten köhögött rám,így éreztem,hogy egyre náthásabb vagyok és kezdek köhögni is.Már csak ez hiányzott,féltem is rendesen a bevérzéstől,meg hát amúgy is.Egész de.pihentem és fújtam az orrom:-( Ez szerintük nem befolyásolta a műtétet.Az orvosom Dr Horváth Heléna egy fiatal,végtelenül kedves hölgy,picit aggódtam emiatt,de végül felesleges volt.11:30-kor megittam a bódító szirupot és megérkezett a vidám műtős pasas.....húúha.Életemben először fel kellett feküdnöm a hordágyra.Kórházban is csak szüléseknél voltam.Innentől felgyorsultak az események,műtő,profi szakemberek,kedves altató orvosnő.Branül,maszk az arcomra.lélegezzen nyugodtan.Az ember ettől fél a legjobban,másoktól függ az élete,vajon hogyan reagál a szervezet? Utoljára megkértem őket,hogy nagyon vigyázzanak rám,három gyermek vár otthon.Ekkor kaptam a kezemre 3db mosolygós matricát,ez nagyon kedves gesztus volt.Filmszakadás.

Következő pillanat......ébredek minden oké,csak a szám van rettenetesen kiszáradva,na meg nehéz artikulálni.Suhantunk a folyosón,erős karok felkaptak ágyba be,ennyi.Nincs nyál,vér csorgatás stb.a fájdalom csillapítótól pedig semmit sem éreztem.Innentől kezdve pihenés,szerencsére egyedül,köszönet ezért a kedves nővéreknek.Néha rám néztek.Hogy van? Jól köszönöm....oké viszlát.

Tea bekészítve,hüm.. az első korty inkább vicces.Két nagy gödörbe beömlik,majd az orrodon félig ki.Azért sikerült mindet meginni.

Késő délután kértem fájdalom csillapítót(Algopyrin vénásan),ami némileg tompította az állandó éles fájdalmat.Délután meglátogatott a 12 éves nagy fiam,ez jól esett,bár nehezen tudtam hozzá beszélni.Este pedig egy nagyon jó barátnőm jött,hozott nekem jeges kávét:-)jó pár percig hezitáltam,hogy bele merjek-e inni,végül elfogyott és jól esett,de a legjobban a gondoskodás.Köszönöm Gabi:-)Mindeközben a férjem intézte a gyerekeket otthon.Itt szeretném megjegyezni,hogy ezt csak úgy lehet bevállalni,ha 2hétig otthon tud lenni az ember és valaki leveszi a terhet a válláról.

Még kétszer kértem fájdalomcsillapítót 4 óránként,aludni alig tudtam,levegőt csak a szájon kaptam,a nyelvcsapom óriási volt.Az orrát pedig nem tudja kifújni az ember.Persze innentől kezdve hosszú napokig köhögtem is,a megfázásom miatt.

Reggel simán hazaengedtek,2doboz Xilox-ot kaptam.Ami sajnos nem vált be nekem.Csak kicsit csillapította a fájdalmat,főleg a nehéz napokon.

1-2-3.nap:Ülve aludtam,ha aludtam,a legrosszabb amikor ébred az ember,kiszárad a seb és rettentően fáj.Kialakult az undorító fehér lepedék is,persze kellemetlen szaggal.Rendszeresen fogat mostam,mégis szörnyű volt.Jobb,ha az ember elkülönül ilyenkor.Enni,ha ha ha nem tudtam,azaz csak egy két falat kalácsot tejeskávéba aprítva és krém leveseket .Étvágy nulla csak kötelességből erőltettem egy keveset.

4.5. nap:egyre rosszabb,egyre fájdalmasabb,mindene fáj az embernek a tunyulástól és hát a lelki része sem egyszerű.Teljesen magam alatt voltam.

6.nap:A lepedék el kezdett leválni,rettenetes fájdalom hullámok jöttek,fülbe,fejbe kisugárzó,reménykedik az ember és számolja a napokat,sokszor ébredtem sírva és pánikszerűen vettem be az orvosságot.

Napközben tettem vettem,sütiket sütöttem a családnak,úgy jobb volt.Viszont pár óra alatt nagyon elfáradtam,legyengültem.Éjjel a dönthető fotelben aludtam 3-4 óránként fájdalom csillapítóval.Mondhatja nekem bárki,hogy vigyázni kell vele,ilyenkor ez nem kérdés. Az ivást is erőltettem,bár minden korty rosszul esett.

8.nap kontroll:Nagyon szép a sebem,gyógyul kb.a fele le is vált a lepedéknek.Viszont végre megváltás következett,kaptam egy másik fájdalom csillapítót Cataflam V és igen,végre egy hét után először szűnt meg tőle teljesen a fájdalom.Végre tudtam valamennyit enni,viszont ez teljesen kiütött,lórúgás.

Még egy hét teljes nyugalom,kímélet,bezártság.A kicsi fiam állandóan kérdezgette,hogy "meg gyógyultam végre már???"

9-14.nap:

A következő napokban szépen lassan alakultam,már csak napi kétszer fél gyógyszer kellett.A seb kezd összehúzódni,de még mindig nem tiszta.Nem véreztem be,szerencsére,beszélni nehéz és fájdalmas.A két hetes kontroll is jól ment,állítólag többen is vissza kerültek bevérzéssel,szerintem alkati kérdés.

Ma három hete,hogy műtöttek és még nem vagyok teljesen gyógyult,bár mindent normálisan csinálok.A fájdalom minimális,a nyelés kellemetlen.Ásítani,nem tudok,beszélni is furán.Talán egyszer vissza tér a normális hangom.Sok C-Vitamint és multivitamint szedek,amit ajánlok mindenkinek az elejétől fogva.Most már tudok rendesen enni is és már nem köhögök.

Elnézést,ha egy kicsit hosszúra sikeredett,de jó volt leírni a tapasztalatokat.Nagyon sokat szenvedtem,de ki lehetett bírni,tudja az ember,hogy mire kell számítania.

Remélem ,megérte és egészségesebb leszek ez után.

Szívből ajánlom a Szent Imre kórházat és köszönetet szeretnék mondani a gégészeti osztálynak,az elhivatott profi fiatal orvosoknak és a teljes személyzetnek.Remélem hamarosan változik az egészségügyi helyzet és egyre jobban értékelik majd a munkájukat.

Kitartás a szenvedőknek,olyan rövid ez a pár hét és sok erőt a műtét előtt álló társaimnak!

2017. okt. 23. 23:17
.
2017. okt. 18. 12:03
Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. 66 éves vagyok és ki akarják venni a mandulám. Utoljára komolyabb bajom a manduláimmal talán 60 évvel ezelőtt volt, akkor kiakarták venni, de kihisztiztem magamnak, hogy megtarthassam. Erre most, ebben a korban akarják kivenni azért, mert egyik mandulámon volt valami fehérség ami nyelésnél kicsit karcolt. A doktornő mikor megnézte megnyugtatott, hogy ez olyan mint egy mitesszer, lekaparja, ecseteli és kész nem kell vele foglalkozni. Esetleg vissza jöhet, akkor ugyan az az eljárás. Ez csak a bal mandulámon volt, amikor vissza mentem, mert persze újra előjött, megcsinálta és gondolt egyet megnyomkodta a jobb mandulám is, amire semmi panaszom nem volt. Erre fel, mondja nekem, hogy javasolja a műtétet, mert a jobb mandulámból gennyet nyomott ki! Csak néztem nagyot, hisz se hőemelkedés, se torokfájás, se duzzanat semmit nem tapasztaltam. Sőt nyomkodás után sem éreztem a torkomban gennyes ízt, pedig azt egy komolyabb torokgyulladásnál is lehet érezni. Most tanácstalan vagyok, mert az én koromban és a mai egészségügyi helyzetben, nem merem megkockáztatni a műtétet. Még úgy sem, ha altatásban végzik, hisz három hétig nem altathatnak, a fájdalom pedig ahogy itt is olvasom, a műtét utáni hetekben van igazán. Találkozott valaki ilyen korú beteggel, akit mandulára műtöttek volna? Vajon mennyi a túlélés esélye?
2015. okt. 31. 12:44
Én 31 évesen vetettem ki a manduláim. Mivel a fórumokon olvasottak sokat segítettek nekem, én is megírtam részletesen a mandulaműtétem és az utána követő napok néhol eseménydús történéseit. Akit érdekel, a mandulamutetem.blogspot.hu oldalon elolvashatja. Kitartást a műtét előtt állóknak! Én csak biztatni tudok mindenkit!
2014. dec. 1. 06:10
39éves vagyok bocsi elírtam,.
2014. dec. 1. 06:10
Üdv minenkinek!3öéves vagyok,nekem 7éve vették ki a mandulámat,nem altatásban, mert már nagyon, gennyes gyulladt volt.,És nem annyira veszélyes igy mint ha altattak volna!Mivel ez attol is függ hogy ki hány éves és milyen az állapota!,mennyire gyulladt,stb,.De minenképpen jobb ha nem altatnak, mert nemvérzik be, nincs hányás és nincs akkora seb utánna mintha altatnak!Mert ha altatnak nagyobb a seb, a bevérzés stb,.Nem kellemes a mütét, érzéstelenités,lidokain,aztán szuri,4irányban, és mikor nemkapsz levegöt, szol a doki, hogy nagy levegöt kell venni, amig kivágják a mandulát!közben nyugato szavakat mondanak, nem kell megijedni, hisz ez ezzel jár!azon a napon 1-2 liter teát adnak inni,és vies ruha kell a nyakra! és másnap lehet enni, nem meleget,.utasitást kapunk,utánna mit lehet és mit nem,.Nekem nagyon csunya volt,és nagyon gyulladt is!antibiot irnak föl meg fájdalom csill.tot.Én 1-2hétig ,3 oránként fájdalom csillapitot, szedtem,2essével!.ez azért volt mert nagyon gyulladt állapotban vették ki,és elég késön,ha nem veszik ki megfulladok!Utánna 1honap elteltével,kezdett javulni, de minden nap egyre jobban éreztem magam!sok folyadék,sok leves és tea,pépes kaják,és ami nem szurja a torkot,.és persze vizes ruha,rajta tartva,ez sokat segit!!reggeli idö amikor nagyon fáj,ekkor kell gyorsan a gyogyszer,nekem 2es-ével kellett szedni, napi 8-10db,biztosan, advil ultra,és cataflan..sajna 1honapig szedtem!De ez mindenkkinél más ,a szitu!Mert mindenkinek más állapotban van, és az is számit milyen sürün gyulladt be,.Szoval ha lehet ne altatást kérjétek,mert nagyobb a seb utánna, és hányás,.és bevérzés van!!ha ébren vagy,az jobb!mert vérzés csillapitot is használnak, és kissebb a seb, nincs hányás,nincs bevérzés sem!!Fél perc amig nemkapsz levegöt,de elötte szolnak,vegyél nagy levegöt,és kilehet birni!gondold azt viz alatt vagy akkor sem kapsz levegöt.pld.Sajna nagy fájdalom al jár ,amikor gyogyul, a seb, de ez ezzel jár!ezt tul lehet élni!Ha mindenképp kikell venni a mandulád,,ajánlom ne altatásban!altatás csak kicsiknek valo!mert akkor még kicsi a mandula és a seb,stb .Remélem segitettem!mostmár jol vagyok néha begyullad, ez azért van mert a mandula amugy véd a torok gyulladástol stb,és ha már nincsen hamarabb meglehet fázni,ha levan gyengülve a szervezet, vitaminokat,teákat,mézet,kell inni enni,.és láz csillapitást mindenképp kezelni kell!Sajna épp fáj, a helye, sos vizzel borogatás, sok folyadék, fájdalom csillapito.vizes ruha,.hát ja ilyen esös idökben,ez elöfordul,hogy néha begyullad,de semmi komolyabb!Jobban fel kell öltöni,sál sapka.stb,én ezt nem hordtam ezért fáztam meg kicsit.de remélem hamarosn jobban leszek!jobbulást mindenkinek,és gyors felépülést kívánok!Erzsok
2014. szept. 6. 18:06

Sziasztok!

Az én mandulaműtétem szeptember 1-én volt , 43 éves vagyok.Aludni nem akartam a kockázatok miatt ami altatásnál mindenknél előfordulhat.A doki azt mondta, hogy akkor valószínű 30percet bírkózni fogunk.Ezért a lézeres mellett döntöttem.Érzéstelenítés lidocain spray majd szuri (fájdalom skála 2 ). Maga a műtét max.15 perc ebbe benne van a műtét közben beszélgetés is kb 7 perc (fájdalom skkála o ), vérzés 0 a lézer azonnal zárja az ereket.Műtét után felöltöztem és hazamentem.Viszont a lábadozás 5. napján tartok és nagyon kemény torok fájdalom 7-8 skála , fül fájadalom 5. Enni alig bírok csak cataflam segít 4óránként és a 20 percenkénti ivás szénsavmentes víz, hogy ne száradjon ki a seb.Ha választani lehetne minden nap a műtét mintsem ez a fájdalom.Remélem segítettem valamit a döntésben.Gyógyulást mindenkinek.

43. Dinasztia (válaszként erre: 42. - Forrest2010)
2014. aug. 26. 12:40

Nagyon köszönöm a tippet!

Látom, mások is szenvednek eleget. :(

Sajnálom, mindenkinek javulást!

Ma megyek az orvoshoz mindenképp!!

2014. aug. 26. 06:15
Dinasztia ! itt olvass vissza .....
2014. júl. 18. 14:26

Kedves baba1128!

Hát most megnyugodtam kicsit. Nekem ugye pont 6 hete volt a mütét, és még mindig nem teljes minden és megmondom öszintén, már féltem, hogy valami visszamaradt. Nekem még mindig minden reggelre kiszárad, érdekes, csak a bal oldalon érzem. Amig nem iszom teljesen olyan mint mütét után két héttel: nem fáj csak furi. Viszont a mintha lenne ott valami az megvan nálam is. Ezekszerint akkor még kell kis idő, hogy begyógyuljon teljesen. Köszönöm, hogy irtál, jó ha az ember nincs teljesen egyedűl, mert ezt tényleg csak mi mandulátlanok tudjuk megérteni. További jó gyógyulást!! Szép napot: Nyanyus

2014. júl. 15. 12:15

Szevasztok!

Az én mandulaműtétem március 25-én volt, már 3 és fél hónapja.

Amit leírtatok, az nálam is tök azonos volt, csak én hála Istennek nem véreztem be.

A nyelvem töve azóta is fáj, vagy legalább is érzem.

Ásításnál húzódik, de nyelésnél nem érzek semmit, ha eszem.

Az "üres nyelés" furcsa, mintha lenne ott valami a nyervtövemnél a nyelvemen. Mint ha odaragadt volna valami ételmaradék és se lenyelni nem tudom, se kiköpni nem lehet.

Nekem az ízek érzése az .....

Nem érzek ízeket, illetve mindennek vas íze van.

Meg van, hogy olyan édes ízt érzek a torkomban, mintha mézet ennék.

A nyelvtő és a fülfájdalom olyan kínzó volt nálam, mintha kést döftek volna bele.

Állandóan fájt és a belehasítás kicsalta mindíg a könnyeimet.

Volt, hogy én is sírva ittam meg a feloldott Cataflamot.

Úgy éreztem, hogy az egész világ ellem van, de még most is, hiszen majdnem 4 hónapja, hogy műtöttek és még mindíg nincs rendben.

Én 61 éves leszek és ez nem kis kor az ilyen műtéthez.

Hatalmas "kráterek" voltak a manuláim helyén és tudom, hogy látszólag "begyógyult" már, de az alsóbb szöveteknek idő kell az űr kitöltéséhez, az ottani (mélyebb) gyógyulás hosszadalmas lehet.

Olvastam, hogy lehet fél év is, de akár egy teljes évbe is beletelik a regenerálódás.

A nyevem töve alig fáj már, de nagyon húzódik.

Olyat érzek, mint mikor az éles fájdalom még a műtétet követően belehasított, csak jóval tompábban, inkább erős húzódást érzek.

Nálatok meg van ez a nyelvtövi húzódós érzés?????

nyanyus!

A lepedék hamar elmúlt nálam, meg nem is volt büdi, csak kellemetlen.

Még lepedék csomókat is éreztem és evéssel csökkenteni lehet ezt a kellemetlenséget.

Sokszor, keveset egyél, igyál annál sokkal többet.

Én zsálya teát is ittam, (lagyosan vagy hidegen) az nyugtatja, meg gyulladáscsökkentő is.

Ahogy most beszélek róla, most is a nyelvtövem, két oldalt, mintha nem is az enyém enne, hanem volna ott "vendégségben" valami! :))))

Onnan indul ki a fémes íz érzete, ami elterül az egész torkomba, majd kesernyés lesz, utána megint vas ízű, de átmegy mézédes ízbe is gyakran.

Még a tiszta víz is kihozza ezt az érzést, ha iszom.

Mikor lesz ennek vége?

Mikor ehetek már egy jó ízűt, olyat, amilyen íze van valójában az ételeknek?

Mert most mindennek vas íze van a műtét óta!

2014. jún. 18. 09:01
Szia nyanyus!A nyelvem igen fájt nekem is, de a fülem (amiről nagyon sokan írtak) az nekem kimaradt. De a nyelvem töve az nagyon fájt. Normális :) Én is emlékszem nagyon megijedtem, mert az egész szám olyan volt belölről, mit egy hullának. Minden élettelen, fehér, lepedékes, büdös :( Elmúlik ez is , kb 3 héttel a műtét után újra elkezd élni a szád :) Én a leválást konkrétan nem éreztem, egyszer egyszer köptem egy kis fehér darabot , de nagy leválás nem volt, inkább folyamatosan. Nagyon sokat igyál, egyél és akkor nem lesz gond! Ügyes vagy:)
2014. jún. 13. 20:46
Sziasztok, nekem 11-én vették ki a mandulám,tegnap már jõhettem haza, pihengetek, jegelem,három gyógyszerrel. Türhetö. Az érdekelne, hogy a nyelvetek nektek is fájt-e,meg tök lepedékes? És, hogy a leválást éreztétek-e? Én 35 vagyok, és mindenki ilyesztgetett, de annyira nem vészes. Köszi!
2014. máj. 12. 12:37

köszönöm szépen viva, ma már dolgozom, és jól vagyok. Holnap leszek 3 hetes. Fájni már nem fáj, de annyi van, hogy még érzem. érzem, hogy olyan nyomás van benne vagy hogymondjam és amikor nyelek az még olyan fura érzés.

Gondolom majd ez is elmúlik egyszer :)

36. viva70 (válaszként erre: 35. - Szaffika2011)
2014. máj. 8. 17:04

Ez így van. Mint már lejjebb is írtam a lányomnak tavaly augusztus végén volt a mandulaműtéte. Neki is két hét után lett fájdalommentes. Onnantól kezdve már nem vett be fájdalomcsillapítót. Neki mondjuk a fülei, meg az alsó fogsorai fájtak leginkább. Három héttel a műtét után lett teljesen rendben. Addigra vált le a lepedék. Addig még látszott... Neki az 5-8 nap közötti idősazak volt a legrosszabb.

Nekem is volt mandulaműtétem, de nagyon kicsi gyerek voltam még, így semmilyen emlékem nincs róla. Mihamarabbi gyógyulást kívánok neked. Kifelé mész most már belőle.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook