Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindenki akinek visszatérő húgyúti fertőzése van, ide! fórum

Mindenki akinek visszatérő húgyúti fertőzése van, ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
121. Lina55
2016. dec. 7. 11:30

Sziasztok! Sokat szenvedtem én is felfázással (körülbelül egy éve kezdődött), de szerencsére nem fáztam már fel február óta. Nekem mindig a szex okozta, kb 24 órára rá már minden bajom lett. Ami talán a legidegesítőbb volt mellette, hogy hiába gyógyultam meg, a gyakori vizelési inger nagyon sokáig megmaradt minden egyes fertőzés után.

Próbálom minél részletesebben leírni a tapasztalataimat, hátha ezzel tudok valakinek segíteni.

Nálam a "védekezés" ellene a következőképpen zajlik: szex előtt általában nem megyek el pisilni, mindig figyelek rá, hogy ne legyen üres a hólyagom, mert úgy sokkal jobban kidörzsöl. Utána irány a wc, és ha nagyon fájna a pisilés, akkor minél több vizet igyekszem meginni. D-mannózt is szoktam használni utána, bár őszintén szólva nem tudom megmondani, mennyit ér, mert fáztam már fel azzal is. Ami tényleg kulcsfontosságú az az azonnali pisilés és minél több folyadék (1 liter nálam biztos lemegy)

Volt egyszer velem olyan, hogy fél nappal szex után ittam meg elég nagy mennyiségű folyadékot (sört, ami ugye vízhajtó), de reggelre már fel voltam fázva. Ezzel csak annyit akartam mondani, valószínűleg a fél nap alatt már megtelepedtek a baktériumok annyira, hogy nem számított mennyit ittam utána.

Szintén volt egy felfázós esetem amikor nem akartam orvoshoz menni, inkább gyógyteákat ittam napokig. Medveszőlőlevélt, zsurlót, cickafarkot és kamillát, ha jól emlékszem. Eleinte nekem enyhítette a tüneteket, de amikor a harmadik napon visszaestem, és már véreset pisiltem, nem nagyon volt más választásom, csak az antibiotikum. Fogalmam sincs, hogy anélkül mennyi idő alatt vagy hogyan gyógyultam volna meg, de akkor, abban a pillanatban az volt a szükséges rossz.

Most hirtelen ennyi dolgot tudtam összeszedni, remélem volt egy kis haszna :)

120. thor13
2016. dec. 2. 18:21
sziasztok! Egy "lekopogom" kigyógyult lány vagyok. 15 éves koromban kezdődött, először csak évente jött elő, de az utolsó évben már 2-3 havonta. Egyre erősebb antibiotikumokat kaptam, ami szétcseszte a gyomromat, mellékhatásként hüvelygomba meg minden ami kell. Nagyon elkeseredett voltam, a párkapcsolatom is ráment erre. Az utolsó húgyúti fertőzésem tavaly szeptemberben volt, akkor már a 2 hetes erős antibiotikum kúra után kb 1 héttel újra elő akart jönni és elegem lett. Nagyon sok cikket, fórumot olvastam természetes gyógymódokról, először a tőzegáfonyával próbálkoztam, de az nem segített. Míg végül rátaláltam az én természetes szeremre, a grapefruit mag kivonatra. A DR. CHEN félét használom, a többi nem biztos hogy beválik, de rajtam ez a fajta segített. Mikor éreztem hogy baj lesz, kezd fájni a vizelés, akkor ipari mennyiségben kezdtem a teámba csepegtetni (borzasztó az íze de így egy év után kezdem megszokni) és hihetetlen módon másnap reggel megszűnik a panasz, nem jön ki újra a betegség. Először minden nap csepegtettem, aztán 3 hónap után átálltam heti egyszer 10cseppre, most már csak havi 1-2 alkalommal mikor eszembe jut. Pár éve még nem mertem remélni hogy lesz ilyen, hogy 2 évig nem jön elő, de mostmár tudom hogy nem mindig segít az antibiotikum, és a természetes segítség is beválhat hosszútávon. Próbáljátok ki!
119. tiah
2016. febr. 9. 05:59
Sziasztok csajok, olvasom itt hogy mindenkinek hugyuti problémája van. Nekem is már 8 éve, lehet mondani hogy a 12 honapbol 10 be szedek antibiotikumot. Nekem lupusz nefritiszem van és elég ha megfuj a szél már is van 3+ fehérje 4+ genny a vizeletembe. Én a varga gyógygombát szedem kisebb nagyobb sikerrel atol füg hogy az immunitásom milyen. Irjátom hogy a fogamzásgátlora milyen hatással van az biotikum, sajnos rossz ha anti biotikumot maptok használjatok ovszert is mert kiütheti a hatását( tapasztalat). Én is szivesen fogadnék tanácsot mert már mindent kiprobáltam....
2014. márc. 1. 23:08
Sziasztok csajok, nagyon régota kuzdok a visszatérö holyaghuruttal és már lelkileg kivagyok teljesen. Volt egy idöszak, hogy majd 2-3 évig tunetmentes voltam aztán párommal elmentunk nyaralni ahol khmm hát napi 4-5 menetet lenyomtunk és akkor visszajött ujra. Ennek nyáron lesz két éve. Azota havonta vagy max 3 havonta elöjön. Vizelettenyésztés mindig negativ, rengeteg jo minöségu áfonya tablettát, probiotikmot beszedtem már. December 1.-én Monural porral jöttem helyre a Macmirror nem hatott már és épp ma március 1.-én ujra elkapott ugy, hogy szedtem napi egy Uroval Manosa akut-ot megelozésre és napi 1000mg c vitamint. Na de ugy döntöttem elég az antibogyobol. Rengeteg folyadék, Urzinol és Chantaris 30 ch homeobogyo. Délután még sirtam aztán egyszercsak kezdtem jobban lenni -kopp-kopp. Ilyen még nem volt az utobbi 2 évben h antibio. nélkul helyrejöjjek. Még nem akarom elkiabalni de mivel nemsokára babát is szeretnék valahogy tul kell jutnom ezen a nyavaján. Jovo héten azért megyek magán urulogushoz...hát röviden ennyi az én storym :(
117. lavanda
2014. márc. 1. 07:10
-n
116. lavanda (válaszként erre: 110. - Aa84065182)
2014. márc. 1. 07:09

Szia!

Nem olvastam vissza,így nem tudom, végeztek-e Nálad vizelettenyésztést.Ha nem, mindennképpen követeld ki az orvosodtól, hogy célirányosan kezeljenek!


Nem vettél észre összefüggést szex és hólyaghurut között?

115. 9951b56406 (válaszként erre: 114. - Aa84065182)
2014. febr. 28. 20:46
Semmi baj! Csak segíteni próbáltam.:)
114. aa84065182 (válaszként erre: 113. - 9951b56406)
2014. febr. 28. 20:26
Jaj, nehéz helyzetbe hozol most ezzel. :) Mivel kedvesnek tűnsz, ezért hadd mondjak csak annyit, hogy én nem hiszek az ilyesmiben. Köszönöm a jószándékodat, de ez nem nekem való.
113. 9951b56406 (válaszként erre: 112. - Aa84065182)
2014. febr. 28. 19:53

Tudod, én azt vallom, hogy minden betegség, ha nem mérgezés vagy baleset következménye, akkor az, lelki eredetű.

Szerintem próbálj meg elmenni egy kineziológushoz.

112. aa84065182 (válaszként erre: 111. - 9951b56406)
2014. febr. 28. 19:14
Miért, mire gyanakszol?
111. 9951b56406 (válaszként erre: 110. - Aa84065182)
2014. febr. 28. 19:07

Szia! Gyere majd az eredménnyel.:)


Kívánom, hogy mihamarabb gyógyulj meg!


(Én még mindig másra gyanakszom.)

2014. febr. 28. 18:23

Sziasztok,

egy ideje nem jártam itt, helyzetjelentés: most megint másfajta gyógyszereket szedek (SP54, Xilox, Mydeton és rohadt drága Urell Express nevű tőzegáfonya kapszula), és nem hat!!!!

Kb. egy hétig jól voltam, már kezdtem élvezni hogy nem szúr, nem éget, jól vagyok, erre visszaestem. Pedig de jó volt elfelejtetni a szódabikarbónát meg az állandó gyógyteázást! :((


Viszont van egy gyanúm, amit meg is fogok osztani az orvosommal a jövő héten. Aranyerem van, méghozzá belső. (Legalábbis én a tünetek alapján nagy valószínűséggel tippelek erre.) A gyanúm az, hogy ez bizony okozhat gondokat az elülső fronton is. Bár "természetesen" a vizeletvizsgálat megint negatív lett, de nem csoda, olyan híg volt a leadott vizelet a rengeteg folyadéktól, hogy gyak. színe is éppenhogy volt. -.-

109. lavanda
2014. febr. 18. 20:33

Sziasztok!

Próbáltátok már a Nitrofurantoin tablettát? Nagyon régi, de hatásos vizeletfertőtlenítő. 20 szemes, egy hétig kell szedni,az ára 1200Ft körül van. Én mindig tartok itthon baj esetére.


Hátha tudtam valakinek segíteni!

108. aa84065182 (válaszként erre: 106. - Tündike68)
2014. febr. 9. 16:03
Igen olvastam, sőt utánaolvastam a Klion-D-nek is a neten, és biztos jó, de nekem se gombás fertőzésem nincsen, se protozoonok okozta fertőzésem. Kimutatták a bakteriális fertőzést, és az nem ez, pedig milyen egyszerű lenne, és de szeretnék már meggyógyulni...:((
107. vvlét
2014. febr. 9. 12:35
Rendelj d mannózt, az a leggyorsabban meggyógyít, mellé rengeteg tea.
2014. febr. 9. 11:43

Ezér írtam én is,hogy egyszerre gyógyitottam magam.A hüvelykúp és az urogin.Ennek 2 éve.Hogy meddig lesz jó nem tudom.

Egyébként az urogin kb.1200 ft a kúp pedig 800ft volt.

105. aa84065182 (válaszként erre: 104. - Ata06)
2014. febr. 8. 22:41

Igaz, csakhogy amíg gyógyszereket írnak fel, plusz folyamatosan gyógyteákat kell vennem, és a fizetésemnek közel 10%-ba kerül ez a szer, addig... hát el kell adnom valamit, hogy legyen rá pénz, és aztán vagy beválik, vagy nem.


(Egyébként nagyon úgy tűnik, hogy a hüvelyemből kerülnek át a baktériumok, szóval ez tök jó, hogy megveszem de azért tamáskodok egy kicsit: a hólyagomból kiirtja a bacikat, de utána vissza fogok fertőződni, nem?)

104. Ata06 (válaszként erre: 103. - Aa84065182)
2014. febr. 8. 22:19
Annyit költöttetek már a gyógyszerekre, hogy egy próbát megér szerintem.
103. aa84065182 (válaszként erre: 101. - Ata06)
2014. febr. 8. 22:15
Szívesen kipróbálnám, de az ára...? Nagyon húzós. Igaz, amit most felírtak közel egy hónapja, az volt összesej 12e forint, és lópikulát se hat...
102. Tündike68 (válaszként erre: 101. - Ata06)
2014. febr. 8. 16:10
Elolvastam.Biztos nem rossz.Köszi,hogy megosztottad.
101. Ata06
2014. febr. 7. 22:31

A D-Mannóz-t már próbáltátok? Nagyon sok pozítív tapasztalatot hallottam róla.

A baktérium amely a gyulladást okozza karomszerű kinövéseivel kapaszkodik a hólyag falába és nem engedi el,hiába iszol sokat nem tudod kipisilni.Viszont a D-Mannóz egy olyan természetes eredetü enyhén édeskés por amit a baci imád.Megiszod a port,1 teáskanálnyit kell elkeverni 1 pohár vizben,bekerül a por a vizzel a hólyagodba a baci rögtön körbenyalábolja mert szereti a port és igy könnyedén kitudod pisilni.

Itt el tudjátok olvasni ,amit tudni lehet róla.

[link]

100. Tündike68 (válaszként erre: 99. - Aa84065182)
2014. febr. 7. 16:06

Szia!

Hát én rengeteget szenvedtem ettől.Hónapról-hónapra,évről-évre.Egyébként is hamar felfázom a lábamról, de érdekes módon nyáron kéthavonta voltam beteg.Ugyanazok a tünetek: gyakori pisilés,csípett,fájt,folyton úgy éreztem pisilni kell de mikor mentem 2csepp ha volt de az is úgy fájt.Sokszor volt, hogy pisilés után visszanéztem a wc-be és csak egy csomó vért láttam.

És mindíg ugyan az.Orvos, gyógyszer,jobb lett,de 2 hónap múlva kezdődött előlről.Sőt már oda jutottam,hogy gondolom a sok bacitól már olyan sok hüvelyi folyásom lett és hát igen kellemetlen színű és szagú.

Akkor elmentem a gygyszertárba,vettem KLION D 100 hüvelykúpot és urogin-t.A kúpot 5 este használtam az urogint mind megittam,egyébként 3x10ml naponta,úgyhogy 3nap alatt kivégeztem az üveggel.Nem kellemes ízű de utána gyorsan igyál teát vagy valamit.Úgy helyre tett,hogy azóta orvosnál sem volta.m. Igaz mindíg van itthon egy üveggel és ha érzem,hogy kezdek gyakran menni pisilni(nem várom meg,hogy csípjen,fájjon) rögtön elkezdem inni és az egész üveggel. Hónapokig semmi bajom.

Ja amúgy meg már odáig jutottam régen ,hogy a vesém is fájt, görcsölt. Na azóta semmi.

Vettem egy villanypárnát is ha érzem,hogy valami nem stimmel.2éjszaka alszok rajta .

Mondom ez már nagyon ritka.egy évbe ha előfodul,de addig szinte 2havonta.

Hát nekem ez vált be.Szerintem egy próbát neked is megér,veszíteni nem vesztel semmit.

Jobbulást!

2014. febr. 7. 15:32
Engem érdekel!
2014. febr. 7. 15:21

Sziasztok! Jár még erre valaki?

Ha bárkit érdekel leírom az én esetemet.

97. 9951b56406 (válaszként erre: 96. - Aa84065182)
2014. febr. 4. 21:54
Szerintem, van.:)
96. aa84065182 (válaszként erre: 95. - 9951b56406)
2014. febr. 4. 21:12
Hát, amúgy is ide szoktam kiönteni a dühömet és a tehetetlenségemet. :) Sajnos ez még messze nem egy lejátszott meccs, és fogalmam sincs, hol van a vége, ha van ilyenje egyáltalán.
95. 9951b56406 (válaszként erre: 94. - Aa84065182)
2014. febr. 3. 21:18

Szerintem, egy próbát megér, hátha bejön. Bár, én még mindig másfélé gondolkodom.:)

Azért néha jelentkezz, hogy tudjam mi van veled.:)

2014. febr. 3. 20:16
Szerintetek az mennyire hülye ötlet, ha vennék teafaolajat, és azt csepegteték intim betétre? Sose használtam, de ódákat zengenek róla a neten, hátha erre is jó...
93. 9951b56406 (válaszként erre: 91. - Aa84065182)
2014. febr. 2. 17:59

Nézd meg, hogy lassan már mindenkinek és mindenre nyugtatókat írnak fel.

A betegséged marad, de legalább könnyebben viseled.

Felháborító!

92. 9951b56406 (válaszként erre: 90. - Aa84065182)
2014. febr. 2. 17:57
Ha most azt gondoltad volna, hogy meglepődök, vagy esetleg megdöbbenek ettől az orvosi viselkedéstől, hát azt kell hogy mondjam, nem. Inkább azt mondom, hogy minden a "forgatókönyv" szerint történt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook