Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen apró kedvesség történt veled, amit másokkal is megosztanál, hogy felviduljanak? fórum

Milyen apró kedvesség történt veled, amit másokkal is megosztanál, hogy felviduljanak? (beszélgetős fórum)


2013. okt. 12. 11:28
Tegnap felhívott egy ismerősöm, akinek még májusban segítettem kicsit a vállalkozásában. Feltűnt neki-már ez jól esett- hogy nem megyek el minden nap az üzlet előtt munkába. Megkérdezte a kolléganőim, mi van velem. Megtudta, hogy beteg vagyok, és ezért felhívott, hogy felajánlja, hogy bevásárol nekem, vagy megfőz. Azt hiszem, ez egy új barátság kezdete is lehet.
2013. okt. 3. 19:23
Akármennyire is tudjuk, mi a dolgunk, mégis jó, ha az ember ilyen kedves visszajelzést kap.
2013. okt. 3. 19:10
Pár napja egy betegnél egy bizonyos vizsgálatot kezdtünk.Felhívtam a figyelmét,hogy mire kell ügyelnie az elkövetkezendő napokban.Mondta a néni,hogy tudja,mert a lányának is volt ilyen vizsgálata pár éve és,hogy engem megemlített otthon,hogy nagyon bírt,mert ,hogy olyan vidám és kedves voltam vele...Annyira jó érzés volt!:)
19. ittmost (válaszként erre: 18. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 3. 15:46
Biztos történik..csak elvész a nagyobb teendők között,nehéz rá visszaemlékezni..de én már elkezdtem kutatni az agyamban,és ha megint eszembe jut valami,írok:) mert szeretném,ha ez a topik működne.
18. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 17. - Ittmost)
2013. okt. 3. 15:39

lehet, apró kedvesség nem történik, vagy nem vesszük észre

:-)

2013. okt. 3. 15:37
nem tudom,mért nem telik ez a topik...pedig ennek igazán lehetne örülni
16. ittmost (válaszként erre: 15. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 3. 15:36
aranyos:)
2013. okt. 3. 11:33

Tegnap a zsúfolt busszal mentem haza. Egy 85 körüli néni ült mellettem. Le akart szállni, felállt és jelzett. Tudtam, hogy kanyar jön, féltettem kicsit, hátha nem tud jól megkapaszkodni a zsúfolt buszon. Reflexből átkaroltam a hátát-felállni nem tudtam, csak úgy ülve- és megfogtam azt a kezét, amivel nem tudott kapaszkodni, közben rámosolyogtam. Leszállás előtt volt annyi ideje, hogy megsímítsa az arcom, és azt mondja: Kedveském,magának a szeme is mosolyog.

Igen jólesett.Ma is mosolygok, ha eszembe jut.

14. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 7. - D7ba7bf7ff)
2013. okt. 3. 11:30
Igen,ide el kell jutni, igazad van. De nem a lelki fejlődés, egyéb filozofálgatás okán írtam ki a fórumot.Arra is szükség van, persze. Csak olyan egyszerűen és szimplán, mert ebben a rohanó világban sokan nem vesszük észre az apró kedvességeket-én sem. Talán vannak még így mások is. Tényleg csak azért, mert egy kicsi kellemes emberség a hétköznapokban jól tud esni.
13. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 12. - Ittmost)
2013. okt. 3. 11:26
:-)
2013. szept. 23. 07:13

Nagyon régi történet,tizenéves sündisznóhajú lányka voltam,lompos fekete ruhákban.Egy bácsi megállt előttem a buszállomáson,belenézett az arcomba,és csillogó szemmel azt mondta:

"Magácska olyan gyönyörű,mint a Blaha Lujza! " :D

Legközelebb megnéztem a könyvtárban..valószínű ő is inkább belül volt szép..de azért nagyon büszke voltam rá,h ez jutott eszébe rólam egy bácsinak:D

11. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 9. - 4a5de48ea8)
2013. szept. 22. 14:23

JHa, hogy ma már ért egyszer, csak nem vettem észre?

És még azt hittem nyitott szemmel járok a világban ...Na tessék Egyszerre ciki, és öröm

10. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - 4a5de48ea8)
2013. szept. 22. 14:15
Még egyszer?
9. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 7. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 22. 14:11
És ha eljutunk az "ideális állapotba" ilyen kellemes meglepetés sem érhet?
2013. szept. 22. 13:13
A jó dolgokra kell figyelni, de közben a rosszat is látni kell.
2013. szept. 22. 13:12
A lelkiállapotod határozza meg, hogy milyen színben látod a világot. Ez a szemüveg-példázat. El kell érni egy olyan lelki érettséget (tisztaságot), ahol már nincs annyi félelem-blokk ami megmérgezi az életünket. Ily formában lesz egy alaphangulatunk, amit legfőképpen a béke és az öröm állapota jellemez. Ezt ahhoz hasonlítom amikor már a szemüveg színtelen, átlátszó, olyan mint az üveg. Itt-ott vannak még foltok, de egyre tisztább és végül már szemüvegre sem lesz szükségünk.
2013. szept. 22. 10:44

Ma az egyik szomszédasszonnyal összefutottam, tegnap -szinte-hajnalban a boltban. Azt mondja, olyan jó volt a tavalyi sombefőtt, amit adtál. Mondom neki, akarsz csinálni? Hát igen. Szedtünk, és befőztük.

Majdnem olyan, mint a meggy, csak kicsit több a gond vele. Megcsináltuk. Örülök, örül.

5. 4a5de48ea8 (válaszként erre: 3. - Ittmost)
2013. szept. 22. 10:42
Van kisugárzásod, tuti!
4. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Ittmost)
2013. szept. 19. 16:09
Jajj de édi!:)) Az ilyet én is úgy bírom.;))
2013. szept. 19. 16:07

A hét végén egy szupermarket parkolójában benn ültünk a kocsiban, már indulni készültünk,mikor elment előttünk egy anyuka,a kislánya benn ült a bevásásárló-kocsiban.Tán 2 éves kislány lehetettt,valami kiflit majszolt,én meg néztem,és elmosolyodtam,de vagy 8 méterre voltam tőle,ráadásul az anyósülésen ültem..

Ő meg odaintegetett nekem:) :)kinyújtva felemelte a kis kezét,és integetett:) Az anyja is egészen meglepődött,csak kereste a fejét forgatva,hogy kinek integet a kislánya:)

....magától integetett,én nem csináltam semmit,csak mosolyogtam rá.

Megállapítottam,hogy kisugárzásom van:D hogy ilyen messziről észrevett,és reagált rám,nekem ez nagyon nagy élmény volt:)

2013. szept. 19. 14:30
A napokban az edzőteremben, ahova járok megjegyezte egy idősebb edzőtársam, hogy "milyen jól lefogyott az a jól sminkelt kislány..." :)) Nagyon jólesett, ezért még a fogyis naplóm címét is átírtam ennek megfelelően.:))
2013. szept. 18. 18:26
Engem pl. egy hónapja ütöttek el, és most végre tudok járni. A 8.szomszédban lakó néni ma megjegyezte, hogy "jaj de örül, hogy már nem bicegek", és kaptam tőle egy őszirózsacsokrot.Nekem nincs kertem, mert olyan helyen lakom, h nem lehet. Egyszerre örültem az érdeklődésnek, és a virágnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook