Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik az elhalt fog, tályog, ínyciszta tünetei? fórum

Mik az elhalt fog, tályog, ínyciszta tünetei? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 20. 22:18
Sziasztok !Az estémet a fogászaton töltöttem .Odamentem a nagy szájrák fóbiámmal :D ,de ők már sejtették miről lehet szó .Elhalt a tömött fogam ,amit a röntgen és az a hideg teszt is igazolt. A doki el is kezdte a gyökérkezelést ,ami nem is volt vészes .Inkább a pánikom volt nagy ,nem számítottam ilyen esti programra ;-) . Írt föl augmentint és jövő pénteken kell visszamennem ,akkor lesz kész teljesen .
14. Vikyci (válaszként erre: 11. - Zsana81)
2013. szept. 20. 19:33

Elég kemény volt, és ahogy megnyomtam az orrom tövénél, fájt is. De amúgy alapjáraton nem fájt az a fogam.

Műtét után viszont elkezdett sárgulni, de a dokim szépen kifehérítette, lecsiszolta és valamit rákent, amitől szép fehér lett.


A műtétnél az injekció volt a legrosszabb, utána nem éreztem semmit, csak azt, amikor a csontot vágták, de az se fájt, hanem csak éreztem a fűrészelést valahol a fejem mélyén :-)

13. Zsana81 (válaszként erre: 12. - Georgina319)
2013. szept. 19. 08:38
Köszönöm a választ . Néha a foggyökér táján enyhe lüktetést ,nyomást érzek ... pl .ha lehajolok is . Az lenne akkor az oka ,hogy van ott egy ciszta és nyomja bent a dolgokat ? Nekem még nem volt gyökérkezelésem ,ez a fogam is gyönyörűen be lett tömve . Mitől halhatott el :O ... Fájdalmasak ezek a beavatkozások nagyon ?
2013. szept. 19. 06:34
Elhalt az a fogad. Gyökér kezeltetni kell, és ha nem múlik el a duzzanat, a szájsebész csinál egy cystectomiát, vagy egy gyökércsúcs csonkolást. /resectio/
11. Zsana81 (válaszként erre: 9. - Vikyci)
2013. szept. 18. 20:25
Nekem is majdnem az orrom tövénél van ... Neked is teljesen kemény volt ? Azért kicsit megnyugtat ezeket olvasni :-) ,hogy annyira nem egyedi az esetem ... Remélem én is megúszom ennyivel .
10. Vikyci
2013. szept. 18. 20:17
Ja, és ez kb akkora volt mint egy szilvamag.
2013. szept. 18. 20:17

Nekem ciszta volt a bal felső nyuszifogam fölött, egészen az orrom tövénél. Eleinte nem tudtam mi az, évekig ott volt, ha megnyomtam fájt, de nem volt egyéb tünet. Ez a fog már tömve volt, a mellette lévő felől. Aztán egyszer elkezdett a dudor alatt az ínyemből folyni a genny. Akkor nézettem meg alaposabban, gyökérkezelés jött, majd műtéti úton pucolták ki, és rezekálták is a gyökércsúcsot, ezt már a szájsebészeten. Nem fájt, nem éreztem szinte semmit.

Varratszedést a saját dokim csinálta, na az piszkosul fájt.

2013. szept. 18. 18:50
Én egy borónyinál nagyobbnak érzem sajnos ... Amikor tavasszal csinálta a panorámaröntgent ,akkor szóba sem hozott ilyeneket ,hogy ciszta ,pedig látszódott ,hogy a 11 -es fog gyökere oldalra dől a szomszéd fog felé . Én azt gondolom lehet már akkor ott volt ,csak ugye a kezelési tervben éppen nem szerepelt a ciszta .De nem is említette a doki ,hogy van ... A hajam most nekem is jobban hullik ,ez utolsó két hajmosásnál tűnt fel .Akkor lehet ettől ... Nem hangzik túl jól .... :S Én eléggé félek a fogdokis beavatkozásoktól ,2 hónapja is altatás alatt csinálta .:D De ezt kénytelen leszek kibírni .
2013. szept. 18. 18:39
Nekem is volt ilyen a fölső négyesemen. Kemény dudor. Nem olyan, mint egy duzzanat, mert volt már korábban az, hanem olyan, mint egy kemény borsó. A doki csinált röntgent, amin egyértleművé vált, hogy ciszta. Pl. hullott is a hajam rendesen. Azt a fogat kigyökérkezelte, gyökértömte, majd vártuk a fejleményeket. A ciszta szerencsére visszahúzódott. Úgy volt, ha ez nem történik meg, akkor kívülről ejt egy bemetszést az ínyen, és kikaparja, majd visszavarrja. Nem hangzott túl jól.
2013. szept. 18. 18:35
"Jól" hangzik ... :D .Még nem volt ilyenekben részem . Idáig semmi baja nem volt a fognak ,nem értem mi történhetett -.- ...
5. kori54 (válaszként erre: 2. - Zsana81)
2013. szept. 18. 18:29
Szia! nagyon olyannak tűnik, mint egy begyulladt foggyőkér. Legjobb esetben gyökértőmés, persze ha még nem történt meg ezen a fogadon, de majd a röntgen eldönti. Ha ciszta azt ki lehet pucolni az iny felől. A legrosszabbra egyáltalán nem kell gondolnod, de nem vagyok fogorvos.
2013. szept. 18. 18:29
Igen ! Tömött fog .2 hónapja tömte a doki . Nem volt gyökérkezelve sem ez ,sem semelyik másik fogam még . Ahogy az ujjammal végigsimítom az ínyem, egy nagy dudor van ott :S ,a fog felett ahol a gyökér lehet.
3. SDitti (válaszként erre: 2. - Zsana81)
2013. szept. 18. 18:18
Igen, valószínű, hogy ciszta. Azt hogy mit fog a doki csinálni vele, nem tudom. Persze biztosat csak doki tud mondani, mint azt is, hogy mit kell vele csinálni. Tömött fogról van szó egyébként?
2013. szept. 18. 18:08
Sziasztok ! Két hónappal ezelőtt rászántam magam és megcsináltattam a problémás fogaimat .Volt feltárásos bölcsességfogeltávolítás, tömés ,fogkőleszedés . Kb. 2 napja az egyik tömött fogam gyökere elkezdett tompán lüktetni ,nem egyfolytában ,csak naponta több alkalommal pár másodpercre . Felső frontfogról van szó. Észrevettem az említett fog felett egy kemény duzzanatot ,csomót az ínyben ,amit ha megnyomok ,a gyökér felé sugárzik .Nem élesen,hanem tompán .Rendesen be vagyok parázva ... :S Hajlamos vagyok a legrosszabbra gondolni . Ha rosszindulatú szájüregi elváltozás lenne ,akkor már 2 hónapja is feltűnt volna a rá utaló jel az orvosnak nem ? Már tiszta hipochonder lettem .Gondoljunk a jobbik rosszra :D . Ciszta ? Tapasztalt már valaki hasonlót ? Sajnos a dokim csak pénteken lesz ,addig marad a találgatás ....
2013. szept. 18. 18:01
Mik az elhalt fog, tájog, ínyciszta tünetei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook