Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nektek a fogkőleszedés csökkentette a fogínyvérzést? fórum

Nektek a fogkőleszedés csökkentette a fogínyvérzést? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 15. 09:18
a 2 nincs osszefuggesben.
2013. szept. 18. 15:01
Nekem is már a fogszabályzó levétel után meg kellett volna csináltatnom, de hét késő bánat. Remélem, nem fog annyira fájni és nem lesz nagyon érzékeny utána a fogam. Köszönöm a segítséget!
2013. szept. 18. 14:52

Nekem szokott segíteni a fogkőleszedés! Persze nem mindegy, milyen alaposan csinálja az orvos...Volt olyan (sztk-s) orvos, aki alig 10-15 percet kaparászott, egy másik körzeti dokim meg pont hogy nagyon lelkiismeretes és alapos volt. Még megelőző barázdazárást is csinált anno, hogy ne szuvasodjon a fogam. Amióta onnan elköltöztem, magán dokihoz járok, nála 1-1.5 óra (!) a fogkőleszedés, először géppel, majd a maradékot még kézzel is leszedi.


Volt fogszabályzóm is, 2 évig, és a végére már nagyon gyulladt volt az ínyem. Ekkor fájt is a fogkőleszedés, normál esetben nem szokott.

A fogszabályzó eltávolítása, és utána egy alapos tisztítás után viszont hamar rendbejött az ínyem.

2013. szept. 18. 14:51
A 3 %-os hidrogén, amit a gyógyszertárban is lehet kapni, pontosan elég a fogkő, nem mindennapos, de le lehet szedni vele, ha óvatosan csinálja valaki.
2013. szept. 18. 14:51
Apám szerint addig érzékeny volt neki, amíg vissza nem kövesedett, így nem is ment többet. Pedi gneki még az ínyének sem volt baja, nekem már visszahúzódott kissé. :/
11. Clarissa-mia (válaszként erre: 10. - Adry1992)
2013. szept. 18. 14:46

Szia!


Nekem is szedetnem kell a fogkövet, ráadásul íny alól, ami nem kellemes, viszont utána minden ok. Igen, érzékeny a fognyak kezelés után, főleg, ha az íny már visszahúzódott, de nagyon jó fogkrémek vannak már erre a problémára. Pár napos érzékenység jobb, mint egy gyulladt, vérző íny. Szerintem.

2013. szept. 18. 14:24
Apámnak már volt ilyen kezelése és azt mondja, hogy semmit sem ért neki, bár neki nem vérzett a fogínye, de állítólag olyan érzékenyek lettek a fogai utána, hogy hetekig se hideget, se eleget nem tudott enni-inni! :/ Szerintem ez sem jobb mint a vérzés.
2013. szept. 18. 14:08
Köszönöm, remélem, megoldódik a probléma. :) A fogszabályzó 3 évig fennvolt, emiatt lehet kialakult és ez okozhatja a vérzést is.
2013. szept. 18. 14:00
A férjem 32 éves és idén nyáron szedettük le neki. 5 éve ismerem, azóta mindig vérzett a fogínye és csúnya is volt (vörös). Mi miskolciak vagyunk, itt a privát doki 10 ezerért leszedte. Egy kicsit fájt neki és rögtön utána amikor kikelt a székből még vérzett egy kicsit. De azóta semmi gondja, az ínye is szép egészséges rózsaszínű már. Szerintem nyugodtan menj el fogorvoshoz!
7. 10846c73f8 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. szept. 18. 13:44

Csomó pénzt? Hmmm ... nem szokott ez azért olyan hűde drága lenni, bár igaz, ez is viszonylagos.


A fogkövet egyébként nem kimondottan a fogínyvérzése miatt szokták javasolni eltávolításra.

2013. szept. 18. 13:43

Nekem teljesen megszüntette.

A fogkövet legalább félévente le kell szedetni!

2013. szept. 18. 13:27
Ja, és azonnal megszűnt a fogínyvérzésem. Most már megint kezd kialakulni, de még mindig nincs fogínyvérzés.
2013. szept. 18. 13:26

Szia!


Én félévente szedetem le, genetikailag is, a nyálam összetétele miatt is hamar képződik.

Én a területileg illetékes fogdokinál csináltattam legutoljára, ingyenes volt és fájdalommentes.

2013. szept. 18. 13:20
A fogkő nagyon káros, le kell szedetni!
2013. szept. 18. 13:19
Nekem azonnal !!!
2013. szept. 18. 13:17
Sok helyen olvasom, hogy ez megoldás lehet, de nem tudom, érdemes-e erre egy csomó pénzt áldoznom vagy ugyanúgy gyulladt lesz a fogínyem?! Fogorvos még nem látta, csak látatlanban annyit mondott, hogy mivel 3 évig fogszabályzóm volt, ezért valószínűleg ez a gond.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook