Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Életünk új értelmet nyert :) fórum

Életünk új értelmet nyert :) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életünk új értelmet nyert :)

23. cab59af884 (válaszként erre: 21. - Pzuzu)
2013. okt. 1. 12:40

Szia! Nálunk sajnos a 13. héten bebizonyosodott hogy a babánk Edwards szindrómás. Az UH-on olyan biznyossággal kijött az összes erre a betegségre jellemző tünet, hogy az orvosi javaslat alapján azonnali terhességmegszakítás lett belőle, nem is küldtek el kromoszómavizsgálatra. :( Még mi, laikusok is láttuk a felvételeken, amiről beszéltek az orvosok :(.

Az egyetlen ami bíztató, az volt, hogy a professzor azt mondta, nincs reális esély arra, hogy ez megismétlődjön, és 2-3 hónap múlva próbálkozhatunk újra.

Ennek ellenére én nagyon örülök, ha a rosszabb eredmények ellenére egészséges kisbabák születnek, mert az egész terhesség, születés maga a CSODA, így azt mondjuk, a remény az, ami mindig élteti a szülőket! :)

22. Klaudia910402 (válaszként erre: 21. - Pzuzu)
2013. szept. 27. 06:22

Az én lányom is Mia:) nekem amúgy azt mondták végig h nagyon kicsi meg h megvan nagyobbodva a szíve megva veséi.:(.

Teljesen egészséges, es 3270-nel született :P

21. pzuzu
2013. szept. 24. 11:18
Szia Mia87! Gratulálok a kisfiadhoz és sok boldogságot kívánok nektek :)! Átérzem amit a kombinált teszt után éreztél, ugyanez volt velünk is, csak sokkal borzasztóbb eredményekkel: babókának 1:5 down, 1:34 edwards jött ki. Volt korionboholy mintavétel ami hál' istennek negatív lett, de nálunk is a 20 hét és rengeteg vizsgálat után nyilvánították egészségesnek. Júl. 6.-án (3 héttel hamarabb) született 3000g és 47 cm, tehát már majd' 3 hónapos nagylány, teljesen egészséges és gyönyörű :)! Egyébként Miának hívják :)! Minden anyukának és babókának naaagy ölelés!!!
2013. szept. 20. 13:47
Gratulálok a gyermekhez!Én a vérzéssel pont fodítva voltam,szülés után két órával egy csepp sem jött belőlem,aztán a doki megunta és ököllel belemászott a hasamba,utána se véreztem sokat.Nem is szédültem,így rá két órával úgy sétáltam mint aki nem is szült!Sajnálom a benti szenvedésedet!
19. Belana
2013. szept. 20. 07:30
Én mindig megdöbbenek az ilyen kórházaktól, ez az olyan pedagógus aki utálja a gyerekeket hasonlatra hajaz. Gratulalok a csodás gyermekedhez!:-)
2013. szept. 19. 21:45

A kórházi részét át tudom érezni en is minden nap sírtam. Borzasztó volt, pedig ott még a nővérek is segítettek. ..kepzelem milyen lehetett így :/


A pozitív hozzáállás rajtam sajna nem segített pedig végig úgy gondoltam könnyű szülésem lesz. A tágulásig gyorsan es könnyen ment minden de aztán kiderult hogy nem fér ki.... császárt akartak majd odajott egy orvos es közölte h kifer. Na igen ki us fért 3 órán át tartott a kitolas ketten nyomták felülről egy meg húzta alulról vákuummal. Életemben nem szenvedtem ennyit :(

17. cab59af884 (válaszként erre: 15. - Mia87)
2013. szept. 19. 11:25

Nem semmi...a Bajcsyról mondjuk én még se rosszat, se jót nem hallottam, én is csak 1x voltam ott, a Genetikai tanácsadáson. Ott mondjuk aranyosak voltak, és a szakmai kiválóságukat sem vonom kétségbe, de a futószalag és a "legyünk rakta túl mielőbb" hozzáállás nekem nagyon nem tetszett. Oda többet tutira nem megyek, ez biztos.

Viszont így duplán-triplán örülök annak, hogy egrészt lakhelyileg sem tartozom oda, másrészt az orvosom sem ott dolgozik...

16. 72497ec515 (válaszként erre: 15. - Mia87)
2013. szept. 19. 10:06
Sajnálom hogy neked ez a véleményed,de imádni valóak ott a nővérkék és a csecsemősök !!
15. Mia87
2013. szept. 19. 09:07

Pocok! Szívből gratulálok! hidd el volt egy pillanat amikor én is megingottam. az utolsó héten jártam mikor is a kórházban voltam NST-n. 30 percet ültem a gépen és végig hallgattam ahogy egy nő vajúdik torkaszakadtából ordítva.,... :) Kitartást :)


Mzsuka! köszönöm:)

Pahet: <3

Katica: A Budapesti Bajcsy Zsilinszki kórház volt.

14. pocokT
2013. szept. 19. 06:24
Egyet értek katicával. Remélem nálam nem lesz ilyen mert én sem vagyok még tapasztalt és jól esne a segítség majd...
2013. szept. 18. 22:02

Először is gratulálok a babádhoz!!

De mindíg kiakadok amikor ilyeneket olvasok a kórházi dolgozókról.Le kéne írd melyik kórház,mert megérdemlik.Aki nem való emberek segítésére,az minek megy ilyen helyre dolgozni?Útálom az ilyeneket,felháborító.Az ember ki van szolgáltatva nekik,miért nem lehet kedvesen ellátnia a munkáját?HA meg utálja menjen máshova.

12. Mzsuka
2013. szept. 18. 19:42
Nagy gratula! Sok boldogságot nektek!
11. pocokT
2013. szept. 18. 18:18
Szia! Először is gratulálok a kisfiadhoz! Másodszor pedig köszönöm a cikked, mert én is az első babámat várom, és megerősítettél abban, hogy a pozitív hozzáállás valóban sokat jelent. Igyekszem én is így tenni, inkább vagyok izgatott a szülés gondolatától, mint hogy féljek (a beöntést mondjuk én se várom, de ezek szerint túlspirázom a dolgot :) ). Persze vannak pillanatok, amikor olyan hihetetlennek tűnik hogy ez a kis élet bennem ki is tud jönni, de tudom, hogy életem legszebb pillanata lesz, nem fájdalom-mentes, de vállalom azokat is, csak tarthassam végre a kezemben! :)))
2013. szept. 18. 13:58
:) ♥
2013. szept. 18. 10:58

Gratulálok a kisfiadhoz! :)

Sajnos én is hallottam már rosszakat a kórházakról, de nekem szerencsém volt, én mindkét fiamat ugyanott szültem, és mindkét alkalommal nagyon pozitív élényeim voltak. Odafigyeltek rám a szülőszobán, utána a csecsemősnővérek is bármiben kértem a segítségüket, azonnal jöttek. Az egyetlen negatívum az volt, hogy a fejfájásomra nem tudtak gyógyszert adni, mert nem kaptak...az egy mellettem fekvő kismamától kellett kérnem. De ez már nem a kórház, hanem a magyar egészségügy hibája, úgy érzem.

Próbálj meg csak a szépre emlékezni :)

8. Mia87 (válaszként erre: 6. - Vakri)
2013. szept. 18. 09:50
Jah és ömlött belőlem a vér a szülés után és hatalmas gátsebnek köszönhetően. És köszönöm a gratulációt.. :)
7. Mia87 (válaszként erre: 6. - Vakri)
2013. szept. 18. 09:49
Rengeteg vért veszítettem, amint felálltam vagy felültem szédültem, mert amúgy is vérszegény vagyok. egyedül nem tudtam állni mert elájultam.
2013. szept. 18. 09:46
Gratulálok a babádhoz! :-) Igen, sajnos ritka kivételtől eltekintve ilyen Magyarországon a kórházi tartózkodás. Az első gyerekkel 24 órát vajúdtam étlen-szomjan, majd a császár és 2 órás megfigyelés után vittek a szobámba. Akkor már olyan száraz volt a szám, mint a tapló. Hiába kértem inni, mivel a csomagomban volt a poharam és nem kelhettem fel, hogy elővegyem (eda miatt), nem adtak inni. Ha este 7-kor be nem jön a férjem unokatesója, másnap reggelig szomjazhattam volna. Jó, tudom, nem száradtam ki, mert ment az infúzió, de azért, kösz. Bár azt nem egészen értem, hogy miért kellett segíteni betétet cserélni, meg zuhanyozni. Én mindhármat császárral szültem, de másnaptól gond nélkül rendeztem magamat és a babát is. Az elsőnél nekem sem segítettek a szoptatásnál, ennek köszönhetően véres sebes mellekkel mentem haza 10 nap után.
2013. szept. 18. 09:42
Hát durva ami a kórházban volt. Egyik barátnőm most szült magánkorházban. Hát ég és föld. Igaz drága de van is érte szolgáltatás cserébe.....
2013. szept. 18. 09:42

Gratulálok a picikédhez :))

Elképesztő,hogy vannak ilyen kórházak...mindig ledöbbenek :/ Hál isten ,nálam nem ez volt a helyzet-én májusban szültem,és nem Budapesten-de a lényeg,hogy átvészeltétek :) Sok örömöt és boldogságot kívánok nektek :)))))

3. Mia87 (válaszként erre: 2. - 089e41917e)
2013. szept. 18. 09:24

Köszönöm szépen!


Igen a kórházban töltött pár nap jobban megviselt mint maga a szülés... Borzasztó volt hogy e miatt nem tudtam felhőtlenül örülni..

2013. szept. 18. 09:16

Gratulálok a kisfiadhoz!


A kórházon pedig meg sem döbbenek, itt is ez a helyzet és ez nagyon elkeserítő... :(

2013. szept. 18. 09:08
Nem féltem a szüléstől és milyen jól tettem :)
Terhességem alatt folyamatos kérdés volt. Nem félsz? A válaszom a hatalmas nem volt. Tudtam, hogy minden rendben lesz... Hiszek benne, ha pozitívan áll hozzá az ember, akkor pozitív élmény marad.

Ugrás a teljes írásra: Életünk új értelmet nyert :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook