Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz idő esetére játéktippek 2 éves kisfiúnak? :-) fórum

Rossz idő esetére játéktippek 2 éves kisfiúnak? :-) (beszélgetős fórum)


2013. szept. 21. 20:54
Mesét olvasni szoktatok? Az én fiam 22 hónapos. Beül az ölembe és úgy kell mesét olvasni.
10. 117b1693d0 (válaszként erre: 6. - Szandus19)
2013. szept. 17. 16:21

Szandus, vannak mosható festékek. Ha ilyen kis ügyes és érdekli is, akkor nyugodtan festhet. Először a tapintás élménye miatt ujjal festést ajánlanak. De van olyan gyerek - főleg a fiúcskák -, akik nem szeretik, ha koszos a kezük, ők inkább az ecsetet választják. :)


Érdemes lehet a Montessori eszközök között is nézelődni.


De szóba jöhetnek a legegyszerűbb társasjátékok, a klasszikusok közül a domino...

9. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Szandus19)
2013. szept. 17. 16:05
Ha nem otthoni elfoglaltságra gondolsz, hanem kimozdulnátok, amennyire lehet ebben az időben, akkor játszóházat ajánlanék.
8. pidiko (válaszként erre: 7. - Szandus19)
2013. szept. 17. 12:52
ki ebben ki abban akkor:)mi már nappalra teljesen szobatiszták vagyunk másban vagyunk lemaradva számolni még nem tudunk meg formákat sem viszont minden érdekli
7. szandus19 (válaszként erre: 5. - Pidiko)
2013. szept. 17. 12:50

Szia Ildi! :-)

Vivi is már nagyon ügyes, én mindig olvasom a naplódat. Barni még egyáltalán nem szobatiszta, és nem is érdekli a dolog, én pedig nem akarom erőltetni. Egyszer sikerült egy pisi-kaka a bilibe, de nem szól ha kell neki, hanem csak ha pisil vagy utána. Másban viszont, amint látod, szuperül fejlődik :)

6. szandus19 (válaszként erre: 4. - Nbandus)
2013. szept. 17. 12:49
Play-doh gyurmánk van, azzal szívesen játszik, sütiformákat szúr vele ki, sodorja, golyót még nem tud, de ha én csinálok ő egymásra teszi, és szerinte az hóember :-) gyerekollót még nem merek, és vízfestéket sem vettem még, szerintem ő még ahhoz elég hebrencs.
5. pidiko (válaszként erre: 1. - Szandus19)
2013. szept. 17. 12:44

hű Szandus milyen nagy legény már Barni:)

ez a téma engem is érdekel:)

Vivim még nem tud ennyi mindent.

mi rajzolni szoktunk illetve formabedobózni, vagy formákat képeket helyükre illeszteni, építeni de ezeket te is írtad így várom én is mit javasolnak majd a többiek:)

2013. szept. 17. 12:44
Sógyurmázás?
3. szandus19 (válaszként erre: 2. - Klauka_)
2013. szept. 17. 12:35
Igen! Annyira még nem foglalkoztatja, inkább csak a ceruzák színeit sorolja, zsírkrétával ügyesebb, de nem akarom erőltetni. Ha én rajzolok, ő "kiszínezi", összefirkálja. :-)
2. Klauka_ (válaszként erre: 1. - Szandus19)
2013. szept. 17. 12:33

Szia


Máris kedvencek jelöltem a fórumot :)

Nekem 20 hónapos a fiam, egyelőre még nem tart ott, ahol a te fiad, de biztosan lesz számunkra is vmi hasznos.


Rajzolni szoktatok?

2013. szept. 17. 12:21

2 éves kisfiamnak keresek jó ötleteket benti játékhoz, amivel viszonylag hosszú időre is le lehet akár kötni (fél-1 órára is akár) és esetleg egyedül is tud játszani.

Folyékonyan beszél már 2-3 hónapja, a számokat 10ig ismeri, írásban is felismeri őket (pl házakon), az alapszínekkel is tisztában van (piros, kék, zöld, barna, fekete, fehér, sárga, narancs, lila). Nagyon szereti ha olvasok neki, mondókázunk, építeni, gyurmázni is. Játszik még a formaillesztős táblákkal is, de az már nem kihívás. Van benti motorja is, azzal is mehet a lakásban. A formabedobóból 20 darabos van nekünk, kb. 5 perc alatt kirakja a formák megnevezésével (kör, kocka, háromszög, ötszög, elipszis stb). Persze szeret meséket is nézni, de nem szeretném, ha egész nap a tv előtt ülne, kb napi 1-1,5 órát nézhet, annál többet nem engedünk. Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook