Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hibázott a doki. Nem lehet valamit tenni? fórum

Hibázott a doki. Nem lehet valamit tenni? (tudásbázis kérdés)

23. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 22. - Babszibobó)
2013. szept. 19. 08:01
Igen,nagyon úgy tűnik
22. babszibobó (válaszként erre: 20. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 18. 20:43
Mondtam én, hogy inkább a könyvelőd a ludas...hisz minden átfutott a kezei között és nem vett észre ilyen hibát?!
2013. szept. 18. 15:39
Hibazott az orvos. Ki nem??
20. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 19. - Esther78)
2013. szept. 18. 15:20

Na most még egy újabb csavar:

Felhívott a dokim hogy utána nézett és végig 9-es kóddal voltam,ezek után nem értem hogy lehet h az oep 8-ast lát,de én nekem van egy öteletem:Szerintem a könyvelő hibázott mert 9-es kódnál nem szabadott volna betegszabira írnia csak ez még mindig nem magyarázza hogy az oepnél miért 8-assal szerepelek.Most kérek egy igazolást a dokitól és beküldöm nekik..egyébként 2011-ben gyeden voltam

2013. szept. 18. 14:13
Szerintem ha 9-es kóddal vesz fel, akkor a tgyás-t kaptad volna és az lenne az alap nem a betegszabadság. Egyébként meg a tgyás alapja az előző évi jövedelem. És ha te tavaly novembertől voltál táppénzen megszakítás nélkül, akkor a 2011-es jövedelmed a tgyás alapja, függetlenül attól hogy milyen kód van a táppénzes papírodon.
2013. szept. 18. 12:55
Beszeltem a dokival a konyvelovel es az oeppel is es helyre lehet hozni a dolgokat..nekem az oepes nő mondta ha nem mentem volna beegszabira hanem egybol 9es koddal akkor a fizetesem az alapja igy viszont a betegszabim lett az alapja..most teljesen összezavartál
2013. szept. 18. 05:51

Nem hinnem,hogy a betegnek kellene ellenoriznie az orvos feladatat...persze ezek szerint nem hatrany. De,ahogy esther irta,meg lehet,hogy jobb is neked,nem?

Szerintem sem fizetnek utolag,ha megis tobb jarna,de erre meg mar zebracsiko valaszolt.

Azert majd ird ki,mi lett a vege!

2013. szept. 17. 21:08
És ha 8-as kóddal írtak ki és betegszabadságot kaptál, akkor az több mintha 9-es kóddal írnak ki, mivel a betegszabadság 70 százalék a táppénz meg csak 60, vagy 50 attól függ hogy mióta van folyamatos munkaviszonyod.
2013. szept. 17. 21:04
A tgyás-t pedig mindig az előző év alapján számolják. Tehát ha te 2013-ban mentén tgyás-ra, akkor annak az alapja a 2012-es jövedelmed. Én pont ezért csináltam úgy, hogy 2013 január 23-ra voltam kiírva, 2012 december 1-jén jöttem el a munkahelyemről 15 napot voltam betegszabadságon, amit a körzeti orvossal írattam ki, és nem a nőgyógyásszal, mert mivel én is veszélyeztetett terhes voltam csak 9-es kóddal tudott volna állományba venni, azt meg nem lehet megszakítani, utána kivettem a maradék szabadságomat, amivel még január 2-ig rendes munkaviszonyban voltam, és csak január 3-tól kaptam a tgyást, így a 2012-es és nem a 2011-es jövedelmem volt az alapja.
2013. szept. 17. 21:00
Ha nem betegszabadságra vesz, hanem a terhesség miatt táppénzre, akkor még kevesebb lenne a tgyás-od. Fizu alapján csak akkor számolnak, ha ténylegesen dolgozol. Ha táppénzen vagy semmi esetre se a fizetésed alapján számolnak.
13. Fessán (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 16. 15:44
biztos vagyok benne, hogy át lehet változtatni utólag. sajnos az ilyen megesik, mindenki csak ember. biztos vagyok benne, hogy a doki nem direkt csinálta, nem kell haragudni rá, persze neheztelni teljes joggal lehet, de úgy vélem, még neki is lesz egy kis bűntudata a figyelmetlensége miatt. de éppen ezért beszélj a dokival, mert biztos vagyok benne, nem te vagy az első ilyeneset a világon, és keres a doki megoldást rá!
2013. szept. 16. 15:24

[link]


itt írnak jogorvoslat lehetőségről is, bogarászd át

11. babszibobó (válaszként erre: 10. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 16. 15:19

Egyébként meg szerintem nem csak a Dokid hibázott, azért a könyvelődet is megkérdezném miért nézte mi van kódolva!


De minden ilyet nézni kell..nézni kell mit írsz alán, nézni kell mi van egy leleten, nézni kell mindent ami fontos, legyen az egsézség vagy pénz, ez esetben kemény összegek!

De minimum a könyvelődet kérdezném meg, hogy nem tűnt e fel neki ennyi idő alatt

10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2013. szept. 16. 15:16
Ok en ehhez nem ertettem en odadtam a nogyogyasztol a papirt es kiirt nem tudtam h ilyeneket figyelnem kell..az oepes csaj mondta hogy igy a betegszabim lett az alapja egyebkent meg a fizum lett volna
9. babszibobó (válaszként erre: 5. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 16. 15:10
Pedig igenis a te dolgod is, hisz gondolj bele a Te pénztárcád, tehát nem árt ellenőrizni...ugyanúgy mint a Receptet is, hogy mi van bex-ve stb....
2013. szept. 16. 15:10
szerintem se fogják utólag ezt elintézni :-(
7. babszibobó (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 16. 15:09

Elég gáz, hogy csak most vette észre a könyvelőd és te is.


Ill. most nem tudom, hogy van, de a szülést megelőző évi fizetést veszik alapul, tehát így-is úgy is a 2012-es évet, tehát 2 hónap sok vizet nem zavarhatott, mert átlagolnak, ill. a lehető legideálisaban számolják.

6. f6390e6b9b (válaszként erre: 5. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 16. 15:08
Én mindig leellenőriztem.Már rég voltam táppénzen így nem tudom pontosan,de vagy a kétoldalason vagy a kutyanyelven rajta vannak a kódok magyarázatai.Ott látnod kellett volna hogy nem stimmel,így utólag senki nem fogja megemelni a pénzedet.
5. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 4. - F6390e6b9b)
2013. szept. 16. 15:06
Nem gondoltam h ez az en dolgom lett volna
2013. szept. 16. 15:02
Szerintem nem lehet.X hónapig táppénzen voltál amit neked az OEP ki is fizetett.Utólag biztos hogy nem fognak változtatni semmit,neked is figyelni kellett volna a kódot.
2013. szept. 16. 14:31
Sziasztok! Tavaly novembertől vegig terhessegem alatt veszelyeztett terhesnek kivoltam irva.Most kell megkapnom a tgyast es 17000-el kevesebb mint kellene lennie,erre a konyvelom utana nezett es kiderult h a doki 8as koddal vett fel tappenzre 9es helyett ezert a konyvelo anno betegszabadsagra kiirt es az lett az alapja a fizum helyett.nem kicsit akadt ki az orvosra na most en felhivom holnap a dokit es ha valoban hibadzott nem lehet utolag modositani valahogy?nagyon nagy ez az osszeg kulonbseg
2. firerife (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 16. 14:31
Miben?
2013. szept. 16. 14:28
Hibázott a doki.Nem lehet valamit tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook