Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mire van szüksége egy újszülöttnek mit vegyek, mire figyeljek, egy tapasztalatlan anyuka első lépései! fórum

Mire van szüksége egy újszülöttnek mit vegyek, mire figyeljek, egy tapasztalatlan anyuka első lépései! (beszélgetős fórum)


20. anya4005 (válaszként erre: 19. - B.erzsebet)
2013. szept. 22. 12:50
Hát,nem tudom,milyen kézzel fejni,én nem próbáltam. Tippee kézi mellszívóm volt,de amikor már azzal sem ment,és éreztem,hogy még van benne,nekiálltam a hagyományos,pár száz forintos gyógyszertárival (azzal,amelyik úgy néz ki,mint egy régi duda),az kiszívta rendesen. Sajnos nem sokáig tudtam szoptatni,de arra az időre ez vált be.
19. b.erzsebet (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2013. szept. 22. 07:05
Köszönöm a jó tanácsoka már csak az orrszívó és a mellszivó hiányzik de amúgy én magamnak nem tudnám kézzel lefejni vagy az nagyon macerás?
18. anya4005 (válaszként erre: 16. - B.erzsebet)
2013. szept. 21. 00:45

Szerintem mindenkinek más a fontos,és ez ráadásul pénztárca függő is. Nekünk kellett a légzésfigyelő,de persze nincs értelme,ha egyébként nem tudja valamelyik szülő,hogyan kell segíteni,ha baj van. Sterilizálót elsőre nem vettünk,mert feleslegesnek tartottam,aztán áldottam,mert rengeteg időt és energiát spóroltam vele. Baba mosószert és öblítőt vettünk,vasaltam is a nagyfiamra éjszaka,de a másodiknál azt mondtam,éjjel inkább aludnék.

Viszont játszó cumit nem vettünk,igaz néha szenvedtem,mire elaludtak,de most nem kell harcolni,hogy kivegyék a szájukból.

Tehát sok dolog tőled függ,hogyan akarod csinálni!

Nyilván pelenka,popsikrém,az orvos által felírt szerek (köldökcsonk hintőpos,stb) legyenek otthon,esetleg a fejéshez kézi vagy gépi eszköz, én javaslom a babamosószert,öblítőt,és a második fiamnál (az elsőből tanúlva) rögtön tápszer is volt itthon,ne szombat éjjel kelljen rohangálni utána,mert elapadhat a tej. Orrszívót ajánlanám,hátha szükség lesz rá. Ha valami még érdekelne konkrétan kérdezz,ennyi jutott eszembe,és elég késő van,nem tudok agyalni.

17. Arobot (válaszként erre: 1. - B.erzsebet)
2013. szept. 20. 20:59
Csak egy tanácsom van, de ez majdnem mindenre érvényes: Hallgass a megérzéseidre és az ösztöneidre! (majdnem friss anyuka vagyok és működik) :)
2013. szept. 18. 16:46

TIPP ti mit tartotok nagyon fontosnak arrol a bizonyos listarol?

MI AZ AMIT MINNDENKEPP SZEREZUNK BE????

2013. szept. 18. 10:30
KOSZI Lanyok a jo tippeket !!!
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - B.erzsebet)
2013. szept. 17. 16:19
Parádi gyógyvíz. Büdös, de hatásos. Kismama kolléganőm ezt itta.
13. anya4005 (válaszként erre: 7. - B.erzsebet)
2013. szept. 16. 22:18
Én a savamra maalox-ot iszogattam,nekem bevált.
12. b.erzsebet (válaszként erre: 11. - 9e315ae72e)
2013. szept. 16. 19:09
Igen szinte mar mindent megvettunk neki marcsak par aprosag hianyzik elegge ra tudok stresszelni hogy minden meglegyen idoben mire jon a picur!!! :-)
2013. szept. 16. 15:44

Én a gyomorsavra kekszet ettem..rengeteget.Valamennyire lekötötte,de nem 100% sajna..Nem nagyon lehet vele mit csinálni,ki kell bírni sajnos,Hamarosan elmúlik,nincs már sok idő hátra :))) Tudom,hogy rossz,de esetleg van valami,amit hatásosnak érzel? Egyik ismerős kismama ropit falt zacsiszámra,de volt aki a gyömbérteára esküdött :))) Paradicsomot ne egyél,mert az nagyon tud rontani rajta,meg az erős fűszerek,fokhagyma,füstölt dolgok. :))

Vettél már valamit a picikédnek? :)

10. Kriszti0327 (válaszként erre: 6. - B.erzsebet)
2013. szept. 16. 15:38

Nem,én Magyarországon,csak a többiben egyezünk nagyjából:) De szerintem földrajzilag a dolog nem oszt,nem szoroz....


Az én anyósom sajnos pont olyan beszólogatós-odamondogatós fajta,nem hagy minket élni,pedig még gyerek sincs,állandó a számonkérés,olyan dolgokban,amihez semmi köze.Én nagyon tartok ettől,szülés után tuti az lesz,ő mindent jobban tud,ezt így kell,azt meg úgy kell csinálni....Szóval lesznek még viták,az biztos.


Nekem-lekopogom-,eddig szerencsére semmi különös nem volt,a mostanra kialakult gyomorégés+légszomj viszont nagyon rossz,sehogy nem jó,olykor alig kapok levegőt,gyorsan kifáradok,stb...


Nekem most nagyon aktív ezekben a hetekben a babóm,sőt,néha olyan erősen mozog,hogy 1-1 alkalommal már fáj is.


Jelenleg szerezzük be a maradék cuccot Neki,meg mostanra lesz kész nagyjából a szobája,de hatalmas a káosz.Kb. a fejemben is egyébként:)

9. CsillagTM (válaszként erre: 8. - B.erzsebet)
2013. szept. 16. 13:50
szívesen!
8. b.erzsebet (válaszként erre: 4. - CsillagTM)
2013. szept. 16. 13:27
Szia Csillag megneztem az oldalt nagyon jo koszike!!!
7. b.erzsebet (válaszként erre: 3. - 9e315ae72e)
2013. szept. 16. 13:26
Szia Vaky nagyon szepen koszonom mindenkepp szavadon foglak sot itt is az elso kerdesem rengeteg a savam rennit szedek ra de esetleg meg valami hasznos tipp??
6. b.erzsebet (válaszként erre: 2. - Kriszti0327)
2013. szept. 16. 13:24

Szia Kriszti hat mi tenyleg gge hasonlo cipoben jarunk ugyanis itt is van nalunk anyos cask azert nem emlitettem mert olyan mint ha nem is lenne mert nem erdekli a dolog meg hat nem akarok csakis ra hagyatkozni kulonbozo okok miat.

Szoval te is itt Angliaban fogod vilagra hozni elso babodat eddig panaszmentes volt a terhesseged?

5. CsillagTM (válaszként erre: 4. - CsillagTM)
2013. szept. 16. 12:46
(a szóközt töröld ki)
4. CsillagTM (válaszként erre: 1. - B.erzsebet)
2013. szept. 16. 12:45

[link]


nagyon hasznos!

2013. szept. 16. 12:24
Szia :) Én júniusban szültem,szóval még friss az élmény,ha gondolod kérdezz,próbálok válaszolni :))) Nem Angliában,itthon,de a gyerekek mindenhol egyformák :)))))
2013. szept. 16. 12:18

Szia!

Na,ez egy jó topik,főleg,hogy én is a 34. hétben járok,csak én 28 éves vagyok.

Én is javarészt egyedül leszek,habár mi egy házrészben lakunk Anyósomék házában,ő meg non-stop otthon van-sajnos.

De azt meg nem akarom,hogy ő beleszóljon,nagyon nem tetszik az alapvető stílusa/életfelfogása,és nem szeretném,hogy beleszóljon a gyereknevelés kérdésébe.


Én rengeteget próbálok olvasni,érdemes főleg fórumokon tájékozódni-gyakori kérdéseken például,mert azért sok hasznos dolgot el lehet lesni másoktól-még ha nem is élőben.

2013. szept. 16. 11:36
Sziasztok! 25éves kismama vagyok, és a 34 hétben járunk. Sajnos teljesen magamra vagyok utalva mivel édesanyám nem tud majd itlenni velem azokban a bizonyos nehéz napokban a munkája miatt sajnos. Fiatal pár vagyunk 8év után nagyon várjuk a picurkánkat! Mindenféle jó tanácsnak nagyon örülnék föleg aki már tulvan az Angol rendszer furcsaságain vagy épp előnyein.!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook