Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dániel születése fórum

Dániel születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dániel születése

15. Jucás
2013. szept. 18. 09:31

Gratulálok a babához! És jó egészséget!


Nekem is hasonló szülésem volt az első. 3 napig szenvedtem a fájásoktól. Mondták, ezek még "csak" jósló fájások. A végére zöld lett a magzatvíz, és vákuum lett a vége, fájásgyengeség miatt. Persze a nyakán volt a köldökzsinór 2-szer, meg egyszer a testén.

A második már sokkal könnyebb volt! Este 6-kor éreztem a fájásokat. A doki megvizsgált 9-kor, azt mindta reggelre baba lesz. Este fél 12-kor azt mondta 3-ra baba lesz, végül hajnali 1.20-kor megszületett a fiam. De nála is zöld volt a magzatvíz, és az ő nyakán is ott volt a köldökzsinór.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy a következő könnyebb lesz! Sok sikert!

14. csibész25 (válaszként erre: 8. - Papaver13)
2013. szept. 17. 19:52
TSH 4,67 volt.
2013. szept. 17. 19:52

A zöld vizet én sem éltem meg problémának (igaz én nem is láttam, mert addigra már nem mozogtam meg amúgy is eléggé a vége felé derült ki). Mindössze annyit jelentett a mi esetünkben hogy Danikám tovább volt odabent és könnyített magán.


A morfium illetve valami morfium keveréket itt valóban használják enyhébb fájdalomcsillapításnak a szüléshez, de gondolom nem nagy mennyiségben és csak egy adagos. Mellékhatásként maximum a baba is alszik picit de nem lehet baja belőle. Azt hittem ennyivel megúszom és végzünk is. Hát tévedtem :-)


Köszönöm nektek a kedves szavakat, gratulációkat.


Ja igen én azért összességében örülök hogy itt Ausztriában szültem és nem otthon. Jobbnak tartom itt az egészségügyet és nem mellesleg nem kell tejelni az orvosnak meg szülésznőknek. Amúgy nem is fogadhatnának el egyetlen centet sem. És mégis normálisan el kell látniuk!!!

2013. szept. 17. 16:34

A zöld magzatvíz önmagában nem jelent gondot. Mekóniumos magzatvíz ÉS rossz/romló szívhangok, na az gond. Nagyon sokszor a baba valóban azért kakil a vízbe, mert stressz éri, lásd, szívhangleesés. De olyan is van, hogy egy szépen békénhagyott, magától induló szülésnél, egy érett baba egyszerűen megszabadul a "terhétől" megszületés előtt és kész, ennyi.

CSAK ezért császározni, barbárság.


Az Istvánban se szokás emiatt császározni, konkrét orvosnevet tudok, aki ezután még jobban odafigyel a szívhangokra, max adnak egy időhatárt az anyának, ha már jó ideje tart a vajúdás, de nem vágnak ok nélkül. Ismétlem, a zöld víz ÖNMAGÁBAN még nem ok...

2013. szept. 17. 16:14
Nálam a zöld magzatvizet látva a doki már el is rendelte a császárt, de nem bántam. Ilyenkor az anya és a baba is veszélyben van.
10. makoska+2 (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2013. szept. 17. 08:06
Véletlenül vettem észre az írásod, nem semmi szülésed volt, ahogy olvasom. Gratulálok a kitartásodhoz, és sok örömet Danitokhoz! :)
2013. szept. 17. 05:15

Gratulálok! Nem semmi szülèsed volt.


A zöld magzatvìz miatt èn is megijedtem volna,mondjuk nekem is az volt,volt is gond belöle...szerencsèd,hogy nem lett gond,èn a császár váltottam volna....

A vákumos szülèst nem szeretnèk,sok rosszat hallottam róla,külföldön elöszeretettel használják....

Morfium szülèsnèl?! Ilyet se hallottam mèg!

2013. szept. 16. 22:23

Gratulálok Danitokhoz, és hogy sikerült a természetes út! A teherbeeséskori TSH értékedet megkérdezhetem?


Egy másik Dani anyukája :-)

7. last
2013. szept. 16. 17:55
Gratulálok nektek!Nagyon ügyes voltál és nagyon erõs!
2013. szept. 16. 12:48
Fú, nem semmi sztori! Pedig azt hittem, hogy az enyém kemény volt (33 órát vajúdtam), de a tiéd viszi a pálmát. Én Belgiumban szültem, és érdekes, hogy itt fel sem merült a császár gondolata a dokimban, pedig nagyon hosszú szülés volt, iszonyú kimerítő (nekem 24 órán át voltak két perces fájásaim), és az én fiam sem akart "lejebb csúszni". Végül nálunk is vákuum lett belőle. Na, de csak azt akartam kihangsúlyozni, hogy Magyarországon szerintem sokszor császároznak indokolatlanul, míg külföldön sokkal inkább a természetre bízzák a dolgot. Mondjuk itt a zöld magzatvíz engem rendesen megijesztett volna...
5. lepke99 (válaszként erre: 4. - 72497ec515)
2013. szept. 16. 11:40
a morfium nekem is fura volt, úgy látszik Ausztráliában lazábbak. De ez nem veszélyes a picinek? Na meg itthon szerintem tuti burkot repesztettek volna hamarabb, ez mondjuk tetszett, hogy ezt, ha megoldható, inkább a természetre bízzák.
2013. szept. 16. 10:00
Nekem csak egy fura hogy morfiumot kaptál??
2013. szept. 16. 09:52
Le a kalappal, hogy nem hagytad magad presszionálni és különösebb veszélyhelyzet fennállása nélkül megcsászározni! Különösen ilyen hosszú vajúdás után! Gratulálok, nagyon szép baba és szuper, hogy Te is ilyen gyorsan felépültél, szintén komolyabb sérülések nélkül! :)
2013. szept. 16. 09:22

Szia!

Végig izgultam az írásodat! :) Meg is könnyezte.:)

Minden jó, ha a vége jó :)

Gratulálok a kitartásodhoz és a babához és, hogy családdá váltatok!

Sok boldogságot kívánok Nektek!

2013. szept. 16. 09:08
Olyan sok szülés történetet olvastam már, hogy úgy gondoltam, megosztom a mi kicsi fiúnk, Dániel születésének történetét is. Dániel megfoganása és születése maga volt a csoda. Először is, mint utólag kiderült, komoly pajzsmirigy alulműködésem volt, mégis megfogant, ráadásul csak egy hónapot kellett rá várnunk...

Ugrás a teljes írásra: Dániel születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook