Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél, ha azt éreznéd, hogy nem kedvelnek a munkatársaid? fórum

Mit tennél, ha azt éreznéd, hogy nem kedvelnek a munkatársaid? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. szept. 18. 17:32

Tudom, hogy ezzel most nem segítek rajtad, de leírok Neked egy történetet:

Jött hozzánk valamikor egy új munkatárs, aki a főnökkel lagymatagon fogott kezet. A főnök bekategorizálta, hogy ez nem lesz egy vehemens munkaerő, nem lesz erélyes, nem fogja jól végezni a dolgát.

Ez az ember nagyon művelt volt, nagy tudással rendelkezett, és nagy munkabírással. Nagyon jókat tudtunk beszélgetni-mi kollégák, mind magánügyileg, mind szakmailag-. Egy jó szándékú ember volt. Viszont a főnök majd minden levelét visszadobta, mondván, hogy nem jó a fogalmazás. Néhány kolléga elkezdte lenézni, hogy buta...stb.

Ez a nő közben a doktoriját csinálta, kutatott, és 3.nyelvként az angolt tanulta felsőfokon. Közben lelkiismeretesen eleget tett a munkakörének is. Amint kész lett a doktorijával, meglépett.

Most azt csinálja, amit szeret, a főnökei elismerik, és Európaszerte előadásokat tart. Most meg akik butának tartották, irigylik.

Itt nem ismerték el, mert bekategorizálták, és bármit tett, nem léphetett tovább. Bár én azt gondolom, lehet, a helyüket féltették tőle a tudása miatt.

40. 400d5a1cec (válaszként erre: 37. - 65f7d7b2dd)
2013. szept. 16. 20:14
Mindig a legjobbat kell nyújtani! Magunk miatt.
39. anya4005 (válaszként erre: 30. - E49241a632)
2013. szept. 16. 07:50
:-)
38. 4b33a5ad37 (válaszként erre: 37. - 65f7d7b2dd)
2013. szept. 15. 23:53

Hát ö...ja.Nem tudni gyakorlatilag semmit...Melyik szakma például...Mert van ahol az a helyes,hogy figyel és kérdez az ember,de van olyan,ahol kész szakit ad ki a suli és elvárt az azonnali önálló tudás,a gyors döntés.Akkor elég ciki sokat kérdezni,vagy bizonytalankodni...


Én nem tudom,mit tennék,ha így lenne.Valószínűleg elkezdenék keresgélni és addig váltogatnék,amíg végre bejön az adott munkahely.Nem irigylem a topiknyitót.:(

37. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 36. - 400d5a1cec)
2013. szept. 15. 20:57
Én csak akkor lennék ha most tanulnám a szakmát, és nagy szükségem lenne arra a munkahelyre:)
36. 400d5a1cec (válaszként erre: 35. - 65f7d7b2dd)
2013. szept. 15. 20:47
Én szerény lennék, igyekvő, és sokat kérdeznék.
35. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 34. - 400d5a1cec)
2013. szept. 15. 20:24
Szerintem sem, de be kellene illeszkednie a társaságba.
34. 400d5a1cec (válaszként erre: 32. - 65f7d7b2dd)
2013. szept. 15. 19:48
Az sem jó ha túl magabiztos.
2013. szept. 15. 19:06
Nagyon rossz erzes
2013. szept. 15. 18:26

Van olyan, hogy egy új kolléga egy picit zárkózottabb, főleg olyan helyen ahol a régiek 10-15éve együtt dolgoznak, akkor hajlamosak azt gondolni, hogy nagyképű az illető pedig csak nehezen találja fel magát....az idő majd megoldja.

Ha kibírod...:)

2013. szept. 15. 17:59

Magamba szállnék, elgondolkodnék, és ha rájöttem az okára, változtatnék a hozzáállásomon.

Az elég gyakori, hogy az új belépőt a régiek bizalmatlanul fogadják. Nők körében pláne. De ez jó hozzáálással néhány nap alatt oldható.

30. e49241a632 (válaszként erre: 28. - Anya4005)
2013. szept. 15. 17:22

Bocs, de erről eszembe jutott egy vicc:


- Anyu, Anyu, nem akarok iskolába menni!!

- De kisfiam, muszáj elmenned!

- De én akkor se akarok, engem ott mindeki utál!

- De muszáj bemenned kisfiam, Te vagy az igazgató!

2013. szept. 15. 17:20
Van ilyen, sajnállak, hogy ezt mondták, biztos nagyon rossz érzés. Valahogy próbálj felülemelkedni rajta, és összebarátkozni egy-két emberrel, mert több időt töltünk a munkatársakkal, mint a családdal, és nagyon meg tudja keseríteni az ember életét a rossz munkahelyi légkör.
2013. szept. 15. 16:07
Engem elég kevés kolléga szeretett,mert én voltam a főnök. De kit érdekel? Dolgozni jártunk be,nem haverkodni.
2013. szept. 15. 11:47

Ki mondta? Egy fásult oszlopos tag? ki irigy egy fiatalra vagy csak félti az állását? Netán boldogtalan az élete, mert a férje meg ő egymást vérét szívja 20-30 éve?

Kb. ilyen "csupaszív" embereknek szoktak ilyen megnyilvánulásaik lenni. Normális, kiegyensúlyozott, harmóniában élő, kedves csinos nők nem beszélnek így az újoncról. Annyira ügyetlen nem lehetsz, mert az már 4 hónap alatt kiderült volna. Főleg, hogy 3 hónap a próbaidő.

2013. szept. 15. 11:33

Én is dolgoztam már olyan helyen ahol nem szerettek.Dolgoztam rendesen,nem voltam bunkó meg semmi ilyesmi.Amúgy sem stílusom....

Az volt a gond velem hogy egy régóta össze szokott idősebb csapatba csöppentem.

Tehettem akármit soha sem volt semmi jó...

Mindig mindenbe bele kötöttek...Egyszer megkérdeztem hogy mégis mi a baj velem a válasz csak annyi volt hogy az hogy itt vagy...de konkrétumot nem tudtak mondani.Pedig a főnök is elbeszélgetett velük.Végül felmondtam...egy hónapra rá találkoztam az egyikkel és tök normális volt.Megkérdeztem hogy mondja már el mi volt a gond...Azt mondta hogy az egyik helyettesnek aki mellesleg nem volt épp a szépség minta képe nem voltam szimpatikus az első perctől és ő generálta a többieket is arra hogy utáljanak ki.Azt mondta nem az én hibám és tehettem volna bármit is akkor is ez lett volna.Kiderült hogy én voltam a 3.!ezen e helyen akivel ezt megcsinálták és ott is ez a helyettes kezdte...

Nem bánom hogy eljöttem,bár rémesen éreztem magam,mert azt hittem tényleg bennem van a hiba,de rá kellett jönnöm hogy nem.A többi munka helyemen sosem volt semmi gond,a mostani is már régóta meg van és elégedettek vele.Sajnos van olyan hogy pont egy befolyásos embernek nem vagy jó akkor a többinek sem...ez van...

Bocsi hogy hosszú voltam!:)

2013. szept. 15. 11:10
Nem biztos, hogy változtatnod kell bármin is, lehet, hogy jó vagy úgy, ahogy vagy, csak nekik kell hozzászokniuk.
2013. szept. 15. 11:08

A minek van ez itt?! sokféle formában érthető.

Minek van ez itt, elveszi a munkánkat, ránk nem lesz szükség,

Minek van ez itt, ha magasabb a végzettsége és jobb helyet is találhatna magának,

Minek van ez itt, mikor nem szorul rá anyagilag a fizetésére,

Minek van ez itt, mikor mi már tudjuk egymás gondolatát is,

Minek van ez itt, csak a főnök spiclije,

Minek van ez itt, ha nem tud viselkedni,

Minek van ez itt, ha nem akar dolgozni,

Minek van ez itt, ha , ha és ha...

Sokféle hangsúllyal elhangozhatott ez a mondat.

23. kisj (válaszként erre: 21. - 8afb023767)
2013. szept. 15. 11:08

Lehet, hogy a saját pozíciójukat érzik veszélybe.

Vagy esetleg úgy gondolják, hogy nehezen tanulsz bele a dolgokba és többet hibázol, mint kellene.

Ne adjál támadási felületet.


Figyelj oda jobban a munkádra és ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak.

22. jajjj (válaszként erre: 21. - 8afb023767)
2013. szept. 15. 10:58
Sajnos nem mindenki ilyen. Ezért kell taktikázni. Ha valaki rosszindulatú, te cserébe kedves vagy vele, és érezteted megbántott, akkor elszégyelli magát.
2013. szept. 15. 10:56

normális hangnemben fogom megkérdezni, ha megkérdezem..

de ugy érzem nem adtam rá okot hogy ilyeneket mondjanak.

csak nagyon rossz ez a helyzet.

én ha több éve ott lennék és uj munkatárs jönne, azon lennék hogy kicsit jól érezze magát ott, hiszen a kezdet mindig nehéz

20. jajjj (válaszként erre: 19. - Jajjj)
2013. szept. 15. 10:56
...még ha nem is erőltetett = még ha erőltetett is. Úgy értem nem szívből jövően beszélsz szépen velük, mert belül dühös vagy, de erőt veszel magadon, és csakazért is szépen kérdezel.
19. jajjj (válaszként erre: 18. - Andita1)
2013. szept. 15. 10:54
Én nem lennék ennyire harcias. Sokszor a szép szó, még ha nem is erőltetett többre vezet. Ha ilyen hangnemben kérdez, akkor lehet csak még jobban elássa magát.
2013. szept. 15. 10:51
Mondd meg neki(k), nem szereted ha a hátad mögött beszélnek, legyen egyenes ember és szemtől szembe mondja ki a gondját, mert tartod magad annyira értelmesnek hogy felfogd mit akar.
17. jajjj
2013. szept. 15. 10:51
Én úgy értem, hogy menj oda az illetőhöz, aki ezt mondta, és direkt tőle kérdezd meg, h. ezt hallottad, és szeretnél javítani a helyzeten, segítsen neked mit csinálsz rosszul, miért mondta ezt.
2013. szept. 15. 10:51

biztos bennem van a hiba,

talán ellenséges vagyok, vagy nem tudom

2013. szept. 15. 10:50

kérdezek, hogy hogy csináljam a dolgokat, tanácsot is kérek

de akkor is

14. SDitti (válaszként erre: 5. - Jajjj)
2013. szept. 15. 10:47

Ja-ja! Egyetértek.


Ne szívd a melledre nagyon! Gondolom új vagy még lesz ideje bőven alakulnia a dolgoknak. Az "ez minek van itt" kezdetű mondatok többsége arra utal, hogy a munkáddal van bajuk. Meg lehet és meg is kell kérdezni, hogy mi a baj. Esetleg segítséget kérni, persze a megfelelő embertől. (Ezzel akár több legyet is üthetsz egy csapásra. Lehet, hogy még a hiúságát is legyezni fogod az illetőnek.) Egy munkahely jó esetben hosszú távú és "játszmák" színtere. Igyekezni kell a munkában és emellett jó emberismerőnek kell lenni, kapcsolatokat építeni stb.

2013. szept. 15. 10:46
Szerintem is beszélj velük. Mondd el, mit érzel és kérdezz rá, mi lehet az oka, ha valóban nem kedvelnek. Ez a legegyszerűbb, leggyorsabb megoldás.
12. jajjj
2013. szept. 15. 10:45

Az olyankor mindig nehéz.

Szerintem tényleg kérdezd meg. Veszíteni nem veszíthetsz semmit, de ha úgy kérdezel rá, h. már a kérdésben is benne van, hogy azért kérdezel, mert jobban szeretnéd csinálni a dolgokat, akkor elszégyellik magukat.

Ha meg nem tudnak normális választ adni, akkor szimplán rossz indulatúak, és nem rajtad múlik. Rontani nem ronthatsz a helyzeten, csak javíthatsz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook