Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a Leboyer féle szülési módszerről? fórum

Mi a véleményetek a Leboyer féle szülési módszerről? (tudásbázis kérdés)


18. meoo (válaszként erre: 16. - Csincsinlány)
2013. szept. 16. 20:37
Ma találkoztam egy régi ismerősömmel,neki 3 hetes a babája és Ő is így szült ügyeletes orvosnál.Én is ilyen szerencsében részesültem csak egy másik kórházban.
2013. szept. 16. 14:50
Én kb. így szültem már 5 évvel ezelőtt is, szerintem ezt már sokfelé alkalmazzák, csak az ember nem tudja hogy ez az elnevezése.Zene amelyet én választottam, szinte semmi fény. A babát rögtön nekem adták, amíg lüktetett a köldökzsinor velem volt. Nem mosdatták meg csak bebugyolálták.
16. csincsinlány (válaszként erre: 14. - Meoo)
2013. szept. 16. 11:42
Na igen, csak ritka mint a fehér holló!
2013. szept. 16. 10:04
Én bevallom, tegnap hallottam először arról először, hogy ezt a fajta szülést Leboyer-féle szülésnek nevezik. Én, várandósként egyszerűen azon a gondolatmeneten indultam el, hogy mi lenne a legjobb elsősorban a babának, másodsorban nekem. Így született meg a "Leboyer-féle" szülésről az elképzelésem. Szerencsére itt, külföldön ez a természetes, így nem kell majd külön kívánságlistát benyújtanom.
14. meoo (válaszként erre: 5. - D20c30cb4c)
2013. szept. 16. 09:59
Ez Magyarországon is működik ,van olyan orvos aki a természeres szülés híve,így nála ha nincs komplikáció meg is valósul!
13. Angelmano (válaszként erre: 12. - D20c30cb4c)
2013. szept. 15. 13:40
A Leboyer könyvét végigsírtam :) Aztán a másik meg megnyugtatott ;)
12. d20c30cb4c (válaszként erre: 10. - Angelmano)
2013. szept. 15. 11:16
Igen, állítólag itt sajnos annyira nem bevett szokás ez a módszer. Érdekes, hogy a kezembe került ez a könyv valahogy, jó hallani hogy sokaknak ez bevált. A másik könyvet is megnézem, amit ajánlottál.
2013. szept. 15. 10:38
Nem is olvastam utána és igen örülök, hogy itt ez a gyakorlat :) Szeretnénk kistestvért, de abszolút nem szeretnék Magyarországon szülni. Szóval, aki teheti beszéljen az orvosával, hogy megoldható-e ilyen formán a szülés.
2013. szept. 15. 10:15

Szia, én nagyon szeretnék így vagy nagyon hasonlóan szülni. Szerencsére nálunk a kórházban nagyjából ezt az irányelvet követik, nincs is orvos jelen. (Ausztria) Több szakirodalmat elolvastam a témában, nagyon szimpatikus. és igazából nem túl ördöngős dolog az egészségügy részéről megvalósítani, csak hozzáállás kérdése azt hiszem.


Esetleg a témával kapcsolatosan meleg szívvel tudom ajánlani a Mongan "Szülés ahol én irányítok" c könyvét, szerintem ez lényegében előkészíti a Leboyer féle szülést a szülő anya oldaláról is.

9. vikucka (válaszként erre: 5. - D20c30cb4c)
2013. szept. 15. 09:44
Nálunk ez majdnem egy órás procedúra volt.A köldökzsinort a férjem kb. 10 perc után vágta el. Még előtte a mellemre rakták, hogy egyen, úgy véresen, magzatmázosan. (Le sem mosták, sőt a kórházban nem fürdették meg, mert a magzatmáz sok fontos vitamint tartalmaz,ami később fontos a bőrének).
8. vikucka (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2013. szept. 15. 09:42
Hát én igy szültem, de nem tudtam ez egy módszer. A szülőszobán, ami egy hotelszobához volt hasonló, nagyon gyér kis lámpa világitott, hogy a szemét ne zavarja a nagy fény hirtelen (kvázi sötétben szültem) és mielőtt bárki nekem ugrana CTG-re voltam kötve, a szülésznő mellettem, figyelte az értékeket, ha valami gond lett volna, azonnal közbe tudtak volna lépni. Nem vették el tőlem a lányom, hanem rögtön a mellkasomra rakták. Gréta nem sirt fel, hanem nyöszörgött inkább. 2 hónapos lesz holnap, tényleg jó kis baba, de nem tudom, hogy ez a természetéből adódóan van-e igy, vagy a születése miatt? Tényleg ritkán van sirás, de az az éhség, vagy pelus vagy hasfájás miatt van. Én abszolút támogatom ezt a módszert, mert ez sokkal humánusabb szerintem. (Én Észtországban szültem)
7. csincsinlány (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2013. szept. 15. 09:41
Több felvételt is láttam (nem magyar) ilyen szülésekről. Nagyon megható és szép felvételek voltak. Persze nekem is tetszett ez a fajta megközelítése a szülésnek, csak azon kívül, hogy azokban a kórházakban ahol én szültem nem ez a divat, sajnos mind a két szülésem komplikációval is járt. Az én véleményem az, hogy egy normál lefolyású szülésnél ez egy nagyon jó módszer.
6. michelle.r (válaszként erre: 5. - D20c30cb4c)
2013. szept. 15. 09:33

Pedig működik ;) és igen, így van, már a születés pillanatában nagyon sok dolog kódolva van, ami életünk során történni fog velünk.

Remek módszer, szerencsére egyre több orvos szorgalmazza.

5. d20c30cb4c (válaszként erre: 3. - Annie1130)
2013. szept. 15. 09:24
Igen, most olvastam én is erről a módszerről. Pl. nem vágják el rögtön a köldökzsinórt, nem viszik rögtön méregetni a hideg (csupán pelenkával letakart) mérlegre (mert ugye az neki nagyon hideg a min.37 fok után), nem centizgetik azonnal, hanem rögtön a szülők kezébe adják és az átállás lassabb a kinti világra. Hagynak néhány dolgot, amelyet magától a természet elrendez: pl. a tüdők beindulása. Most olvastam néhány anyuka tapasztalatát, akik így szültek, hát érdekes, mondhatom nem gondoltam, hogy ez működne.
4. d20c30cb4c (válaszként erre: 2. - 103cacdfd2)
2013. szept. 15. 09:21
Azt mondják, hogy nem azért sír, mert az első levegővétel miatt szükséges. Állítólag ezzel a módszerrel nincsenek úgy megviseltetve, és nem feltétlen fog sírni. Ezért kérdeztem, hogy akik ismerik, mit gondolnak erről a módszerről.
3. Annie1130 (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2013. szept. 15. 09:21
Szia!Én babát várok és hozzám is a lehető természtesebb út áll közel. Persze kórházban, "biztonságos" körülmények között, de én is úgy gondolom, hogy már a születésünkkor történik valami, ami az egész életünkre hatással van. Nem a Tom-Cruise-Katie Holmes-féle, számomra extrém, "szcientológus-szülés" híve vagyok, hogy az anyukának meg sem lehet nyikkanni, de úgy gondolom, minél természetközelebbi a dolog, annál jobb.
2013. szept. 15. 09:18

Ha egy baba nem sir fel, az baj.

Ezt mondjak.

2013. szept. 15. 09:14

Sziasztok! Teljesen véletlen (vagy nem) került a kezembe egy könyv, ami erről a módszerről szól. Aki ismeri vagy hallott róla, mi a véleménye erről?

Pár szót írok, aki nem ismeri: Arról szól, hogy a babának a legkíméletesebben kell megszületnie, nem kell rögtön mindent "megcsinálni" rajta. Például a nagy neon fényeket lekapcsolják, csak kicsi lámpa van, ami nem zavarja a nagy sötétség után a babát. Emellett nem tisztítják ki rögtön a légutakat, mert ezt elrendezi a baba szervezete, hagyják, hogy az ő tempójában történjen az egész. Csendes születésnek is hívják, mivel az orvos is és a szülők is halkan beszélnek közben. Állítólag ezek a babák nem is sírnak világra jöttükkor, és sokkal nyugodtabbak lesznek az elkövetkezendő hónapokban is.

Nem vagyok még terhes (újra), de érdekelnek a vélemények erről. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook