Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kézírásról… fórum

A kézírásról… (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kézírásról…

1 2 3
2013. szept. 16. 08:32

Nagyon szeretek kézzel írni,szép lendülete van az írásomnak,szívesen nézem összehunyorított szemmel.

És mások kézírását is szeretem nézni:bensőségesnek érzem.A számomra kedves emberektől gyűjtöttem is kézírásokat.

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - SF)
2013. szept. 15. 18:29
Állítsd egy kézíráshoz hasonló formátumra és már meg is van a hangulat:)
20. SF
2013. szept. 15. 17:33
Másnak talán elavult, de az én könyveim kézírással kezdődnek, és csak később "mennek át" elektronikus formába. Mennyivel másabb beülni egy kényelmes fotelbe és elálmodozni a cselekményen, mint azonnal szögletes betűkben látni az eredményt!
2013. szept. 15. 16:44

Én iszonyat rondán írok, de szép a külalakja, gyönyörűen rajzolok és roppant nagy a kézügyességem:)

Az írást valóban nem lehet összehasonlítani a rajzolással. Egyikből nem lehet következtetni a másikra.

A férjem mindig azt mondja, hogy ha azt vizsgálnák a kézírásomból, hogy mi a foglalkozásom, biztos azt mondanák, hogy orvos vagyok:) Már annyira nem írok kézzel, hogy időnként gondot okoz az is, hogy hogyan kapcsoljam össze a betűket, így a betűim vegyesek, hol írottak, hol nyomtatottak, ráadásul hatalmas betűkkel is írok, ami akkor probléma, ha kis kockákban kell elférnem - sosem sikerül -

Tudom, hogy csúnyán írok, ezért sokszor meglep, ha valaki azt mondja, hogy de szépen írsz! Ilyenkor kikérem magamnak:))))

A férjem és a fiam gyönyörűen írnak és ráadásul tök egyformán. A fiamnak ebből már elsőben problémája volt. A tanítónéni megkért, hogy szóljak rá a fiamra, hogy ne írjon felnőttesen:)


Én örülök, hogy nem kell kézzel írnom, mert így nem kell magamat kínoznom.

18. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2013. szept. 15. 14:56
Nem úgy értettem, hanem a magam részéről max a kíváncsiságom kiderítése végett kéne, ami nem fontos max érdekel. Vezetői posztra meg nem pályázom, nem vagyok jó főnöknek :) maradok beosztott, nekem elég, így is majdnemhogy teljes szabad kezet kapok :)
17. michelle.r (válaszként erre: 12. - 25800e2d09)
2013. szept. 15. 14:39
Dehogynem, ma már nagyon sok cég alkalmazza a munkaerő kiválasztásnál is. Akármilyen jó pedigréje lehet egy embernek, ha nem jó döntéshozó, nem tud felelősséget vállalni, nem szabad vezetőként alkalmazni. Ha semmi más, a grafológia egészen biztosan megmutatja.
2013. szept. 15. 14:33
Hát... én már kezdem észrevenni, mivel mindent géppel írunk manapság, és kézírással semmit, hogy régen gyöngy betűkkel írtam kézírással, most meg csúnyán írok.. kezdem elfelejteni a kézírást.. - és így lesz mindenki, főleg a legfiatalabbak, ha már kicsi korban rászoktatják őket a géppel való írásra.. Nem tanulják meg, ha nem gyakorolják eleget a kézírást..
2013. szept. 15. 14:17
azért az iskolákban szerencsére nagy részt még mindig rendes kézírást használnak a diákok. nem tudom milyenek a külföldi sulik, de nálunk még így van, általános iskolától egyetemig
14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - 25800e2d09)
2013. szept. 15. 12:40
Persze, hogy nem az! Én is csak kíváncsiságból kérdeztem meg.
13. 25800e2d09 (válaszként erre: 11. - Syria)
2013. szept. 15. 12:36

Én is inkább már a gépi írásra álltam át szintén a munka miatt, ám gyöngybetűkre képtelen vagyok ha megmakacsolom magam akkor se :D maradnak a képzőművészet egyéb ágai :) abba úg ahogy jó vagyok :D


a cikk azért annyira nem blama.. olvastam sokkal rosszabbat és értelmetlenebbet is már itt :)

12. 25800e2d09 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2013. szept. 15. 12:34
bizonyára érdekes dolgokat lehet megtudni, de nem életbevágó :)
11. syria (válaszként erre: 2. - 25800e2d09)
2013. szept. 15. 11:13

Rövidke, de csapnivaló cikk. :(


A témából sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Pl. azt a régi igazságot (lehet, itt valaki közhelynek nevezné pedig nem az): mutasd meg írásod, s megmondom ki vagy.

Egy jó grafológus bármilyen szép vagy csúnya, akár szándékosan eltorzított írásból 95 %-os jellemrajzot tud alkotni egy számára idegen emberről!

Engem mindig is érdekelt ez a tudomány; nagyon-nagyon az elején járok, de már én is képes vagyok egy írás alapján alapdolgokat megállapítani az írójáról.


Nagyon helyes, hogy az iskolában tanítják a gépírást, mert ezzel egy hatásos, időkímélő eszközt adnak a gyerekek kezébe. Az viszont nem helyes, ha a kézírás látja kárát.


A szakmám miatt 30 éve nem írok folyóírással, aminek külalakjára kisdiák koromban ritkán kaptam hármasnál jobbat, hiába igyekeztem. De nem adtam fel. Ma már ha akarok (a szakmám ellenére, ahol egyáltalán nincs szükség a kézírásra), képes vagyok gyöngybetűkkel írni. Igaz, meg kell hozzá erőltetnem magam.

10. moonlight13 (válaszként erre: 6. - 25800e2d09)
2013. szept. 15. 11:07
Nekem elég érdekes dolgokat mondott egy oldal kézírás alapján. De mivel ez egy nemfizetős dolog volt, csak pár mondatot hallotam magamról, de az megdöbbentő volt számomra. Nem általános dolgokat mondott, tehát nem olyanokat, ami bárkire igaz lehet.
2013. szept. 15. 11:03
Nagyon fontosnak tarton a levelezést. Írás mindenki sajátja, sokat elárul a személyről, lelki állapotárol, nem tudom ki figyelte meg, ha labilis állapotban lévő személy kusza írása van. Minden nap leírom, fontos gondolataimat, nagyon jó évekre visszamenőleg átnézni mi foglalkoztatott.Mindig szép volt az írásom,talán ezért szeretek írni. Számomra nagyon fontos szerepet tőlt be az írás!
2013. szept. 15. 10:19
Visszatértem a kézíráshoz. Így írom a könyveimet is. Igaz ehhez az kellett, hogy véletlenül kitöröltem egy teljesen kész könyvet. Amióta gépeztem tényleg rondább lett amúgy is macskakaparást utánzó írásom.
2013. szept. 15. 09:47

Nem egészen értek egyet ezzel a cikkel.

Az emberiség fejlődésének velejárója, hogy egyre kevesebbet írunk kézzel.

A távolabbi kapcsolattartásra, már nem kell a postára mennünk, írni...majd várni napokat, esetleg heteket a válaszra. A telefon átvette az írásos kommunikáció szerepét, nem beszélve az internet csodájáról, ahol láthatjuk a kedves ismerősöket, miközben halljuk a hangjukat is.

Hivatalos levelet általában szépen megszerkesztett formában, gépelve kérik. Ami nem is baj, hiszen nem mindenki van megáldva szép kézírással. Amikor még szó sem volt arról, hogy szinte mindenki előtt ott a lehetőség a gépíráshoz, akkor is voltak nagyon csúnyán író emberek.

A rajzot, festést én nem tudom az írással összehasonlítani, számomra ezek teljesen elkülönült dolgok. Ezek tudják oldani a feszültséget, nem hiába alkalmazzák a pszichoterapiában is. Az, hogy kiírja valaki magából a fájdalmát, az meg teljesen mindegy kézzel, vagy géppel történik.

Nem vagyok amellett, hogy eltűnjön a kézírás, maradjon így, ahogy van, de nyugodtan fejlődhet az oktatás a gépírás bevezetésével, hiszen ez is a fejlődés része. Lehet ezen vitatkozni, jó avagy rossz, de akkor visszamehetünk a kőbaltához.Ugrok nagy időt és a gépesítésnél tartok, jót tett, vagy rosszat?

6. 25800e2d09 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2013. szept. 15. 09:40

Nos, apukám kézírása és az enyém úgy 90%-ban egyezik. simán össze tudjuk keverni egymásét :D ezt látta grafológus és azt mondta, hogy viszonylag ritka jelenség, hogy ennyire egyező legyen. Amúgy már megtanultam nyomtatott kis és nagybetűvel folyamatosan írni, tehát a kézírásom is nyomtatott :D másképp olyan háziorvosi receptre hajazó (olvashatatlan)


de kíváncsi lennék egy mélyebb elemzésre hogy mennyire lát bele az emberbe az írásom alapján :D

5. moonlight13 (válaszként erre: 2. - 25800e2d09)
2013. szept. 15. 09:31
Az én írásomat egyszer elemezte egy grafológus. Egyáltalán nem lényeg az, hogy milyen szépen írsz! Én is csúnyán írok! Azt nézi, hogy milyen lendületes, mennyi hézagot hagysz a szavak között, a papíron a széleknél, hogyan kapcsolod egymáshoz a betűket, stb.
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Ennmary)
2013. szept. 15. 09:27
Sokfelszínes közhely sok ismétléssel.
2013. szept. 15. 09:12
A kézírás lassan kimegy a divatból, de az írásbeliség nem. Sőt inkább feltörekvőben van az élőszó rovására.
2013. szept. 15. 09:11

Mindig is szerettem volna szépen írni de maximum gépelve írok olvashatóan (néha még akkor se :D) tragikusan ocsmányul írtam mindig is, most is. egy grafológus is lehet sírva fakadna rajta :)


rövidke de jó cikk :)

2013. szept. 15. 09:08
A kézírás - Az írás az ember csodálatos képessége.
Az agyunk ír a kezünk csak "eszköz".
Ez a manuális képesség egyre intenzívebben fejlődik.
A szép írás egyszerűen kiment a divatból.
Eltűntek a levelek, naplók helyett blogot írunk, nem divat kézzel írni.

Ugrás a teljes írásra: A kézírásról…
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook