Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kézírásról… fórum

A kézírásról… (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kézírásról…

1 2 3
52. ca8f748537 (válaszként erre: 41. - 8bff41629d)
2013. nov. 12. 18:55
Nem értem, de biztos velem van a baj, ha a hölgyekkel mindösszesen néhány légyottra terjedő kapcsolatod volt, mi szükség a teljes mértékű, tökéletes jellemrajzra?
2013. nov. 12. 17:31
Miért? Mi a gond a kézírásoddal? Csak nem olvashatatlan? Én a gimiben ismertem egy csajt, na, annak volt aztán még csak érdekes kézírása...Megkezdett egy-egy szót, két-három betüt leírt olvashatóan, aztán a többi betüt meg már csak egy vízszintes vonalhúzás jelképezte...A tanáraink majd megvesztek vele minden dolgozatjavítás közben, mivel gyakorlatilag olvashatatlan volt az írása...Nem volt semmi az a csaj...Meg az írása se...
50. 25800e2d09 (válaszként erre: 49. - 8bff41629d)
2013. nov. 11. 11:30
Valószínű amilyen sóher a legtöbb cég nem használják a módszert. Még tisztességes HR−eseket sem... hálistennek. Különben sose lenne munkám ha a kézírásomon múlna. :-)
49. 8bff41629d (válaszként erre: 44. - 25800e2d09)
2013. nov. 11. 10:23
Nem tudom hogy manapság hogy mennek a dolgok, de akkoriban, ezelőtt vagy 20-25 évvel ez az álltalam említett illető többek között ebböl is élt...Hogy munkáltatók kérésére elemezte a jelentkezők kézírását...Sőt...Állítólag egy-két esetben még az igazságügyi orvosszakértő, vagy valami hasonló hatósági személy is kikérte a véleményét, egy-egy eset kapcsán...
48. 8bff41629d (válaszként erre: 43. - Regin_a)
2013. nov. 11. 10:19
Amennyiben civilizált formában, és kultúráltan adod elő az ellenvéleményedet, akkor sosincs problémám az ellenvéleményekkel ha megfigyeled...Abban igazad van, hogy a "hölgyek fölé való kerülésnek" vannak egyébb technikái is, de lehet hogy kicsit hihetetlennek fog hangzani, de amikor hölgyek fölé akartam kerülni, azért a legtöbb esetben mindig munkálkodott egy olyan szándék is bennem,hogy: "Keresem az igazit...Egy olyan hölgyet, aki nem csak "arra" jó, hanem esetleg feleségnek is szóbajöhetne majd idővel"...(Viszont a sors iróniája, hogy a feleségemet nem tudtam már letesztelni grafológiai témában, mivel addigra már elköltöztem Peströl...És a grafológus ismerős meg ott élt...Viszont az tény, hogy grafológiai elemzés nélkül is tökéletes volt a választásom...De persze lehet hogy csak hatalmas szerencsém volt...)Amúgy félreérted a dolgot...A grafológia NEM AZT NÉZI, hogy kinek milyen szép az írása, hanem az EGYEDI SAJÁTOSSÁGOKAT...A két dolog nem ugyanaz...
47. 25800e2d09 (válaszként erre: 46. - Regin_a)
2013. nov. 11. 10:17
Jó neki
46. Regin_a (válaszként erre: 44. - 25800e2d09)
2013. nov. 11. 10:13

Egy kedves ismerősöm igen jól keresett egy időben, a leendő és jelenlegi alkalmazottak jellemzésével.

Természetesen igazságügyi szakértő grafologiában

45. Regin_a (válaszként erre: 42. - 39dbe380da)
2013. nov. 11. 10:10

A "helyett" módszerrel nem értek egyet.

Nem olvastam róla, de valami forditási hiba lehet az idézett témában, mert nem gondolom, hogy elhagynák a kézírás oktatást az USA-ban.


Nem tudom ujságíró iskolában tanitják-e a gépírást, de elnézem sokszor egy sajtótájékoztatón, hogy ír a laptopjába némelyik résztvevő.

Szinte csak tőmondatokat, azokat is lassan keresgélve a betüket, közben a szónok már rég máshol jár

Milyen ujságcikk lehet abbol?!

44. 25800e2d09 (válaszként erre: 37. - 8bff41629d)
2013. nov. 11. 10:09
Ez jó lenne munkahely keresés esetén. Kielemeztetni hogy mennyire pszichopata a leendő főnök :-) kár hogy csak fordítva megy. Mondjuk szerencsére az én írásomat nem elemezték. :-) vagy ha igen.. így jártam.
43. Regin_a (válaszként erre: 40. - 8bff41629d)
2013. nov. 11. 10:05

OK talán az a kifejezés túl erős volt, kértem is elnézést közben

Irhattam volna azt is hogy hülyeség, finomabb lett volna


Azért pillants kicsit jobban az adatlapomra ne csak a nikkemre, mert az semmitmondó, ha már nőnek néztél :))


Az is igaz hogy a te dolgod ez a téma, de ha leírod a véleményedet, hadd legyen már nekem is róla az ami


A nő fölé/alákerülésére meg mondhatnám roppant egyszerű technikák vannak és élvezetesebb is

Ha egy kvizjátékban előre tudod a kérdéseket és a megoldásokat, semmi öröm nincs benne ha megnyered


Nem mondom, ha egyböl felsikolt a nő az első érintésre és már hányja is le a ruhát magárol, hogy nem lehet gyors siker, de én inkább cserkészek, mint kikötött vadra lövök

:)


Nem érdekel az öregúr és a csúnya kézírás esete?

Pontosan ide tartozik, egy ellenkező eset cáfolja a grafológia általános megállapitását


Persze ha senki véleménye nem érdekel, irogassál magadnak és kommenteld is vissza, úgy lesz "szines" a topik.

2013. nov. 11. 10:00
A cikkíró említést tesz róla, hogy Amerikában a gépírást oktatják kézírás helyett. Ez lehet, hogy nem jó, viszont az mindenképpen az, hogy megtanulnak gépelni. Én kb. 11 hónapja kezdtem el tanulni, 23 nap után tudtam az összes betűt, csak a sebbességem volt lassú, ami alig 1 év alatt megfelelőre fejllődött. Nagyon szeretek gépelni, én kötelezővé tenném minden középiskolában, de talán már korábban is. Azon túl, hogy klassz dolog, jó érzés, a diszlexiásoknak állítólag kifejezetten jó, erre halad a világ. Egyszerűen hátrányban lesz az élet számos területén az aki nem tud.
41. 8bff41629d (válaszként erre: 39. - Ca8f748537)
2013. nov. 11. 09:42
Mivel akkoriban még nőtlen voltam, hát...Különösebben nem a "felfedezés örömére" vágytam, hanem arra, hogy a hölgyek minnél hamarabb alám kerüljenek úgymond...Minnél kevesebb idő, és energia ráfordítással...És EBBEN nagyon sok segítséget tudott adni a grafológus ismerős...Mások véleménye, meg mások idős, özvegy ismerőseinek az ügye meg nem érdekel különösebben...Elég az, ha a én a SAJÁT ügyeimre jól emlékszem...
40. 8bff41629d (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2013. nov. 11. 09:37
Hogy mennyire lehetett nekem "szar" hogy így kezdtem időnként az ismerkedést,azt TE nem tudhatod...És azt se, hogy mennyire a segítségemre volt a módszer abban, hogy az ilyesmi hölgyeket, mint amilyen te is vagy, jó messzire el tudjam kerülni...Az, hogy neked más a véleményed,az egy dolog...Én tudomásul veszem akkor hogy te így látod a dolgot aztán ennyi...Látod, nem kezdek frusztrált, az életével jól láthatóan elégedetlen illetőként egyböl fröcsögni az írásodra, mint te tetted az enyémre...Csak annyit mondok, hogy ha te úgy látod a grafológia ügyét ahogy látod, hát...Akkor lásd úgy...Engem nem zavar...
39. ca8f748537 (válaszként erre: 37. - 8bff41629d)
2013. nov. 11. 09:31
S hová lesz az izgalom, a felfedezés öröme, ha előre tudsz mindent az illető hölgyről?
38. Regin_a (válaszként erre: 37. - 8bff41629d)
2013. nov. 11. 09:29

Hmm!

Szar lehet neked, már megbocsáss, ha ezzel kezded az ismerettséget

Engem marhára nem érdekelt soha hogy milyen a kézírása, hanem az, hogy milyen a kézimunkája/is/

:)

Nem levelezőtársat kerestem soha


Szép kézírás a döntő?

Nem egy cáfolat van rá az irodalomban, de az életben is

Távoli ismerősöm öreg korára lett özvegy és feladott egy társkereső hirdetést

Érdekes módon egy csúnya kézírású hölgy levele fogta meg, akivel aztán, vagy 10 évig még, boldog, törődő öregkort élt meg, aki megadta neki mindazt amit felesége sose


A pillanatnyi érzelmek, hangulatok nagyban befolyásolják a kézirást.

Ezt nem egyszer tapasztaltam a saját aláírásomon

Viszont teljes testi egészség felmérése grafologiával?

Nem hiszek ilyenben.

37. 8bff41629d (válaszként erre: 36. - 8bff41629d)
2013. nov. 11. 08:46
Hű...Még most is magam előtt látom egy-két hajdani hölgyismerős arckifejezését, amikor előadtam nekik ezt a furcsa kérést...Viszont hajthatatlan voltam az ügy kapcsán, úgyhogy mégiscsak kénytelenek voltak írni néhány mondatot, amit aztán gyorsan vittem is a grafológus ismerőshöz, aki minden részletre kiterjedő jellemzéseket adott aztán a hölgyekröl, úgyhogy nagy segítségemre volt mindez, mivel nem kellett így akkor hosszasan ismerkedni olyan hölgyekkel is, akikröl megállapította a grafológus, hogy olyan REJTETT TULAJDONSÁGOKKAL BÍRNAK, amik nem igazán kedvemre valóak...Így aztán az ilyen hölgyeket gyorsan passzoltam is a továbbiakra...Szóval sokat segített nekem ez a grafológus hajdanán...Így aztán azóta mély tisztelettel viseltetek a grafológia tudománya iránt is, pont úgy, mint ahogy az asztrológia iránt is, amiröl szintén bebizonyosodott idővel a számomra, hogy nemis olyan hülyeség, hiába acsarkodnak arra is örökké a "szkeptikusok"...
2013. nov. 11. 08:35
Úgyhogy van némely dolog, amire a mai napig is emlékszem, hogy mit miböl olvasott ki...Pl. megállapította a grafológus, hogy a szívem,és a keringési rendszerem kiváló, és makkegészséges...Erre kérdeztem, hogy ezt miböl tudja? Erre mondta hogy abbol, hogy az "o" betük az írásomban SZABÁLYOS, ZÁRT KÖRÖKET alkotnak...Azoknál viszont, akiknél keringési betegségek vannak, az "o" betük NEM zárt, kerek körök, hanem torzult formák, és legtöbbször az "o" betü karikája NYITOTT...Aztánmeg megállapította még azt is,hogy a személyiségem borzalmasan domináns vonásokat takar...Mégpedig abbol állapította meg, hogy a tollat iszonyú erővel nyomtam a papírra...Aztán megállapította még azt is, hogy meglehetősen pesszimistán látom a világot mindig...Hogy miböl állapította meg? Hát abbol,hogy a "t" betü vízszintes szára LEFELÉ GÖRBÜL az írásomban...Aztán így tovább, így tovább, és vagy egy órán keresztül sorolta a tulajdonságaimat, vég nélkül, ráadásul úgy, hogy MINDENT ELTALÁLT, PONTOSAN...Az ember teljesen el volt ámúlva...Kérdeztem is rögtön a grafológustol,hogy nagyon megharagudna-e azért, ha idővel hoznék neki néhány írásmintát különböző hölgyektöl, és megkérném rá, hogy kielemezze nekem akkor a hölgyek jellemét is? Erre mondta a grafológus, hogy csak hozzam nyugodtan a mintákat, szívesen kielemezi nekem majd az adott hölgyek személyiségét is...Na...Ezen eset után sokáig az volt a szokásom, hogy ha megismerkedtem egy-egy addig ismeretlen hölggyel, az első dolgom volt mindig elébe tolni egy papírt, kezébe adni egy tollat, és megkérni arra, hogy írjon már le nekem néhány mondatot, mert kíváncsi vagyok arra hogy milyen szép a kézírása...
2013. nov. 11. 08:13
Nade visszatérve egy kicsit a kézírásra...Nemtudom, hogy manapság miért van kicsit háttérbe szorulva a közgondolkodás terén a GRAFOLÓGIA tudománya, ami ugye arrol szól, hogy hozzáértő emberek pompás jellemrajzot tudnak adni egy-egy személyröl, ha ránéznek az illető személy álltal kézzel írt akárcsak néhány mondatra is...Emlékszem, hajdanában hülyeségnek tartottam énis a grafológia tudományát, de aztán az egyik barátom felajánlotta egyszer, hogy elvisz egy grafológus ismerőséhez, és majd nézzem meg a saját szememmel a tudományát...Hát...Elis mentem a sráccal a grafológus ismerőséhez, aki kedvesen fogadott, és megkért rá, hogy írjak le egy papírra kézírással vagy 3-4 mondatot, amiröl csak akarok...Írtam akkor, éshát utána odaadtam neki a papírt...Mire az illető ránézett az írásra, aztán elkezdte sorolni sorban az összes tulajdonságomat, sőt, még azt is, hogy milyen az egészségi állapotom...Döbbenetes volt hallgatni...
34. 8bff41629d (válaszként erre: 32. - 8bff41629d)
2013. okt. 14. 08:37
Nade továbbfolytatva a gondolatmenetet, máig is emlékszem arra, hogy amikor első osztályba mentem annak idején, az akkori NSZK-bol hozott nekem az egyik rokon, egy csodaszép, minőségi kialakításu, világoskék testü, és aranyszínü kupaku patronos töltőtollat, és évekig azzal írtam az iskolában, amikoris a többi gyerek már mind golyóstollat használt...Viszont érdekes módon nem én jártam az ő csodájukra örökösen, hanem ők az enyémre...És állandóan kéricskélték a szép töltőtollamat, meg írigyeltek érte...Lehet hogy ennek az volt az oka, hogy akkoriban már nálunk nemnagyon lehetett kapni ilyen eszközt, és az enyém kuriózumnak számított...Egy minőségi töltőtoll ugyanis úgy aránylott mindig is egy tucatáru golyóstollhoz, mint egy komoly, felhúzós svájci óra egy szintén tucatáru, ócska, primitív kvarcórához...
33. 25800e2d09 (válaszként erre: 31. - Syria)
2013. okt. 13. 08:58

Na én a szignóval voltam így hogy nem tudtam aláírni semmit csak úgy hogy kiírtam a nevem. ma már van "művész aláírásom" :D


amúgy tudok szép betűket írni csak nem folyamatosan. ha mégis az nagyon lassú. most már jegyzetelni is tableten szoktam... az meg úgyis automatikusan befejezi a szavakat. jó.. nem mindig úgy ahogy kéne de legalább haladok XD

2013. okt. 12. 10:04
Sok igazságot tartalmazott a cikk, bár azért én nem gondolom hogy a kézírás bármikoris kimenne a divatbol, avagy "elfelejtődne" idővel...Azért MINDEN írásbeli kommunikációt sohasem lehet majd szerintem elektronikus betükkel kiváltani...Legfeljebb csak a kézirás ARÁNYA csökken tovább, de az is csak egy bizonyos határig...Szóval én nem aggódom a kézirás esetleges "eltünése" okán, viszont ezzel kapcsolatban van valami, aminek eltünésén tényleg sokat szoktam bánkódni...Mégpedig a patronos töltőtollak teljesen háttérbe szorulása szokott kicsit bántani manapság...Hű...Pedig az olyasmi tollakkal de csodás írásképet lehet kialakítani! Egy öröm volt mindig a szép formáju betük írása, szinte megvolt az egésznek a sajátos varázsa... Ahogy könnyedén futott a töltőtoll feje a papíron, úgyhogy szinte nyomni sem kellett a tollat, csak könnyedén siklatni a papíron...Ezek a ma divatos golyóstollak meg bár praktikusabbak valóban mint a töltőtollak, de viszont teljesen "lélektelen" velük az írás, és fárasztó is hosszabb szöveg írása, ráadásul az írásképük is jóval rondább, mint a töltőtollaké...
31. syria (válaszként erre: 30. - 25800e2d09)
2013. szept. 19. 17:38

Hát ez az! Azért "felejtünk" el kézírással írni, mert legtöbbünknek nincs rá szüksége.

Nekem nem kis erőfeszítés, hogy a nevemet (mondjuk elég hosszú) szépen, olvashatóan leírjam. Többnyire macskakaparás lesz belőle, mert türelmetlen vagyok.

30. 25800e2d09 (válaszként erre: 27. - Syria)
2013. szept. 17. 19:38
Igazából nincs szükségem a kézírásra különösebben de néha amolyan kihívásképp szoktam írogatni :-) csak fel is adom a dolgot hamar :-( rajztudásom viszont ugrásszerűen fejlődött. annak jobban örülök mert arra nagyobb szükségem van :-)
29. syria (válaszként erre: 28. - Legnano)
2013. szept. 17. 16:17

Igen, a hangulat is befolyásolhatja a kézírásunkat. A korunk még jobban: ahogy idősödünk úgy változik a kézírásunk anélkül, hogy akarnánk.

A grafológia tudományában az is csodálatos, hogy ezeket ki tudja szűrni, helyükön tudja kezelni.


Ha újra születnék, a matematika mellé a grafológiát is a kedvenc, elsajátítandó tudományként venném. :)

2013. szept. 17. 11:03
Nekem tetszett a cikk és igen is a hangulatunkat is kifejezi az írásunk.Ha jó a hangulatom szebben írok,de ha feldúlt vagyok, az macska kaparásnak megy el.Pedig mindig szépen írtam és még jól is rajzoltam.Most idős koromban, már romlott az írásom,pedig még nem remeg a kezem.Ha valamit nem csinálunk csak nagyon ritkán azt kezdjük elfelejteni,mert az agyunk talonba teszi.Biztos vagyok benne,hogy nem értetek velem egyet,de ez akkor is van.
27. syria (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2013. szept. 16. 18:50

A te döntésed. De azért a saját érdekedben szerintem erőszakold meg magad. Ha nekem sikerült, neked miért ne menne? :)


Na igen, vakok között félszemű a király. :D

2013. szept. 16. 10:15

Háttizé...

Azt hiszem, sejtem a cikk lényegét, de csak sejtem. Tény, hogy kezd kimenni a "divatból", de azért mégsem kell ennyire túlmisztifikálni vagy épp kétségbeesni emiatt a jelenség miatt. Az írásbeliség az ember történelme során csak nagyon rövid ideje van jelen, és még szűkebb az az időintervallum, amikor egész néprétegek író-olvasó személyek, nem csak egy kivételes (sok esetben egyházi- bármilyen vallás) réteg kiváltsága.


Amikor pl. szélesebb körben elkezdett terjedni a könyvnyomtatás, akkor is sokan lamentáltak, hogy ajvé, mi lesz a jó öreg kézírásos kódexekkel, mégsem lett belőle különösebb tragédia.


Szóval az emberiség fejődik, a technika is feljődik, ráadásul aki akar, még ír kézzel, nem tilos :)

25. b7b6b56e13 (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2013. szept. 16. 09:42
Írj jobbat.
24. Ennmary (válaszként erre: 11. - Syria)
2013. szept. 16. 09:35
kritikából, véleményekből is épít az ember: köszönöm.
23. Ennmary (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2013. szept. 16. 09:31
:) köszönöm :D
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook