Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kézírásról… fórum

A kézírásról… (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kézírásról…

1 2 3
2016. okt. 2. 18:56
Ez a mai világ embertelensége...
2016. máj. 4. 13:09
És mi van, ha egyik napról a másikra megszűnik az elektromos áram? Akkor mindenki analfabéta lesz? Annyira függünk a technikától, hogy mindenhez hülyék leszünk.
2016. máj. 4. 05:38

[link]


Na,ehhez szóljatok hozzá!

Szerintem óriási baromság.

Egy kézzel írt levélnek megvan a maga szépsége,"romantikája"......

Persze ma már mindenki emailezik,de én legalábbis, egy nagyon fontos dolgot,egy számomra fontos embernek biztosan kézzel írnék le.

2015. jan. 3. 22:55

emlékszem régen még kézzel írtuk a leveleket, most pedig az emberek nagy része, emailen és különböző elektronikus módon keresztül.


pedig nem kellene igy lennie, de ez gyorsabb és ha már fizetjük a netet akkor miért ne?


miért futkározzunk külön postára ezek miatt, ha otthon kényelmesen meg lehet írni amit akarunk?


ez most nem a kézírás ellen szól, mert szeretek kézzel írni és jobb egy személyes levelet is kézzel irottan olvasni, mint az egyhangú géppel irottat. (már amelyik kézírást el lehet olvasni)



:D

2015. jan. 3. 22:27

Én szeretek kézzel írni. Meg szeretem mások kézírását is megnézni. Az olyan "bizalmas". :)


Tudok gyorsírni is.


A grafológia mindig is érdekelt, de még sosem nézettem meg az írásomat.

2014. dec. 16. 21:40
Azért vagyunk a Földön, hogy jót tegyünk másokkal.
76. cimpi
2014. nov. 18. 20:56
Sajna a fiatalok többsége már egyáltalán nem szereti, ha kézírással kell írnia. Már egy kérdőív kitöltése is problémát jelent..(sok helyesírási hibával)Levelet,képeslapot sem küldenek, csak mobilon vagy neten keresik a kapcsolatot. Milyen lehetett régen: pld. kapni egy kézzel írott szerelmes levelet? :)
2014. febr. 26. 09:14
Mint pályaelhagyó tanítónő, mélységesen felháborított az a hír, hogy Amerikában van olyan iskola, ahol a kézírást már nem is tanítják, hanem felváltották a gépírás oktatásával.Az írás a lélek tükre, valóban a gondolkodás segítője, fejlesztője. Szomorú, hogy "kimegy" a divatból. De ha jobban bele gondolunk, kimegy a papíralapú könyvek olvasása is a divatból. Még jó, ha a mai ifjúság e-book olvasón keresztül ismerkedik az irodalommal.
74. 8bff41629d (válaszként erre: 72. - 25800e2d09)
2013. nov. 17. 12:15
Nemán...Eladtatok egy TÉVÉT másfél millióért? Jól olvastam? Az ember csak pislog...El nem tudom képzelni hogy miféle tévé lehetett az...Tán színaranybol volt, vagy mi? (Nade akkor a kérdést számítsuk ezuttal költőinek, mert már tényleg nagyon elkanyarodtunk az eredeti témátol...)
2013. nov. 17. 09:41
de ne offoljuk tovább a témát mert kikapunk XD
72. 25800e2d09 (válaszként erre: 71. - 8bff41629d)
2013. nov. 17. 09:40

Nemm mondtam, hogy szörnyen haszontalanok csak azt, hogy én személy szerint pénzt nem adnék ezért. De ennyiért meg vettem laptopot ami most meg már, hogy 2 év eltelt lassan elavult is lesz. Kéne egy normális asztali gép de annyira megszoktam ezt, hogy furcsa lenne :)

ja a tabom nem számít a legdrágábbak közé, a 150 ezer közép árkategória lassan... nemrég láttam egy kütyüt ami másfél millióba kerül (halandó ember nem érti meg, de én nem tartom azt sem drágának annak függvényében, hogy mit tud és mekkora, nemrégiben eladtunk egy tv-t ennyiért :D )



Egyébként az operációs rendszer gyakorlatilag maga a bázis ami a lelke az egész gépnek, az futtatja az összes programot, amit használsz vagy amit a rendszer használ ahhoz, hogy TE tudd használni a géped :))

2013. nov. 15. 11:55
Na...Akkor már azt is tudom,hogy mi akkor az az "android"...(Bár azt, hogy mi is az az operációs rendszer,azt továbbra sem tudom, dehát annyi baj legyen...)Azért annak örülök, hogy te is úgy látod, hogy azok a "tabletek" valami szörnyen elizélt szerkezetek igazság szerint, nade ha egyszer jó marketing meg reklámkampány áll valami mögött manapság, akkor ugye nincs az a termék, amit rá ne tudnának sózni a vásárlók millióira világszerte...A gyártók meg ugye röhögnek a markukba...Azért az se lehet kutya, hogy 150 ezres tabletek is akadnak itt-ott a világban...Nem lehet semmi...Annyibol már vagy 3 olcsóbb kategóriáju Pc-t is lehet venni ha minden igaz...Mivel tud többet egy ilyen tablet, mint egy mondjuk 25 ezerbe kerülő?
70. 25800e2d09 (válaszként erre: 69. - 8bff41629d)
2013. nov. 14. 19:50

Az android az az oprendszer. Mint a PC- n a Windows.

Amúgy én is a pcre szavazom és pénzt nem adnék tabletért, viszont ahogy mondani szoktuk parasztnak tanyára jó ez :-) főleg ha ingyen teljeskörü használatra vágnak az ember lányához egy 150 ezres táblát :-) amúgy van egy viszonylag normális telefonom úgyhogy meglennék enélkül is de ha már van urambocsá használom :-D

69. 8bff41629d (válaszként erre: 68. - 25800e2d09)
2013. nov. 14. 08:46
Mi a túró az az "android"? Sajna én nem vagyok valami nagy számítógépes tehetség, szóval ebböl a hsz-böl túl sokat nem értettem a szakkifejezések terén,de annyit azért énis tudok, hogy egy valóban minőségi tablet ára gyakorlatilag megegyezik egy PC árával...De úgy vagyok vele, hogy ez esetben akkor meg már inkább egy PC...Én ugyanis személy szerint szinte csak levelezni-fórumozni szoktam a gépen,esetleg még filmet nézni, vagy valami számítógépes játékkal játszani...Viszont EZEKHEZ a tevékenységekhez nagyon remek eszköz a PC,ugyanis a monitorunk képátméróje van vagy 50-60 centi, úgyhogy tökéletes képélményt tud adni bármilyen olyan tevékenységhez, amit csinálni szoktam számítógépen...Viszont számomra még a legnagyobb képernyőjü tablet is bóvli kategória, ugyanis én mód felett kedvelem mindig a monumentális, "mozijellegü" látványvilágokat, akármiröl is van szó...És ezt CSAK egy jókora monitorral felszerelt PC tudja megadni nekem...
68. 25800e2d09 (válaszként erre: 67. - 8bff41629d)
2013. nov. 14. 08:28
Nos... a 25 ezres kategóriáról megvan a véleményem nekem is. Ami nekem van(igaz céges) az 10 colos tehát nem apró, filmet ezen nézek mert jobb a képernyője mint a laptopomnak sőt ezt még a kádba is bevihetem mert vízálló XD van hogy be se kapcsolom a PC−t mert ellentétben ezzel az marha lassú és pl a levelezéseimet ezzel pofonegyszerű rendezni. Rendszeres a "küldj már egy képet erről meg arról" ezzel csak klikk és már csatolom is a helyszínen a képet és nem az egérmozin kell pötyögni hanem egy közel netbook méretű kijelzőn...és nem is fájdul meg a szemem tőle mint azoktól... tehát ez is megcáfolva. Nemmondom hogy kiváltja a laptopot mert nem főleg mivel android... de nekem aranyat érő kütyü. És nem 25 ezer az is tény.
2013. nov. 14. 07:57
Jaj...Csak azt a "tabletet" ne említetted volna...Egy időben a gyerekek meg voltak veszve egy ilyesmi szerkezetért, úgyhogy vettek is maguknak a saját, összegyüjtött pénzükböl egyet, vagy 25 ezer ft-ért...Másfél hónapig bírta, aztán se kép-se hang...Azóta is ott porosodik valahol, működésképtelenül...De amíg működött is, addig se voltam túlságba elájulva tőle, ugyanis szerény meglátásom szerint PONT OLYAN TIPIKUS, KÉT SZÉK KÖZÖTT A PADLÓN ÜLÉS esete áll fenn ezeknél a szerkezeteknél...Az ÁRUK(!!) alig marad el egy PC ára mögött, viszont az apró képernyőjük, meg az érintőképernyős kivitelük okán a netezés nem túl nagy élmény velük...Még normálisan egy filmet se lehet megnézni rajtuk...Szóval én személy szerint nem vagyok oda a tabletekért...Akkormár vagy PC, vagy wifis telcsi...Azoknál legalább mindkét változatnak megvannak a maga előnyei...
66. 25800e2d09 (válaszként erre: 65. - 8bff41629d)
2013. nov. 13. 21:09
A te "durva" kezeidnek takálták ki a tabletet. Pl amiről most pötyögök kb akkora méretű billentyűzettel (vagyis virtuális billentyű gombokkal) rendelkezik mint a laptopom. Ha ezt se találnád el akkor tényleg bajban vagy :-)
65. 8bff41629d (válaszként erre: 64. - 25800e2d09)
2013. nov. 13. 12:26
Na jó...De én nem úgy vagyok durva, mint az ismerőseid,hanem eleve az újjaim kicsit alkalmatlanok a wifis telcsin való írásra...Az ilyesmi inkább finom női kacsókhoz illik, nem pedig durva férfi újjakhoz...Az én újjaim ugyanis átfognak egyszerre két karaktert is néha, úgyhogy igencsak körülményes dolog nekem a telcsiken való írkálás...Remélem nem ez lesz a jövő útja a PC-k után,mert az akkor nagyon remek lesz...Szóval bízzunk benne, hogy a PC, akárcsak a kézírás, sohase fog eltünni végérvényesen...
64. 25800e2d09 (válaszként erre: 63. - 8bff41629d)
2013. nov. 12. 20:59
A környezetemben minden "durva" férfiember okostelefon használó. Muszáj mivel a céges levelezést így a legegyszerűbb nyomon követni :-) én rühelltem és azt mondtam eleinte hogy adjátok vissza a gombjaimat. Aztán rájöttem hogy nem tűntek el csak némiképp átalakultak :-)
63. 8bff41629d (válaszként erre: 62. - 25800e2d09)
2013. nov. 12. 20:54
Jaj...Csak azt az érintőképernyőt ne emlegetted volna...Annak még a gondolatára is kiver a víz...Akkor már inkább a klavi ezerszer...Nemrég vagy 2 hétig az egyik lányom wifismobiljárol írtam ide, mivel nem volt jó a PC... Hát...Az embernek rémálmaiban ne jöjjön elő az az időszak...Pedig a lányom csakúgy vágja a telefonrol való netezést...Jó neki...De az ilyesmit nem férfiak durva újjaira találták ki szerintem sajnos...
62. 25800e2d09 (válaszként erre: 61. - 8bff41629d)
2013. nov. 12. 20:32
Nos igen nekem valóban jó az elektronikus kommunikáció. Főleg hogy az írásbeli komm a munkahelyen elengedhetetlen. De elég jól boldogulok. Én sem a 10 ujjas gépelést gyakorlom viszont gyorsan megy viszonylag. Most már érintőképernyős 'billentyűzeten' is :-)
2013. nov. 12. 20:27
Tiszta kabaré lehet akkor ez a helyzet...Azt hiszem, hogy neked akkor tényleg megváltás lehet az a jelenség, hogy az írásbeli kommunikáció egyre jobban csúszik át az elektronikus dimenziókba a kézírásrol...Hű...Pedig én de utálom ezt a klavin való elektronikus írást...Főleg úgy, hogy a mai napig is csak egy újjal tudok gépelni, pedig már vagy 7 éve biztosan ontom a különböző fórumokra a hsz-eket...Olyanok nekem ugyanis a netes fórumok mindig, mint trógernek a kocsma...Egy biztos pont az életemben...Aztánmeg a mai napig sem tudok egyszerre több újjal gépelni...Hát nem őrület ez az egész?
60. 25800e2d09 (válaszként erre: 59. - 8bff41629d)
2013. nov. 12. 20:15
Sajnos akárhogy próbálom nem sikerül... ha nagyon lassan próbálom akkor is 1-2 szó megy aztán összefolyik megint. Rajzolni tudok írni nem. Ez van :-) megtanultam nyomtatott betűvel folyamatosan kézzel írni, így megy.
59. 8bff41629d (válaszként erre: 58. - 25800e2d09)
2013. nov. 12. 20:09
Ó...A csudába...Pedig már kezdtem megörülni,hogy régi ismerőssel futottam össze itt véletlenül...Amúgy hogy lehet már így írni? Ezt sose értettem...És mi lenne ha szép óvatosan, odafigyelve de megpróbálnád kiirni rendesen a szavakat? Meg tudnád csinálni, ha akarnád?
58. 25800e2d09 (válaszként erre: 57. - 8bff41629d)
2013. nov. 12. 20:03
Nem. :-) de apukám "csodás" kézírását egy az egyben örököltem :-) állítólag ez viszonylag ritka. néha össze is tévesztettük még mi is hogy mekyiket ki írta :-)
57. 8bff41629d (válaszként erre: 55. - 25800e2d09)
2013. nov. 12. 20:01
Ne mán...A végén még kiderül itt nekünk, hogy te voltál a példában szereplő hölgy...Borsodban jártál középiskolába?
56. 8bff41629d (válaszként erre: 54. - Ca8f748537)
2013. nov. 12. 19:57
Annyiban volt sikeres a felmérés, hogy volt egy-két hölgy, akire már kezdtem komolyan gondolni, de aztán amikor meghallottam a jellem ábrázolásukat, hát...Inkább óvatosabb lettem a továbbiakra...Főleg amikor mondta a grafológus hogy pl. az egyik jelölt meglehetősen uralkodni vágyó típus valójában...Pedighát élőben ugye olyan kedvesnek és simulékonynak tünt...Viszont ezek után kíváncsi lettem volna arra, hogy mondjuk néhány év házasság után is olyan kedves,és szolgálatkész lett volna-e? Úgyhogy a hölgy aztán hanyagolva lett...Amúgy a nejem nem esett át grafológiai elemzésen annak idején, mivel amikor vele találkoztam, már nem laktam Pesten...A grafológus viszont ott élt...
55. 25800e2d09 (válaszként erre: 51. - 8bff41629d)
2013. nov. 12. 19:54
Így így :-) elkezdem olvashatóan aztán krixkrax a vége :-) még nekem is olvashatatlan. XD
54. ca8f748537 (válaszként erre: 53. - 8bff41629d)
2013. nov. 12. 19:47

Így már teljesen megértem, ha szóba jöhetett volna társnak, feleségnek is.

Ezek szerint sikeres volt a felméretés.

2013. nov. 12. 19:30
Mire...Mire...Még jó hogy lentebb írtam, hogy amennyiben nem férjes hölgyröl volt szó, és korban is hozzám illett az adott hölgy, akkor azért igencsak igyekeztem minden módon felmérni a jellemét, hogy adott esetben nem-e lenne jó feleségnek is? Ilyen fontos döntést azért igyekeztem nem felületes ismerettségekre alapozni...Főleg akkor, ha egyszerre több hölgy is szóbajöhetett e célbol, ami nálam azért meglehetősen gyakran előfordult...És ilyenkor minden módon igyekeztem kiválasztani a legideálisabb jelöltet...Ebben segített sokat a grafológus ismerős...
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook