Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 hónapos babámnak székrekedése van, sok mindent kipróbáltunk már, de semmi sem hat, kezdek pánikolni, mit tegyek? fórum

1 hónapos babámnak székrekedése van, sok mindent kipróbáltunk már, de semmi sem hat, kezdek pánikolni, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
71. Ede71 (válaszként erre: 70. - Humoni)
2013. okt. 14. 21:09
a megmaradt tápszert vagy eladod a neten, vagy később odaadod a babaának amikor már nagyobb és nem fogja a hasát bántani, pl. tejbedara vagy valami főzelék dúsításához. vagy odaadod a védőnőnek és ő átadja szegényebb családnak akinek probléma a tápszer beszerzése.
70. humoni
2013. okt. 14. 17:31
Aham!Nekem meg megmaradt a sok tápszer,de sebaj csak jó legyen a hasija!!!!!!!
69. Ede71
2013. okt. 5. 23:23
örülök a jóhírnek, ebből is látszik hogy minden baba más és más, mi a lctogen harmonyt 4-6 hetesen kezdtük el, mellette meg szoptattam is.
68. humoni
2013. okt. 4. 16:47
Hála az égnek,ma már minden rendben van,és olyan nyugodt a kicsi mint még soha!Tegnap este még volt egy kis nyűglődés de elmúlt a hasfájás!!!!!!!:) örülök
2013. okt. 3. 11:48
Szia! Nekünk az orvos a bebaPRE-t javasolta. Mi is kipróbáltunk sok mindent. Nekünk most az működik, hogy a tápba rakunk egy kis tejcukrot, a mecsekbaby teába meg rendes cukrot. Persze nagyon keveset. Feltűnt, hogy ha kicsit több cukrot rakok a teába, annál könnyebben kakil, észre sem veszem, amikor tolja ki :) Persze nem akarom, hogy cukros legyen a baba!!! Így már várom, hogy lehessen elkezdeni etetni mással is, és akkor majd csökkentjük a cukrot.
66. humoni
2013. okt. 3. 11:01

Köszönöm ismét a sok jó tanácsot!

Annyi a változás hogy tegnap a cseppem egész nap ordított megállás nélkül.ah és megvettem neki a Lactogent és azt adtam neki de éreztem valami nem jó mert nagyon sír.Elvittük orvoshoz mert már nem bírtam tovább ezt az ordítást tudtam valami nem f.sza!Az orvos elmondta hogy mi a baj.Amiket eddig vettem neki és adtam mindennel csak rásegítettem hogy fájjon a hasa és szorulása legyen :( Nem véletlen nem volt jó semmi.Se a tápszer se a gyümölcslé nem jó!Kihangsúlyozta nekem az orvos hogy nem jó a gyümölcslé mert hasi görcsöt is okoz mert fejletlen a bélrendszere.A kamilla tea pedig valamit nyálkássá tesz odabent nem ajánlotta inkább sima fekete tea.A tápszert pedig kombináltan kell neki adni úgy hogy Beba Start és Beba A.R! Amit eddig adtam neki mint pl a Lactogen meg a Beba pro.HA1, azok nem jók még ilyen kicsi babának mert sűrűk és nehezen emészti a baba hasa,és ezért volt szorulása,és ettől fájt a hasa.Azt mondta hogy adjam neki a Beba Start (60ml) és a Beba A.R (20ml) kimérve egyszerre de nem összekeverve!+ a Colief ami nagyon jó ! mivel 5 kg felett van így csak 80ml,vagy max 100ml-t kaphat és max 2,5 órára rá vagy 3! Ha ezeket betartom akkor minden rendben lesz.És jelentem egész este jól aludt és nem volt nyűgös és a közérzete is jobb sokkal!!!Én azt tanácsolom mindenkinek hogy ha már nem tud mit tenni és nem válik be nekik semmi akkor menjen orvoshoz,ez volt a legjobb ötlet!

2013. okt. 1. 16:54
szia, mi is végigjártuk a kárlváriát ezzel kapcsolatban, és ugyanezeket meg is vettük. Ami tutira bevált, a Laevolac szirup (csak reggel add, mert eléggé csikar a hasa tőle), a hőmérőzés nálunk is volt, de amit észrevettem, hogy jobban ment, ha paraffin olajba mártottam a hőmérőt, nem popsikrémbe, illetve a kamilla tea kis cukorral, jó melegen.
64. Ede71
2013. okt. 1. 14:53
ja, a lactogen harmony-tól is csak napi 1x volt széklete és elég felnőttes, de nem kopogos. normális széklete a kisfiamnak a hozzátáplálás után alakult ki.
63. Ede71 (válaszként erre: 62. - Humoni)
2013. okt. 1. 14:51

ez a lactogen harmony pont ilyen székrekedéses, haspuffadásos babaáknak való, remélem bejön. ha van időd majd írj.

egyébként a hasfájás mindkét fiamnál 3 hónapig tartott, alig vártam hogy letejen az idő, kitartás.

62. humoni
2013. okt. 1. 13:49
Ede!Ez jó ötlet!!!Minden képp kipróbáljuk mert még csak 1 x váltottunk és most a beba HA Pro1 van előtte meg a Milumil volt de egyik sem jó!
61. Ede71
2013. szept. 29. 21:16
szia, látom megoldodott a problémád, de a tápszer is lehet gond, nem írtad mit esztek, de nekünk is először a dokinő a beba ha írta fel és erősködött hogy nagyon jó, a kisfiam meg csak sírt, fájt a hasa és nem tudott kakilni. nagy nehezen tudtunk csak váltani, de végül felírták a lactogen harmony-t, ami tényleg jó, 950 Ft/ 800 gr, sok doki nem írja fel, talán a támogatás miatt, mert olcsóbb és kevesebb támogatás jár utána. 1 éves korig írják receptre és még utána is lehet kapni támogatást, ha a doki úgy ítéli. egy próbát megér:)
60. humoni
2013. szept. 29. 17:18
Hú csajok köszike!!!Kicsit megijesztettek itthon is az "okosok" hogy jajj ne adj még neki mert így meg úgy... nem hallgatok rájuk,adtam neki nagyon ízlik neki és van kaki rendesen!!!!Azt hiszem nem ártok neki.
59. pzuzu
2013. szept. 26. 22:35
Szuper :)!-akkor az is jó. Majd mi is kipróbáljuk.
58. Nikk_1982 (válaszként erre: 57. - Pzuzu)
2013. szept. 26. 12:11
Az őszibarack is határozottan székletlazító
57. pzuzu
2013. szept. 26. 12:10
Szia!Jaj de örülök hogy tudtam segíteni :)!!! Azért a sárgabarackot ajánlom mert az székletlazító hatású. pl az alma, őszi az nem. A nagyoknál még volt ananászlé, de most nem találom sajna :(, pedig jó volt. Azért higítsd eleinte forralt vízzel, hogy hirtelen ne lkapjon túl nagy dózist, ezt is szoknia kell a kis gyomruknak, persze később adhatod töményen.Ha gondolod először adj a picúrnak 10ml barit+10ml vizet, nehogy nagyon meghajtsa, aztán meglátod...puszi és jó babázást Neked!!! Zuzu
56. humoni
2013. szept. 24. 17:21

Jajj csajok nagyon szépen köszönöm a sok sok jó tanácsot.Úgy mondottan megoldódott a dolog,kb 5 napja van rendesen kaki,de nem a gyógyszer segített hanem a szilvalekvár,nagyon tudom ajánlani,mááár!

Nem akarok szélcsövet venni mert puki van sok,és ki is talál rendesen :)

Pzuzu!!!!!: megfogadom a tanácsodat,mert a barátnőm is ezt teszi és élnek!:)

Elkezdem neki adni mert úgy látszik ő ilyen kis szorulásos lesz és ha én nem segítek neki akkor baj lesz belőle.

Nem hinném hogy nagy kár tud csinálni a baby ital,és ahogy te is mondod régen sok minden nem így volt...mégsem lett semmi bajunk.

És akkor 20 ml sárgabarack,vagy lehet más gyümölcslé is?+ 20ml forralt víz ugye?

Pont múltkor voltam úgy vele hogy nah veszek egy baby italt és megpróbálom neki adni mert ha a teát ennyire szereti akkor ezt is fogja,és én is így vagyok vele hogy remélem nem ártok neki.

2013. szept. 17. 14:10
Nálunk 8 nap is eltelt kaki nélkül.
54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 52. - Pzuzu)
2013. szept. 17. 13:54

Én is szélcsöveztem kb. 3 hetes korától a koraszülött kisfiamat, mert semmi sem segített. Neki a tápszer fogta meg a hasát, és hiába próbáltunk ki sokfélét, ez ment 3-4 hónapig. Hát kínlódás volt, de azért megmaradtunk.


Aztán korán elkezdtem neki adni a "rendes kaját", gyümölcsöt, főzelékeket, és az oldotta meg a problémát.

2013. szept. 17. 13:21
A kisfiamnál is azt hittük, hogy székrekedése van, de az orvos megnyugtatott, ha nem kemény a pocija, akkor mindent felhasznál a szervezete az anyatejből (tápszerből) és ezért nincs, vagy csak ritkán van széklete. Nálunk volt olyan, hogy 4 nap is eltelt, mire volt valami. Akkor probléma, ha nagyon fel is puffadt a pici.
52. pzuzu
2013. szept. 17. 12:36
Szia humoni! Még annyit hogy, a gyerekeim 17,15,9 évesek (és persze a pici), és soha semmi bajuk nem volt, semmi allergia, soha nem betegeskedtek (a tápszerek és korai gyümik ellenére). A pici tápszerét mindig köménymagos forralt vízzel csináljuk, de ez csak a pukizásban segít, a székletlazításban nem. Ne hőmérőt használj hanem speciális szélcsövecskét (patikában kb 1500 ft- mondjuk jó drága ezért a kis vacakér),a lukon kijön a puki s utána a kaksi is megindul :)! (mármint a szélcsövecske lukán :)))
51. Myra (válaszként erre: 4. - Virginia66)
2013. szept. 17. 10:31
Amikor az én gyerekeim voltak picikmég nem volt ennyi minden. Köménymagos teát adtunk mi is és remekül bevált.És ahogy a többiek írták hőmérőzéssel lehet még segíteni.
50. pzuzu
2013. szept. 17. 09:58
Szia humoni! Nálunk ugyanez a helyzet, a 10 hetes babámis tápszeres, ezért van székrekedésünk. Ő a 4 babám, így már nagy tapasztalatom van, mindnél ez volt :(. Remélem senkinem fog megkövezni amiért ezeket tanácsolom, dönts ahogy jónak látod.Kb 6 hetes vol Mia amikor elkezdtem neki adni napi 1x 20 ml sárgabarack (bébiital 4 hónaptól írják)+ 20 ml forralt víz keverékét (elfogadta, ízlett neki)és azon kívül hogy pár óra múlva lett egy hatalmas hígabb kaksija tele kőkemény bogyókkal, rossz mellékhatása nem lett. Most már 40 ml higítok neki. 2 dolog amiért ezt mertem: a nagylányom 17 éves és az ő babaidejében ugyanezek a bébiitalok 4 HETES kortól voltak adhatóak, kifejezetten a védőnő ajánlotta székletlazítóként. És nem a babák változtak hanema szabályok!!! Másik: néztük hogy 4 hós kortól adható a rizs-zöldségekkel-BÁRÁNYHÚSSAL bébiétel!!! Mi van???? Hol jön egy gyümi egy nehéz húshoz? Hol a fokozatosság? Hát kb ennyi, rád bízom, mi már nem szenvedünk, naponta 1-2x van normálállagú kaksija. Sok sikert és jó babázást :)))!
49. Nikk_1982 (válaszként erre: 48. - Humoni)
2013. szept. 15. 17:25
De ha a gyerekorvoshoz viszed, ne hagyd magad lerázni!
48. humoni
2013. szept. 15. 16:50
Igen csajok de megpróbálok mindent mert ha bélcsavarodása lesz az lesz csak gond!Azt nem szeretném így mindent megpróbálok...de eddig semmi!!!Ha holnap sem lesz viszem megint orvoshoz
2013. szept. 15. 12:09

Egyetértek az előttem szólóval... Ne adj neki szilvalekvárt, max aszalt szilva levét.

De ha ennyire gáz a helyzet, én elvinném másik dokihoz és kérnék egy kivizsgálást.

2013. szept. 15. 11:44

Nem ijesztgetni akarlak, de a baj nem azonnal lesz tőle!

Allergiát, keresztallergiát okozhat, ami akár éveken belűl jön elő! Ezért van az hogy mit mikor lehet bevezetni, adni...

45. humoni
2013. szept. 15. 11:23
Csajok a barátnőméknél nagyon bevált a szilvalekvár,és ő is még csak 2 hónapos szóval baja nem lett tőle,kipróbáljuk hátha.
44. humoni
2013. szept. 15. 09:34
Én nem tudom mit tegyek még de valahogy semmi sem hat,tényleg lehet hogy jobb lenne a beöntés neki :( bár azt nagyon nem akartam!De félek baja nehogy legyen!
43. katkaaa86 (válaszként erre: 38. - Humoni)
2013. szept. 14. 21:01
Szerintem ez nem játék,én a helyedben tuti most elvinném a picit az ügyeletre.Ott talán nem a ti orvosotok van, aki elmondásod szerint nem foglalkozik a problémával és hátha kapsz valós,használható segítséget. Ha vmi baja lesz emiatt a gyerkőcnek sosem bocsátod meg magadnak! :(
2013. szept. 14. 20:50
A Lactogen Harmony születéstől adható tápszer csecsemőknek anyatej hiánya esetén. Az összetétele biztosítja az egészséges csecsemő megfelelő növekedését és fejlődését, mert vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmaz megfelelő mennyiségben. Enyhe emésztési problémák, hasfájás, haspuffadás, székrekedés és bukás esetén javasolt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook