Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanácsot kérnék!Mit lehet tenni egy alkoholista szülövel, aki állandóan zaklat.Kérhetek távoltartásit? fórum

Tanácsot kérnék!Mit lehet tenni egy alkoholista szülövel, aki állandóan zaklat.Kérhetek távoltartásit? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 28. 19:23
Kérhetsz valószínűleg, de gondolom időbe telik mire megkapod ezt a távotartási végzést. Sem neked, ahogy fogalmazol és a családodnak sem tesz jót ez az alkoholista szülői zaklatás. Én is azt javaslom, ha módod nyílik rá költözzetek máshová, hogy elkerüljétek a további konfliktusokat és esetleges tragédiát, mert sosem lehet tudni. A hivatalos közegnek konkrét bizonyíték kell, amivel alátudod támasztani és szurkolok sikerüljön valamit ez ellen tenni. Üdv.Ágnes
2009. ápr. 12. 10:48
Jajj de jó!!Ezt előzőleg nem is láttam,hogy már nem is tagja a portálnak :DDDDDDDD
7. vénboszi (válaszként erre: 1. - Fb3d790ac9)
2009. ápr. 12. 10:41

Mivel adtál neki okot rá hogy ilyesmivel fenyegetőzik?Hmmm...

Téged azért csak felnevelt nem?

Nem lehetséges az,hogy te is rosszúl álsz hozzá dolgokhoz?

Mi lenne ha leülnél vele józan pillanataiban beszélgetni,mint egy rendes kislány az anyjával?

Mit gondolsz miért iszik?

Félre ne érts!!NEM védeni akarom,de hát akkor is az anyád,akármilyen is!Meg kéne kérdezni hogy mi a problémája.Szerintem hiába mondod hogy a tesódat isteníti,a látszat azt mutatja hogy téged szeret jobban!Ez most így elég viccesen hangzik,de képzeld magad a helyébe.Azért furának találom,hogy akárhogy is van,azért csak felnevelt ő téged,s most ki akarod rúgni,mint egy idegent,mintha nem is belőle bújtál volna ki.Helyette inkább le kéne ülni vele,megbeszélni hogy mi a baja.Elmondani neki hogy próbáljon meg változtatni,amikor hozzátok megy,akkor józanul menjen,mert nem szeretnéd ha az unokái így látnák!!De az NEM megoldás hogy kirúgod,meg feljelented a saját anyád?!!Gondolj bele,ha tőled is csak ezt várhatja,nem pedig segítséget,akkor mit várhat másoktól??Az alkoholizmus egy betegség,gyenge jellemü emberek,főleg ha sok megpróbáltatás éri őket az életben,könnyen bele sodródhatnak,kikecmeregni sokkal nehezebb belőle,főleg ha nincs is segítség.Inkább próbáld először megérteni a baját,mégis csak az anyád,és akárhogy is,de felnevelt!Te legyél jobb mint ő!!

6. klenca (válaszként erre: 1. - Fb3d790ac9)
2009. ápr. 12. 10:09
Fenyegesd vissza, a POLGÁRI TÖRVÉNYKÖNYV mindenkire vonatkozik. A kiskorúakat külön törvények védik. Mondd meg neki nyugodtan, hogy jogod van a helyi ügyészségen feljelentened őt zaklatásért, s azért is mert megfenyegetett, hogy elveszi a gyermeked. A következményeket pedig vállalnia kell a tetteiért, akár részegen, akár józanul tette. Ha a gyermek közösségbe jár, ott sajnos szólni kell az adekvát nevelőnek, hogy nem adhatja ki a gyermekedet a mamának emiatt. Írásban is kérheted. Sajnos az empátiám nem légbőlkapott, drága anyukám ezt eljátszotta velünk.(Ő nem alkoholista, csak gonosz.)Bővebben priviben, ha érdekel. De leszoktattam erről, s nagyon szégyenli azóta magát emiatt.
2009. ápr. 12. 09:54

Aki rossz szülő, abból jó nagyszülő lesz...sajnos ez nem mindig így működik, de adj néha neki egy esélyt. Beszélj vele, hogy el fogod tiltani a gyerektől, ha nem viselkedik normálisan a közelében. Mindig légy ott, és felügyeld, hogy hogyan bánik a lányoddal.

Ja és mondd meg anyádnak, hogy ne fenyegetőzzön, mert neked van jogod feljelenteni őt, nem pedig fordítva.

4. fb3d790ac9 (válaszként erre: 3. - 1a50c86bb0)
2008. márc. 19. 09:42
Sajnos nem.Talán 2-3 év mulva.azért köszi!
2008. márc. 17. 03:04

Huh, ez kellemetlen, vajon vegig tudod-e ezt csinalni es mit fogsz ezzel elerni, hiszen mikor iszik, nincsen esznel teljesen, nem valoszinu, hogy egy biroi vegzes tavol fogja tartani ot toletek.

A fenyegetozesei miatt ne aggodj, eselyuk sincsen barmit is tenni ellened, csak magukat tudjak lejaratni.

Nem tudnatok elkoltozni a kozelukbol?

2008. márc. 16. 17:47
szerintem nyugodtan feljelentheted.. elvégre zaklat folyton. de hogy mit tesznek ezügyben.. nem tudom :/
2008. márc. 16. 09:47
Sziasztok!Nagyon elvagyok keseredve.Van egy ikertesóm,akivel kicsi korunk ota kivételeztek.Apukám is öt részesiti elönyben,anya aki iszik,ha bajban van hozzám jön,egyébként pedig tesómat Isteniti állandóan,aki semmit nem segitett még neki.A lányom 5 évesen lelkileg most jött helyre,bár anya probál a közelébe férközni,amit nem engedek,erre fenyegetözik,persze ittasan,hogy feljelent és elveszi tölem a lányom.Amit szerintem nem jogosan kiabál,hisz én nem iszom,nem dohányzom,most várom a második gyermekem,jól élünk,csak már neki nincs kedvem segiteni.Kérhetek birósági végzést,hogy ne jöjjön a közelünkbe?,mert a lányomra sincs jó hatással.Légyszi segitsetek!!!Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook