Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlan vásárláskor mi a szokás? fórum

Ingatlan vásárláskor mi a szokás? (tudásbázis kérdés)


27. michelle.r (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2013. szept. 15. 08:56

Na, az a jutalék sem volt kevés, amit rajtunk keresett, az Otthon Centrumnak 4,5% volt a jutaléka, úgy hogy kedvezményt kaptunk.


Egyszer eljön az idő, amikor majd az eladók is rájönnek, hogy öngólt rúgnak, ha fűvel-fával szerződnek.

26. 2104cc91e8 (válaszként erre: 20. - Kisj)
2013. szept. 14. 22:00

Óh, bocsánat, ha megsértettem az érzékeny lelketeket a saját kifejezésemmel, de azt

hiszem ebben semmi bántó nem volt!!

2013. szept. 14. 18:02
Nem kell fizetned neki, ez a dolga és természetesen megkapja a maga jutalékát egy ügyletért.
24. andi6020 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. szept. 14. 09:15
Amikor még az építőiparban nyomultam, én is egyetlen ingatlanossal árultattam a lakásokat. Ajándékot nem kapott, ellenben vett tőlünk a fiának egy kéglit, viszonylag baráti (tényleg baráti) áron. Mondjuk én álltam az ügyvédi költséget is, inkább, minthogy a vevők idióta ügyvédjeivel harcoljak.
23. simple (válaszként erre: 6. - Manci80)
2013. szept. 14. 08:54
De az eladó fizeti a jutalékot, közvetve viszont mégis te, hiszen beleépíti az árba. Én nem adnék semmit, bőven elég neki a 3%.
22. michelle.r (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2013. szept. 14. 08:47

Amikor a házunkat eladtuk, egyetlen irodával kötöttük kizárólagos szerződést, október volt. Karácsony előtt egy nappal megkötöttük az adásvételit, az egyetlen vevővel, akit elhoztak.


A lakást, amit megvettünk, szintén ők mutatták, azt az egyet néztük meg.

Igazi profik, pontosan felmérték az igényeinket, a lehetőségeinket, nem csináltak tatárjárást a házból, bennünket sem húztak végig egy csomó ingatlanon.


Meghívtuk őket ebédre, a lány kapott egy üveg parfümöt, a kollégája egy üveg jó bort. És azóta ők lettek a család és baráti kör ingatlanosai. Vérprofik ;)

21. michelle.r (válaszként erre: 9. - 2104cc91e8)
2013. szept. 14. 08:43
Pont úgy, ahogy mindenki legombolja a főnökéről a fizetését minden hónapban.
20. kisj (válaszként erre: 9. - 2104cc91e8)
2013. szept. 13. 20:37

ne aggódj, a vevőről semmit nem gombol le!

miért is tenné

és nem "legombol", hanem egyszerűen megkapja a sikeres munkájának a díját

19. kisj (válaszként erre: 1. - Manci80)
2013. szept. 13. 20:34

az ingatlanosnak az eladó fizet (ha eladó vagy akkor annyit fizetsz, amennyi a szerződésetekben van)


egyébként az ingatlanos pedig szokott adni a vevőjének/eladójának ajándékot


ha mindenképpen meg akarod "ajándékozni", akkor ajánld őt az ismerőseidnek

2013. szept. 13. 17:19

Egyébként a telekkönyv -azaz a tulajdoni lap - kikérése az eladó feladata, neki kell ugyanis igazolni, hogy az ingatlannak ő a tulajdonosa. Neked majd a tulajdonojog bejegyzésért kell fizetned.

Az ingatlanost az eladó, az ügyvldet a vevő fizeti. Az illeték pedig minden vagyonszerzés után dukáló állami sarc...:-(

2013. szept. 13. 17:14

Még azt is hozzátenném, hogy aki megteheti, van ideje szétnézni érdemesebb tulajdonostól vásárolni.

Van amelyik ingatlant több millióval drágábban tud közvetítőn keresztül megvásárolni a vevő.

Arra ügyelj, ha társasházban nézel lakást, menj el többször a kiszemelt házhoz, nincs-e valami olyan zaj, ami később zavarhat. Ügyelj arra a társasház ne legyen eladósodva, Nézz utána a kémények rendben vannak-e, béleltek-e? A villany-víz vezetékek milyen állapotban vannak. Lehet csili-vilinek néz ki a lakás, de vérzik a tapéta és burkolat alatt a torka.

2013. szept. 13. 16:41

Az ingatlanközvetítő jutalékát az eladó, az ügyvédi költséget a vevő fizeti (általában).

Ajándékot nem szokás adni, persze gondolom nem sértődne meg ha kapna, de nem is várja el, hisz nem jellemző, hogy adnának.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Manci80)
2013. szept. 13. 16:32
nem tudom mennyi a közvetítői díj a környékünkön a vételár 3-5%- a + 27% Áfa. Szerintem bőven elég, de nem sértődik meg egy ingatlanos semmin, ha pluszban kap még valamit.
2013. szept. 13. 16:18
Nem szokás ajándékot adni a közvetítőnek.
13. manci80 (válaszként erre: 11. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 13. 15:58
Na, annak még örülnék is! Egyből lenne lakásavató! :)
2013. szept. 13. 15:57

Nagyon tapasztalatlan vagyok ebben a témában, most veszek először lakást, így nem tudom, mi a módi!!!

Valóban az illetéket kifizetve is szép kis pénzt vasalnak le rólam!

Nagyon sokat segítettetek a hozzászólásokkal, nem aggódom az égés miatt, ha oda kerülök alá írni a papírokat! :)

11. fcbcd01d00 (válaszként erre: 1. - Manci80)
2013. szept. 13. 15:56
Láttam olyat, hogy az ingatlanközvetítő adott egy-egy üveg pezsgőt a vevőnek és az eladónak is.
10. abbe
2013. szept. 13. 15:53
Az ingatlanosnak az eladó fizet általában. Te semmivel nem tartozol neki, nem kedvességből intézi az ügyeket, hanem jutalékért. Egyébként meg, ugyan az eladó fizet, valójában a te pénztárcádból megy a pénz a jutalékra, hiszen annyival drágább a lakás. Gondolj erre, ha esetleg megint eszedbe jutna az ajándék/fizetés... :D
2013. szept. 13. 15:51
Mindkettőről (eladóról+vevőről) legombolja, egy picit se aggódj!!
8. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Manci80)
2013. szept. 13. 15:50
Egy fillert se raadasnak! Eppen eleg szep osszeg uti a markat!!
2013. szept. 13. 15:44

Mindenki megkapja a pénzét, nem kell ide semmi egyéb bónusz..

Mi tavaly vásároltunk, mi fizettük az ügyvédet, 100 ezer forint volt, az ingatlanos meg az eladótól tett zsebre x százalékot.

2013. szept. 13. 15:44

Köszönöm a hozzászólásokat! Mi vásárlók vagyunk.

A jutalékot nem az eladó fizeti???

Mert rákérdeztem és az ingatlanos annyit mondott: illetéket, ügyvédi költséget és telekkönyv kikérését kell fizetni. Ő jutalékról nem beszélt!

2013. szept. 13. 15:39

Én csak vásároltam, de sehol sem hallottam, hogy a megszabott %on felül adott volna vki vmit (az egyik kolléganőm két ingatlant is eladott és ők is a 3-4%ot fizették, mást nem).

Ha a bankba bemész ügyet intézni, ott sem adsz pluszban az ügyintézőnek semmit, hiszen ez a dolga, ezért kapja a fizetést (ami tudtommal fix+jutalékos rendszerben működik vagy vállalkozásként ingatlanos esetén).

2013. szept. 13. 15:37

Moziba nem szeretnéd elvinni?..:o)

Jutalékot kap..

2013. szept. 13. 15:36

Jjjjjjjjjjjjjaaaaaaaaaa, bocs, az ügyvédre gondltam.

Az ingatlanost nálunk az eladó fizette, de úgy tudom mást nem kapott.

2013. szept. 13. 15:35

Megkapja a vételár 1%-át, nálunk 85 ezret, az nem épp elég?????

minek még itt is "hálapénz"?

2013. szept. 13. 15:32

....mi a "szokás"?


Szoktak-e az ingatlanközvetítőnek venni valamit/csomagot csináltatni? Vagy fizetni?

Mindent intéz: ügyvéd, találkozó, adás-vétel.


Nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni, de én sem akarok égni!


Mit tanácsoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook