Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valaki tapasztalt már ilyet? Szájzug seb menzesz előtt fórum

Valaki tapasztalt már ilyet? Szájzug seb menzesz előtt (tudásbázis kérdés)


15. 18e79e1970 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2013. szept. 17. 13:17
Hát, krumplit azt eszek bőven - a múlt héten pl. volt krumplis tészta (is), de általában köretnek is ez van. A paradicsommal úgy vagyok, hogy néha eszek, viszont paprikát:) Azt annál többet. De nálam szerintem a krumpli csapta ki többek között a biztosítékot, a menzesszel együtt...
14. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 18e79e1970)
2013. szept. 17. 08:21

Amugy sok paradicsomos dolgot eszel? Mert nyalkahartya irritalo hatasa van. Es fokozza a bel atereszto kepesseget is, szoval ha eszed rendszeresen, ettol is lehet, de az omega3 es E-vitamin gyulladascsokkentok is, es a belben is, szoval meglasd, azok is hasznalnak. Persze, elso a C-vitamin. En a kenyeszekben ilyenkor nem hiszek, mas az, ha a fogorvos ecseteli le, amit o hasznal, az tomenyebb cucc, de az ilyen otthoni kenyeszek a kiegeszitok nelkul semmit nem ernek.


Amugy a parirol/ketchuprol meg annyit, hogy csak ilyenkor allj le vele mikor erzekeny az inyed, van benne egy csomo jo dolog is, rakmegelozo (a likopen). Viszont erdekes, van benne egy masik dolog, ami meg pont ugye a belatereszto (glukoalkaloid), es ez meg pont ha vannak a belben rakkelto anyagok es eppen gyulladas is akkor atengedi oket jobban a bel, szoval a baratnomnek, aki most gyogyult meg rakbol, a dokija momentan megtiltotta. Vard meg mig elmulik ez a bigyo a szadrol. Es van glukoalkaloid a krumpliban, paprikaban, padlizsanban is, szoval par napig azokat se ennem. Nem lehet, hogy betankoltal valamelyikbol es minden osszejott: mensi, kaja, fogkefecsere ideje es ez az egesz csapta ki a szadat?

13. 18e79e1970 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2013. szept. 17. 08:02

Hú! Te aztán otthon vagy a témában :)


Utálom ezt a dolgot. Szombaton kezdett szépen begyógyulni, vasárnap brassói volt itthon és a krumplit ketchuppal ettem. Naná szétcsípte az számat :S Oda a javulás.

12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 18e79e1970)
2013. szept. 16. 10:07

Nekem szinte mindig kijött évekig, és mindig ugyanaz a dolog használt ellene, ahogy éreztem, hogy kicsit fájt, 500mg-os C-vitamin 2-3 napig és megejtettem mindig akkor a fogkefecserét is. Ha havonta cseréled te is, akkor időzítsd a menzeszre, így soha nem fogod elfelejteni. Plusz amióta elkezdtem omega3-at és E-vitamint is szedni, azóta teljesen megszűnt, és valahol olvastam is, hogy az E-vitamin az jó a premenstruális tünetekre.


Ez egyébként nem azt jelenti, hogy konstans hiányod van ezekből, csak hogy havi szinten, azokban a napokban több szükséged van rá, szóval ha nem is szeded egész hónapban, akkor is javulni fog. Jó odafigyelni egész hónapban is, de ha időzíteni tudod a menzeszhez akkor pontosan akkor avatkozol be, amikor szükség van rá.


A multivitaminkomplexek egyik hátránya, hogy vannak antagonista vitaminok, vagyis, ha együtt szeded őket, egy étkezésen belül, egy tablettában, akkor a bennük levő hatóanyagok lenullázzák egymást. Ártani nem árt, csak nem szívódik fel egyik sem, olyan, mintha egyiket sem szedted volna be.


Ilyenek a folsav-omega3 (bár omega3 az nem vitamin, de ugye ma már sok ilyen tablettába beleteszik együtt)

2013. szept. 16. 08:10
Szedem a vitamint most már, és kenegetem! Már jobb a helyzet :)
2013. szept. 16. 06:52
A vitamin hiány!
2013. szept. 13. 18:21
Tuttivit a neve. Nekem noname, hozták, nem vettük. :-) Néha-néha szedek belőle, de mondom nekem nem jó tőle az emésztésem. Ahogy nézem nem egy drága dolog, egy doboz ezer ft. Lehet elkezdek menzesz előtt valami jobbat szedni.
2013. szept. 13. 15:37
A gimiben volt ilyen osztalytarsam. Valami jo multivitamin kellene szerintem.
7. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - 18e79e1970)
2013. szept. 13. 13:31

Az én csomagomban B2-ből 50mg van, tiédben mennyi?

És C-ből?

nem véletlenül írtam, hogy a gyógyszertárban kaphatóakban sajnos kevés van... amiben kizárólag vitamin és ásv. anyag van, az nemhogy ront az emésztésen, de kifejezetten használnia kellene - vagy pedig nem attól romlott

2013. szept. 13. 13:23
Vettem be multivitamint, elvileg benne van a napi b2 vitamin 100%-a. Eddig is szedtem, csak rontott az emésztésemen, így abbahagytam. :S
2013. szept. 13. 12:15
helyesbítek: komlex multivitamint szedj, abban tuti minden benne van (de valami nagy dózisút, a reklámozottakban alig van...)
2013. szept. 13. 12:14
ilyenkor hormonváltozás van, nálad lehet így jön ki... az immunrendszered meggyengül talán - szedj nagyon sok (napi több ezer mg) C-vitamint ;)
2013. szept. 13. 12:14
A szájzug kirepedésére a B2 vitamint hallottam.Állitólag ennek hiánya okozhatja.(pl.)Lehet h menseskor az immunredszer rosszabb állapotban van és ezért ilyenkor jön elő.Más ötletem nincs:))
2013. szept. 13. 12:05
Menzesz előtt vagyok, kirepedt a szájzugom. Ahogy gondolkoztam, hogy vajon már megint mitől, akkor jöttem rá, hogy múlt hónapban is menzesz előtt jött ki, és az azt megelőző két hónapban is. Valakinek hasonló tünet? Kenem sudocremmel, de nem sokat ér.
2013. szept. 13. 12:04
Valak tapasztalt már ilyet? Szájzug seb menzesz előtt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook