Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Másfél éves kisfiam kb.2 hete evés előtt, ahogy a konyhába belépünk elkezd öklenezni és hányni.Mi lehet az oka? fórum

Segítsetek! Másfél éves kisfiam kb.2 hete evés előtt, ahogy a konyhába belépünk elkezd öklenezni és hányni.Mi lehet az oka? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 26. 21:49
Mire jutottatok?
15. sonci
2009. szept. 12. 17:39

A hűtő néha azárt áraszt kellemetlen szagot mert magas hőfokra van állítva. Esetleg nézd meg azzal mi a helyzet.

Előfordulhat, hogy a kisfiadnak sokkal jobb a szaglása mint az átlagos embernek (az én lányom is ilyen).

2008. ápr. 6. 11:13
Milyen hűtőd van, nem szivároghat gáz belőle?
13. kiseszter (válaszként erre: 11. - Ritamoto)
2008. márc. 18. 08:28

Szia!

Azért, ha máskor is gyakran hány, nem ártana megnézetni gasztroenterológussal.

12. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Ritamoto)
2008. márc. 16. 20:38
Akkor alakul...:)
2008. márc. 16. 20:35

Hát nem tudom, ma az előszobában evett és ott nem hányt. Az anyósom -aki szombaton volt nálunk-azt mondta, hogy érez vmi fura, savanyú szagot a konyhában-nem tudta megmondani, hogy mi az, de én nem érzek semmit.Lehet hogy a kisfiam is ezt érzi?Talán a hűtő szaga, ahogy kinyitom?

Remélem, hogy nem lelki baj...

Az első esetre sajnos nem emlékszem, mert amúgy is gyakran hány, a darabos ennivalótól még előfordul, meg néha "túleszi " magát.

2008. márc. 16. 11:43

Lehet, hogy csak tenyleg az van, hogy tortent vele valami ott, valami rossz emlek, valami szag, ami kivaltja. Az elso esetre nem emlekszel, hogy tortent, mit ehetett?

Nem megijesztesnek mondom, de az is lehet, hogy mas problema all a haterrben, lelki. Akkor viszont szakembert kellen kerdezned. Allhat a hatterben kudarc, sikertelenseg, felelem, elegedetlenkedes, apahoz fuzodo kapcsolat. Jo mondas az, hogy nem tudja "megemeszteni", "nem veszi be a gyomra"

2008. márc. 16. 11:15
5x eszik, reggel.:tejpép, esetleg sajt egy kis vajas kenyér.Tzórai:gyümölcs, ebéd: vmi főzelék, vagy amit mi eszünk, uzsonna :általában joghurt, tejberizs, gyümölcs, vacsora: vajas kenyér, felvágott, májkrém ,virsli néha tejbegríz.A tejet, kakaót nem issza meg egyáltán, helyette víz, tea, gyüm.lé.
8. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2008. márc. 16. 09:24
Hányszor eszik naponta?
2008. márc. 15. 22:16

Evés előtt hány? mit hány ki?

Próbáld meg megvárni, amíg enni kér...

2008. márc. 15. 22:12
Kevesebb etelt adjal neki es inkabb tobbszor.Sajat magamon tapasztaltam ezt amit leirok.Reggel amikor bementem a furdoszobaba semmi bajom es amikor mindent elrendeztem es indultam ki hanyingerem volt,ez igy ment heteken keresztul.Vegul ra jottem az okra kifogyott a dezodorom es akkor vettem eszre reggel semmi bajom.Lehet hogy valamire alergias,figyeld meg.
2008. márc. 15. 22:10
ahogy a kérdést olvastam nekem egyből az jutott eszembe hogy pszihés probléma lehet a háttérbe, szrtem is próbáld ki mondjuk a nappaliba etetni egy ideig, egy jó ideig, vagy próbálj meg valaki szakembertől segítséget kérni
2008. márc. 15. 21:53
Lehet hogy az a baj, hogy néhányszor annyira sokat eszik, hogy utána kihányja- ez megmaradhatott az emlékezetében? Nagyon furcsa gyerek , mintha nem érezné, hogy mikor lakik jól és csak eszik-eszik, és ha elveszem előle akkor meg még kéri-utána meg kijön az egész.Amúgy ehhez képest nem kövér gyerek, de azért jó erőben van.
2008. márc. 15. 21:20

AZ biztos , hogy valami nem stimmel. Nem hiszem, a foga miatt hányna.


Én arra gondolok, valami történhetett a konyhában vele, ami nem tetszett, az evéssel kapcsolatban.

Próbáld meg máshol etetni, más helységben, vajon arra hogy reagál?

2008. márc. 15. 21:17
Még annyit , hogy a hányás után gond nélkül eszik, és nagyon jó étvágyú gyerek.A 2 felső szemfoga most bújt ki, lehet ez az ok? Én inkább vmi lelki problémára gondolok, de nem tudom megfejteni.Nem erőltetem az evést, rossz élménye sincs az evéssel kapcsolatban szerintem.Ez napi 1-2x fordul elő.
2008. márc. 15. 21:13
Segítsetek! Másfél éves kisfiam kb.2 hete evés előtt, ahogy a konyhába belépünk elkezd öklenezni és hányni.Mi lehet az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook