Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2003-tól, egy minimálbérre (8 óra) bejelentett apukának, kötelezően mennyi gyerektartást kellett és kell fizetnie? fórum

2003-tól, egy minimálbérre (8 óra) bejelentett apukának, kötelezően mennyi gyerektartást kellett és kell fizetnie? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. szept. 13. 17:44
Szia, ez a kisfiú már nem is olyan kisfiú, ha jól emlékszem, létezik olyasmi, vagy legalábbis régebben volt, hogy bizonyos kor fölött a gyerek saját maga dönthet, hogy melyik szülővel kíván élni. Ennek nem néztetek utána?
52. 211bf63324 (válaszként erre: 50. - L.luiselotte)
2013. szept. 13. 14:59
Köszönöm szépen!
51. 211bf63324 (válaszként erre: 48. - Igazság hol vagy?)
2013. szept. 13. 14:59

Nem gondoltam volna, hogy még lesz kérdés, de akkor válaszolnék!

Miért nem elképzelhető, hogy ha valaki minimálbérre van bejelentve, akkor tud 80.000 ft-ot fizetni a gyermekére?

Vagy ha valaki minimálbérre van bejelentve akkor az tényleg minimálbért kap?

Ugyanmár!

Mindenki tudja, hogy sajnos szinte mindenki minimálbérre van bejelentve, de nem annyit kap.

Nem volt határozat, nem volt papír, nem volt házasság, a tesóm úgy gondolta fizet ennyit.

Majd aztán évek múltán fizetett havi 40.000-et, a kieső 40.000-et, ruhákkal, cipőkkel, iskolai tanszerekkel stb. pótolta. Ezen felül természetesen ő vitte nyaralni meg stb.

A kérdésem annyi volt: törvény szerint mennyit kell fizetni, mert arra gondoltunk család szintjén (mint kiderült hibásan!), hogy ő már többszörösét fizette így is annak amit kellett volna minimum , és ha ő ezért abba hagyja a fizetést és teljes 80.000 ft-ot a fiára költi, akkor úgymond ha a nő emiatt beperli,hogy nem fizet, baja lehet-e a tesómnak? Mert a tesómnak azzal van baja, hogy nem a gyerekre, hanem a szektára van költve pénz.

Rezsit, meg ilyen költségeket a nő édesapja fizeti.

Mindent mi veszünk a kisfiúnak, viszont így akkor miért is kéne fizetnie még gyerektartást is!

De mivel megkaptam a választ, amit köszönök szépen,lépünk tovább!

Arra jutottunk, hogy fizeti akkor mostantól a minimumot, és természetesen zajlik a folyamat...

Vagyis családsegítőnél volt a tesóm is, a nőt is behívták.

A családsegítő kiment környezettanulmányra is, és a hölgy azt mondta, hogy mivel ilyen a nő, mindenképp bírósági eljárás szükségeltetik.

A hölgy így első körben azt mondta, tesómnak lesz meglátása szerint megítélve, aminek tesóm és anyum is meg persze mi is szívből örülünk! Eddig ezt azért nem lépte meg tesóm, mert ugyebár hiába olyanok a körülmények, a kisfiú szereti az édesanyját,és az anya nem is akarja hogy elvegyék tőle a kisfiút, valószínű azért, mert akkor megszűnne ez az összeg.

Tudom, nem csak ebből él, hanem a nő édesapja támogatja, de dolgozni nem dolgozik, pedig nincs kisbaba másik, vagy valami, hanem otthon van, és egész nap meditál, meg nem tudom mit csinál, ilyen elvonulási gyakrolatokat hogy az angyalokkal lehessen vagy mi. Nincs fizikai problémája ami gátolná, hogy dolgozzon!

Biztos nem lesz könnyű és rövid eljárás, mert a nő nagyon akarja a gyermeket, de nagyon, és nem is iszik, nem drogozik semmi ilyen!

Viszont a családsegítő rajzoltatta a kisfiút és kijött a rajzokból, hogy az anya manipulálja, és nagyon rossz hatással van a kisfiúra lelkileg.

Ne higyjétek, hogy eddig mi nem foglalkoztunk ezzel, dehogy is, ami családi kinlódás volt már ebből az elmúlt 10 évben, senkinek nem kívánom!

Ami pozitív , hogy bántani nem bántja a kisfiút, tehát nem veri vagy ilyesmi, nem ordibál vele.

Olyan a nő, mintha mindig lebegne , nem tudom jobban érzékeltetni.

Úgy elvan a semmiben! Pl. nem főz, hanem a nő apja rendeli az ételt nekik, pedig nem együtt laknak.

Csak már tényleg most is elfajult a helyzet, hogy mindent mi vettünk meg a kisfiúnak, könyvek, tanszerek, iskolatáska, cipő, őszi kabát, rengeteg őszi ruha stb. Mert az anyja azt mondta nem tudja megvenni, nincs miből!

Tesóm odaadott neki 40.000-et és most iskolakezdés előtt ráköltött közel 250.000ft-ot a fiára.

Minden bizonyítható banki kivonatokból.

Na ezért gondolta tesóm, akkor nem fizet többet, de mivel ezt nem lehet, fizeti akkor a minimumot!

Tudom kellett volna határozat, veri is a fejét a tesóm a falba, hogy anno hogy lehetett ilyen naiv.

És ami miatt és ez szerintem végtelenül szomorú, hogy még a tesómnak kell félnie, hogy ilyen durva helyzet van Magyarországon, hogy szinte rá vagy kényszerítve hogy feketén dolgozz!

Munkáltatók nem jelentenek be, és ha lesz per, majd tesóm még amiatt fog kapni, hogy ugyanmár, miből fizetett ő ennyit a gyerekére, ha csak ennyire van bejelentve!

Nagyon gáz ez szerintem!

ÉS igen, be van tesóm jelentve Magyarországra minimálbérre egy ismerős cégébe, fizeti maga után a járulékot az ismerősnek és kint dolgozik külföldön.

Ahonnan hazajár hetente vagy két hetente, ahogy tud, mert ezt sem mondtam, hogy minden hétvégén nálunk és tesómnál van a kisfia, mert az anya, szombat és vasárnap eljár ilyen csoportos révülésre, amikor összejönnek sokan és nem tudom mit csinálnak, dobolnak vagy mi és hívják az angyalokat!

Tényleg köszönöm szépen mindenkinek!

Sziasztok!

2013. szept. 13. 01:13
netto kereset 20 %-a, kb min, 15 - 16.000 Ft/hó/gyerek
2013. szept. 12. 22:03
Vissza olvasva az eddigieket,felmerül bennem egy kérdés:Apuka miért nem kezdeményezte a gyermek elhelyezés megváltoztatását? Erre nem indok,hogy külföldön dolgozik.
48. igazság hol vagy? (válaszként erre: 14. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 21:51
Minimál bérből 80000Ft? ez ugye nem komoly?De az egyedül maradt szülőnek nem csak a gyermekre kell költeni! Lakás rezsijét is fizetni kell pl.A gyermektartást pedig fizetni kell addig, amíg a gyermek tanulmányt folytat és nem kereső képes.Ez nem befolyásolja,hogy élettársi,vagy "alkalmi"kapcsolatból született,vagy házasságban.Egy gyermekért mindig két ember felelős!!
47. babszibobó (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2013. szept. 12. 16:19

Ez igaz...:-D

Többszörösen is!

46. andi6020 (válaszként erre: 45. - Babszibobó)
2013. szept. 12. 15:40
A kérdésére megkapta a választ.
45. babszibobó (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2013. szept. 12. 15:37
Én nem támadtam pl: de az fura, hogy minden másra reagál, csak arra nem ami a lényeg lenne..pl: leírtam a megoldást, de azt észre sem veszi., csak a végén egy szösszenetet!
44. andi6020 (válaszként erre: 42. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:34
Engem az lepett volna meg, ha nem így alakul a fórum :(
43. babszibobó (válaszként erre: 40. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:34
Azért remélem a lényeget felfogtad abból amit írtam, nem az utolsó mondat a fontos, hanem az eleje, de azt mintha észre se vennéd.....
2013. szept. 12. 15:32

Köszönöm szépen mindenkinek!

A lényegre megkaptam a választ, tovább mélyíteni, vagy más irányba elvinni a kérdést, nem hiszem hogy célszerű, hiszen nem ezért indítottam a tudásbázist!

Köszönöm!

ui: az meglep, hogy egyetlen kérdésből, egyesek szerint én szemét harmadik vagyok, meg amiket itt kap az ember :o

Holott erről szó nem volt és nem is rosszindulatúan adtam elő a történetet, család szintjén is a szív szakad meg, nem hogy rosszindulatúskodjak!

Köszönöm!

41. andi6020 (válaszként erre: 40. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:32
Szerintem nem kellene magyarázkodnod. Nem arról szól a fórum, hogy számon legyél kérve.
40. 211bf63324 (válaszként erre: 39. - Babszibobó)
2013. szept. 12. 15:29

Azonnal baba lett!

Megismerkedtek, és a nő azt mondta gyógyszert szed és azonnal baba lett.

A szektába járás miatt abortusz a nő részéről kizárva volt, tesóm így elfogadta, hogy akkor együtt maradnak és jön a baba.

Kiderült nem is szedett gyógyszert, mert abban a szektában ez tiltott.

És igen, akkor is koszos volt, anyum takarított, segített, nem is akarom ezt már így sorolni, hiszen nem ez volt a lényeg.

39. babszibobó (válaszként erre: 38. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:24

Van egy kis zavar nálatok...

Nincs határozat, tehát a gyerek nics hivatalosan az anyánál elhelyezve...attól még hogy az anyánál való elhelyezés, csúnyán monda az evidens, hivatalos papírja nincs róla...


HOzzájárulás?

Milyen hozzájárulás?


Így hogy nincs semmilyen papír pro-kontra és mondjuk a gyerek az apa nevén van mindkettőjüknek sok jogi alapja van...


Na persze nem szabd a gyerekt csak úgy kapni és futni vele, DE

ha ilyen körülmények között él a gyerek, akkor a gyermeket kiszakíthatják a megszokottból és elhelyezhetik az apánál...az már más tészta, hogy aouka kiviszi, vagy szülői/nagyi segítséget kér, de bármi jobb lehet a leírtaknál...


Amúgy, ha mindig ilyen koszos és nem tudom mi volt, valmi mégis jó lehetett benne, ha gyerek lett a kapcsolatból!

38. 211bf63324 (válaszként erre: 35. - Kitrákotty)
2013. szept. 12. 15:20
A nő nem járul hozzá, és mivel kiskorú nem viheti ki, ha az anya nem adja beleegyezését.
37. 7a3a05277b (válaszként erre: 32. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:20

Természetben -ha bizonyítani tudja- akkor a tartási összeg feléig adhat hozzájárulást, de a másik felét pénzben kell, úgy tudom.


Amíg nem ő neveli a gyereket, addig nem tud ettől a kötelezettségtől szabadulni, amíg a gyerek fel nem nő. Kivéve pl. olyan extrém eseteket, ha esetleg az anyával közös házat a gyerektartás fejében az anya nevére íratja. De ehhez a havi nyolcvanezer kevés.

36. 211bf63324 (válaszként erre: 29. - 103cacdfd2)
2013. szept. 12. 15:20
Nem tudom miért van ilyen érzésed, de tényleg!
35. kitrákotty (válaszként erre: 32. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:19

Miért gond, hogy külföldön él?


ha én magamhoz akarom venni a saját gyerekem, akkor mindent megteszek ezért.... nem?

34. andi6020 (válaszként erre: 33. - 7a3a05277b)
2013. szept. 12. 15:19
Medve anyám...
33. 7a3a05277b (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2013. szept. 12. 15:17

Nyugodj bele: a véleményemhez jogom van, mint mindenki másnak.

Neked viszont nincs jogod belém kötni a fórum témája helyett.

2013. szept. 12. 15:17

Hogy egyértelműbb legyek, csak nem akartam így részletezni:

Tesómnak volt ugye a barátnője, lett egy kisfiúk, 2000-ben született.

Együtt éltek, de nem voltak házasok, a kisfiú 3,5 éves koráig éltek együtt, majd külön mentek.

A nő sajnos nagyon gáz, koszos, elhanyagolt, életében még sosem dolgozott és ez tényleg így van, sosem volt még munkahelye.

Amikor különmentek a tesóm fizetett onnantól havonta 80.000 ftot évekig, majd amikor már nagyon eldurvultak a dolgok, gyereken kicsi cipő, fürdetlenség stb. akkor visszavett havi 40.000-et és a többit, vagyis a másik 40.000-et pluszban ő ráköltötte a kisfiára.

Ő vette neki a ruhákat, cipőt stb.

A nő annyira gáz, már az iskolában is jelezték gondok vannak stb.

És ezért tesóm úgy döntött befejezi a gyerektartás fizetését, egészben ő fog mindent venni a kisfiának stb.

Hogy így is megbüntethetik-e, ha nem fizeti a havi díjat arra, hogy a nő a szektába járását finanszírozza, mert sajnos benne van egy szervezeteben és valószínű oda megy a pénz.

A gond hogy a tesóm magához venné a fiát, de külföldön él és ez nem kicsit nehezíti meg a helyzetet.

31. 7a3a05277b (válaszként erre: 29. - 103cacdfd2)
2013. szept. 12. 15:17
Nem értem a logikát: most már ne fizessen a pasi, mert eddig többet fizetett, mint kötelező volna. Ez nem egy olyan dolog, amiért jutalom jár, ez a legtermészetesebb dolog a világon.
30. andi6020 (válaszként erre: 21. - 7a3a05277b)
2013. szept. 12. 15:16

Mit izmozol?

Semmi jogod így lehordani valakit, csak mert bátorkodott kérdezni.

29. 103cacdfd2 (válaszként erre: 25. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:14
Miert van az az erzesem, hogy itt te vagy a hunyo, azaz itt te vagy 3., akinek faj... persze, mert nem a te gyerekedrol van szo.
2013. szept. 12. 15:12

Min. 20 o/o-ot.

Bar nem mindegy, hogy 2 evesrol van szo, vagy kozepiskolas-egyetemistarol, vagyis az elethelyzetetol. Akkor lehet tobb is, de a tobbi gyermek szamat is figyelembe veszik.

27. 7a3a05277b (válaszként erre: 25. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:11
És miből gondolod, hogy a hátralévő 6 év gyerektartását kifizette előre?
26. babszibobó (válaszként erre: 25. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:11
Akkor ezzel nem lesz gond...de ettől függetlenül. fizetnie kell most és majd is...
25. 211bf63324 (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2013. szept. 12. 15:09
Igen, tudja bizonyítani, mert utalta és meg vannak a banki kivonatok!
24. 18f139611b (válaszként erre: 14. - 211bf63324)
2013. szept. 12. 15:09
Igen, fizetnie kell. Ha nem fizet, akkor anyuka bemegy a bíróságra és kéri a gyerektartás megállapítását.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook