Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Stridoros csecsemők fórum

Stridoros csecsemők (beszélgetős fórum)


9. P&J&I (válaszként erre: 8. - Bowie)
2013. szept. 15. 08:24

Köszi!

Hát igen hosszútávon lehet jobb,hogy most túlesik a betegségeken.Csak úgy sajnálom szegényeket.A nagynál még hagyján mert neki reggel nurofen,egésznap orrszi-porszi,plusz Ő már tud a száján lélegezni.De szegény kicsi csak szipákol,alig kap levegőt,mert hát ugye Ő még csak az orrán lélegzik.Most jobb híján kínai olajat párologtatunk,meg sólámpázunk talán jobb lesz ezektől is.A kicsinél azért félek jobban ezektől a betegségektől,mert azt mondta a védőnő,hogy nála körülményesebb a gyógyulás,és könnyebben lehetnek szövődményei is a légúti betegségeknek,mivel stridoros:( Remélem nem lesz nagyobb baja a náthánál...

Ez a hányásos sztori kemény...Nem is tudom mit tennék ilyen helyzetben...Tuti én is megzavarodnék.

8. bowie (válaszként erre: 7. - P&J&I)
2013. szept. 14. 20:19

Nekem a nagy 7 éves (ő volt stridoros). A kicsi 8 hónapos..és persze elkapja a nagytól a betegségeket..próbáld meg úgy felfogni, hogy oviból, suliból majd csak keveset fog hiányozni, mert addigra, a nagynak hála, a szervezete edzett lesz és ellenálló, a betegségekkel szemben.

De tudom milyen nehéz. Nálunk is ez a helyzet, egyedül vagyok, párom dolgozik rengeteget, nagyik nincsenek...volt olyan, hogy a nagy a saját szobájában hányt, a kicsi meg 2 hónaposan visított az éjjel közepén...én meg rohangáltam a nagytól a fürdőbe kezet mosni, onnan át a kicsihez, majd vissza a nagyhoz, majd újra fürdő és újra kicsi..én meg azt hittem megzavarodok.

Kitartást!

2013. szept. 14. 11:22

Hát úgy látszik kezdődik is a betegséges dolog :( Már most náthás és köhög,láza szerencsére nincs.A gond az hogy a 20hónapos nővérétől elkapta és sajnos megoldhatatlan,hogy külön legyenek...Egyedül vagyok itthon velük a férjem dolgozik folyton,és így viszont egy szobában kell hogy legyünk...Remélem azért hamar túllesznek rajta,és nem kell sokszor átélni ezt :(

3 hét múlva kontroll remélem akkor már mondanak valami bíztatót,vagy valamit,hogy mit tudunk csinálni...

2013. szept. 14. 08:12

Nekünk ősztől tavaszig arra kellett figyelni, hogy ne legyen párás a levegő, és max 19 fok legyen télen is.

Emlékszem volt olyan, mikor száraz hideg volt kint, éjjelre is megnyitottuk az ablakot és még mi is sapkában aludtunk.:) Akkor sosem volt baja.

Ilyen nyálkás őszies idő..nekünk ez volt a legrosszabb mindig.

2013. szept. 14. 00:04

Szia!

A fiam októberben lesz 3 éves. Nála hála az istennek, 1 éves kora után elmúlt. Volt gégetükrözésen, kétszer is szegény, nagyon szörnyű volt! Mindent rendben találtak. Azóta sincs semmi gond! Megint ősz,tél következik, ne legyen beteg! Fel a fejjel! Vigyázzatok rá!

Sok szerencsét! Jó egészséget!

Andi Vas megyéből

2013. szept. 12. 19:37
Köszi a választ,sajna én is ettől féltem,hogy hiába mondogatják,hogy pár hónap...Amúgy nála ez sajnos állandó,mostmár nyugalmi állapotban,ha leseget,vagy mélyen alszik nem hallani a hörgést.De sajnos mostmár a mellkasa a szegycsontnál elkezdett behúzódni,mert a gégénél is...Hát azt mondták,hogy előfordul,hogy csak később jönnek ezek a tünetek.Iszonyatosan félek tőle,hogy ez megterheli a kis szívét és tüdejét :(
2013. szept. 12. 08:19
Jah, ősztől tavaszig mindig rosszabb a helyzet.
2. bowie (válaszként erre: 1. - P&J&I)
2013. szept. 12. 08:04

enyém már hét éves. 5 hónapos korában volt az első rohama, mert neki csak rohamszerűen jöttek, és akkor napokig hörögve lélegzett, majd egyszercsak roham következett..volt, hogy 48 órán át sem aludtam, nehogy ne vegyem észre, ha rohamozik.

Mondanak sokmindent, ő neki 3 évesen volt az utolsó rohama, aztán többé nem jött elő. De azért még mindig van itthon kúp... Asztma nem maradt vissza belőle, szerencsére.

2013. szept. 12. 07:21

Sziasztok!

Olyan szülőket keresnék,akiknek a gyermekük veleszületett gégeszűkülettel született,azaz stridoros.A kisebbik lányom 3 hónapos és Neki sajna ez van.Gondoltam,ha van valaki aki ezen már szülőként túl van leírhatná a tapasztalatait.Azt mondták 3 hónapos korára elmúlik,de még csak picit javult,és egyre jobban aggódunk.Szívesen veszek minden véleményt,hozzászólást,csak jó lenne tudni,hogy nem vagyunk egyedül!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook