Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan támaszthatnám alá a tetőt? fórum

Hogyan támaszthatnám alá a tetőt? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 13. 20:38

Csak mint érdekesség:Felhívtam tegnap a kőműves-ács párost, h hozzá ne nyúljanak a konyhához, mert hívok 1 statikust.Ma este nem olyan rég felhívott, h na kitalált 1 másik megoldást, amihez nem kell kell kettévágni a konyhát, és statikust sem kell hívnom....no mi fene? miért nem akarják a statikust?

Holnap megyek reggel a házhoz, és akkor elmondja az újabb variációt....

2013. szept. 13. 11:47
Valaki esetleg tudna ajánlani tetőcserében jártas (ács, tetőfedő, stb) szakembert? Észak-Magyarországon? Privátban is várom.Köszi
25. kristo_f (válaszként erre: 24. - Fzsuzsa76)
2013. szept. 12. 21:24

Nézz körül itt is, csak az info kedvéért

[link]


És minden nagy munkánál, több árajánlatkérés és megoldás kell

Lehet több pénz, de statikus mondja meg a frankót

24. fzsuzsa76 (válaszként erre: 23. - Temmp)
2013. szept. 12. 21:00

Ez 1 kis üdülőfalu/község, tehát kb 48 órán belül többet tudtak rólunk a környéken, mint mi magunk:-)

Szigetelve, színezve is lesz kívűlről, tehát komplett felújítás.Igaz a jobb oldali szomszédom külföldi (csak nyaralónak használja), azért sztem nem kell sok idő, h mindenki tudjon mindent.

23. temmp
2013. szept. 12. 18:22

Nem sajna, hogy üres. Az teljesen normális, ha nincs komolyabbra szükség, és 6 m alatt nem is feltéten kell.

Hát igen, lehet, hogy el van carva, lehet, hogy csak a természetes lehajlás miatt nem egyenes. én is azt mondom, lássa szakember, és ha tényleg meg kell változtatni a tartószerketet, akkor engedélyköteles. Mennyire boncoljátok ki a házat? Ha kivülről látszik, hogy történik bent valami, akkor előfordulhat egy ellenőrzés.

22. fzsuzsa76 (válaszként erre: 20. - Temmp)
2013. szept. 12. 14:47
Na akkor csak megpróbálok keríteni egy másik szekembert+statikust.Engedélyt nem mondták, h kellene, nem elég, h begerendázzák a konyhát, majd még jól meg is büntetnek:-@
21. fzsuzsa76 (válaszként erre: 19. - Temmp)
2013. szept. 12. 14:40

Ez sajna üres fedélszékes (miket meg nem tanulok), tehát az 1-es kép szerinti, úgy ahogy leírtad

Még nekem eszembe jutott valami, bár lehet hülyeség.Nem írom le sz egész sztorit, mert hosszú lenne, de a lényeg,h áram problémák miatt a belsejét kezdtük először felújítani.A konyha mennyezete nem volt repedt sehol, viszont volt "behajlása".Na jöttek a szakik akik a belső felújítást csinálják,(természetesen tisztában voltak vele, tetőcsere lesz) és minden szobába, a konyhába is álmenyezet lett felrakva.A gerendához lett erősítve....a belső felújítók jó ismerőse az ácsnak, lehet azt a megoldást próbálták megetetni velem, ami "békén" hagyja az általuk már feltett álmenyezetet?Nem is értem mi a bánatnak rögzítette hozzá az álmennyezetet, nem látta (ha így van), h baj van a gerendával??? Lehet el van carva az egész:-( Egyébként a 3-as képen látható az, amit a konyhában akarnak megvalósítani, csak itt lenne még 1 álló gerenda középen

20. temmp
2013. szept. 12. 14:00

Egy kötőgerendás (sok gerenda mennyezeten) tök üres fedélszék 6 méterig jó!!! Ha mrg van vasbeton koszorú is akkor meg aztán főleg, bár akkor kicsi más a tető, Semmi plusz gerenda nem kell a tetőbe sem, alá meg aztán főleg nem.

Az ács nem építész, bár sokkal többet tudna a tetőkről, viszont drágább és a könyebb megoldás felé szeretik terelni az építtetőket. + Engedély is kell, ha a tartószerkezethez hozzányúltok. Engedély nélkül, ha valaki felnyom, vagy van egy ellenőrzés, akkor jó sok százezret lehet fizetni.

19. temmp (válaszként erre: 16. - Fzsuzsa76)
2013. szept. 12. 13:55

Azt kell látni, hogy meghajlik-e gerenda,ill. reped-e a mennyezet.

Nem tudom jól értem-e, hogy a fedélszék olyan kialakítású, hogy fából készült a födém, és kb. 1m-ként van egy egy gerenda hosszirányban, és ezekre a gerendákra "ül fel" a szarufák sora? A szarufa állások /\ práruhazomsak a gerendával? valahogy így ? /_\

Hasonlít valamelyikre? [link]

2013. szept. 12. 13:50
Szerintem is keress valaki mást. Mi nem rég cseréltük a tetőt, gerendákkal, mindennel együtt, és ahogy nézem nagyobb is jócskán a házunk a tiéteknél. Nálunk szóba se jött, hogy betegyünk bentre egy gerendát.........
17. pemete
2013. szept. 12. 13:20
Szerintem keress egy másik szakembert, mert ez így elég átverés szagú...
16. fzsuzsa76 (válaszként erre: 15. - Temmp)
2013. szept. 12. 12:55

A nappali-konyha egy légtér, az egész ház nem túl nagy, 76 nm.A konyha- nappali 20,30 nm (kb 3,9 x 5,2)

A helyzetet bonyolítja, h a háznak ezen része alatt pince van, tehát ha tartó szerepe lesz ennek a gerendás-oszlopos megoldásnak, a pince gerendáit is figyelembe kell venni, h nehogy beszakadjon, és sztem nem biztos, h ekkora terhelést elbír.Tegnap este beszéltem az áccsal, aki rám zúdította, h akkor gerenda a konyhába, úhogy köpni nyelni nem tudtam:-( szval a gerendát se csekkoltam, de majd elmegyek a házhoz akkor és megnézem.Igazán azt sem tudom mit kellene látnom rajta? Az a tipikus "világ életében bérházban lakó" embertípus vagyok:-(

15. temmp
2013. szept. 12. 11:42

mekkora gerenda hossza, felfekvése, ill. a nappali-konyha stb. egy légtér? méreti? láttad a gerendát? milyen állapotban van? keresztmetszete?

milyen szaki mérte fel? ács? építész? statikus? terv készül? ugyanis ha tartószerkezetet érint, akkor kell.

látatlanban: ha eddig is ugyanolyan szerkezetű tető volt a házon, a gerendák nem hajlanak le, falat nem változtattok, akkor szerintem van megoldás. Létezik az alátámasztáson kívül még sok megoldás, drága és olcsó is. Lehet máshova is kiváltókat tenni, gerendát erősíteni, máshol alátámasztani, más szerkezetű tetőt felrakni stb.

Nekem lustaság szaga van, ha amúgy minden a régi.

14. fzsuzsa76 (válaszként erre: 13. - 103cacdfd2)
2013. szept. 12. 11:01
Kár:-)
2013. szept. 12. 09:48
Sajnos nem vagyok tetoacs.
2013. szept. 12. 09:23
Keress valóban statikust, és egy másik kivitelezőt!!!! Nehogy már a kivitelező mondja meg hasraütésre, hogy mit hogy lehet. Nyilván számára ez a legkönyebb út, ezért mondja, hogy másképp nem lehet. A kivitelezőnek úgy kell csinálni, ahogy a megrendelő kéri.
11. fzsuzsa76 (válaszként erre: 9. - Kisj)
2013. szept. 12. 08:50
Lehet ez jó ötlet, próbálok keresni 1-et,köszi
10. fzsuzsa76 (válaszként erre: 4. - Kisj)
2013. szept. 12. 08:47
ja és semmilyen falat nem mozdítottunk,bontottunk, az eredeti állapotában (ahogy anno épült) újítjuk fel
9. kisj
2013. szept. 12. 08:46

Másképp is meg lehet oldani a hosszanti gerendák alátámasztását.

Hívjál statikust.

8. fzsuzsa76 (válaszként erre: 5. - Leoborta)
2013. szept. 12. 08:45
Tudom, h itt most látatlanban senki nem fogja azt megmondani, h akkor hova, mit, hogy kellene tenni, csak arra voltam kíváncsi, esetleg van/volt e már valaki ilyen helyzetben, h a tetőcsrével alá is kellett támasztani a tetőt, vagy neki is hosszanti elrendezésűek a tetőgerendák, és hogy oldották meg? Nem pontos kivitelezési tervre gondolok persze, csak esetleg más technikára, eljárásra....
7. fzsuzsa76 (válaszként erre: 4. - Kisj)
2013. szept. 12. 08:39
Nem ideiglenes lenne, hanem végleges:-( ez a gond.A ház egy kb 40-50 éves kőház, ami eddig "kettévágás" nélkül jól elvolt.Én most vettem nyáron, felújítás folyik, és persze szeretném, ha a tető is rendben lenne, szval tetőcsere
6. 80ASIQ (válaszként erre: 2. - Fzsuzsa76)
2013. szept. 12. 08:30

Ha jól értelmezem, eddig nem volt kettévágva a konyha, ezután viszont ketté lesz. Eddig is volt tetű, ezután is lesz. Hm... hm... hm...

Beszélnék más szagemberrel is. Már csak azért is mert a jelenlegi nem hajlndó más megoldásban gondolkodni. Persze lehet, hogy az oszlopmentes megoldás jóval drágább lenne. Tehát eddig életveszélyben éltetek...

2013. szept. 12. 08:10
Mindig van egy másik megoldás is. Rajzok nélkül senki sem tud segíteni...meg szakértelem nélkül sem. Az csak belepofázás lenne.
4. kisj
2013. szept. 12. 07:55

Gondolom, ez az alátámasztás csak ideiglenes.

Meg azt is gondolom, hogy a konyha-nappaliban már kiszedtetek néhány falat, így aztán a hosszában futó födémgerendákat nem támasztja alulról semmi.

De lehet, hogy rosszul értelmezem amit írtál.

2013. szept. 11. 21:52
Statikustól kérdezz, innen hogyan is tudhatnánk hol vannak a főfalak?
2013. szept. 11. 21:45
Tetőcseréhez készülődünk, a szaki felmérte a házat, és mondta, h mivel hosszanti irányban vannak a gerendák, és nagy az alapterület a konyha+nappaliban alátámasztás kell a tetőnek, ami úgy nézne ki, hogy a konyha kellős közepére 3 álló gerendát+1 keresztgerendát kell tenni,tehát mintegy kettévágná a konyhát.....Ezt tényleg csak így lehet, muszály ezt???Enélkül nem is vállalja....nem hiszem el, h másképp nem lehet megoldani:-(
2013. szept. 11. 21:45
Tető alátámasztása - Fedélszék? Tényleg csak így lehet? Részletek lent

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook