Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudtok valami jó krémet az arcon lévő piros foltokra? fórum

Tudtok valami jó krémet az arcon lévő piros foltokra? (tudásbázis kérdés)


18. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. szept. 12. 17:06

La Roche-Posay:Rosalic XL krém.

Nem olcsó,de az egyetlen ami használ

2013. szept. 11. 14:54
mindenképpen kifogom próbálni, hátha beválik. köszönöm szépen :D
16. 10846c73f8 (válaszként erre: 15. - Gracielita)
2013. szept. 10. 22:19

Nem vényköteles, drogériában, bevásárló központokban is kapható általában.


Idétlen tégely, de ha neten rákeresel kidobja a képét és a körülbelüli árát is.


Elég jellegzetes "mentolos" szaga van, ami ha érzékenyebb vagy megkönnyeztethet, de más galibát nem szokott okozni.

2013. szept. 10. 19:46
de nem az a konkrét probléma hogy pattanásos vagyok. kettőnél több sosincs rajtam. csak amikor elmúlnak, a helyükön piros folt marad. ez zavar engem. a darmofil pasztáról nem hallottam, améz sajnos nem segített,d e utánanézek mindennek amit írtok
14. Fisica (válaszként erre: 13. - 10846c73f8)
2013. szept. 10. 19:18

1. nem javasoltam a fahéjat, csak találtam egy oldalon, oda is írtam.

2. miért kell mindig rögtön a rossz helyzetet felvázolni, feltételezni..tuti allegiás rá.. na ná

3. Tanácsot kért, megírtam.


Kockázat mindenben van, mellékhatása is sokmindennek, de nem kell rögtön megijedni mindentől, hogy bajt okoz.


Majd a fórumindító eldönti melyik tanács a szimpatikus neki. :)

13. 10846c73f8 (válaszként erre: 11. - Fisica)
2013. szept. 10. 15:15

Most látom a fahéjat. Szintén allergén anyag, de azért javasolgassátok nagy lelkesen, hátha olyan keni magára, akinek allergiája van rá, de nem is tudott még róla.


Miért jó ez, nem értem. Felelőtlenek vagytok és meggondolatlanok. A minimum szerintem az lenne, hogy számoltok a mellékhatásokkal is, amelyek nem feltétlenül jelentkeznek mindenkinél, de a lehetőség adott rá.


Ha tanácsokat kell osztogatni például egy ilyen témában, elsőként azt kéne javasolni, ami a legkevesebb kockázattal jár és csak legeslegutolsó lehetőségként azokat, melyek több szempontból megkérdőjelezhető végeredménnyel végződhetnek.

12. 10846c73f8 (válaszként erre: 11. - Fisica)
2013. szept. 10. 15:06

A teafaolaj a nem megfelelő hígitásban többet árthat, mint használhat. Szárítja, kiégetheti a bőrt és meginkább beindítja a gyulladás, faggyútermelést. Másrészről a tényleges jó minőségű teafaolaj drága és MO-n nehéz beszerezni.


A méz még mindig el tudja tömíteni a pólusokat és nem mellesleg, aki boltból veszi, az nem mézet vesz, hanem zavaros dolgok szánalmas katyvalagát.


Tényleg nehezen hihető számomra, hogy az itt jelenlévő hölgyek egyrészről még nem hallottak a dermofil pasztáról, másrészről szó szerint minden sz*rt inkább magukra kennénnek, csak azt nem, amit minden jobb kozmetikus, bőrgyógyász javasolna.


Nagyon egyszerűen lekereshető az internet segítségével a termék és az összetevők listája. Nem tartalmaz allergiás reakciókat kiváltó összetevőket, a mondjuk Isten sem tudja milyen kevert mézekkel szemben. De ha a méz elméletben tiszta is lenne, akkor is a virágmézek jó pár fajtája, bizonyos gyulladások esetén csak fokozza a gyulladást. Nem mellesleg akár pont ez is kiválthat allergán reakciót.


A cinket és a ként évszázadok óta használják a gyulladások kezelésére.


Ne keressük a bajt megkérdőjelezhető módszerekkel, ha van jól bevált módszer is.

11. Fisica
2013. szept. 10. 14:43

A méz jó az arcra, nyugodtan lehet használni, 10-15 percig rajta hagyni majd lemosni, csökkenti a gyulladást, a sebgyógyulást is gyorsítja. /én is használtam/


A teafaolaj is jó lehet.


Ezt pedig egy oldalon találtam:


*Pattanás: Három kanál mézet és egy kanál fahéjat keverjen össze. Lefekvés előtt kenje be vele a pattanásokat, majd mossa le meleg vízzel. Ha naponta elvégzi ezt a műveletet, egy héten belül eltűnnek a pattanások.

10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. szept. 10. 14:28
Bőrgyógyásznál voltál már? Az is lehet, hogy a pattanásaid allergia miatt vannak és a sima "pattanástalanítók" ezért nem használnak tökéletesen. Szerintem itt, nem is fogsz tökéletes választ kapni, irány egy bőrgyógyász vagy kozmetológus vagy gasztroenterológus aki segít a táplálkozásod kialakításában.:)
9. 10846c73f8 (válaszként erre: 8. - Gracielita)
2013. szept. 10. 14:13

Bízz bennem. Dermofil pasztát szerezz. Múltja van a terméknek, még akár nagyanyáid is használták. Bőrgyógyászt vagy kozmetikust megkérdezel és ismeri, vagy megmutatod neki az összetevő listáját egyik sem fogja ellenezni a használatát.


A mézzel viszont ne bohóckodj, mivel eltömíti a gyulladt pórusokat, és nem hogy hamarabb menne le a pirosodás, hanem kihozhat mégtöbb pattanást vagy mást is.


Annyi eszünk legyen már, hogy a pórusok eldugítását ne javasoljuk egy pattanásos bőrnél.

2013. szept. 10. 14:09
értem. az a baj, hogy kis városban lakok, és mindig nagyon hosszú idő itt bejutni a bőrgyógyászhoz. :/ Ezért is próbáltam magamnak orvosolni, de mondjuk a mézet még nem próbáltam.
2013. szept. 10. 14:00
Nekem sokkal szebben szógyul minden, ha teafaolajjal kezelem. Tényleg nem ártana tudni, hogy pontosan miről van szó, de ehhez egy bőrgyógyásznak, nem kozmetikusnak, kellene látnia.
6. 10846c73f8 (válaszként erre: 2. - Gracielita)
2013. szept. 10. 13:51

Dermofil paszta alkalmanként akár megelőzés céljából is használhat.


A cink alapú krémek jók szoktak lenni az ilyesmire.

2013. szept. 10. 13:50

Semmilyen kemikáliás kencét nem tennék rá, csak mézet!

Legalább ne árts!!

2013. szept. 10. 13:50
a pattanások nyomai. a pattanások helyén apró, de nagyon piros foltok maradnak, és nem halványulnak el.
3. 10846c73f8 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2013. szept. 10. 13:48
Kérdés milyen jellegűek azok a piros foltok. Arcpír, duzzanat, esetleg hólyag, vagy pattanásszerűek.
2013. szept. 10. 13:48
A pattanások hamar elmúlnak, és nincs is túl sok, csak egy-kettő akad, viszont a pattanások helyén csúnya piros folt marad, így viszont szörnyen néz ki a bőröm. Próbáltam alapozót hazsnálni, de nem nagyon tűnteti el az sem. Ráadásul alapból sápadt a színem, mégjobban látszik rajta minden kis eltérés. Nincs valami jó krém, ami használna?
2013. szept. 10. 13:47
Tudtok valami jó krémet az arcon lévő piros foltokra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook