Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rota vírus elleni oltás por kontra fórum

Rota vírus elleni oltás por kontra (beszélgetős fórum)


14. pmjudit (válaszként erre: 13. - Zsana85)
2013. okt. 7. 09:43
Ennél már többe kerül....Holnap kapja.
13. zsana85 (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2013. okt. 7. 09:08

[link]


17.000 Ft/oltás

2013. szept. 14. 12:30

13 altípust tartalmaz az oltás. A vírusnak 90 altípusa van. Természetesen jó, ha az ember meg tudja vele "spórolni" a kórházat, az azzal járó kétségbeesést, azonban minden ellen nem jó. Továbbá nem tudjuk,meddig nyújt védettséget.

Én nem adattam be a gyerkőcnek. Tudtam, hogy találkozni fog vele az óvodai közösségben.

Megkapta, nála fél napig tartott. Jó volt az immunrendszere.

2013. szept. 11. 14:47

Mi beadatjuk, mint a nyitóban is írtam - mindkét gyerekem kórházba került.

Az ovis lányommal apa volt bent, az ovistársai szintén bent voltak, én itthon a 11 hóssal. Hiába fertőtlenítettem végig mindent, ő is elkapta.

Életem szörnyű napjait éltem ott a kórházban - egyik oldalamon a lányom, másikon a fiam - mindkettő infúziót kap, én pedig a földön fekve töltöm az éjszakáimat.

A lányom alig bírta felemelni a fejét a gyengeségtől.

Drága az oltás? Azok a napok a kórházban szintén sokba kerültek, + a gyerekeim nagyon betegek voltak, főleg a lányom.

2013. szept. 11. 14:32
Mi nem adattuk be egyik gyereknek sem. A nagy 4 hónaposan kórházba került,ahol elkapta a rota vírust. Mivel 3 nap elteltével egyre kevesebb hely volt a fertőző osztályon,és nyakra-főre rakosgatták össze a különböző betegségekben szenvedő gyerekeket,úgy döntöttem,rota ide,rota oda,én hazahozom. Kb.5 nap alatt átment mindenkin a vírus,senkinek nem lett komolyabb baja,a gyereknek még a kedélyén sem látszott semmi. Na,itt el is döntöttem,a pici sem fogja megkapni (akkor úgy gondoltam,ha lesz). Szerintem teljesen felesleges,csak kihúzzák az ember zsebéből a pénzt,ráadásúl a rengeteg védőoltástól nem alakúl ki normális immunrendszer. De ez csak az én véleményem,és ennek fényében a kötelezőkön lívül csak az agyhártya gyulladás ellenit adattuk be,a doki tanácsára.
2013. szept. 11. 13:05

Nekem az a véleményem, hogy jó bevétel a gyógyszergyártó cégnek.

Lehet,hogy használ, rota ellen, de sok más vírus okozhat olyan hányást, hasmenést ami miatt szintén kórházba kerülhet egy kisgyermek.

Meg nekem úgy rémlik én és a tesóm és sok más korombeli felnőtt ilyen oltás nélkül!

A bárányhimlő ellen akartam beoltatni a kisfiamat, de a doktornő azt mondta, attól még elkapja a vírust, lehet h nem jön ki rajta, de felnőtt korában okozhat ez problémát.

Akkor inkább essen túl rajta ovis korban.

És nem beszélve az árakról! Ami nem nyújt teljes garanciát a védettségre!

2013. szept. 11. 12:48
én nem adattam be, most 5 évesek a fiúk, nem voltunk kórházban
2013. szept. 10. 21:25
Kontra: drága
6. gyöngy29 (válaszként erre: 1. - Pmjudit)
2013. szept. 10. 13:40
Beadattam mindkettőnek és semmi bajuk nem volt!
2013. szept. 10. 13:22
Nálunk is megkapta a gyermek. Bölcsiben sokszor volt hányás-hasmenés vírus. Ő is elkapta, de nagyon enyhén (reggel egy hányás meg egy WC-zés). Akik nem voltak oltva, sokan kórházban is voltak. Teljesen nem véd, csak a rota bizonyos fajtájától, de enyhíti a többi vírus hatását is. Legalábbis ezt tapasztaltam.
2013. szept. 10. 12:13
Én beadattam a kislányomnak, de szerintem nagyon sokat használt. az oviban már számtalanszor volt fosós-hányós (bocs) vírus, de hál'Istennek mi eddig mindig megúsztuk.
2013. szept. 10. 12:00

Én is beadattam, oltásnak nevezik de egy fehét lé amit szájon át kap a baba.

2 adagot kell kapjon.

Az én lnyom kórházba került tőle, az eslő adag után "csak" a bélbolyhat mentek tönkre, a második adag után 2 hét gyerek klinika. Táplálékintolerancát okozott és elpusztította az összes bélbolyhát, nem tudott megemészetni semmijen ételt, kliont kelltt kapjon 2 éves koráig, spec. tápszert Alfaré nevezetüt mely nem tej alapú.

Nekünk kevesebb bajunk lett vona magátl a rota vírustól mint ami igy lett.

DE senkit nem ismerek azóta sem akinek hasonló baja lett volna tőle, nálunk felmerünk, hogy a vakcinával volt a baj.

Most ikrekkelvagyok terhes , nekik biztosan nem fogom beadatni, borzasztó volt a lányunkkkal a kórház az oltás oltás után.

Azóta sem adtam beneki smemit ami nem kötelező, semmi baja a gyereknek, volt bárányhimlős is és túléltük épp ugy mint mi mikor anno gyerekekvoltunk.

2013. szept. 10. 11:47
Én beadattam mind a kettőnek, minden rendben eddig. A nagy 4 és fél éves, a kicsi 14 hónapos. A nagy mellett már voltak "rotások", de minden rendben.
2013. szept. 10. 11:45

Kislányom 2 hónapos, úgy döntöttünk beadatjuk neki a védőoltást.

Nagylányom anno elkapta az óvódában - kórházba került, de előtte megfertőzte az egy éves testvérét, szintén kórházba került.

Azt szeretném tudni, hogy akik beadatták, megvédte a gyereküket a fertőzéstől?

További véleményeket, tapasztalatokat is várok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook