Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Martonvásárra készülnünk kirándulni.Tudtok valamit a helyről?Mit nem szabad kihagyni? fórum

Martonvásárra készülnünk kirándulni.Tudtok valamit a helyről?Mit nem szabad kihagyni? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 25. 16:13

mi kb. egy hónapja voltunk, meseszép a hely!! egészen lenyűgöző!

Az Óvodamúzeum (ráadásul egy nagyon jófej, értelmes férfi vezeti, mesél el róla mindent)

A Beethogven Múzeum alkalmazottja is nagyon szívesen mesélt mindenről, ajánlott aláfestő zenét a múzeumlátogatáshoz,és sokat mesélt.


Nagyon ajánlom.

2009. júl. 25. 15:14
Brunszvik kastély és a kertje a meseszép tóval, a kisdedóvó múzeum, és a kastélyban a kiállítás (a családról, Beethovenről), szerintem ezeket nem szabad kihagyni.
21. emagdi (válaszként erre: 20. - Bazis28)
2008. márc. 25. 19:02
voltatok kirándulni? vagy a rossz idő elriasztott?
2008. márc. 18. 18:52

emagdi,most hogy mondod a tavat....valóban arra kell majd inkább figyelnem:)

Csak vicc volt,nem ördögök:csak alapjáraton azért ha kiszabadulnak a falak közül akkor....

A virágtördeléstől nem félek,hála égnek maguk is nagyon szeretik a természetet és védik.

Valaki nem kapott kedvet,hogy ott töltse a húsvét hétfőt?

Majd beszámolok én is,hogy milyen volt a hely!

19. gpetra (válaszként erre: 13. - Bazis28)
2008. márc. 18. 16:36
Ezt nem nagyon lehet eltéveszteni, mert túlzottan sok lehajtó nincsen addig. De ha túlmentek, akkor vissza lehet menni a hetvenesen és a pályán is. :)
18. emagdi (válaszként erre: 17. - Bazis28)
2008. márc. 18. 16:24

szerintem inkább majd azon kell aggódnod, nehogy bemenjenek a tóba:))

a füvön simán lehet garázdálkodni, azért szólnak csak szerintem, ha valaki virágokat szed, vagy a fákat tördeli (mert elvileg ez egy botanikus kert, a bejáratnál annyi van kiírva, hogy légyszi ne gyűjtsd a hóvirágot, meg ne dobálj semmit a tóba).

szerintem jól fogjátok magatokat érezni!:))

2008. márc. 18. 14:11

emagdi!

Köszi a választ.Örülök akkor,hogy elvileg "fűreléphetős" a park.Kicsit tartottam tőle,hogy esetleg túl steril....mert akkor az én gyerekeimnek lőttek....

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Bazis28)
2008. márc. 18. 12:15

A park elég nagy és karbantartott ahhoz, hogy tudjatok piknikezni, vagy akár labdázni. Most vasárnap is volt egy osztálynyi iskolás, akik mindenfélét játszottak ott, pl kötélhúzás, ilyesmi.

Szóval rá lehet menni a fűre :)

Azt persze nem tudom, hogy mennyien lesznek húsvét hétfőn, az egyetlen akadálya a piknikezésnek az lehet, hogy túl sokan vannak, vagy ha nem süt a nap.

Ja, még annyi, hogy enni-inni vigyetek, mert ott a parkban és a környékén nem igazán volt büfé (nem is értem, hogy miért).

2008. márc. 18. 11:36
És milyen ez a park?Csak sétálni lehet vagy le is lehet teríteni takarót.Esetleg focizni...Jó,nem arra gondoltam,hogy bográcsozni fogok de.....értitek.
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Bazis28)
2008. márc. 17. 19:42
A gyerekek biztos fogják élvezni a parkot!!! :)
2008. márc. 17. 15:59
köszi!Majd figyelek nagyon a lehajtóknál.Bár 3 gyerekkel a hátam mögött elég izgalmas az utazás mindig.Egyszer mentünk Egerbe és majdnem Debrecenben kötöttünk ki,annyira tudtunk figyelni:)
12. gpetra (válaszként erre: 10. - Bazis28)
2008. márc. 17. 12:42
Ki van írva, hogy martonvásár. :) Az a lehajtó neve is.
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Bazis28)
2008. márc. 17. 12:00

:))) mivel Bp-ről kb dél felé kell menni, ezért gyakorlatilag ha az Erzsébet híd útba esik, akkor a Lágymányosi is útba eshet:))) A különbség csak annyi, hogy az autópályán mész-e, vagy kicsit arrébb a 7-esen. De kb párhuzamosan mennek.

Most direkt megnéztem az útvonaltervezőben, a Hegyalja út elejétől néztem (mert az ott van az Erzsébet hídnál), és mindkét útvonalra onnan pontosan 30 km-t ad ki távolságnak. Persze az autópályán gyorsabban oda lehet érni! Azt írja, hogy Érd után kell letérni (ami elég logikusnak tűnik, mert Martonvásár Érd után van :))

Jó utat mindenkinek!:))

2008. márc. 17. 11:39

Szerintem nekünk akkor marad az M7-es,mert a Lágymányosi nagyon nem esik útba.Mi az Erzsébet-híd felöl támadjuk akkor az autópályát.Remélem odatalálunk,mert néztem a térképet és 1000 lehajtó van.....

Akkor aki jön ott találkozunk!

A mi bandánk 15 főből fog állni,onnan ismertek meg!:)

2008. márc. 17. 11:20

A 7-es út az nem az M7-es :) De közel párhuzamosan mennek, szóval igazából mindkettőn tudtok menni. (Csak a 7-es útra nem kell matrica, az M7-esre meg igen).

Ha a pesti oldal felől mentek, akkor át kell menni a Lágymányosi hídon, rá a Szerémi útra, és csak menni menni egyenesen, és akkor az már a 7-es út egy idő után.

Persze az autópályán is lehet menni, azt nem tudom melyik lehajtó van a legközelebb:)

8. christine (válaszként erre: 7. - Bazis28)
2008. márc. 17. 09:22

Szia!

Martonvásárra mi is el akarunk menni, és lehet, hogy húsvétkor akkor...lehet, hogy találkozunk? :)

A 7-es útra (nem ugyanaz az M7-essel), a Lágymányosi híd, Pesti oldalánál jutunk el. De azért nézd meg a neten a térképet! Én így emlékszem, de nehogy félretájékoztassalak! :)

Puszi

2008. márc. 16. 18:26

Köszi a beszámolót!Biztos szép hely lehet.Na akkor húsvét hétfőn ott a helyünk nekünk is.

A 7-es út az melyik?az M7-re gondolsz?Érd után kell lemenni nemsokkal,nem?

2008. márc. 16. 15:34

Nos, megjártuk Martonvásárt:)) Szerencsénk volt, végig szépen sütött a nap, szóval nagyon jó idő volt!

A 7es útról jól ki van táblázva, hogy merre van a kastély (múzeum táblát kell követni), egyből megtaláltuk mi is.

A kastély kicsi, de nagyon szépen fel van újítva, jól néz ki!

A kastély körül a park is szép, jót lehet benne sétálni, van egy kis tó is, a közepén szigettel. Most, tél végén/tavasz elején is szép a park, de ha már zöldek a fák akkor biztos még szebb!

A kastélyban ill. mellette 2 db múzeum van, az egyik a Beethoven múzeum, a másik pedig az Óvoda múzeum. A múzeumokba nem mentünk be, mert nem volt kedvünk, inkább a parkban nézelődtünk.

Belépőjegy árak: parkbelépő 500Ft (diák a fele), B.múzeum 500Ft, óvoda múzeum 350Ft. Parkolni jól lehet a park bejárata mellett, ill a parkkal szemben.

Képzeljétek, láttuk a parkban a Szandit (énekesnő) is a férjével és a gyerekeivel, ők is ott kirándultak :))

2008. márc. 15. 19:04

Köszi!Mi is tervezzük,hogy oda mennénk hétfőn kirándulni,de én is csak annyit találtam amit írtatok:a kastélyt és a parkot.

Akkor várom a beszámolót!

4. 4c35511f0b (válaszként erre: 3. - 4c35511f0b)
2008. márc. 15. 18:26
mármint: "ez az"
2008. márc. 15. 18:26

Martonvásári park (Természetvédelmi Terület) :)

Ezt az, amit nem szabad kihagyni:)

2008. márc. 15. 18:15

na, pont azt tervezzük mi is holnapra!

még sosem voltunk, annyit tudok, hogy egy kastély van ott, és annak van valami parkja is.

ha holnap tényleg eljutunk odáig (ez az időjárástól függ, ha esik nem megyünk), akkor beszámolok mit láttunk!

2008. márc. 15. 12:23
Martonvásárra készülnünk kirándulni.Tudtok valamit a helyről?Mit nem szabad kihagyni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook