Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pco-sok Ti hallottatok róla? fórum

Pco-sok Ti hallottatok róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. márc. 2. 10:02

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni,hogy van-e köztetek olyan PCO-s,aki kapott ösztrogén vagy progeszteron pótlást (esetleg mindkettőt) még a teherbeesése előtt? Ha igen,milyen készítményt és hogyan kellett alkalmazni?

2014. febr. 27. 20:33
Sziasztok, nekem van felesleges Inofolicom, csak 1 napi adag fogyott belőle, azaz 2 tasak. Szerencsére nem kell többet szednem, de ha valakinek szüksége van rá, szívesen átadom, 10000,-ra gondoltam. Nekem bevált, bár cickafarkfűteáztam, szurokfűteáztam, Meforal-t is szedek, Clostylbegyt is közrejátszott, no meg a Choragon tüszőrepi, de győztünk az inzulinrezisztencia és a PCO ellen :))))
88. youlcsi (válaszként erre: 87. - Viki77_2)
2014. jan. 24. 12:18
értem én, nekem is kéne a napi 2 tasak (most csak azért iszok egyet, mert nem esélyes amúgy sem a hónap már)... de amikor kifizetem érte a 11 ezret, akkor arra gondolok, hogy ha lesz eredménye, akkor arra is minimum ennyit (inkább többszörösét) fogok havonta költeni, csak mondjuk pl pelukára :)
2014. jan. 24. 11:56

Kicsit jobban kezdett izgatni az, hogy még nincs OÉTI engedély rajta...

Az Inofolicon bezzeg van de az qrva drága (bocsánat de tényleg, irtó nagy lenyúlásnak tartom főleg hogy nekem napi 2 tasit kéne szedni, az egy havi adagom 11 ezer ft, hát kössssssssz...)

De persze sok cuccon nincs, testépítős vackok meg hasonlók...

86. Viki77_2 (válaszként erre: 85. - Youlcsi)
2014. jan. 24. 11:55

Értem, persze.

Hát, én ahogy írják, csak simán merítek egyet a cuccból, és csapott kanál, szintén ahogy írják :)

Talán ez így megfelelő. Remélem.

85. youlcsi (válaszként erre: 84. - Youlcsi)
2014. jan. 24. 08:16

huh, kicsit csapongó, amit írtam, de remélem, érted...

kávéfőzésnél sem mindegy, hogy csak telerakom simán a szűrőt, és lefőzök valami teának sem nevezhető hányást, vagy jól belenyomkodom a kávét a szűrőbe (amikoris majdnem mégegyszer annyi belefér, de persze ez abszolút egyénfüggő, ki mennyire tömöríti), és akkor normális erős kávé folyik le.

de mindazonáltal egészen biztosan a szűrőbe sem sikerül mindig ugyanannyit tenni... és minél nagyobb a szűrő (kanál), annál nagyobbak lehetnek az adagonkénti eltérések.


szt hiszem, ez talá a legérzékletesebb példa.

84. youlcsi (válaszként erre: 82. - Viki77_2)
2014. jan. 24. 08:12

igen, gondolnám. főleg, hogy kanállal, űrtartalommal mérsz tömeget. hogyan? azt értem, hogy nyilván csapott kanál, tehát pont színültig, egyenesre lehúzva a teteje... de mennyire tömör benne a cucc? lazán biztos kevesebb, mint ha elkezded belenyomkodni a port...


ha csak arra gondolok, hogy pl paracetamolból (ami szerintem az egyik legjobb gyulladáscsökkentő/fájdalomcsillapító), épp csak egy lepkefingnyi választja el a terápiás adagot a toxikustól... és értem, hogy itt nem gyógyszerről van szó... de simán megeshet, hogy ugyanígy egy hajszál választja el azt az adagot, ami kell a babához, attól az adagtól, ami helyett akár szőlőcukrot is ehetnél, mert nem használ...


persze ez mind szerintem...

2014. jan. 24. 06:54
Én is nézegettem főleg Németországban külön kapható mnidkettő tétel kapszulában. Itthon még nem néztem
82. Viki77_2 (válaszként erre: 81. - Youlcsi)
2014. jan. 23. 19:12

A kanállal méregetéssel nagyon kicsi az eltérés, a 2 g nagyon sok ám :) Viszonylag nagy mennyiség.

gondolod hogy egy egész kevés eltérés komolyan befolyásolná a teherbeesést????

81. youlcsi (válaszként erre: 80. - Viki77_2)
2014. jan. 23. 14:20
nem is azért tartom fontosnak a dózist, mert méregnek vagy hasonlónak gondolnám... hanem mert nyilván a 2 g-os adagokra vonatkozóan készültek a vizsgálatok, kutatások, tesztek, stb... tehát nem biztos, hogy több vagy kevesebb ugyanolyan hatásos pl teherbeesés szempontjából.
2014. jan. 23. 14:13

Lehet náluk is, máshol is venni kiskanál szettet (380.- ott náluk 6 db), és minden egyes szerükre amit árulnak rá van írva a dobozra is, honlapon is, hogy hány ml hány mg-mal egyenlő.

Ezek nem kígyómérgek vagy hasonlók, hogy mcg-re pontosan kelljen őket kimérni, sőt.

Napi 2x 2000 mg-ot szedek én is, tök nem baj inozitolnál hogy kicsit kevesebb vagy több. Nagyjából megvan.

Ahogy néztem olyasmit nem is árulnak ami ennyire kényes lenne a mennyiségre.

79. youlcsi (válaszként erre: 78. - 848af36cf9)
2014. jan. 23. 09:25
néztem én már ezeket régen... de elgondolkodtam azon, hogy avjon mivel mérnék ki otthon PONTOS dózisokat??? ami adott esetben 2 gramm... ahhoz gyógyszertári mérleg kell... és kérdés, hogy ha több vagy kevesebb sikerül, akkor ugyanúgy hat-e...
2014. jan. 22. 15:44

Sziasztok!

Myo inozitolt lehet kapni sokkal olcsóbban! 3 havi adag 8000 ft! Sokkal jobban megéri. Google a barátja mindenkinek!

77. Szandra_86 (válaszként erre: 76. - Mkacca2)
2014. jan. 3. 20:00

Azokon a napokon mindenképpen megnézetem a hormonokat. Ezeket vetettem le anno.

Vércukorterhelésen voltam pár hónappal ezelőtt,mert természetesen a PCOS miatt inzulinrezisztenciám van.


Rettenetes lehetett neked,én ehhez képest "semmi vagyok"! Próbáljunk arra gondolni,hogy nem lettek volna egészséges babák,még ha nehéz is elfogadni.

Most nem is próbálkoztok? Gondolom előbb meg kellene gyógyítani téged.

Kitartást kívánok és bizakodjunk,hogy hamarosan sikerülni fog mindkettőnknek!

76. mkacca2 (válaszként erre: 75. - Szandra_86)
2014. jan. 3. 19:21

Kedves Szandra! Nagyon sajnálom, átérzem, hogy a mai nap elég borzasztó lehetett számodra. Engem is nagyon megviselt anno. Az első nálam is műtét volt, pedig magától is elment volna, a második viszont nem műtét volt, pedig jobb lett volna...nagyon megszenvedtem.

A hormonvérvétellel még várni kéne, amíg helyreáll a ciklusod. Akkor a 3-4. ciklusnapon kellene vért venni. (tehát minimum egy ciklust hagyj ki szerintem)Érdemes megnézetni az LH, FSH, Tesztoszteron, prolaktin hormonokat, majd a 21. ciklusnap a progeszteront.

Ha cukorterhelésre is akarsz menni, azzal viszont min. 3 hónapot várni kell, mert a terhesség negatívan befolyásolja a szervezetet inzulinérzékenység tekintetében.

75. Szandra_86 (válaszként erre: 74. - Mkacca2)
2014. jan. 3. 18:35

Akármit is mond a doki,engem foglalkoztat ez a hormonkérdés. Csak nem tudom mikor érdemes megnézetni. Szerinted közvetlenül a műtét után (ami ma volt) is érdemes ellenőrizni? Hátha kimutat valamit,ameddig nem ürül ki teljesen a szervezetből a terhesség után. Vagy rosszul gondolom?

Utoljára még jóval a laparoszkópos műtétem előtt volt nézve,akkor az LH 2,86, az FSH 3,01 volt


Sajnálom,hogy ennyire összetett a problémád. Esetleg valami homeopátiás szer?

74. mkacca2 (válaszként erre: 73. - Szandra_86)
2014. jan. 3. 08:08

Ó, rendszeresen járok én kivizsgálásokra. Több mint két éve járok endokrinológushoz az IR és PCOS miatt a Mensmentishez. Előtte meg a pajzsmirigyemmel máshova jártam, úgyhogy mindent megteszek orvosi téren. A vetélések után megcsináltattam a teljes kivizsgálási listát a vetélésekkel kapcsolatban: hormon, immun, haematológia stb.

Érdekes az orvosod, nekem azon kívül aki csak úgy a természetre fogta a vetéléseket, mindenki a PCOS-t mondta okként. Ugyanis nemcsak rossz minőségű petesejteket csinál, de alacsonyan tartja általában a progeszteron szintet is, ami szintén okozhat vetélést.

Neked milyen az LH-FSH arányod a ciklus 3. napján?

Nekem sajnos a vetéléseknél 2x-es LH túlsúly volt kb (nem pont a vetélésnél, mert terhesség esetén visszahúzódnak ezek a hormonok), most meg 3,5x-eres, tehát nekem a kezelések ellenére is romlottak az értékek.

73. Szandra_86 (válaszként erre: 72. - Mkacca2)
2014. jan. 2. 23:09

Én ma megkérdeztem az orvosom,hogy lehet-e összefüggés esetleg hormonzavarral,de azt mondta,ő nem gondolná,hogy ilyen gond lenne. Viszont azt is mondta,hogy sajnos akinek PCOS-e van,annak igazán sose lesz normális a hormonháztartása. Azért biztos ami biztos,ha túl leszek a dolgokon fogok nézetni hormonpanelt.

Egy tünetem javult,fogytam pár kilót,bár olyan nagyon nem híztam. Most 58 kg vagyok.

Neked is missed ab volt vagy elvetéltél? Hogyan derült ki? Maximálisan együttérzek veled,szörnyű lehetett kétszer is átélni. Van amúgy gyermeked,vagy csak a próbálkozások voltak?

Szerintem ha ilyen összetett anyagcsere problémád van és még nem voltál,el kellene menned egy belgyógyászati kivizsgálásra,aki speciálisan ezzel foglalkozik. Annyit megér.

72. mkacca2 (válaszként erre: 70. - Szandra_86)
2014. jan. 2. 09:44

Kedves Szandra!

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Sajnos én is már kétszer átéltem ugyanezt. Amikor elkezdtem szedni a Merckformint rögtön terhes lettem, majd mindkettő vetéléssel végződött. Akkor nem akartam elfogadni, hogy a PCOS-től van, mert nekem a gyógyszer beindította a menstruációmat, elmúltak a pattanások stb. Rengeteg vizsgálatot elvégeztettem, végül kiderültek más problémák is, mint immunológiai probléma, méhsövény, de mivel azóta sem jött rendbe a hormonháztartásom én úgy gondolom, hogy valójában a PCOS okozta a vetéléseimet. Sajnos megoldást nem tudok rá mondani, én is csak keresem az utat. A dokim azt mondja, hogy olyan szinten rossz az anyagcserém, hogy nem tudok egészséges petesejteket termelni, hiába szedem a MET-et, sportolok, diétázom, iszom az inofolicot.

A túlsúlyos PCOS-nél általában megoldást jelent a fogyás, nem tudom, neked milyen a BMI indexed.

71. Viki77_2 (válaszként erre: 70. - Szandra_86)
2013. dec. 30. 22:46
Írok neked privit.
2013. dec. 30. 22:45

Sziasztok!


Korábban már leírtam az előzményeimet (lásd 45.hozzászólás),azóta történt velem pozitív,majd negatív élmény is. November 19-én kiderült,hogy terhes vagyok,nagyon boldogok voltunk,mert mindössze 3 hónappal a műtétem után már sikerült. Viszont múlthéten közölte az orvosom,elhalt a baba. Pénteken meglesz a műtét. Szedtem az elrendelt gyógyszereket,vitaminokat,Inofolicot is ittam már egy ideje,de mégis meghalt.

Szerintetek okozhatta hormonális probléma,mivel még mindig fennállnak a PCOS tüneteim? Én erre gyanakszom.

Milyen kezelésről tudtok vagy kaptátok,amivel a hormonháztartásomat végre rendbe tudnám hozni? Szeretném az esélyét is megszűntetni annak,hogy ha ez okozta az elhalást,a következő babámnál ez ne forduljon elő.

A segitséget előre is köszönöm!

69. 5236d12e25 (válaszként erre: 68. - Major)
2013. dec. 2. 20:42

Nekem 2010-ben más okokból kifolyólag kellett nagyon sokat 1 évig rengeteg orvoshoz mennem. Persze ami miatt elindultam az mai napig nincs megoldva, nem is ez a lényeg viszont amikor voltam hasi ct-n akkor vették észre a 2db cisztát mindkét oldalon. Így kerültem az akkori nődokimhoz aki bár elküldött laborra, az eredményt nem magyarázta el, azt se mondta meg hogy na te marha pco-s vagy az inzulin rezisztenciára meg csak fel se hívta a figyelmem. Aláhúzgálta mi a rossz és ennyi amíg nem akarok babát addig szedjek fogamzásgátlót. Ekkor voltam utoljára a dokinál akibe addig a pillanatig megbíztam és jó orvosnak tartottam. A fogamzásgátlót 2 évig szedtem 2 fajtát ami a legnagyobb butaság volt így vissza gondolva..ráadásul amióta abba hagytam azóta nagyon sokszor vagyok gyulladásban, egy új doki azzal magyarázta mivel a hormonháztartás fel van borulva így sokkal fogékonyabb vagyok mindenre akármennyire is figyelek oda. 1 éve hagytam abba a fogamzásgátlót és azóta probálkozunk is. Azóta más orvosom van aki nem csak nődoki szűlész de endokrinológus is egyben, deee kezd rezegni alatta a léc, mert vele se jutok sokkal többre. Az ember azt hinné ha ismered a dokit személyesen a praxison kivül akkor hamarabb jutsz valamire, hát nem.

Nekem magas az inzulinom, erre szedek merckformint probálok oda figyelni az étkezésre, és mozogni amennyire a munkám engedi.

Viszont 3 év után a 2db cistám kibővül kb egy rakatra, szeptemberben néztek meg ultrahanggal persze egy új doki..

68. major (válaszként erre: 67. - 5236d12e25)
2013. dec. 2. 20:27
Igazad van javasolta,mert csak etrendkiegeszito nem receptre lehet kapni.Nallam meg nem telt el az egy ev csak 8 honap,de sajnos meg csak most kuldott el teljes laborra,ami szerintem eddig sem kerult volna semmibe,de mind1!A legelejen mikor meg csak terveztuk azt mondta csinal egy laporoszkopiat,ha 1 even belul nem sikerul amivel szerintem megint nem er el semmit ,mert csak kiszurkalta volna a tuszoket,de az okot kene megkeresni,dehat bizni kell az orvosban.Egyebkent tenyleg nem jo,ha az ember ragorcsol!
67. 5236d12e25 (válaszként erre: 66. - Major)
2013. dec. 2. 20:15

Felírta? Javasolta inkább nem? Ártani nem árt, az már biztos.

Mi itt mind várunk a gólyára.

Mi pl már 1 éve próbálkozunk. De jelenleg annyi minden jött közbe hogy nem is görcsölök ezen, nem agyalok rajta nap mint nap vagy heti /havi szinten.

Az a baj hogy a legtöbb nődoki 1 év sikertelenség után foglalkozik csak a problémával, addig meg csak türelemre intenek.

66. major
2013. dec. 2. 19:28
Sziasztok!Engem tavaly novemberbn mutottek meg cisztara.Akkor azt mondta az orvos,hogy lehet majd nehezen esek teherbe,egy ideig ez nemis foglalkoztatott,de amikor iden eldontottuk szeretnenk babat elmentem az orvoshoz es azt mondta varjunk csakhogy nemgondoltam,hogy 8 honap utan sem sikerul,meg egyebkent is fajdogalt a hasam,megallapitotta,hogy PCOS-em van.Felirta nekem az inofolicot naponta 2-ot es kozben varom laboromat.azt hallottam nem art,ha emellett tornazunk egy kicsit,igy allitolag hatekonyabb.aki tapasztal valamit varom a visszajelzeseket.
65. 5236d12e25 (válaszként erre: 61. - Manka99)
2013. nov. 12. 15:01

Lehet szedni, mivel ez nem gyógyszer hanem étrendkiegészítő. Folvasat és inozitolt tartalmaz.Az inozitol, akárcsak a kolin, egy „nem hivatalos” B-vitamin, mivel a szervezet myo-inozitol formájában képes szintetizálni.

Bátran lehet szedni napi 2 tasakkal.

64. Zebra25 (válaszként erre: 45. - Szandra_86)
2013. nov. 12. 14:24

A drilling az nem megoldás, max ha már minden hormonod tökéletes.

Mert drilling után egy ideig lehet, hogy beáll a hormonháztartásod, de hamar vissza áll minden.

Nekem is volt drillingem, de nekem addigra már minden hormonom tökéletes volt. Meg hát nem is csak a drilling kedvéért műtöttek.

Milyenek az inzulinértékeid? tartod a diétát?

2013. nov. 12. 14:15

Sziasztok Csajok!


Nekem is volt PCO-m, kaptam a szupcsi Merkformint, aminek hatására 2x akkora lettem, mint voltam. Tudom ilyet nem szabad, de kb 1 hónap beszedése után, saját felelősségre abbahagytam a szedését. Helyette ganoderma gombás kapszulát szedek(kb fél éve). Az sem olcsó, de másfél éve műteni akartak, és 2 héttel ezelőtt a dokim azt mondta, hogy 1 db ciszta sincs a petefészkeimben. Tehát rendbejöttem...

Ma voltam ismét kontrollon, mert a menstruációm nem az igazi azóta, és javasolta a INOFOLIC-ot, bár én még nem babát akarok, csak rendbehozni a szervezetemet...Napi 1 tasakot kell innom belőle...

Nem akarom azt a gombát reklámozni, mert nekem semmi hasznom abból, ha bárki megveszi, viszont nekem ajánlották, hogy próbáljam ki és nem csalódtam benne...

62. mkacca2 (válaszként erre: 61. - Manka99)
2013. nov. 12. 11:13

Nekem is IR-em van, de nem segít a gyógyszer. Az endokrinológus kimondottan a gyógyszer szedése mellett javasolta a napi két tasak Inofilic-ot.

Persze a sport és a diéta is marad.

Aztán majd meglátjuk, hogy használ-e.

2013. nov. 12. 11:02
Sziasztok! Nálunk a páromat is érintené az Inofolic szedése. Évek után derült ki ugyanis, hogy inzulinrezisztencia okozza nála az alacsony spermaszámot. A Meforal nem sok változást hozott, a sport annál inkább, de még mindig nem az igazi! A 0'-es inzulinja nagyon magas :/ még a tesztoszteron is ingadozik. Most kezdi el ő is szedni az Inofolicot. Kinek mit mondott az orvosa? Gyógyszer mellett lehet szedni? Vagy csökkenteni kell a gyógyszeradagot? Esetleg két tasakkal egy nap?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook