Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5-6 hónapos baba egy napja fórum

5-6 hónapos baba egy napja (beszélgetős fórum)


15. szandi9006 (válaszként erre: 14. - D.edina)
2013. szept. 12. 10:21

Szia!

Engem érdekelne a könyv át tudnád nekem küldeni az e-mail címemre.

2013. szept. 12. 07:31

Szia!

Az én kisfiam 3.-án volt 5hónapos.Ő már 3hónaposan hasra fordult és vissza,azóta is nagyon mozgékony,mindennel nagyon ügyesen játszik,egyedül iszik vizet cumisüvegből már másfél hónapja.Most kezd feltérdelni,és kb 3hete már nyújtott karon támaszkodik.Hason is háton is játszik,még nem mászik,de halad előre,körbe meg nagyon ügyesen halad.Sokat beszélget,és egész nap mosolyog,jó kedvű.Csak anyatejet eszik,4óránként,ő még éjszaka is fel kel enni.

Szerintem se hasonlíts a te babádat a máséhoz,bár én is biztos aggódnék,ha valamivel el lenne maradva.Ajánlok neked egy könyvet,amiben nagyon jól le vannak írva a fejlődési szakaszok,és hogy melyik korszakban mikor kell szakemberhez fordulni.A címe:Babapszichológia,szerintem remek könyv.Ha gondolod elküldhetem pdf formátumban,ha nem szeretnéd megvenni.

2013. szept. 11. 19:06

Szia!

Barna kisfiam most múlt 5 hónapos. A hasára már szó nélkül fordul, de vissza csak 2 napja kezdet el. Különben az éjszakákat átalussza és napközben is jókat szokott aludni.

12. nadry (válaszként erre: 11. - Ede71)
2013. szept. 10. 08:51
köszi:))))
11. Ede71
2013. szept. 9. 22:01

szia, Marci fiam 36+4 napra született, a 2. csípőszűrésen 4,5 hónaposan a kórházban megijesztettek, hogy a kicsi még nem fordul ide-oda. kezdtem aggódni ( a védőnő és a házidoki is mondta hogy Marcinak az 1 hónapot be kell kalkulálni a fejlődésbe), de aztán két hét után beindult. Most 7,5 hónapos mászik, mindenhova felkapaszkodik, tud ülni egyedül, ha fogom a kezét lépeget.

Szerintem ha jártok dévényezni akkor már jó uton jártok, egy kis türelem és minden rendeződni fog.

10. adry06 (válaszként erre: 9. - Anya4005)
2013. szept. 9. 16:51
Igazad legyen!:))) járunk dévényezn mint irtam, remélem lesz eredménye.
9. anya4005 (válaszként erre: 8. - Adry06)
2013. szept. 9. 16:04
Nyugi! Szakember már látta,nagy gond nem lehet! Olyan gyereket meg még nem láttam,aki kúszva ment volna érettségizni:-)! Viccet félre téve,ha azon túl,hogy merev egy kicsit,nincs más baj,akkor csak türelem! A nagyfiam 9 hónaposan már szavakat mondott,a kicsi most 1,5 éves,és semmi... Nem aggódom: én 3 évesen kezdtem beszélni,igyaz,rögtön mondatokban. Gondolom,addig gyűjtöttem az infót! Majd meglátod: mikor elkezd forogni,készíted a gépet,hogy fel tudd venni,megmutatni apának,de mire bemész,már az ágyba kapaszkodva állni fog!
8. adry06 (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2013. szept. 9. 14:10
Pontosan rátapintottál a lényegre, aggódom. Nyilván nem egyszerre fejlődik minden gyerek, ki hamarabb ki később tud egykét dolgot.
7. anya4005 (válaszként erre: 5. - Adry06)
2013. szept. 9. 13:31

Szia!

Kicsit olyan ízű a dolog,mintha aggódnál,hogy nem megy minden úgy,ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Nekem 2 fiam van. A kicsinél paráztunk,mert nem akart forogni,kúszni,felállni,most meg beszélni. De szerintem nyugodj meg,és legfőképp ne hasonlítgasd más gyerekekhez! A nagyfiam 6 hónaposan egyedül járt,azt hittem a kicsi is ilyen lesz! Majdnem 1 éves volt,mikor elindúlt,mert ő ilyen kis ráérős!

Teljesen egészséges,csk lusta!

2013. szept. 9. 12:11

Unokaöcsikém, 5,5 hónapos:) Kúszik már egy hónapja, mászáshoz "beáll" előre-hátra ringatja magát, mintha indulni szeretne...Sokat "dumál, sikongat, aktívan játszik a játékaival.

Egyébként az ebédje van kiváltva zöldségekkel, egyébként tápszeres, csak este szopizik.


Nekem mindkét fiam kúszott, de mászni csak 8 hónaposan kezdtek...

2013. szept. 9. 10:14
Vikim 5 hónapos múlt, eddig még nem nagyon aktivizálja magát, persze hason szöszmötöl fogja a játékot. Háton fogja játékot, de nem nagyon forog, este szokott beindulni, de még mindig nem jellemző a nagy mozgás. Járunk dévényezni, mert kicsit feszes.
4. katie_rose (válaszként erre: 1. - Adry06)
2013. szept. 9. 09:58

Az én kisfiam 5-6 hónaposan inkább szöszmötölt. :) Hason a szőnyegen bogarászta a játékait. Fordult hasról hátra és vissza de pl. nem volt jellemző,hogy gurult volna. Ahová letettem ott volt fél óra múlva is +/- fél méter. :D

Sikongatás az ment még ezerrel.

Most 10 hónapos és az önálló járáson kívül mindent csinál.

És csak 8 hónaposan kezdett kúszni de akkor 2 hét alatt a mászáson át az állásig jutott. Erőt gyűjtött.

5-6 hónaposan az éjszakákat amúgy átaludta, nappal 3 óránként kapott enni. A tízórai és az ebéd volt kiváltva akkor.

2013. szept. 9. 09:54

Marci babám ma 5 hónapos!


Forog mint egy pörgettyű, és már-már kúszik is, de azért ott merem hagyni még az ágyon, csak rá-rá nézek percenként!


Korán kel, de utána délelőtt nagyot alszik. Néha napján jól elvan magával nap közben, néha egész nap igényel engem!

2. bmarcsi83 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2013. szept. 9. 09:35

Szia.

Az én kislányom 18.-án lesz 6 hónapos. Nagyon sokat mocorog, forgolódik, rúgkapál, "repül". Mostmár sokat visongat is, élvezettel gagyarászik :)Délután van még neki egy nagy, 2-3 órás alvása.

2013. szept. 9. 09:29

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy akinek most 5-6 hónapos a babája mennyire aktivizálja magát napközben? forgás, mozgás stb???


köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook