Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Őszinte vallomás: új életet kezdek! fórum

Őszinte vallomás: új életet kezdek! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Őszinte vallomás: új életet kezdek!

2013. szept. 20. 13:41
Ezek a dolgok nem hitkérdések. A testünk működik egy rendszer szerint és pont. Bevitt és elégetett kalóriáktól függ, hogy fogy-e valaki. A megvonom magamtól ezt vagy azt akkor működik valakinél, ha ezzel a súlytartáshoz szükséges kalória alá megy. A liszt és a cukor elhagyása még akkor is nagyon nagy előrelépés, ha nem fogysz egy kilót sem, mert legalább teszel valamit az egészségedért.
28. EsztyMorgan (válaszként erre: 26. - Zsolti13)
2013. szept. 20. 13:25

Köszönöm :)

Hamarosan meglesz az is :)

27. EsztyMorgan (válaszként erre: 25. - JudyTim)
2013. szept. 20. 13:25

Mindenki másban hisz.

Én hiszem,hha nem eszek annyi lisztes cuccot, kevesebb cukros üdítőitalt vagy akármit iszok, annak eredménye van. És van is, hiszen közel 10 kilótól szabadultam meg eddig.

2013. szept. 16. 09:15

Kitartás,erős vagy!

Várom a beszámolót:)

25. JudyTim (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. szept. 14. 16:23

Szia, elolvastam a cikked, és öszinten elmondom hogy a kiiktatom az étrendemből metódus nem vezet ereményre. Mindig is a " kis tötlöttgalamb"-ok táborát szaporitottam, nem vagyok csinos és akár csak te én is utáltam a testem, de mára kezdek megbarátkozni vele. Én sokat mozogtam és mozgok ma is( 6 eves koromtól sizek, korizok minden télen,biciklivel járom a világot, ami napi 20-30 km., kézilabdáztam, atlétizáltam, jelenleg nyáron asztaliteniszezem és hét végeken a közeli hegyekben túrázom. Ennek ellenére 80 felett nyomok a mérlegen, de a 15 éves lányom és a 21 éves fiammal tempót tudok tartani a kerékpárral és az eröltetett menetelésben is.Mindent eszem amit megkivánok, de soha nem lakok jól. 5x eszem egy nap és 6 óra után soha, egy pohár viz vagy alma.

Én igy tartom magam fitten és nem azzal, hogy elveszem magamtól a tápanyagokat, Az nem vezet semmi jóra. Ezek a divatfogyókúrák.

24. Stephenie Queen (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2013. szept. 11. 14:11

igen, így van. de még azért nem nyugodtam meg teljesen:)


éberség:)

23. kunoi
2013. szept. 11. 10:21
Gratulálok az elhatározáshoz! Hajrá!!
2013. szept. 10. 10:26

Szia!Sok sikert és kitartást kívánok neked!:)

"csak egyetlen gondolat,döntés választ el minket változásainktól"! ;)

2013. szept. 10. 00:22

Jó! Hajrá!

Remélem év végén megírod, hogy sikerült!;)

2013. szept. 9. 22:29

Szia! Sok sikert és kitartást kívánok! Pár hétig én is ezt csináltam, hogy nem ettem kenyeret, vizet ittam, no édesség. Szépen mentek le a centik. Nekem már egy centi is megalapozza a napi boldogságomat :-)

Most máshol dolgozom, nem tehetem meg. Ellenben elkezdtem sportolni (végre), és már most látszik, két hét után.

Szerintem a kettő egyvelege a siker kulcsa :-)

19. Guruljka (válaszként erre: 10. - Stephenie Queen)
2013. szept. 9. 21:35
De már megvigasztaltunk, mert jó az a kis csapat! :-D
18. EsztyMorgan (válaszként erre: 14. - Rewt)
2013. szept. 9. 20:02
A felét nem értem annak amit karattyolsz itt, de nem is akarom. A többieknek köszönöm :)
2013. szept. 9. 18:23
Nem új életet kezdesz, hanem már új életet kezdtél!!! Ezt ne felejtsd el! Mint ahogy azt sem, hogy nagyon ügyesen és kitartóan haladsz a célod felé! Ha ez lebeg a szemed előtt, akkor hidd el, sikerülni fog!
16. b4b1d52444 (válaszként erre: 14. - Rewt)
2013. szept. 9. 18:22

Neked most mi bajod van???


Jesszus xDDDDDDDDDDDD

15. b73e24f31f (válaszként erre: 14. - Rewt)
2013. szept. 9. 17:37

Úristen! :D Diétatémából világvége filozófia! :D

Nem kell itt túldumálni! Sok a kövér ember, mert a civilizáció szívás! Aki akar tesz ellene! Pont.

14. rewt
2013. szept. 9. 14:27

Évszázadok, évezredek elteltek - elődeink éltek - de nem "figyeltek" a súlyukra. Talán azért nem, mert oda kellett figyelni- hogyan túlélni, megélni.


Most, hogy az emberek munkája megkönnyebbült (és kevesebb), sok embernek hiányzik a "vis major" elfoglatság - és talán nincsenek kellően felkészülve a bőségre - az idő bőségre.


Mindehhez még társul a társadalmi célorientáció. Amíg eddig inkább az ember volt a lényeg , most a "haszon" a biznisz a fontosabb, minek következtében olyan élelmiszereket használunk amelyek inkább arra készültek, hogy akár hat hónap múlva is eladhatók legyenek. Kihatásuk az emberi szervezetre: felborul a belső rend és az emberek (szinte mind) felesleges zsírokat raktároznak.


Van olyan mondás is,hogy minden betegség (nem egészséges állapot) a tudatunkban kezdődik. Aki rendbe teszi viszonyát a körülötte élőkkel, máris sokat tett egészségéért - rendes, elfogadható súlyáért. De mindenek előtt önmagunkkal kell hogy jóban legyünk..


Ha esetleg azt deklaráljuk, leírjuk, kimondjuk, hogy "útálom magamat" - akkor milyen institúció kell ahhoz, hogy ezt a tudatalattinkban felülírja...? (Véleményem szerint - amíg ezt nem rendezzük, ne is kezdjünk semmi olyasmibe ahol "önmagunkra" nagy szükségünk lesz.


Majdnem kihagytam a család megrontóját a tévét. Nagy mértékben törődik azzal, hogy a szükséges napi mozgásunk nincs meg. (Mert igen - a mozgás az embernek - éppen úgy mint a légzés, táplálkozá, szexsz - szükséges) Bizonyított dolog, aki nem mozog, hosszú távon képtelen megőrízni a jó egészségi állapotát.


Minnél egyszerűbb az ételünk annál hasznosabb. Lehetőleg nyersen együnk sok mindent - amit lehet. A nagyon értékes enzimek, vitamínok, nyomelemek, ásványi anyagok végett. Húsleves, kirántott hús, burgonya , saláta, desszert és kávé - hát ez nem éppen az amire szervezetünk vágyik. Ettől a nyers káposzta is jobb.


A táplálkozásból - akárcsak a szekszből - nem volna való kultuszt csinálni. Ezeket a természetes szükségleteinkhez kellene idomítani és nem fordítva....


-----

Az élet - az egy óriási nagy lehetőség, mint egy kirándulás, ahol sok minden érdekeset lehet látni és tapasztalni.

A súllyal küszködők ezen a kiránduláson minden öt méterben lehajolnak és a cipőfűzőiket igazgatják - minek következtében elsikkad nekik talán a lényeg - az értelemteljes érzelemgazdag egészséges élet...

2013. szept. 9. 13:34
Kitartast es sikert kivanok en is!
2013. szept. 9. 13:27
Kitartás!!! Meg tudod csinálni!!!
2013. szept. 9. 13:03

Szia Eszty!

Őszinte szívvel drukkolok Neked, hogy sikerüljön és remélem, hogy akkor csinosan, fitten, újult erővel boldogan nézhetsz a tükörbe.

2013. szept. 9. 11:56

sok sikert:)


én is kalóriabázisolok. a módszer tetszik, csak még nincs értékelhető eredménye, ami viszont csalódást okoz, és felmérgesít...

2013. szept. 9. 11:26
Sok sikert!:))
2013. szept. 9. 11:04

Ahogy olvastam a cikket, mintha nem is te írtad volna! Kéretik ezeket a negatív gondolatokat törölni az agyadból :))))

És, mint tudjuk, azóta nagyon jól haladsz, csak így tovább!!!

A többit máshol ;)

7. Drop
2013. szept. 9. 10:02
Ha neki állsz és csinálod és mennek le rólad a súlyok, csak figyeld meg a párod reakcióját, még jobban kívánni fog, még jobban tetszeni fogsz, akkor az önbizalmaddal sem lesz annyi gond. Sok erőt és kitartást! És tűz ki egy célt, csináld végig és ne érdekeljen ki mit mond!
2013. szept. 9. 09:54

Kívánom, hogy sikerüljön!:)Megértelek, én is küzdök! Akárki, akármit is mond,ez nem sétagalopp, hanem kőkemény harc. Csak éppen itt nem más az ellenfél, hanem saját visszahúzó gondolataink. Időben kezdted el, menni fog! Nekem nem mondta senki, hogy olyannak szeret, amilyen vagyok. Sőt! Az olyan mondatok, mint: emlékszel amikor így vagy úgy felkaptalak?! Kimondatlanul ebben persze az is benne volt, hogy hol van az már?!!!na az ilyen mondatok végképp aláásták az önbizalmam. Szóval Magamnak kellett összekaparnom az önbizalmam annyira, hogy tegyek magamért. A mostani percig sincs meg az a háttértámogatás, amit igazán szeretnék. Optimistán fogalmazva, csendben elviselik a kinlódásomat. Pedig jólesne a biztatás, a bátorítás amikor magam alatt vagyok.

De én is tettem egy fogadalmat, még van belőle -14kg!

Amit tanácsolok: Ne hagyd magad eltántorítani az eredeti célodtól, semmivel!Legyél erős és határozott, ha kell kőkemény! Egy idő után érezni fogod, hogy csak így megy. Közben egy dologra nagyon figyelj még: ne feljts el mosolyogni!:))))

2013. szept. 9. 09:50

Szia EsztyMorgan!



Valamelyik diétás fórumon már összefutottunk korábban :-)

Sok siker kívánok és bízom benne, hogy hamarosan neked is el fog múlni a fejfájásod is ahogy tisztul a szervezeted (én ugyanazokat száműztem először mint amit te is írtál és nekem elmúlt az állandó migrénem).

2013. szept. 9. 09:46
Sok sikert hozzá! Várom az új cikket! :)
2013. szept. 9. 09:19

Gratulálok!

Nem kezdesz, már elkezdted.

És őszinte szívből kívánom Neked, hogy oldd meg a legnehezebb feladatot: fogadd el, sőt szeresd Magad!

2013. szept. 9. 09:15
Jó úton haladsz és ha már megfogott ez az átállás ,akkor nem fogod elengedni.
2013. szept. 9. 09:08
Sosem érdekelt a súlyom. Legalábbis sokáig ezzel éltettem magam. Utáltam és utálom azt aki a tükörből visszanéz rám. Pedig egyszer már sikerült: a terhességem előtt 12 kilót fogytam úgy, hogy semmi extrát nem csináltam. Közben édesanya lettem. Az egyetlen ami változott: most már nem siklok el a túlsúlyom felett.

Ugrás a teljes írásra: Őszinte vallomás: új életet kezdek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook