Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi középiskolák... fórum

Pécsi középiskolák... (beszélgetős fórum)


11. Lillus-M (válaszként erre: 10. - Luca néni)
2013. szept. 9. 13:20

Gondolom majd lesz lehetőségünk nyílt napon vagy valahol érdeklődni. Egyébként reformátusnak van keresztelve a gyerek a férjem családja révén, én katolikus vagyok, de nem gyakoroljuk a vallást. Engem jobban az iskola része érdekel, attól meg nem lesz baja, ha az általános tantárgyakon kívül még mást is tanul.

Köszönöm a segítséget!

10. luca néni (válaszként erre: 9. - Lillus-M)
2013. szept. 9. 11:46

Igen, jól gondolod, vannak elvárások amiknek szigorúan meg kell felelni. A szabályokat be kell tartani, mert aki nem tartja be, az nem odavaló. Egyházi iskola, feltétlen érdeklődj a vallásotokkal kapcsolatos elvárásokról.

Az én fiam is visszahúzódó, ezért rendszeresen tartottam az osztályfőnökkel a kapcsolatot, meg hogy a beilleszkedéséről képet kapjak. Mondta az osztályfőnök, hogy olyan érdekes, a hasonszőrűek megtalálják egymást. A mai napig barátok hárman, akik ilyen csendesek voltak a gimiben.

9. Lillus-M (válaszként erre: 8. - Luca néni)
2013. szept. 9. 10:59

Az jó, ha ilyen az osztályfőnök.

A fiad egyébként tagozatra, vagy általános osztályba járt?


Egyik voksom a Lajos mellett, hogy szerintem kissé konzervatív iskola. -De ez csak az én elképzelésem. Nem árt, ha a mai világban vannak azért határok a gyerek körül. Ráadásul az én nagyobbik fiam akiről szó van nem is az a vagány típus. Sok barátja van, de nehezen oldódik idegen környezetben. Ha bekerülne egy szabadjára eresztett társaságba, akik végre megízlelik a szabad középiskolás létet... hát nem tudom eleinte mit is kezdene magával. Egy olyan társaságban, akikre azért figyelnek, és akikkel törődnek, talán nagyobb biztonságban érezné magát.

8. luca néni (válaszként erre: 6. - Lillus-M)
2013. szept. 9. 10:24
Nálunk is ez a kettő jött szóba. A fiam elment a Janusba az osztálytársaival nyílt napra. Mondtam neki, hogy nézzük meg a Lajost is, hogy tudjon választani. Ezt választotta, nem is tudom miért. Megjegyzem próbáltam erre orientálni, de nem bántuk meg.Most lesz az 5 éves (de nem első) osztálytalálkozójuk. Az érettségit követő első és második évben is "összerántotta" őket az osztályfőnök egy kis beszélgetésre. Nyomon követték, hogy miként alakulnak a dolgaik.
7. luca néni (válaszként erre: 5. - Lillus-M)
2013. szept. 9. 10:13
Nincs jelentősége vallási hovatartozásnak, ezt ki is hangsúlyozzák.
6. Lillus-M (válaszként erre: 2. - Karcsú én)
2013. szept. 9. 09:31

Lajos vagy Janus, főképp ezek között vacillálunk, de semmi nem dőlt el, ezért érdekel a Leőwey és a Babits is.

Kicsit hülyén hangzik, de sokat számít a környezet is. Előző tanévben jártak a Janusban a gyerekek matek verseny ürügyén és kijelentették, hogy biztos nem akarnak oda menni tovább, mert az az iskola olyan "romos".

Én nem láttam még belülről, sajnálnám, ha ez lenne, ami visszatartja, de az is igaz, hogy négy évet rossz lenne eltölteni olyan környezetben amit nem szeret, akármilyen is a színvonal. Én nem akarok semmit erőltetni, utána ne én legyek a ludas évekig.

Ennek ellenére az én titkos vágyam mégis a Janus, hisz én is laktam lepukkant kollégiumban, ma mégsem az igénytelen környezet az, ami eszembe jut azokról az évekről.

5. Lillus-M (válaszként erre: 3. - Luca néni)
2013. szept. 9. 09:22

Én is oda jártam de azóta már más világ van...

Az, hogy nem katolikusok vagyunk mennyire számít?

2013. szept. 9. 06:52
Én szerettem a Babitsot. Bár annak már 10 éve :)
2013. szept. 9. 06:47

Nagy Lajosról van saját tapasztalatom. Fiam 5. éves egyetemista, az első megjelölt helyre felvették, és gyönyörűen 4-es 5-ös eredménnyel teljesít.

Az iskolában a közösség összetartó ereje érződik, a nem odaillőket kiszűrik, áttanácsolják másik iskolába. Törekszenek a szülő-tanár jó kapcsolatra, ami szintén a gyerek érdekeit képviseli.

Megelégedéssel vettem, hogy a fiam öregbítheti az iskola jó hírnevét.

2. karcsú én (válaszként erre: 1. - Lillus-M)
2013. szept. 9. 06:16
Egy voks a Janus mellett: mind a két gyerekem oda járt, szerették, és 440 feletti pontszámmal (a 480-as rendszerben) felvették őket az első helyen megjelölt szakra. A lányom matek tagozatról (!) magyarból 3. lett az OKTV-n, mindketten nyelvvizsgáztak úgy, hogy nem kellett plusz óra, elég volt az iskolai felkészítés, stb. Szóval nekünk bejött.
2013. szept. 9. 05:54

Pécsiek!

Véleményeket szeretnék hallani, Nagy Lajos, Janus, Babits vagy Leőwey. Egy kitűnő tanuló fiú melyiket válassza? Érdekelnének a tapasztalatok.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook