Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Rendszeres testedzés formásodás céljából fórum

Rendszeres testedzés formásodás céljából (beszélgetős fórum)


1 2
57. orsibigyu (válaszként erre: 50. - 44ee78d7b4)
2013. szept. 21. 20:02

Koszi! Ez az utolso mondat jol esett. Mindig felek, hogy izombol fogok fogyni.

En eddig 2 kilos sulyokkal edzettem, most a 2 kezisulyzo melle kaptam 2 1,5 kilos labsulyt. Nekem ez eleg.

56. jajjj (válaszként erre: 55. - 44ee78d7b4)
2013. szept. 20. 20:43
Köszi, átbogarászom!
55. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 54. - Jajjj)
2013. szept. 20. 20:38

:)

ezt olvasd: www.kettlebelledzes.hu

54. jajjj
2013. szept. 20. 20:35
Most már tényleg elolvasom miaza kettlebell.
2013. szept. 20. 20:31
mármint 12-nél feljebb:))))))
52. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 51. - Jajjj)
2013. szept. 20. 20:26
kettlebell...és 3 éve...én sem ennyivel kezdtem, hanem hattal, mint minden nő:) aztán hamar 8 lett belőle:)) de feljebb nem megyek, nem kell férfias izomzat
51. jajjj (válaszként erre: 50. - 44ee78d7b4)
2013. szept. 20. 20:16
Jesszum 12kg. Én ám baromi büszke vagyok már az 5kg-s súlyra is a kezemben :|
50. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 48. - Orsibigyu)
2013. szept. 20. 19:56

Ez egyénfüggő persze, a "pacsirták" nyilván reggel szeretnek edzeni, míg a "baglyok" este...

én reggel totál használhatatlan vagyok, mint minden bagoly-típusú ember, kevés az erőm, még a kávés üveg kinyitása is feladat:))

Este meg vígan edzek 12 kilóval...

És ha edzel, izmosodni fogsz, ez elkerülhetetlen:))))

49. jajjj
2013. szept. 19. 07:17

Hát én igazából azt sem bánnám feltétlen, ha a súlyom nőne, csak mondjuk ne a háj rovására, hanem inkább izomból. Ahhoz h. ezt ellenőrizni tudjam viszont kéne vhogy testzsír%-ot mérni, ami még nem sikerült megoldanom.

Zsír vesztéshez már nem igazán cél... nem akarom h. mellből menjen.

2013. szept. 18. 22:34
Nekem is ugy tunt, hogy az esti a hatasosabb...persze attol is fugg milyen hatast varsz el a tornatol: fogyas szempontjabol mindenkepp az esti a jobb. Utana mar nem eszel. De az izmod sem no, mert feherjet sem eszel. Jajjj!
47. jajjj (válaszként erre: 45. - AlBundy)
2013. szept. 18. 10:07
Köszi :)
46. AlBundy (válaszként erre: 43. - 44ee78d7b4)
2013. szept. 18. 09:52
Szerintem ez emberfüggő. Én edzettem már reggel délelőtt délután és este is. Reggel semmi erőm, este munka után már nincs erőm. Legjobb amikor pénteken délután korábban szabadulok melóból 4-5 körül már tudok edzeni.
45. AlBundy (válaszként erre: 42. - Jajjj)
2013. szept. 18. 09:50

Péntek Enikő edzéseivel semmi probléma nincs.

Nézd meg ezt ha nincs kedved felkelni..:)

[link]

44. jajjj
2013. szept. 17. 21:40

Az a bajom az esti edzéssel, hogy nem fix mikor érek haza. Ill. este időnként programjaink vannak. Így egyáltalán nem biztos, h. oda be tudom szúrni azt az 1 órát ami kell. Reggel meg 1 órát tuti nem tudok várni torna előtt.

Úh. egyelőre marad a motiválatlanság :|

43. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 42. - Jajjj)
2013. szept. 17. 20:28

Azt mondják az okosok, hogy az esti edzés hatékonyabb, mint a reggeli, persze ha csak reggel van időd, nincs mit tenni; én reggel tuti a lábamra ejteném a súlyt:))

Az éhgyomri edzést nem ajánlja az instruktorom, azt mondja, kb egy órával edzés előtt egyél vagy egy banánt vagy egy csokit, nehogy leessen a cukrod a megterhelés hatására. Ha elég brutál volt az edzés, utána sem leszel éhes:)))))

42. jajjj (válaszként erre: 41. - AlBundy)
2013. szept. 17. 11:27

Nekem igazából az éhgyomorral meg a gyengeséggel nincs gondom, bár lehet a problémám ebből jön.

Nagyon kellett, h. háztartás meg munka mellett, találjak egy fix időpontot a tornázásnak, és h. lehetőleg mindig akkor legyen. És ez nálam reggel 5:00 ébredést, és 5:30-as torna kezdést igényel.

Akkor 6:30-ra végzek.

És vannak a napnak szakaszai, ált. ebéd után 2-3 órával, amikor vágynék tornázni... de hajnalban ez a motiváció ritkán van meg. Ami esetleg az edzés minőségének rovására mehet, de legalábbis nagyon kell koncentrálnom, hogy ne menjen.

Amúgy edzésnek hívni kicsit nagyképűnek tartom, mer Péntek Enikőre tornázok, de ez az én céljaimnak most épp megfelel, találok benne kihívást.

2013. szept. 17. 11:21

1) Edzés előtt kb 2 órával inkább lassú felszívódású fehérje és szénhidrát. Inkább szilárd kaja. Utána lehet azonnal egy fehérjeshake és minél hamarabb egy rendes kaja amiben van gyors szénhidrát és fehérje. Este van az edzés akkor szénhidrátból már visszafogottabb mennyiség, de edzés utáni szénhidrát ha kemény volt az edzés nem fog hízlalni.

2) Én eszek. Zabpehely vagy egy müzliszelet (nem cukros)+ esetleg 1 banán. Kávé nem volna szükségszerű, de nekem is az.:)

Sokan mondják, hogy éhgyomorra milyen jó edzeni mert fogyás szempontjából milyen jó, de én össze akartam esni a gyengeségtől.

40. jajjj
2013. szept. 17. 11:13
Bocsánat az előbb kicsit gyorsan nyomtam a ment gombot, jöttek az asztalomhoz. Szóval ezekről keresgélek infót, és főleg a hajnali edzéseimhez keresek valamit ami fél óra alatt helyreráz. De még mindig a kávé a leghatásosabb :|
39. jajjj (válaszként erre: 38. - AlBundy)
2013. szept. 17. 11:10

Értem... én is próbáltam olvasni, két gyors kérdés:

1.) Gyors felszívódású fehérjét olvastam edzés előtt és edzés után is. Én edzés után közvetlenül szeretem.

2.) Hajnali éhgyomros edzéssel van tapasztalatod?

2013. szept. 17. 11:04
Kb 2,5 éve kezdtem edzeni de nincs ilyen jellegű végzettségem csak aránylag sokat olvasok a témában. Meg azért saját tapasztalat is van már valamennyi.
37. jajjj (válaszként erre: 36. - AlBundy)
2013. szept. 17. 11:00
Amúgy te régóta foglalkozol "testépítéssel"? Szerintem mi itt mind csak próbálkozó amatőr háziasszonyok vagyunk... nem baj, ha van aki kioszt egy kis észt köztünk :)
36. AlBundy (válaszként erre: 35. - Jajjj)
2013. szept. 17. 10:58
Szerintem is, igazából csak kiegészítésnek írtam..:)
35. jajjj (válaszként erre: 34. - AlBundy)
2013. szept. 17. 10:54
Szerintem mindenben egyetértünk, csak amit te írtál sokkal profibbnak hangzik, mint amit én :)
34. AlBundy (válaszként erre: 32. - Jajjj)
2013. szept. 17. 10:32

Szia, sok helyen írják, hogy a fehérje így teszi tönkre a vesét meg úgy terheli a szervezetet de hatalmas baromság. Megfelelő folyadékbevitel mellett egy amúgy egészséges szervezet esetén ha több fehérjét eszel mint kellene egész egyszerűen nem hasznosul, nincs értelme. Testsúlykg*2g fehérjénél többre ha valaki nem profi testépítőnek készül (és kokszol) egész egyszerűen nincs szükség mert nem hasznosul (Anita Bean - Modern sporttáplálkozás, sportorvos(pont)hu).

Izmot akarsz felszedni akkor edzés után fehérje mellett szénhidrát is fontos. Két adat fehérjeshakenél többet fogyasztani felesleges és nem is tesz jót (mondjuk valaki 60 kiló akkor napi fehérje 120 gramm körül, két fehérjeshakeben van kb 40 gramm fehérje. Lehet már ez is sok).

Amúgy semmivel sem mesterségesebb a tejsavó mint sok más amit fogyasztunk.

33. jajjj
2013. szept. 17. 06:54
"...de az utóbbi este nem tudom mennyire hatásos" - itt mennyire ajánlott-at akartam írni. Estére lassú felszívódású fehérjéket szoktak ajánlani.
32. jajjj
2013. szept. 17. 06:53

Hát én úgy tudom fél órán belül edzés után kell a fehérje. Sőt ha azt akarod h. izom nőjön akkor valamennyi szénhidrát is, de az utóbbi este nem tudom mennyire hatásos.

Én is sokáig idegenkedtem a fehérjétől, bár én inkább azért mert "mesterséges". Amikor elkezdtem inni még kalóriabazis.hu-n számoltam a kalóriáimat, és ott a napi bevitt fehérjét is lehetett nézni, h. mi az ajánlott napi minimum általános, fogyókúrás ill. sportolói életmód mellett. Az én fehérje bevitelem még a fehérje porral sem érte el a sportolóit, esetleg pár grammal ment a fogyókúrás felé. Szóval nem ész nélkül kezdtem inni, hanem először megtanultam mennyire van szükségem.

És én is olvastam h. a túl sok fehérje megterhelheti a szervezetet, a veséket nyílván nem ész nélkül kell inni. Olvastam olyan blogokat ahol valaki egész nap szinte csak fehérje turmixokat ivott, így fogyókúrázott, na az szerintem baromság. Ennél talán több utánaolvasás kell.

Majd megpróbálok pár cikket összegyűjteni neked. És ha meg akarod nézni mennyi fehérjére van szükséged, és h. elfogyasztod-e a szükséges napi fehérjét, akkor ajánlom a kaloriabazis.hu-t, szerintem nagyon hasznos. Ha csak 1-2 hétig vezeted, akkor is legalább arra jó, hogy leellenőrizd tényleg helyesen táplálkozol-e, és tényleg jó arányban viszed-e be a tápanyagokat.

Nekem pl. nagyon sokat kellett azzal küzdenem, hogy a zsírokat valahogy kordában tartsam. Aztán egy időben a fehérje fogyasztásom szállt el a szénhidrát rovására, de végül sikerült megtalálni azt az étrendet ahol a kalóriák is stimmelnek, és a tápanyag eloszlás is. De ehhez fél évig vezettem. Most 6 hete hogy nem írom már a kalóriákat, és tartom a súlyom.

2013. szept. 16. 21:08
En este tornazok, lefekszem, es reggelire tojasrantottat eszek, az jo? Vagy kozvetlenul utana kell feherjet fogyasztani. En felek a feherjeportol. Uncsim aki utalja a hust szedni kezdte es a szivorvosnal kotott ki. Nem tudom miert, de az volt a diagnozis, hogy a feherjetol, es hagyja abba. Azota semmi baja.
30. jajjj (válaszként erre: 29. - Orsibigyu)
2013. szept. 16. 08:58

Én tornázás után szoktam gyors felszívódású fehérjét inni. És néha este inkább édesség iránti vágy csökkentésére lassú felszívódásút.

Előtte próbálkoztam házi fehérjével edzés után: sovány túró + joghurt édesítővel vanília aromával, mazsolával. De egyrészt macerás volt, másrészt ha ebből megettem 250g-ot ugyanúgy megéheztem 1-2 óra múlva, viszont 2-3szor annyi kcalt bevittem mint a fehérjeporral, többnyire zsír formájában, és akkor még számoltam a kcalt, és ez nem volt megfelelő.

Ezenkívül most elkezdtem vmi bcaa italt inni, mer a hajnali edzés előtt nem nagyon tudok mit enni, ez meg elvileg segít, és akadályozza az izom elbontását éhgyomros edzés esetén... egyelőre nem éreztem a lelkesedést és motiváltságot amit kellett volna tőle. Úh. nem biztos h. ha elfogy veszek még.

2013. szept. 15. 21:57
Isztok valami feherjelotyit vagy valami izomtaplalot? Sajatkeszitesu v vett?
2013. szept. 14. 11:52

Ferjem is fogyott kicsit miattam: nem volt itthon kenyer, este 6kor vacsora, stb. 130rol 125 re. De ot egyenlore semmi sportra nem lehet ravenni.

En 174 vagyok es 70 kilo:-( 65 lenne a celsuly. Ez ugy, hogy voltam 65 mennyasszonykent, akkoriban is sportoltam, de inkabb kardiot. Most inkabb izomra gyurnek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook