Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » PCOS-ok! A szénhidrát-szegény diétánál a zsírra is figyelni kell? fórum

PCOS-ok! A szénhidrát-szegény diétánál a zsírra is figyelni kell? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 12. 08:39
Köszönöm a válaszokat! Megnézem ezt a fórumot is,köszi :)
18. Gkat28
2013. szept. 11. 12:57
Szia!sztem gyere át az inzulinrezisztenciás fórumra, ott rengeteg tanácsot kapsz és küldenek neked ha kérsz diétát is, mit mivel hogyan stb. nem a kalóriákat kell számolni hanem a tápanyagokat, fehérje 1,5,- 2 gr/tsg, szh 160-200 (attól függ milyen a testalkatod, mennyi sportolsz) vagy és a zsír meg 1 gr/tskg vagy picit kevesebb.
2013. szept. 11. 11:01
ha túlsulyod is van nem árt számolni a kalóriákat, ha nincs ilyen gondod akkor ehetsz nyugodtan zsiros dolgokat és nem kell számolni kalóriát sem. A zsir egyébként lassitja a ch felszivódást igy ezért is hasznos.
16. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Linda_24)
2013. szept. 11. 06:21
A zsír az lassítja a ch felszívódást,de nem mindegy ,hogy milyen formában veszed magadhoz. Napraforgó olaj,margarinok,kilőve IR-Pcos esetén!A legjobb a kókuszzsír,kicsit drágább,viszont nagyon gazdaságos 1kg-s kiszerelés Nálam 2-3 hónapig is elég.
15. Linda_24 (válaszként erre: 14. - Bogica977)
2013. szept. 9. 11:56
Köszönöm,utánanézek!!! :)
2013. szept. 9. 11:16
IR es (inzulin rezisztencia) diétát keress,az sokat segít.
2013. szept. 9. 11:10

Linda


Vannak speciális kitételek,de amúgy nem egy ördöngősség.Hamatr meg lehet szokni.Akinek fogyni kell,annak kevesebb ch kell egy nap,de ennyi.Aki súlyt szerene tartani,az többet eszik.

2013. szept. 9. 09:02
Ma elhatároztam,hogy összeírok magamnak egy diétát,amivel betartok mindent,amit a PCOS követel,DE mellette nem szeretnék megvonni magamtól semmilyen fontos tápanyagot,ásványi anyagot,vitamint,stb.De ez nehezebb,mint gondoltam! :( Tudna valaki ebben segíteni nekem???? Vagy annyira személyre szabott diéta kell,hogy inkább dietetikushoz kellene fordulnom?
11. Linda_24 (válaszként erre: 10. - Ides)
2013. szept. 8. 13:57
Köszönöm,igyekszem :)
10. Ides (válaszként erre: 8. - Linda_24)
2013. szept. 8. 10:29

:D Hajrá:D

Én is amiatt kezdtem el,csak én túlsúlyos voltam.

Kitartáás!! :D

2013. szept. 8. 10:00

Azt lehet mindenhol olvasni, hogy a szalonna és társai nem hizlalnak, csak a mellé fogyasztott kenyér.

Én is diétázok, én a cukrom miatt. Múlt év óta a kávéba és teába nem teszek cukrot, kb. 2 hónapja pedig nem eszek fehér kenyeret, hanem veszek rozs, graham, stb. kenyeret. A wellnes kenyereket nem szeretem, mert szóját raknak bele és az sem jó a hormon rendszerünknek.

Én a kaloriabazis.hu oldalon mindig beírom amit ettem, ez alapján tudom követni a ch, fehérje és zsír bevitelt. Van, hogy túl lépem valamelyiket, de annyi talán belefér.

8. Linda_24 (válaszként erre: 7. - Ides)
2013. szept. 8. 09:42
A fogyás nem célom a diétával,mert nem vagyok túlsúlyos,sőt... Igaz,ha nem figyelek oda (inkább mennyiségre gondolok :) ),felszökkenek a kilók.A diétát csak a PCOS miatt kezdtem el,azon belül is azért,mert babát szeretnénk lassan a párommal!
7. Ides
2013. szept. 8. 09:33

Egyébként minden szervezet más.Én pl észrevettem,ha elhagynám a tejtermékeket is, sokkal könnyebben fogynék,de nem bírom.A diétában ez éltet,a tejes dolgok :D

Van aki érzékenyebb a zsírosabb dolgokra,teszteld,ha eszel picivel több "zsírosabb" kaját,ami ch belefér,lassul-e a fogyás.Én a diéta elején nem ettem semmi lisztes dolgot.Még ch csökkentettet sem.Nekem az segített nagyon,meg a mozgás.

2013. szept. 8. 09:31
Köszönöm a válaszokat!!! Azt hiszem a zsírral Én sem fogok annyit foglalkozni ezek után.Maradhat a zsíros tej,aminek íze is van,és a normális husik is! Lehet többet ártottam eddig vele,mint használt volna.Persze azért nem esek neki a zsírosbödönnek :)
2013. szept. 8. 09:26

A legtöbb vitamin csak zsírban oldódik.

Az, hogy se zsír, se cukor, se szénhidrát???

A szervezetnek mindegyikre szüksége van!

Az igyon csak vizet! Majd belehal!

2013. szept. 8. 09:24

Szia!

Én úgy gondolom, a szénhidrátcsökkentés automatikusan hozza magával a zsírcsökkentést is. A zsíros dolgok kívánják a kenyeret, köretet, különben megülnék a gyomrunkat. Nyilván, ha száraz szalámit eszem, ahhoz hajlamosabb vagyok több kenyeret enni, mint pl. sonkához.

A zsírcsökkentés nem azt jelenti, hogy abszolút semennyit... csak csínján. Ésszerűen. Én pl. nem csinálnék problémát a 2.8-as tejből sem, ennyin nem múlhat. A probléma a pirított krumpli rántott hússal ebédnél, a zsíros kenyérnél kezdődik, úgy gondolom.

2013. szept. 8. 09:23

Linda


Én ettem mindent,mert a zsír lassítja a felszívódást.

20 kg ment le így 5 hónap alatt!

2. Ides
2013. szept. 8. 09:20

Én totálisan nem nézem a zsírt.Eszek szalonnát is,néha töpörtyűt,inkább nem eszem semmi rizst és semmi krumplit,mert ennek fejében sokkal több mást ehetsz.Hozzáteszem,nem kg számra,de eszem:D

Most van a lidl-ben és az aldiban is egy ch szegény kenyér,amiben 100g-ban 6 g ch van.Most azt eszem,rengeteg benne a mag,így a fehérje.Durumtészta csak egészséges,de nem ch szegény sajnos.Csak minimálisan.

2013. szept. 8. 09:10
Elkezdtem a diétát kb. 2 hete,tk. kenyér,durumtészta,basmati rizs,stb.Mellette csak sovány tej,sovány tejföl,alacsony zsírtartalmú margarin,husi,stb erre pont ma néztem egy videót és olastam a hozzá csatlakozó cikket,amiben az állt,hogy a zsírra igenis szükségünk van,és hogy sok anyacsere betegség hátterében pontosan az a tévhit áll,hogy a zsír káros. Ti mit tudtok erről? Nem kellenek a "sovány"-dolgok?????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook