Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehetne házilag csokiszöget készíteni? fórum

Hogy lehetne házilag csokiszöget készíteni? (tudásbázis kérdés)


12. SzánI. (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2013. szept. 7. 15:22
Ez de jó!! Nagyon bírom, hogy ilyenkor jönnek az jó ötletek. :D Én is szárnyalok :D
11. SzánI. (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2013. szept. 7. 15:22

OOOOHHHHH nekem is jár a fejem!! Sütőpapír tényleg jó!! Apró tölcsérformát készíteni. De jóó!!

Valahogy úgy fogom csinálni, hogy csinálok apró tölcsérformát. Akkor elkészítem a szög hegyes részét. Utána a feje könnyen megy, mert csinálok kis fejecskét,amíg puha, beleállítom a szeg vastagabbik részét. Szerintem összeáll.

10. Guruljka (válaszként erre: 8. - SzánI.)
2013. szept. 7. 15:20
Köszi, én nagyon ritkán eszem csokit. Apró gyerek nincs a háznál. De nagyon aranyos ötletek!
2013. szept. 7. 15:19
Halloween partyra lehet koporsó alakú tortát csinálni és abba a csokiszögeket :)))
8. SzánI. (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2013. szept. 7. 15:18
Fagyasztóba a legjobb ezeket lehűteni. Egyébként ha muffinpapírt olvasztott csokival kikensz (3x és minden réteg után mélyhűtőbe teszed), nagyon jó kis csokikosarat készíthetsz. Szoktam beletennei alulra kevéske piskótatöredéket, rá pedig pudingot. :D
2013. szept. 7. 15:18

No???

A doboz oersze a tömör hátlapjával felfelé fordítva, egy kis tálcán áll, a benne levő tölcsérkékkel. Hűtőbe is lehet tenni így, és nem dőlnek össze.

6. Guruljka (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2013. szept. 7. 15:16

Jár a fejem!

Mindenképpen formába kell önteni..


Na várj csak, sütőpapírból lehet sodorni kis tölcséreket.

Ezeket bele lehet állítani a műanyag tojásos doboz lapos felébe fúrt lyukakba. És éppen scak megálljon benne a tölcsér, csak 2 mm-rel lehet hosszabb!

Úgy kell beleönteni a maszát, hogy a dobozon kicsit elterüljön még a csoki, így lesz feje is a szögnek.

Ha megdermedtek, óvatosan kiszedni őket, és a papírt lefejteni róla.

2013. szept. 7. 15:16

Feldobná a sütit. Minden érdekes dolgot szeretek kipróbálni. Csokikalanat is készítek, kávét ezzel kevertük, amikor jöttek ismerősök, nagyon tetszett az is nekik.

Ez a csokiszeg is ilyen érdekesség lenne. :D

2013. szept. 7. 15:12

Én vastagabb szívószálba szívnám fel az olvasztott csokimasszát,és hagynám kihűlni. Sőt, hűtőben dermedni.

Utána fel lehet darabolni, és ha a szög feje is kell, azt már rá lehet pöttyinteni.


(Tényleg, mihez kell? )

3. SzánI. (válaszként erre: 2. - SzánI.)
2013. szept. 7. 15:11
Házilag hogy lehetne megoldani? Annyira jól nézne ki sütiken, elég különleges.
2013. szept. 7. 15:10

[link]


[link]


(Ha a válasz erre gombot nyomod, akkor nem tesz szóközt a linkbe)

2013. szept. 7. 15:09
Hogy lehetne házilag csokiszöget készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook