Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet ez az ínyemen? fórum

Mitől lehet ez az ínyemen? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 9. 15:53
okés köszi a válaszokat :)
2013. szept. 9. 07:28
Elhalt a fogad. Azért jött ki az a kis pukli, mert az elhalt idegszál gázokat termel, és a fogon keresztül ezek a gázok nem tudtak távozni, tehát az ínyeden keresztül távoznak. Minél előbb menj fogorvoshoz, és gyökér kezeltesd a fogadat!
2013. szept. 7. 12:25
nekem is van azt mondták foginycysta de nem csináltak vele semmit. nem is értettem. néha begyullad és fáj . menj el fogdokihoz.
2013. szept. 7. 09:01
Ez valószínűleg egy ciszta lesz a foggyökéren. 1 hónapja húzták ki a fogam miatta (2 is volt egyazon fogamon). Ha csináltatsz egy röntgent a fogadról, akkor a képen egy kis buborékot fogsz látni. Ezek a ciszták jó esetben kivezetést keresnek az ínyen a szájüreg felé, oda ürülnek. Nekem nem kerestek, hanem az állkapocs felé terjeszkedtek. Kívülről semmi sem látszott, véletlen vették észre. Ha nem óriási, akkor gyökérkezelés útján megmenthető a fog. Viszont elhanyagolni nem jó ötlet, a ciszta (ha nálad is arról van szó), soha sem szívódik fel magától. Irány a fogorvos és jobbulást kívánok.
2013. szept. 7. 05:25

Megnyugtat, hogy nem én vagyok csak ébren... én is ingyent olvastam.

Ha hétfőig nem lesz jobb menj fogorvoshoz. Főleg ha rossz fog van felette. Nekem még tejfogaimmal volt ilyen, kifúrták pár napig nyitva hagyták, és apám rendszeresen maszírozta az ínyem mellette, és ha minden kijött, betömték. De ezt több mint két évtizede volt így.

Akárhogy is... annyira nem vicces amikor a rossz fogat gyökérkezelik, majd kiszárad, majd széttörik, majd kihúzzák... és aztán a korona meg híd jóval drágább mint egy tömés.

5. forrest2010 (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2013. szept. 7. 05:02
Tényleg nagyon álmos vagy ! ínyen ! nem ingyen ! / velem is előfordul , h félreolvasok , aztán fel is ébredek rá , mikor értemetlennek érzem /
2013. szept. 7. 04:41

"ingyen kis puli"

kellett nekem álmosan ide ülni:D

3. nyilas999 (válaszként erre: 2. - ChrisTai)
2013. szept. 7. 00:28
de nekem miért vérzik amikor megnyomom azt a puklit akkor mindig vér jön ki belőll?
2013. szept. 7. 00:22
nekem is van... vagyis volt. eleinte genny jött ki majd vér nekem is, rossz fog felett. azóta sokszor voltam dokinál,de hozzá sem nyult. manapság már nincs benne semmi, csak levegő, azt kinyomom... idegesitő nagyon..
2013. szept. 7. 00:14
Az ínyemen megjelent egy kis pukli.Nem fáj.Ahol van ez a kis pukli ott felette van egy rossz fogam... zavart hogy ott volt és megnyomtam erre olyan mintha kifakadt volna genny nem jött ki belőle vagyis nem vettem észre de ha megnyomom vér jön ki belőlle és olyan mintha kifakadt volna de ha megnyomom vérzik ezért inkább nem is piszkálom.Mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook