Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájás az óvodában fórum

Hasfájás az óvodában (beszélgetős fórum)


16. dixem
2013. szept. 6. 18:35

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

Egyenlőre még nem sikerült kiderítenem semmi, de ha majd lesz fejlemény akkor mindenképpen megírom.

2013. szept. 6. 15:41
Hirtelen evéstôl is lehet.
2013. szept. 6. 15:29

Igen, én is arra figyeltem fel, hogy ebéd után fájlalja a hasát, amikor az alvás következik.

Azok az összecsukható ágyak elég furák.

2013. szept. 6. 15:26
Nem szorong esetleg?
12. Guruljka (válaszként erre: 8. - Dixem)
2013. szept. 6. 15:26

Az óvónők meg fogják tudni mondani, honnan hozatják az ételt, és akkor azt a céget meg tudod kérdeuzni, mit használnak.


Nem hinném, hogy zsírral főznek. De persze nem tudhatom.

Valami más lehet, esetleg sűrítéshez talán keményítőt használnak.

Vagy, ha csak szorongás miatt fáj a pocija, akkor talán a többiekkel való együtt alvás, vagy akár az ágy is lehet az oka, hogy fél egy kicsit tőle.

Pici korban nem tudják pontosan megfogalmazni, mi is a baj, és egyszerűen fejezik ki. Például egy ételre ezért mondja, hogy nem szereti, pedig csak egyszerűen a látványa nem tetszik neki. Saját emlékem, hogy én a lecsót emiatt "nem szerettem".

2013. szept. 6. 15:24
Ez a hasfájás nagyon gyakori,főleg beszoktatásnál.Az estek többségében nem az étel váltja ki,hanem pszichés okai vannak.Még akkor is,ha szeret járni,vagy éppen szívesen mesél az oviról.Valljuk be:ez óriási dolog egy kisgyermek életében.
2013. szept. 6. 15:12
Nem lehet, hogy csak túleszi magát? Bejön neki az ottani ebéd és szorít a pocakja a végére. Ha nyugtalan vagy, nézesd meg a gyerekorvossal. Nem hiszem, hogy bármit találna, de az óvónők megnyugodnának.
9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Dixem)
2013. szept. 6. 14:17
én is arra gondolok, hogy valami olyan anyag van az ovis kajában, amit nem bír a kis gyomra.
2013. szept. 6. 14:10

Enni szeret, állítólag jól is eszik. Az alvás már nem annyira jön be neki, de már régóta csak pihen az ágyban, itthon is le szokott feküdni ebéd után. Itthon nem jelez hasfájást emiatt.

Amit írtatok, azok közül talán tényleg lehet, hogy valami olyasmit használhatnak a főzéshez, amit nem bír a gyomra, pl lehet, hogy zsírral főzik az ovisok ételét? Erre nem gondoltam.

Majd ma megkérdezem, ha megyek érte, de szerintem nem tudják az óvónők, mert úgy hozzák nekik az ételt.

7. zsuzsika83 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2013. szept. 6. 13:58
Én is erre tippelnék most így elsőre, vagy arra, hogy enni nem akar.
6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dixem)
2013. szept. 6. 13:11
Az nem lehet, hogy nem kedveli az ebéd utáni alvást az oviban?
2013. szept. 6. 12:36

Az enyém is mondogatta egy időben, jellemzően édes ételeknél - 90%-ban az óviban. Ez azért szokatlan, mert igaz, hogy mi kevés cukrosat eszünk, de anyósom sose sajnálja a cukrot, és ott nem mondta. El tudom képzelni, hogy valamiféle mesterséges édesítőszert használhattak... Mert azt is mondta, hogy finom volt. Én megkérdezném, hogy monduk x kaja után fáj... hogy az ízlett neki? Mert ha ízlett neki, akkor valószínűleg tényleg fájhat...

Viszont egy időben rászokott arra is, hogy ha nem akar enni, akkor neki fáj a hasa... pláne, ha nem szimpatikus az étel, vagy játszana még. Azóta megbeszéltük vele többször, hogy nem helyes ez így, mert

- A játék megvár. Ott lesz vacsora után is.

- Apa meg anya aggódni fog, ha fáj a hasa és ha tényleg fáj, akkor elvisszük a doktor nénihez, hogy kiderítse, miért. (Ez nem fenyegetőzés, imádja a doktor nénijét, ez az igazság.)

- Ha nem ízlik az étel, meg kell mondani, de megkóstolni mindent megkóstolunk.

- Azért sem érdemes füllenteni, mert ha ilyenben füllent, és később tényleg fáj a hasa, nem fogjuk elhinni és az nagy baj lenne.

Szóval nálunk volt ilyen is, olyan is...

2013. szept. 6. 12:27
Az egy nagyon fontos kérdés, hogy ebéd előtt, vagy utána fáj. A lányom például mindig megérezte és érzi a mai napig is, ha zsírral főztek. Akkor fáj(t) a hasa.
2013. szept. 6. 12:27
nem lehet, hogy nem szereti az óvodai ebédet? :) és így próbálja elérni, hogy ne kelljen megennie :)
2. patapucs (válaszként erre: 1. - Dixem)
2013. szept. 6. 12:26

Lehet, hogy butaság, de szerintem ott használhatnak vmi olyan élelmiszert, ami bánthatja a gyomrát.

Vmit, ami a reggelinek vagy az ebédnek a része és otthon nem kap, nem eszik.


Esetleg meg lehetne olyankor kérni a kislányod, hogy mutassa meg az óvónéninek, hogy hol fája neki. Pld. tejcukor érzékenységnél a köldök vonalában fáj.

2013. szept. 6. 12:12

Az óvónő panaszkodik, hogy kislányomnak mindig megfájdul a hasa az ebédnél.

Itthon nekem még szinte soha nem mondta, hogy fájna a hasa, nem volt soha ilyen probléma egy-egy vírusos megbetegedésen kívül.

Már a nyári szünet előtt is szóltak az oviban emiatt, de akkor nem foglalkoztam vele, azt hittem valami múló kis konfliktus miatt van, hiszen itthon akkor sem volt semmi tünete.

Egész nyáron elő sem jött ez a téma, itthon voltunk, én el is felejtettem.

Most megint szólt az óvónő aggodalmas arccal, hogy a kislány minden nap az ebédnél fájlalja a hasát.

Mit kellene tennem?

Azt mondtam neki, hogy küldje el wc-re, hátha csak kakilnia kell. De elég furán nézett rám, nem hitte el szerintem, hogy itthon nincs semmi gond vele. Pedig nincs.

Hogyan tudnám kideríteni, hogy mi a gond? A lányom nem mesél semmit, mindig örömmel megy reggel, boldog amikor érte megyek délután, látszólag minden a legnagyobb rendben van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook