Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fruktózmentes élet! fórum

Fruktózmentes élet! (beszélgetős fórum)


12. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Pillango2004)
2013. szept. 7. 14:16

Na igen, az iskola viszont bajos lesz... :(

Jobbik esetben azt mondják, hogy vigye a gyerek a saját ételét dobozkában, és melegítik neki. :(


Itt Bécsben is csak annyi választásunk volt, hogy normál, disznóhúsmentes vagy vega étel. Talán még a gluténmentest és a laktózmentest meg tudják oldani, de onnantól... :(


Remélem, azért sikerül összehozni valami jó megoldást! :)

2013. szept. 7. 13:02

Köszönöm a sok segítséget mindenkinek!

Igen ,a Dr.Lenkei vitamint találtam amibe nincs fruktóz.

Most próbálok már glukózzal főzni, sütni.

Lassan majd átállunk erre, csak a sulit kell még megoldanom.

Mert ott nem tudják biztosítani neki!

10. patapucs (válaszként erre: 9. - Patapucs)
2013. szept. 7. 11:36
2013. szept. 7. 11:35

[link]


Esetleg próbálkozz itt is, elég friss s blog.

2013. szept. 6. 16:20

Közben körülnéztem a szekrényünkben, hogy milyen vitamin van itthon a csajoknak...

Van mackó formájú Das Gesunde Plus gyerekmultivitamin,cukor és glükózszirup az édesítőszere, viszont van benne gyümölcslékoncentrátum. (Nem írtad, hogy a gyümölcsök is tilitólistásak-e, vagy kifejezetten a tömény fruktóz a problémás.)

Dr Lenkei C-vitamin por: acerola-kivonat és csipkebogyó van benne, direkt édesítőszer nincs.

Dr Lenkei C-vitamin rágótabletta: szorbittal és szukralózzal van édesítve, viszont tartalmaz csipkebogyó port...

(500 mg-nyi C-vitamint adok évek óta a 6évesnek, meg egy ideje a 3évesnek is, a kicsié a por, mert ő nem szereti a rágótablettát.)

A kiemelt összetevőket azért írtam, mert nem tudom pontosan, mit tartalmaznak, mi van bennük. Ha ki akarod deríteni, fel kell venned a gyártóval a kapcsolatot.


Jah, és még valami: Béres-csepp.

Elég sokáig adtam a gyerekeknek, igaz, nem a teljes napi adagot, de ahogy észrevettem, elég sokat dobott az immunrendszerükön.


Sajnos egyik sem olcsó, de szerintem megérik az árukat, az enyémek nem betegesek. Persze járnak közösségbe, és mikor 15 gyerek orrából lóg a zöld cucc, ők is összeszedik, de nem nyomják hetekig az ágyat, és nem is jellemző a visszaesés.

7. patapucs (válaszként erre: 4. - Pillango2004)
2013. szept. 6. 14:09

Szerintem homeopátiásat keress inkább.

A dr. Chen készítmények, vitaminok nekem nagyon beeválltak, hazafele megnézek 1-2-t, hogy mi van bennük.

6. kszb (válaszként erre: 4. - Pillango2004)
2013. szept. 6. 13:08
hát, az fantasztikus.... Magánban nem próbálod meg a dietikust?
2013. szept. 5. 22:19

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy a lánykádnak ilyen gondja van. :(

Találtam valamit, ami lehet, viszont nem említetted:

"Az inulin nevű poliszacharid főként fruktózból épül fel." (wikipédia, Fruktóz címszó)

Eddig a pillanatig én sem tudtam, mi az az inulin, de emlékszem, hogy a múltkor olvastam valami élelmiszeren. :(

Egyébként akkor most a kislány nem ehet semmilyen gyümölcsöt és mézet sem? :(


Vitamin...

Ha van elérhető közelségben, nézd még meg a Lenkeit és az Amway-es vitamint, hátha...


Sajnos többet nem tudok segíteni, szerencsére az én környezetemben senkinek sincs ilyen problémája.


Kitartást kívánok mindkettőtöknek!

2013. szept. 5. 20:14

Voltam dietetikusnál de annyi segítséget kaptam, hogy fruktóz és szaharóz mentes étrendet kell alkalmazni.

De kézzel fogható segítséget nem adott, annyit mindent olvassak végig ami a termék csomagolására van írva.

Vegyek a gyereknek multivitamint mert szükség lesz rá, hogy sok mindent nem ehet.

A gyógyszertárba kb 30 prcig olvasgatta a vitaminokat a gyógyszerész és nem talált egyet sem.

2013. szept. 5. 17:12
Az én fiam laktózérzékeny, de ha boltba mész, ugyanarra kell figyelni: mindig nézd meg a csomagolást, hogy mit tartalmaz az adott élelmiszer, mert ma már bárhol-bármiben lehet fruktóz, laktóz vagy épp glutén.
2. kszb (válaszként erre: 1. - Pillango2004)
2013. szept. 5. 17:03

1., keress fel egy dietetikust, aki pontos eligazítást ad!

2., minden megyében vannak diétás termékekre specializálódott boltok, illetve netről is lehet rendelni ilyen termékeket. Ezeknek a boltoknak a dolgozói is szakértők szoktak lenni, ezért tudnak segíteni, h mit lehet, és mit nem.

3., [link]

4., itt online is kérdezhetsz dietetikustól, ha gondolod :)

Sok sikert :) És gyorsan bele fogsz jönni, ne aggódj! :)

2013. szept. 5. 12:38

Kislányom nem ehet fruktóz tartalmú élelmiszereket.

Ha van valakinek segítsége ehhez a fajta étrendhez, megköszönném ha leírná.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook