Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 és fél éves kisfiam még mindig szopik.... fórum

3 és fél éves kisfiam még mindig szopik.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. szept. 10. 13:14
Szia! A harmadik lányommal én is így voltam, három éves kora körül egy szoptatós klubban kérdeztem rá a dologra, de ott megnyugtattak, hogy 6-7(!)éves koráig semmi gond nincs ezzel. :-)Az a baj, hogy nálunk hónapokban mérik a szoptatást, még azok is, akik nem mennek vissza dolgozni korán és megtehetnék, hogy sokáig szoptassanak. Nincs rá szüksége a gyereknek? Csokira sincs meg tévénézésre, aztán juttatunk nekik belőle bőven, mert attól lenyugszanak, boldogabbak - legalábbis átmenetileg. Akkor már inkább az anyatej. Amíg úgy érzed, mindkettőtöknek örömet szerez a dolog, ne foglalkozz mások véleményével, rosszat nem teszel vele. Nálunk 3 év 7 hónaposan maradt abba szopizás, azért, mert engem már nagyon fárasztott. Szép fokozatosan, semmi erőszak, először napközben tereltem el a figyelmét, majd jött a lefekvés előtti, utoljára az éjszakai "nyugi-szopik" maradtak abba, egyik napról a másikra. Sírni csak én sírtam titokban, amikor vége lett...
2013. szept. 7. 13:46
Persze, éveket ugyan nem lehet nyerni vele, de pár hónap is számított. A prolaktin túltengés persze más szitu.
101. bd55e3f068 (válaszként erre: 98. - VendrinerPiroska)
2013. szept. 7. 10:57
A legtobbnel...idovel... De altalaban szoptatas mellett hosszabb ez az ido, es amig nem volt ennyi fogamzasgatlasi modszer, jobb hijan eltek ezzel.
100. feb96fdf3a (válaszként erre: 99. - Andi6020)
2013. szept. 7. 10:25

Tudom ,ezért válaszoltam neki elsősorban .:))


Ha már felteszi a kérdést ,akkor arra enged következtetni ,hogy ő már gáznak érzi,ha gáznak érzi ,akkor meg tegye meg a kellő lépéseket .

99. andi6020 (válaszként erre: 96. - Feb96fdf3a)
2013. szept. 7. 10:01

Elvileg semmi.

De a fórumindító tette fel a kérdést, hogy "Normális dolog ez?"

98. VendrinerPiroska (válaszként erre: 84. - Bd55e3f068)
2013. szept. 7. 09:52

A legtöbb nőnél a peteérés szoptatás ellenére is visszaáll egy idő után és ez nem volt másképp 100 évvel ezelőtt sem. Erről nagyanyám és a sógornőm is tudna mesélni.


Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy nem csak a szoptatással lehet bensőséges kapcsolatot fenntartani valakinek a 3,5 éves gyerekével, sőt kicsit beteg dolognak tartom az egészet.

97. Cippora (válaszként erre: 94. - Csincsinlány)
2013. szept. 7. 08:41
Ó,dehogynem.2 éves 3 hónapos a lányom,mégis megkapom,hogy cumija van,meg a szép jelzőket hozzá.Pedig napközben csak a lehető legritkábban van a szájában,alváskor használja.Van aki szerint ez sem normális...mondjuk a cumi egy műanyag dolog,nekem attól nem lesz problémám,hogy ő szívja,miközben a hosszan szoptatott ismerőseim között több is volt akinek már egészségügyi panaszokat okozott a szoptatás,és az orvos állította le róla.Kimerült a szervezetük.
2013. szept. 7. 08:37

Mi közünk hozzá ?

Magánügy.

95. csincsinlány (válaszként erre: 83. - Selena78)
2013. szept. 7. 08:36
Dehogyisnem. Az egyik mellén a pici a másikon a kicsi. Milyen kár, hogy sokan nem tudnak semmit a régebben élt emberek életéről. Talán nem ítélkeznének ilyen elhamarkodottan.
94. csincsinlány (válaszként erre: 70. - Fiúsmami)
2013. szept. 7. 08:33
Igen, érdekes, hogy a cumit még 5 éves gyerekek szájában is látom, ami tényleg cicipótlék, mégsem mondják a szűlőre, hogy aberrált, korlátolt, nem normális és egyéb szép kifejezéseket.
93. csincsinlány (válaszként erre: 71. - Bubinana)
2013. szept. 7. 08:30
Na, az önnálőságra nevelésnek semmi köze hozzá, hogy 9 hónaposan elválasztottad őket.
92. spinneli (válaszként erre: 81. - Bubinana)
2013. szept. 7. 07:51

Nekem egyátalán nem függ össze a kettő-mondjuk most szoptatok, nem, nem 3 éves gyereket, hanem 8 hetest.

:)

91. andi6020 (válaszként erre: 78. - 103cacdfd2)
2013. szept. 6. 21:10
Elég undorító.
90. globus (válaszként erre: 78. - 103cacdfd2)
2013. szept. 6. 21:06
Rántott hús előtt, vagy után?
2013. szept. 6. 20:56

Itt minden okosnak olyan férje van, aki nem mozdult az anyja szoknyája mellöl, hogy ilyen jól ismeri ezt a fajtát. Akkor kérdezze már meg anyóst, hogy meddig szoptatott. És rögtön lehetne átlagolni.

Ha a fórum inditónak lánya lenne, az később leszbikussá válna, és aberált módon minden nőnek a mellét nézné?

Akit egyáltalán nem szoptattak, az aszexuális?

És még annyi kérdésem lenne..:)

88. Fiúsmami (válaszként erre: 82. - Selena78)
2013. szept. 6. 19:29
Vannak kultúrák ahol együtt alszanak a gyerekek a szülőkkel,a mi ágyunkba is bármikor bekuckózhatnak a gyerekeink,én még nem láttam húsz éves srácot aki az anyjával aludna.Szerintem semmi rossz nincs benne.Tesóm példás anyuka.A nagyok is aludtak köztük mikor kisebbek voltak.Ma már Európa bajnokságokra járnak,és mindig le van hűlve a kísérőjük,hogy ők a legönállóbbak.A 2 . gyerek 9 évesen 1 hetes táborra önállóan pakolt be mindent ,magának vasalta,nem alszik már a szülők között ,de régen volt rá példa.Mégis kitűnő tanuló ,sport és tanulmányi versenyekre jár külföldre.Milyen hátránya lenne annak ha néha vagy esetleg rendszeresen ott alszik a baba.Nem húsz évesekről van szó.Persze ha valakinek kényelmetlen nem kell én nem azt mondom,hogy ez az etalon,de én imádom mikor odakuckóznak hajnalban .És ők is
87. geranna7 (válaszként erre: 86. - B486c9cf7d)
2013. szept. 6. 19:24

Bár nem tőlem kérded..ű

1, járni tanul

2,önállóan enni ,inni

és igy tovább

86. b486c9cf7d (válaszként erre: 71. - Bubinana)
2013. szept. 6. 18:33

Csoda, hogy azert mindenestol nem dobtad ki a gyerekeket :))

9 honaposan milyen onallosagra nevelsz egy csecsemot?

Es egy apa fejeben hogy fordul meg ilyen? De az utolso csak koltoi kerdes volt...

85. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Michymocus)
2013. szept. 6. 18:29

Ugy csinald, ahogy nektek jo!

Es ne mondd el masoknak :)

Ha azt erzed majd, hogy mar eleged van, nem akarod tovabb, akkor elvalasztod.

Elobb vagy utobb ugy is meg fog tortenni.

84. bd55e3f068 (válaszként erre: 83. - Selena78)
2013. szept. 6. 18:05
Dehogy nem! Azért hogy kitolják a töv. gyerek fogamzását :P
83. selena78 (válaszként erre: 78. - 103cacdfd2)
2013. szept. 6. 18:01

"Régebben akár 5-6 éves korig is táplálta anya a gyermekét."


Ja, csak nem a melléből.:)

82. selena78 (válaszként erre: 69. - Fiúsmami)
2013. szept. 6. 17:57
Hát erre tényleg nincs mit mondanom. Hogy egy gyerek a szüleivel alszik, vagy külön, az megint szoktatás kérdése. Nem sok köze van hozzá a gyereknek. Kizárólag a szülők hozzáállásának az eredménye. Az enyém az első perctől külön szobában, egyedül aludt, fel sem merült, hogy másként is lehetne.
81. bubinana (válaszként erre: 80. - Spinneli)
2013. szept. 6. 17:44

Nos..pedig van benne valami.

Hisz a szex közben is van szopás.

Na, jó..mindenki másképp csinálja.

Ezzel léptem,téma kivesézve..:D

80. spinneli (válaszként erre: 71. - Bubinana)
2013. szept. 6. 17:07
Szerintem az a beteg, aki a szoptatásban bármilyen szexuális töltetet lát.
2013. szept. 6. 16:24
Azért azt már enyhén túlzásnak tartom,hogy lassan pedofilnak lesz kikiáltva itt az anyuka.Szerintem is már bőven ideje lenne abbahagyni,de azért ne túlozzunk.Az a baj,hogy ki van már mosva az anyukáknak az agya ezzel a szoptatással.Az anyatej táplálék,és egy meghitt dolog az anya és baba között,de nem kellene túlzásba vinni,1-1,5 éves korig bőven elég,utána már felesleges.Sok helyen már a jó anyaság fokmérőjeként tartják számon,hogy meddig szoptat a nő.Sajnos sokan ezt be is veszik...
2013. szept. 6. 15:59

Régebben akár 5-6 éves korig is táplálta anya a gyermekét.

Talán csak most furcsa sokaknak.

Nem tudná a természet, hogy mit miért tesz?

77. pzm3 (válaszként erre: 70. - Fiúsmami)
2013. szept. 6. 15:50
Nem kért segítséget,még ha próbálta is annak álcázni.Az egyik hozzászólásában le is írta hogy akkor majd titokban csinálja amíg a gyereke akarja.Nekem is az aberrált,és a gusztustalan szó jutott eszembe,csak nem voltam elég bátor kiírni.De megtették helyettem mások.
76. geranna7 (válaszként erre: 71. - Bubinana)
2013. szept. 6. 15:48

A párjaink ikrek?

Ő is ugyanezt mondta.

Ez a nő korlátolt..:(

75. spann (válaszként erre: 53. - Michymocus)
2013. szept. 6. 15:30

Szomorú, amit írsz.

Az érthető, hogy szeretnéd az utolsó pillanatig magadhoz kötni a gyerekedet, azzal, amid van.

De gondolj bele: neki jót teszel ezzel?

Az anyatej tápanyagnak van kitalálva.

Az anyamell pedig nem cumi, amit az unatkozó, fáradt gyerek csak bekap és minden el van intézve.


Nekem ez az egész történet gusztustalan.

74. Fiúsmami (válaszként erre: 73. - Bubinana)
2013. szept. 6. 15:09
:-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook