Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudna valaki olyan diétát ajánlani ami tényleg bevált? Segítsetek kérlek a kipróbáltjaimmal nem haladok előrébb... fórum

Tudna valaki olyan diétát ajánlani ami tényleg bevált? Segítsetek kérlek a kipróbáltjaimmal nem haladok előrébb... (tudásbázis kérdés)


1 2
45. Lettuce (válaszként erre: 37. - 9892d65728)
2013. szept. 10. 10:45

ritkán olvasok normális mondatokat itt :) ez a hozzászólás nagyon tetszik! Gratulálok! Én ezek alapján már kizárnám, hogy gyökér vagy :)

az alig büdös mamut volt a csúcspont :)

Én Atkins diétával fogytam 104-ről 68-ra még csinálom szertnék 60 körül lenni mint a gyerekek elött. Valaki a múltkor megkérdezte, nem egészségtelen az Atkins én erre csak annyit mondtam a 104 kilónál mindenképpen egészségesebb :). A paleo is kicsit talán hasonló, de nem mélyedtem bele a diéta részleteibe. Egy biztos az anyagcsere működése minden egyes embernél különböző és rendkívül sokat számít. Nem etttem semmit a pajzsmirigy alulműködéssel és csak híztam híztam... most szedem a gyógyszert, és ha fogyózok akkor fogyok.. :)

44. eva7171 (válaszként erre: 1. - Roxyka1102)
2013. szept. 9. 15:25
Ne diétát keressél,mert a végleges megoldás csak az életmód váltással lehet megtalálni.Pl.se cukor se fehérliszt
43. eandi78 (válaszként erre: 42. - 7a3a05277b)
2013. szept. 9. 15:13
Tudom, hogy nem az, mégis folyton piszkálnak, hogy keveset eszek, mert mások adagjához képest tényleg kicsinek tűnik. Ha én 2000-et fogyasztok, akkor ők mennyit... Nálam 1850 kcal körüli alapanyagcserét számol kalórabázis. Lehet a 2000 is sok:) Sokat sportolok, így belefér.
42. 7a3a05277b (válaszként erre: 41. - Eandi78)
2013. szept. 9. 11:22
A 2000-2400 kalória nem kevés vagy fogyókúrás mennyiség, hanem normál vagy annál nagyobb adag. Aki fogyni akar, az majd ne egyen ennyit.
41. eandi78 (válaszként erre: 33. - 7a3a05277b)
2013. szept. 9. 06:59

Ez így van. Állandóan piszkálnak, hogy milyen keveset eszek, azért vagyok sovány stb. Nyár óta számolom a kalóriát és 2000 kcal körül van a napi fogyasztásom. Vannak napok mikor a 2400at is eléri. Sokszor csak felét eszem, mint mások. Régen én is többet ettem, voltam 68 kg. Most 56-57 kg vagyok és nem tudnék már annyit enni, mint régen.

Kalóriát nem fogyás céljából nézem, csak kíváncsi voltam:)

2013. szept. 8. 21:37
Ferfiaknak konnyebb, mert alapbol kevesebb a testzsirszazalekuk, konnyebben izmosodnak, ezert konnyebben fogynak.
39. roxyka1102 (válaszként erre: 37. - 9892d65728)
2013. szept. 8. 21:33
köszi neked is a tanácsot!és ha nem titok,neked h ment le az a 20as? :D
38. orsibigyu (válaszként erre: 37. - 9892d65728)
2013. szept. 8. 21:31
Es mit tartasz joalaknak? Reszletezned?
37. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - Roxyka1102)
2013. szept. 8. 18:58

Mindjárt az elején Marcellanyu adta azt a tanácsot, amit ajánlatos megfogadni.


Kiegészítésül annyit, hogy a diéta a már áhított versenysúly tartásához tanácsos, viszont egy életre szól.Fogyni éhezéssel nem szabad, mert többet árt, mint használ.


A paleóról annyit, hogy az csak egy név, amivel a szerény étkezést nevezzük..ugyanis az őseink az életbemaradásukért küzdöttek, azt ettek amit épp találtak...aztán pár nap szünet...


az nevetséges, hogy milyen paleó receptek vannak...ja, izzó farönkön sült ellenség, vagy jobb híján a nagypapa, aztán döglött, alig büdös mamut, meg valami bogyó, ami vagy mérgező, vagy nem...


az én őseim mindezt a szörnyű pár százezer évet egészen biztosan túlélték, mert akkor nem írhatnám ezt a sok hülyeséget.


ja, csoki, nápolyi, cukor, torta, süti, beigli,pogácsa, icipici lángos sem!a cukros italok szintén felejtős.nagy szalonna, disznótoros, az egyenesen merénylet a tested ellen.


én pasi vagyok, tehát hülye is, de csak lement több, mint húsz kiló.Most jól érzem magam.öt éve szigorú diéta.(nem paleo)


csak úgy halkan..egy magamfajta gyökérnek nincs szebb látvány, mint egy jóalakú NŐ!

2013. szept. 7. 14:00
zöldség, gyümölcs, hús, hal, barnarizs
2013. szept. 7. 13:59
tud valaki segiteni,hogy aki számolta a kalóriákat,az mit nézett ugyértem meik számot,és az mennyi ételre értendö....mert holnaptól belevágnék,remélem összejön
34. orsibigyu (válaszként erre: 32. - Roxyka1102)
2013. szept. 6. 11:49
Az enyem 8kor kell, raadasul 2 van es ferjem 8.30tol este 6- 7ig dolgozik. Ezert en 6.20kor kelek es indulok tornazni. A ferjem igenyli hogy velem ebredjen ezert 7.30kor mar mellette fekszem. A gyerekek 9- fel 10kor elalszanak es fel 11ig tornazok egy rovidet, 20 perc Rr- t ujabban, vagy 2x 7 perceset, es zuhany, alvas.
33. 7a3a05277b (válaszként erre: 32. - Roxyka1102)
2013. szept. 6. 08:34

Ha betegséged nincs, akkor többet eszel, mint amennyire szükséged van. Ha agyerek 11-kor kel, akkor 11 előtt kell tornáznod vagy felébreszteni a gyereket korábban, akkor fog délben aludni és akkor tudsz sportolni.


Tipikus hiba, hogy nem tudod, mennyit eszel, szinte minden kövér vagy túlsúlyos ember így van ezzel. Ha egy héten át szigorúan vezetnél egy evési naplót minden falaltról, nagyon meglepődnél. Nem véletlen, hogy az evési klinikákon is ezzel a feladattal kezdik.

32. roxyka1102 (válaszként erre: 27. - 7a3a05277b)
2013. szept. 5. 18:47
én nem a gyerekre fogva nem sportolok csak annyit irtam hogy nrm enged mindig eszébe jut valami.....nemtudok mit csinálni ha reggel 11kor kel,egész nap nem alszik,csak este kb 10kor ha nem késöbb...párom meg dolgozik,reggeltöl estig!..jah és ettöl ha kevesebbet ennék már nem lennék,tehát...
31. gribedli*** (válaszként erre: 21. - 3b1a5ec920)
2013. szept. 5. 16:14

De koverek. Mar a gyerekek is, minel delebbre mesz, annal koverebbek de annyira, hogy egesz csaladok, apuci, anyuci, gyerekek, mind. A szegenyebbek, akik hetente 10 etkezest tesztabol csinalnak es keves hust, halat esznek, iszonyat koverek.


Meg eszakon is, aki nem duci, az mind dietazik, salata/mozzarella, salata/hal, sovany husok/zoldseg


De sztem van, akinek meg jol is all, nem tagadom, 18-20 evesen csinosak igy is, utana kezdenek el szetfolyni. Ettol fuggetlenul meg mindig a japanok utan itt elnek a legtovabb az emberek, szoval valamiert a mediterran dieta jo es kesz. A seggnek nem kedvez de a sziv es errendszernek igen:)

30. 65cbd9a253 (válaszként erre: 26. - Orsibigyu)
2013. szept. 5. 16:09
köszönöm, próbálom megfogadni a tanácsodat.
29. 65cbd9a253 (válaszként erre: 25. - Roxyka1102)
2013. szept. 5. 16:01

nem sportolok, mert elég sokat dolgozom a munkahelyen, és mire hazaérek és még itthon is elvégzem a házimunkát már nem marad erőm tornázni.

inni napi 2 liter, de ha nincs meleg kevesebbet. (elfelejtek inni)

csak pár hete eszem ilyen keveset, mióta elkezdtem fogyózni.

előtte sokat ettem, mindig vissza is híztam sajnos.(már többször sikerült lefogyni)

28. orsibigyu (válaszként erre: 27. - 7a3a05277b)
2013. szept. 5. 11:33

Nekem 2 picim van: egyik 2,5 masik 1 eves koruli. 3 eselyes a torna idopontja: reggel, mikor alszanak, delben es este, mikor alszanak. Az enyemek mellett nem lehet tornazni: ram masznak lefognak, kell pisilni, kell kakalni, ehes vagyok. Ugy oldottam meg, hogy mig alszanak, u.n. hiit edzest tartok. Ez 20 perc alatt tobbet eget, mint egy egyenletes 45 perces edzes. Fitnessblender tabata edzesei nagyon jok. Ha nagyon nincs idom akkor csinalok 2x 7 perc varazsedzest: tudosok altal osszevalogatott 12 gyakorlat ami a legtobb izomcsoportot mozgat at egyszerre: 7minworkoutapp.com. Tevezes helyett, vagy kozben. Eleinte felet, nem tudtam rendesen megcsinalni: fekvotamaszt most is noit csinalok, plankot 5 masodpercig birtam, letettem a fenekem ujra felemeltem, nem adtam fel. Mara vegigbirom a 30 masodpercet. Ezekkel az edzesekkel a testzsirszazalekom 32 helyett 24 lett. Ajanlom mindenkinek.

Es tltsd ki a fogyasinfo nagy fogyas tesztjet, sokat segit.

2013. szept. 5. 09:38

Nem diéta kell ide. Másfajta élet. Az eddigi életed kövérséget okozott, amint visszatérsz rá, természetesen újra hízni fogsz. Olyan egyszerűen nincs, hogy a gyerekre fogva nem sportolsz. Meg kell oldani. Tornázzon ő is, foglald le valahogy, de sportolni muszáj. Nincs kifogás!


Nincs mese: mozogj heti 3-4-szer és ne egyél olyan sokat, mint eddig. Nincs varázslat, kúra, kalóriák vannak. Ha többet eszel, mint amennyit elégetsz, kövér leszel, meghízol.

26. orsibigyu (válaszként erre: 22. - 65cbd9a253)
2013. szept. 4. 22:18
Tul keves! Ujra elveszted a kedved es abbahagyod. Tul sokat fogytal es megsinyli a szervezeted. Jobban be kell ezt allitani. Mikor latod, hogy nagyon fogysz, kicsit egyel tobbet. En belottem, hogy havi 1 kilo, es januar ota stabil 10 kiloval vagyok kevesebb. Eszek amennyit akarok, csak este fogom vissza magam es sokat sportolok, mert nem egy petyhudt aszaltszilva szeretnek lenni. Bocs, nem akarom a lelkesedesedet leolni, de szerintem tulfeszited a hurt es ez visszacsap. Az orvosom mondta, hogy ugy csinalom mint a nagykonyvben, es, hogy eddig senkit nem latott, hogy aki egybol lefogyott, 1 ev mulva ne ugyanolyan nagy sullyal, sot... jott volna vissza. Ez olyan mint a maraton. Ha sprintelsz nem vagy kepes vegigfutni a tavot.
25. roxyka1102 (válaszként erre: 22. - 65cbd9a253)
2013. szept. 4. 19:36
és sportolsz vmit emellett?mennyi folyadékot iszol?jah,és mindig ilyesmiket eszel?
2013. szept. 4. 18:12
Felejtsétek el a délutáni gyümölcsevést, meg a gyümölcsnapokat! A gyümölcsnapot nem tudom ki találta fel, de nyilvánosan meg kéne szégyeníteni :D! Gyümölcsöt reggel, délelőtt eszünk! ;)
23. githaj
2013. szept. 4. 17:02
Neked nem diétáznod kellene, hanem életmódot váltani, amit végleg meg tudsz tartani. Tobb féle módszere van ennek, az internet is tele van veluk, tanulmányozd át oket és válaszd azt amelyik neked a legjobban megfelel.
2013. szept. 4. 17:00

Én úgy tudom, nyírfacukrot lehet cukorbetegeknek meg fogyókúrázóknak is.

most kezdtem sokadszor a fogyókúrát, (mindig visszahízok) 3 hét alatt lement 6 kiló.


reggelire teljes kiőrlésű lisztből kétszersültet eszek, (4db) 1-2 szelet szalámi 2 db paradicsom.


ebédre bármit amit éppen főztem, de csak keveset.


délután gyümölcsöt, és 2-3 kétszersültet.

21. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 6. - 7ff5dc369b)
2013. szept. 4. 16:37

Mi lenne vele, Francia- vagy Olaszorszagban elne??

Es megsem koverek... mert akkor nem a felsoroltakban van a hiba.

2013. szept. 4. 16:37

Jaj, az ilyen divatdiétákat el kell felejteni, meg ilyet nem szabad csinálni, hogy 1 hétig csak gyümit eszel. Szentséges ég.

Fhérjére borzasztóan szüksége vagy a szervezetednek és a sok gyümivel meg csak sok gyümicukrot viszel be, de nem laksz jól.

Ilyeneket ne csinálj:(

Táplálkozz egészségesen, egyél húst, zöldséget, egészséges gabonákat. A szénhidrát nem az ellenséged, hanem a szervezetednek szüksége van rá, mert azzal működik. Csak mértéket kell tudni tartani. Került a cukros és fehérlisztes dolgokat.

2013. szept. 4. 16:25
Te jó ég! És én azt hittem már minden szörnyűséget elolvastam a diétákról, de mindig tanul az ember :/.
18. Tejkaramella (válaszként erre: 3. - Roxyka1102)
2013. szept. 4. 16:24
Én kivizsgálnám az egészségügyi hátterét is a dolognak. Lehet pajszmirigy alulműködés (háziorvos kiírhatja a vérvételt), vagy inzulinrezisztencia (endokrinológus). Mikor már minden diétát kipróbáltam és csak jojóztam derültek ki nálam ezek a dolgok. Fél év alatt 10 kg-t fogytam (83-ról 73-ra), mellette persze sportoltam (ShaunT Insanity).
2013. szept. 4. 16:13
Kalóriaszámlálás? A kalóriabázis segítségével pofonegyszerű.
2013. szept. 4. 16:09

Szülés után simán visszafogytam, sőt 2 kg-val vékonyabb vagyok mint terhességem előtt. Ráadásul nem igazán mozogtam ( sajnos ). Allergia miatt át kellett állnunk. Nem eszem tojást semmilyen formában. fehér cukrot is elfelejtettük, a liszttel úgy vagyunk, hogy néha-néha, csak vizet iszunk stb...


Kisfiam gluténérzékeny, tej-és tojás allergiás sőt fehér cukrot sem ehet ( jobb is ). Így Nála igazából ezek is ki lettek lőve. A Férjemen sincs egy deka zsír sem, pedig nem kondizik.

Hajrá hajrá!:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook