Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vírusos hasmenésnél előfordulhat világos, majdnem fehér széklet? fórum

Vírusos hasmenésnél előfordulhat világos, majdnem fehér széklet? (tudásbázis kérdés)


15. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - EsztyMorgan)
2013. szept. 7. 14:12

Azért ez jó hír. :)

Örülök, hogy sokkal jobban van. :) Remélem, gyorsan el is felejtitek az egészet. ;)

14. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2013. szept. 7. 09:25

Már írni akartam, de telefonról nem sok kedvem volt pötyögni.

Hasmenés elmúlt. Aznap mikor volt neki a fura kaki, utána több már nem volt, legalábbis fura színű már nem. Ma is még csak reggel volt neki csomag, de az normál színű volt. Azért még figyelgetem..

2013. szept. 6. 16:24

Szia!


Hogy van a kislányod? :)

12. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - EsztyMorgan)
2013. szept. 4. 14:33

Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit! ;)

Bocsi, ha félreérthető volt a megfogalmazásom, nem elmarasztalni akartalak... Viszont baromira siettem, így nem olvastam el még egyszer, amit írtam, és valszeg ezért maradt kétértelmű a mondat. Még egyszer bocsánat!


Esetleg a rízs alternatívájaként főzhetsz rízsnyákot... Ez gyakorlatilag szanaszét főzött rízs, gyorsabb verziójában a nagyon puhára párolt rízst némi folyadékkal, esetleg zöldségekkel, gyümölccsel összeturmixolva.

Csinálhatsz belőle banánturmixot is, rízsnyákkal, több vízzel. Hátha... :)

Az ízlését te ismered, neked kell tudni, miket eszik meg. :)

A nyers alma viszont kétesélyes, az enyémeknek pl. nem adnám, mert fáj tőle a gyomruk. De ha babaként szerette és nem volt baja tőle, akkor hajrá. :)

2013. szept. 4. 14:07
Gyogyulast a babanak!
2013. szept. 4. 13:49
Fél 11körül volt neki utoljára széklete. Most ugye alszik a leányzó de amennyire tudtam, benyúltam a pelusba. Ahogy néztem/éreztem, nincs kaki. Dél körül evett levest.
9. EsztyMorgan (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2013. szept. 4. 13:47

Véletlenül lett az adva, nem figyeltem,h tejital. Már két napja nem igen alszom emiatt, most is a netet böngészem, ahelyett hogy pihennék. Ebédre is gyenge levest főztem, evett belőle répát és krumplit meg egy kis metélt tésztát. Amúgy sok folyadékot iszik, ezzel sosem volt baj.

Most alszik, de délután megyünk a boltba, veszek neki almát, banánt.. a rizst annyira nem szereti de megpróbálom gyümölccsel összetrükközni hátha úgy megeszi.

2013. szept. 4. 13:34

Szia!


Kb. egy éve szedte össze a kisebbikem az egyik fosós-hányós vírust.

A széklete sárgás volt, ami részben a puffasztott kukoricának volt betudható, részben pedig a vírus okozhatta. Barátném mondta (az ő lányának is volt ilyenje), hogy ez azért van, mert leállt az epéje. Tartott egy ideig, de aztán csak visszajött a megszokott szín.


Amúgy ha tejet sikerült neki adnod, akkor ne csodálkozz, hogy ez van, mert ilyenkor a tej az, amit utoljára lehet visszavezetni az étrendbe. Nem vélwetlenül, mert nagyon nehezen emészthető.

Tippem szerint az volt, hogy folyadékra szüksége volt a szervezetnek, ezért a víz egy része felszívódott, a tejes cuccot viszont nem tudta kezelni, ezért rövid úton megszabadult tőle.

És még az is normális, ha krémes állaga van a székletnek, hiszen semmi olyat nem eszik, ami nehezebben emészthető. Végülis 6hónaposan a krémes kaki volt a normális, nem? :) És akkor mit is evett? Krumplit, répát...

Amúgy az ételek visszavezetését nagyon találóan úgy foglalta össze a dokink, hogy amint a gyerek fosós-hányós lesz, táplálásban visszamegyünk a 4hónapos gyerek szintjére, és szépen, fokozatosan vezetünk vissza mindent. (Én mondjuk csaltam, mert húst is hagytam az étrendben. Lévén nem volt elesett, energiára így szüksége volt.) Hasmenésnék a rízs nagyon jól fogja a székletet!


Kitartást kívánok neked, a kislánynak meg mielőbbi gyógyulást!!!

7. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. szept. 4. 13:33
Szia!Nekünk is volt ilyen,de semmi galiba nem volt belőle,ahogy gyógyult úgy rendeződött a színe is!Ne idegesítsd magad még jobban,főleg ha pakol,játszik és nem lázas!!
6. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2013. szept. 4. 13:32
Normaflore-t.
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2013. szept. 4. 13:31

Lelkiismeretes dokker ilyenkor bevizsgaltatja a kaksit ANTSZ -el. Nekunk oda kellett postazni, mert hasonlo volt,de szerencsere negativ lett az eredmeny.

Belflora tamogatast irt fel neki a doki vagy miket kap egyaltalan?

4. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Mammmi)
2013. szept. 4. 13:29
Tegnap még normális színe volt a kakinak. Igaz világosabb, de normális. Ma kezdte ilyen színben produkálni. Kicsit nagyon ideges vagyok emiatt. Láza nincs, kedve jó (pakol ezerrel, mászik ezerrel fel az ágyra, dobálja szét a játékokat) az étvággyal sincs baj. Úgyhogy amúgy nem néz ki betegnek.
2013. szept. 4. 13:26

Valószínű hogy a vírustól világos. Ahogy pucolódik majd ki a kis szervezetéből, látod majd hogy egyre sötétül a széklet.

Saját tapasztalat, kisfiamnak is volt nem egyszer.

2013. szept. 4. 13:24
szia.nálunk akkor volt ilyen színű a széklet amikor calici vírusa volt a fiamnak.
2013. szept. 4. 13:13

14 hónapos kislányomnak hasmenése van. Voltunk doktornál, mert hétfőre belázasodott. Tegnap és ma (eddig) láza nem volt, a kedve jó, az étvágya is rendben van. Viszont még sokat kakil és a mai adagjai nagyon világos színűek voltak és ilyen krémszerű állaga volt/van. Orvoshoz pénteken kell visszavinnem. Az interneten már ezerfélét összeolvastam és nagyon meg vagyok ijedve. :(

A hasmenése miatt sok krumplit és répát eszik, a "csomagban" voltak répa darabok is.

Meg arra gondoltam még,h tegnap kapott tejitalt a lány (reggel vettem észre,h nem sima tápszer) lehet akár még ettől is? Jajj nagyon ideges vagyok, szerintem még holnap visszaviszem ha ma nem javul a helyzet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook