Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kapok GYED-et így? fórum

Hogyan kapok GYED-et így? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 7. 19:00
Nos!Felhívtam a pénztárat és azt mondták hogy mivel még biztosított vagyok,vagyis még él a szerződésem így a szerződésben megállapodott béremből állapítják meg a gyedet!
2013. okt. 22. 10:34
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!!!Nagyon aranyosak vagytok!Megpróbálom felhívni a pénztárat.........háátha segítenek!!Ha megtudok valamit megírom!
2013. szept. 4. 10:28

Itt találtam az utolsó felsorolási pont, ami megválaszolja a kérdésedet, de! a minimálbér évről-évre emelkedik!


[link]

2013. szept. 4. 09:48

OEP lerázott engem is, konkrét dátumokat kérnek, hogy mikor fog megszületni, blabla, és leráznak - gyakorlatilag.


Kisgyerekkel pedig személyes ügyintézés gyakorlatilag lehetetlen:(.

3. c9f9b53798 (válaszként erre: 1. - Andi2008)
2013. szept. 4. 09:47

Van egy ilyen kivételnek a kivétele (legalábbis tavasszal még volt... hogy változott-e a törvény? ki tudja) - szóval aki gyesről megy szülni, annak az előző bérét veszik alapul, ha az magasabb, mint a minimálbér kétszerese, akkor a minimálbér kétszeresét a tgyás kiszámításánál. És nyilván ez már adja, hogy mennyi lesz a gyed. Amennyiben magasabb bruttó béren voltál bejelentve, mint a minimálbér kétszerese, úgy kevesebb lesz a tgyás-d, és nem kapod majd a maximum gyedet, ellenben, ha marad ez a kormány, a két gyerekre már magasabb adókedvezmény, és még egy családi pótlék is járni fog.


Tehát az első nem igaz, amit - sajnos!!! - én is hallok sok kismamától, ellenben, csak akkor marad az eredeti béred, ha az nem éri el a minimálbér kétszeresét.


Amennyiben változott a jogszabály azóta, hogy én magamat is kiokosítottam, szívesen várom az új információkat.


Nekem ezt az információt, államkincstáros folyósításnál dolgozó főellenőr ismerősöm adta, de én is így értelmeztem egyébként a jogszabályt.

2. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Andi2008)
2013. szept. 4. 09:44
Hívd fel az OEP-t vagy menj be, ők tudnak érdemben segíteni, talán ki is számolják rögtön, hogy mire számíthatsz.
2013. szept. 4. 09:32
Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni mert nem találok sehogy sem a kérdésemre választ!Ha van egy tartós betegnek nyílvántartott csemetém (persze gyesen vagyok vele még mindég) de most várom a következő babámat,akkor hogyan kapok gyed-et,mi alapján számítják?Az első gyerkőc előtt munkahelyről jöttem el szűlni,tehát volt gyedem,csak mivel kiderült a betegsége és maradhattam vele gyesen,így még gyesen vagyok!Nade,most volt aki azt mondta hogy gyes után fogják kiszámítani a gyedet (dehát akkor semmi lesz az az összeg :( )de volt aki azt mondta hogy ugyan úgy fogom kapni a gyedet mint az első gyerkőcnél!Hát,kérlek segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook