Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy altassam napközben? fórum

Hogy altassam napközben? (beszélgetős fórum)


29. f6afe63a24 (válaszként erre: 28. - Kiscsibe kicsibe)
2013. szept. 9. 12:57

szerintem is igy van.mivel a felnőttek se egyformák, nagy valószínűséggel a gyerekek se.

mostanában mesenézés közben alszik el.este tegnap én meséltem neki és úgy aludt el, de ez ritka.

2013. szept. 9. 09:36
Nem értem, hogy miért kell vagy ilyennek, vagy olyannak lennie egy gyereknek? Mindegyikük másmilyen, más-más szokásokkal. Van amelyik igényli Anya közelségét az alváshoz, van amelyik nem, és ez tök független a szoptatástól, és a szoktatástól is. Lehet szenvedni, és megnehezíteni a gyerek, és anya dolgát is, de felesleges! Nálunk a nagy, sokáig csak úgy aludt el, ha hozzábújtam. Mára leszokott róla, és szépen alszik egyedül. A kicsivel mindig is bajaim voltak, ő most 4 éves, de még most is igényli a mellénk bújást, és ez sokszor teher, de nem bánom. Az oviban tök egyedül, magától elalszik, semmi gond vele, mert ott így szokta meg! Olyan hamar felnőnek, hogy el sem hisszük. Ne hagyjuk a saját nyugalmunk miatt elveszni ezt az időt, hanem (bár sokszor valóban idegesítő) élvezzük ki amíg lehet hogy ha nehezen is, de elalszik, és a kis pihegő teste mellettünk van. Öröm rájuk nézni ilyenkor! Kitartás, és nem kell mindenáron ráeröltetni a saját akaratunkat!
27. anya4005 (válaszként erre: 25. - Cippora)
2013. szept. 6. 16:04

Hála az égnek nálunk sírás nem nagyon volt (persze,előfordúlt,ha valami fájt),sőt,ha elfogy a tápszer,és még nem alszik a kicsi,akkor simogatom az arcát,és szépen bealszik tőle. A nagy kicsit nehezebb eset volt,akár 20-30 percig is táncoltam vele,vagy énekelni kellett az Aladdin filmzenéjét,úgy aludt el. De nem bánom! Rosszúl vagyok,mikor az oviból cumival a szájukban jönnek ki a gyerekek,mert nem lehet elvenni tőlük-én ezt kihagyhatom!

Néha zombi vagyok,de nem bánom. Tudtam,hogy nem sok idő jut majd pihenésre és egyébre 2 ilyen pici mellett :-)!

2013. szept. 6. 15:17

Kedves zsu0629 Nekem két gyermekem van a lányom 13 mai napig leteszi a fejét és alszik Annak idején a déli alvásnál nem volt gondom

na a fiam teljesen más tészta születésétől az ölemben aludt el és nekem is kellett ez a közelség még ha tápszeres baba is volt kb2.5 éves kora óta sem ölben sem kiságyban nem alszik délben mert nem igényli ma épp 4 éves és az oviban sem alszik délben így mivel megtehetem elhozom délben. Anyósom anno erőltetni akarta a déli alvást de rájött Ő is a kisfiam nem igényli este 8- reggel 7 ig durmol :D

25. Cippora (válaszként erre: 24. - Anya4005)
2013. szept. 6. 14:19

Nekem sem fordult meg soha a fejemben a cumi,csak már mikor megszületett,és akkor is csak olyan 3 hónaposan kapott.Na addig kőkeményen szenvedtünk az alvással,mert amint el aludt,felriadt,és gyakorlatilag minden egyes este úgy aludt el,hogy álomba ordította magát.Másképp nem ment,én meg nem bírtam lelkileg,így igazi megváltás volt,hogy a cumi segített.Onnantól szépen aludt,bár egy ideig nekem is ott kellett lenni mellette egy jó fél óráig.


4-5 óra? Én zombi lennék... :D

24. anya4005 (válaszként erre: 21. - Cippora)
2013. szept. 6. 14:12
Persze,nincs is gond a cumival,csak én annó úgy döntöttem,hogy kihagyjuk,és nem is igénylik (az ujjukat sem szopják). Ahogy minden gyerek,úgy minden anya is más,eltérő nevelési elvekkel,módszerekkel. Nekem már elég a napi 4-5 óra alvás,így én ráérk kiélvezni,mikor végre nem a fejemen ugrálnak,hanem csak foghatom őket :-) !
2013. szept. 6. 14:08
És fél nyolckor alszanak el,néha nyolckor ha még kibundáznak egy plusz meseolvasást is
2013. szept. 6. 14:07
Semmit nem rontottál el!Aki nem bújik este a gyereke mellé és a gyereke egyedül alszik el az miért is jobb?Mert anyának sokkal kényelmesebb.De szerintem azzal sincs baj ha egy gyerek nem igényli az összebújást,hiszen nem vagyunk egyformák.Én 35 évesen nem szeretek egyedül aludni,pedig engem anyám sosem altatott.Én mindig altattam a fiainkat.Összebújtunk ,a nagy 4 éves volt nemrég, most már ő kérte,hogy csak egy puszit kér nem kell mellé feküdni. A kicsi mellé oda bújok ,megissza a tejcsit ,vagy tápit amit kér ,becsukja a kis szemét,félálomban integet,hogy mehetek ki.Hu ez miért lenne baj.Mindkettő talpraesett kis srác,bármit lehet róluk mondani csak azt nem,hogy anyámasszony katonája,sőt!
21. Cippora (válaszként erre: 18. - Anya4005)
2013. szept. 6. 13:51
Woaw :) Ezt honnan szűrted le,hogy van cumi???? :) egyébként tényleg van :) hál Istennek a mai cumiktól már nem deformálódik a gyerekek fogazata,olyan szuperül vannak kialakítva. 2 éves múlt májusban de tökéletesek a fogai.Nem hiszem,hogy ezért alszik el,de tény,hogy ez is segít benne.Nem is tagadom,nem bánom a cumit amíg alszik.Én sajnos olyan típus vagyok,hogy ha nem alszom ki magam akkor nem működök normálisan,nekem az elejétől fogva nagyon fontos volt,hogy mindketten rendesen kipihenjük magunkat.Ez szerencsére sikerült is,úgyhogy nekem megéri cserébe,hogy alváshoz cumi kell (nappal nincs) aztán majd meglátjuk,hogy fog menni a leszokás :)
20. Cippora (válaszként erre: 19. - F6afe63a24)
2013. szept. 6. 13:44
Nem is megy egyik napról a másikra,türelem és kitartás.Légy következetes,és menni fog előbb-utóbb.
19. f6afe63a24 (válaszként erre: 17. - Cippora)
2013. szept. 6. 13:29
Én is szeretném megtanítani, de még nem megy.:(
18. anya4005 (válaszként erre: 17. - Cippora)
2013. szept. 6. 12:49
Ha jól értem,nálatok van cumi. Akkor ezért tud elaludni a gyermek! Nálunk nincs,és talán,ha 2 hétig volt. El akartam kerűlni a fogak deformálódását,meg a hisztit! Inkább altatom őket!
17. Cippora (válaszként erre: 16. - F6afe63a24)
2013. szept. 6. 10:47
Az én kislányom is nagyon érzékeny típus,természetesen mi is éjszakáztunk betegség,fájós fog miatt,volt hogy rosszat álmodott és azért,ennek ellenére (és ezt most nem rád írom,csak nagy általánosságban) szerintem minden szülőnek meg kellene tanítania a gyereket a normális elalvásra.Vagyis ne kelljen órákig dekkolni mellette,és ne este 22-23-kor aludjon el,hanem időben 20-21 körül.Ez szolgálja a gyerek érdekét!
2013. szept. 6. 10:37
Igazából minden gyerek más.valamelyik igényli h. ott legyél valamelyik nem.A Vikim nagyon érzékeny lélek.1 éves koráig éjszaka ha felébredt annyira sirt h. sokszor hányt.ő ilyen más meg másmilyen.
15. Cippora (válaszként erre: 14. - F6afe63a24)
2013. szept. 6. 08:59
Én mindig rá zárom,mert sötétben szeret aludni,és így nem mennek be a zajok,tud nyugodtan pihenni.Ha én is megyek aludni,akkor résnyire kinyitom.Nem kell ehhez szív,nem a kutyaházba rakom ki :D És sosem sír persze,szeret aludni,nem fél,nincs is mitől,tudja ha bármi gond van,2 mp alatt ott vagyok...adom a cumit,mondom,hogy alvás,és magától megy az ágyba,takarózik be,ölelkezés,és alvás :)
14. f6afe63a24 (válaszként erre: 12. - Cippora)
2013. szept. 6. 08:43
Én nem zárná rá az ajtót,nincs szívem hozzá.Meg az apjának se tetszene.Mellettem alszik el, símogatom mesélek neki, mondókázunk.Este nincs is nagyon baj, inkább nappal.
13. anya4005 (válaszként erre: 11. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 4. 19:19
Az én fiaim nem képesek napközben nyugiban a karjaimban lenni,ezért este élvezem ki a helyzetet. Amúgy a nagy most ment oviba,2 napja bent is alszik,nem rinyál,h nem vagyok ott! Majd a kicsi is belejön,de részemről ráér.
2013. szept. 4. 15:43
Adj neki puszit,fektesd le,esetleg mesélj egyet,húzd le a rolót,és zárd be az ajtót.Sötétben nem fog elmászkálni...
11. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2013. szept. 4. 15:28

Az én kislányomat pedig bekisérem az ágyába,adok egy puszit neki elmondja hogy szép álmokat anya és alszik is.

A kisfiam 2hónaposan magától alszik a kiságyba,nem ringatva..a közelség napközben meg van,nem altatáshoz kell..az én kislányom is tápos volt és pici is,de soha nem a kezemből ette amikor már fogta az üveget,szépen megette,fogmosás és ment aludni..én szerintem a gyereknek is jó,mert segítség nélkül alszik..de ez az én véleményem nem kell velem egyet érteni..

10. anya4005 (válaszként erre: 6. - Valakivagyok1984)
2013. szept. 4. 13:54
3 éves a nagyfiam,és minden este úgy alszik csak el,hogy mellette fekszem. A kicsi 1,5 éves,ő még tápszerezik lefekvés elött,a karomban,és ott be is alszik. Nekem csak az a picivel a bajom,hogy így kimarad a fogmosás,de az eszembe nem jutna,hogy magára hagyjam,majd elalszik. Nem sírós,reggel akár 30 percet játszik magában,miután kimászik az ágyból,tehát nem a sírás miatt nem teszem le,míg ébren van,hanem mert ennyi közelségre nekem is szükségem van!
2013. szept. 4. 12:49

Szia!

Tudom,hogy nehéz menet, mert én most jártam ugyan így egy hónapja.Az én fiam 22 hónapos. Nekünk vissza kellett adni a kiságyat.A párom leszedte a gyerekágy lábait így most csak kicsivel magasabb mint a matrac csak ugye nincs rács. Nekem a kiságyban szépen aludt magától ezen az ágyon meg nagyon nehéz menet volt. Nekem is mindig felkelt mellőlem hiába feküdtem mellé és simogattam a hátát.Mikor már tizedszer raktam vissza az ágyra ebéd után kijöttem és rácsuktam kilinccsel a szobaajtót. Igaz lemászott és félig az ágyon fekve aludt el,de elaludt. Este ugyanezt csináltam két három napig volt egy kis sírás esténként aztán szép lassan megszokta.Volt mikor azért be kellett mennem kicsit és adni még kis teát, hogy ne sírjon annyira,de nálam ez vált be.

2013. szept. 4. 12:37
Tudom hogy nem igy kellett volna.De a nem szoptató anyáknál másképp megy.Ő eleve azt szokta meg hogy igy alszik el.ha tápszeren nőtt volna fel akkor nyilván nálunk is magától aludna.azt meg cseppet se bánom hogy szoptattam.ha lesz második majd legfeljebb tanultam belőle.köszi a hozzá szólást.most nagy nehézségek árán elaludt.nehéz menet volt.
2013. szept. 4. 11:22

Egyébként már a kérdésedben ott a hiba..

Hogyan altassam napközben?

Egy 2évest??Sehogy!!Tanítsd meg elaludni magától!

6. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - F6afe63a24)
2013. szept. 4. 11:20

Ez hülyeség..ott szabályok vannak amit megszoknak,teljesen más mint otthon!

Fórumindító:Szerintem ezt rég elrontottad egy gyereknek mindig egyedül kellene elaludnia,pár hét lesz mire megszokja,hogy egyedül elaludjon.Ez pedig csak is kitartás kérdése,ha sír akkor is szépen vissza kell kisérni a saját ágyába ha kell 20x egymás után..így 2évesen kemény menet lesz..következetesen csináld és ne add fel ha sír,lássa,hogy kitartassz..ez lenne az ő érdeke is!Egy kis sírástól nem lesz baja.Nekem mind két gyerekem első naptól fogva magától elalszik,nincs olyan,hogy altatás!Nincs is gond a 3évesem alvásával!

2013. szept. 4. 07:14
Lehet hogy ő az a fajta gyerek lesz aki az oviba se tud majd nappal aludni.
2013. szept. 4. 07:12
Hiába ölelem szorosan két másodperc múlva már elmászik máshova.
3. f6afe63a24 (válaszként erre: 2. - Kiscsibe kicsibe)
2013. szept. 4. 07:12

szerintem már ez is jó ha eddig cicizett.nagyon rosszul eszik, és amióta nem adok neki picit javult az evése.

Engem ebben csak az zavar hogy nagyon fáradt vagyok, és nincs meg már az a másfél órácska amit egymagamban tölthettem feltöltődésre.

2. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 1. - F6afe63a24)
2013. szept. 3. 15:14
Sztem próbáld meg csak szorosan magadhoz ölelni őt, esetelg ha van kedvecn plüss játék, vagy pelus, akkor azzal. Előbb-utóbb menni fog, de türelem kell. Sztem örülj hogy még ennyire ragaszkodik hozzád, bár tagadhatatlan tény hogy megnehezíti a dolgaidat ezzel napközben, viszont ha majd már leszokik róla, és nagyobb lesz, hihetetlenül fog hiányozni, hidd el, uh sztem inkább élvezd ki amíg csak lehet!
2013. szept. 3. 15:02
2 éves a kislányom.eddig szoptatva altattam el, de már szeretném leszoktatni.este eltud nélküle aludni, de nappal eddig nem ment.hogy csináljam? szeretnék én is pihenni napközben kicsit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook