Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki fog nyílni a mimózám? fórum

Ki fog nyílni a mimózám? (beszélgetős fórum)


2013. szept. 3. 18:32

Nalunk hasonlo volt a helyzet tavaly. Vegyes csoportban vagytok?

Mert nalunk a vegyesben a nagyok aranyosan foglalkoztak a kisebbekkel. Par het utan lett 4 komoly baratnoje a lanyomnak. 3 kiscsopis es egy kozepsos. Ezek a baratsagok most is megmaradtak, pedig a nyaron nem talalkoztak. Mi azt csinaltuk tavaly, hogy hol az egyik, hol a masik kislannyal jatszotereztunk delutan ovi utan. Osszeszoktak a lanyok nagyon.

2013. szept. 3. 15:34
Próbálj összebarátkozni egy szimpatikus csoporttárs kislánnyal-anyukával és csináljatok négyesben programot. pl hétvégi játszóterezés. Ha vele szemben feloldódik a kislányod, akkor lesz egy "kapaszkodója" az oviban is és a többiek felé is könnyebben, szinte észrevétlenül fog nyitni.
2013. szept. 3. 14:45

Tudom hogy lerágott csont ez az ovis beszoktatás, és a sírásra is felkészültem, de kicsit másképp viselkedik a lányom, mint amire számítottam, hasonló esetekkel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat, tanácsokat kérni.

Most kezdte az ovit, szegénykémnek a természete születése óta abszolút érzékeny, igazi "síró - pityogó". Igazából amikor ott vagyok mellette, nagyon vagány tud lenni másokkal is, de ez az elválás kicsit kemény neki.

Ma megkérdezte az óvónénije, hogy mik az alvási szokásai, mert miután elmentem, egy órát aludt az ölében, de lehet, hogy nem is aludt, csak csukva volt a szeme. És egész nap magába fordulva üldögélt, határozottan úgy, mint aki nagyon fáradt. És folyton az óvónéni csípőjébe kapaszkodott napközben. Mondtam, hogy korán kelő, még csak nem is én ébresztettem, és eddig délben is alig lehetett alvásra bírni.

Nekem az a gyanúm, hogy nem álmos, csak fél. Itthon pedig semmi gond nincs, és másnap menne is szívesen oviba mindig, reggelente vidám még az öltözőben is, de ahogy belépünk a csoportszobába, úrrá lesz rajta a mimózaság.

Nem igazán tudom, hogy hogyan segítsek neki. Arra számítottam, hogy sírni fog, de nagyon rossz volt látni, amikor érte mentem, akkor is csak ült a kisszéken és könnyes szemmel nézett maga elé. Lenne, aki barátkozna vele, de a lányom elutasítja.

Hogy segítsek neki?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook