Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alvás probléma ... fórum

Alvás probléma ... (beszélgetős fórum)


12. anya4005 (válaszként erre: 1. - D9d888ee0d)
2013. szept. 3. 13:34

Talán bután hangzik,de:

Napközben eléggé elfárad? Fizikális és szellemi fáradtságra egyaránt gondolok.

A sógorom nem tud aludni,gyerekkora óta. Jelenleg informatikus,ül a gép elött egész nap,aztán otthon sem csinál semmit. Nem sportol,nem jár sehova. Pár hete véletlenűl eszébe jutott,hogy segít a páromnak a kertben. Egész nap kint voltak,dolgoztak (ástak,pakoltak,betonoztak). Aznap sógorom 10-kor elaludt,és reggelig nyomta.

2013. szept. 3. 09:22
Nekem a relaxáció sokat segített.
10. lillka (válaszként erre: 6. - D9d888ee0d)
2013. szept. 3. 09:18
Fel kellene keresnetek egy alváscentrumot,ahol elképzelhető,hogy tudnak segíteni.Pl. van ez [link] alváscentrum címszó alatt több is van,és érdemes olyant keresni,ahol ottalvás alatt vizsgálják a párodat.Ha öt éve van ez nála,akkor ezt már komolyan kellene venni,mert előbb-utóbb más bajok is hozzá csapódhatnak az állandó kimerültség miatt.
9. 18e79e1970 (válaszként erre: 7. - 57bd41c7e4)
2013. szept. 3. 08:17
Én csak attól, hogy nem aludtam rendesen egy napot, jól szétvágtam az ujjamat a hétvégén, plusz elbőgtem magamat már a fáradtságtól mindenen.... :S Nem gyerekjáték, az biztos.
2013. szept. 3. 08:15
Egy új párna lehet, hogy használna. Illetve citromfűtea elalvás előtt félórával. A tvben láttam - kerti patika a műsor címe - , alvászavarra a pasas komló+levendula keveréket ajánlott, fele-fele arányban. Mondjuk egy kispárnába tenni, akár ezen is aludni. Akik kipróbálták a műsorban nekik bevált.
7. 57bd41c7e4 (válaszként erre: 6. - D9d888ee0d)
2013. szept. 3. 08:14
Ez esetben megfontolandó az orvos, mert időnként gyógyszert szedni sokkal kevésbé rossz, mint mondjuk az árokban kikötni, mert nem figyelt, vagy egyéb balesetet elszenvedni, mert hülyeséget csinált.
2013. szept. 3. 07:56
Nem nem 1 hete van nála kb 5 éve jött elő neki van hogy hetekig nem alszik max naponta fel vagy 1 órát. Szed magne B6ot sedatif Pct nem segít neki semmi lehet az új párnát kipróbáljuk nem veszíthetünk semmit nagyon sajnálom őt :(
2013. szept. 3. 07:48

Én anyutól örököltem az álvási problémát. Ha esetleg párod is örökölte akkor csak a gyógyszer segít. Nekem 18 évesen "jött elő" először, azóta rosszul alszok. Én sem akarok gyógyszert szedni. (Anyu Xanaxon és Dormicumon él, enélkül semmit sem alszik) Én a Sedatif PC homeopátiás szert használom, de ettől is csak 2-3 órát alszok ami lehet, hogy a szer nélkül is összejönne. Levendula van mindenhol a szobában, de ez sem segít.

Mivel neki ez "csak" 1 hete van így szerintem ez azért még bármikor javulhat. Tudom, hogy rossz mert én már 20 éve így élek. Nincs egy olyan reggel, hogy kipihenten ébrednék.

Sok sikert. :)

2013. szept. 3. 07:43
Első kérdés bennem az volt, hogy változtatott vmit az életvitelében, táplálkozásában? Gondolom korábban aludt rendesen. Mit érez? Egyszerűen nem álmos? Vagy álmos, de csak forgolódik?
2013. szept. 3. 07:35
Másik párna? Nekem mostanában a párnámmal van gond.
2013. szept. 3. 07:32

MagneB6?

Bár minden gyógyhatású készítményt rendszeresen kell szedni, mert különben semmit nem ér. 1 hét bármelyikből csak arra elég, hogy a szervezet kezdi észrevenni, hogy valami van.

2013. szept. 3. 07:27
Parom mar több mint egy hete nem tud aludni, próbáltunk mar mindenfele gyógynövényes nyugtatót, teát,semmi se segített nem tudnátok tanácsot adni mit csináljunk?Orvoshoz nem megy,felesleges csak nyugtatókkal tömnék őt azt meg nem akarjuk.Kinek mi vált be az alvás zavar ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook