Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehorzsoltam a tenyeremet, de a fertőtlenítés ellenére nem sikerült minden koszt kimosni a sebből, lehet ebből baj? Mit tehetek? fórum

Lehorzsoltam a tenyeremet, de a fertőtlenítés ellenére nem sikerült minden koszt kimosni a sebből, lehet ebből baj? Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


10. Linda111 (válaszként erre: 9. - Nesson)
2013. szept. 3. 16:10
Köszi szépen, a kosz már nem látszik, mert mintha picit gennyesedne, de nem fáj....remélem, begyógyul magától szépen.
9. nesson (válaszként erre: 2. - Linda111)
2013. szept. 3. 09:23
Jó pár éve én is így jártam. A bal tenyeremen lett egy hatalmas seb, egészen húsig felszedte az aszfalt a bőrt. Engem egyszerre vittek a kórházba, az ellátás nem volt vmi szuper. Tetanuszt kaptam, de a sebet csak felületesen tisztították. 2 hét után mehetettem újra a kórházba, mivel kavics és homok maradt a sebben. Szépen gyógyult, nem is gennyesedett. De fájt ahogy megnyomtam a már begyógyult sebet. A házi orvos küldött vissza a kórházba. A kórházban felvágták és rendesen kitisztították, a doki meg is mutatta mit szedett ki a sebből, nem volt szép látvány. Összevarrta és azóta semmi baj, szépen begyógyult újra. Szóval ha látszik a bőröd alatt a szürke folt én a helyedben megmutatnám egy orvosnak. Mielőbbi gyógyulást és óvatosan a bringázással ;)
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Ittmost)
2013. szept. 2. 20:34
A genny kihozza? Azért kell sérüléskor kitisztítani rendesen, hogy lehetőleg ne legyen gennyes.
2013. szept. 2. 19:49
Oké, köszi mindenkinek, amugy nem vagyok parázós, csak csunyán néz ki :/
6. kisj
2013. szept. 2. 19:47

nem fog elfertőződni (az horzsolásos sebek ritkán tesznek ilyet)

csúnyának tűnnek, de ha kitisztítottad nem valószínű, hogy gond lesz vele

2013. szept. 2. 19:47

Ne idétlenkedj; orvoshoz kell menni! Főleg ha nagy bringás vagy, mert holnap is eshetsz!!


A fiam is ilyennel idegesített 3 hete.

2013. szept. 2. 19:46
Én nem aggódnék előre,szerintem a genny kihozza.Ha egyébként parázós vagy,akkor viszont menj orvoshoz.
2013. szept. 2. 19:18
Ha kosz maradt benne, simán elfertőződhet. Ha nem bírod kiszedni, menj el orvoshoz. Kiszedik a bent lévő darabkákat, esetleg kapsz egy tetanuszt.
2013. szept. 2. 19:15
Elestem biciklivel, csúnyán lehorzsoltam a tenyeremet. A sok fertőtlenités ellenére a koszt nem sikerült teljesen kimosni a sebekből, mert mélyen beledörzsölődött, benne maardtak a sebekben a szürkés foltok. Mit lehet ezzel kezdeni? Nem fog elfertőződni, ha igy hagyom?
2013. szept. 2. 19:13
Horzsolásos sebbel kapcsolatos, segitsetek légyszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook