Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell kifújni a húsvéti tojást? fórum

Hogyan kell kifújni a húsvéti tojást? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 17. 07:29
Én eddig nagyobb tűvel lyukasztottam ki óvatosan, persze aminek a végén egy gömb volt, hogy az ujjam se lyukadjon ki :) , most viszont rákaptam, hogy az elektromos körömreszelő készletben található hegyes csiszolófejjel fúrom ki a két végét. Ugyanezzel a géppel és fejjel utána tudod karcolni is a mintát a megfestett tojásra (előbb befested a lével, majd visszacsiszolod rajta a színt úgy, hogy kiadja a kívánt mintát.) Az adatlapomon megpróbálok erről képet feltenni ha sikerül :))) Sok sikert!!!
2009. ápr. 9. 15:36

Nemrég láttam egy számomra is új technikát: szívószállal! A hölgy kilyukasztotta a tojást, beledugta a szívószálat (pl. a 2 dl-es dobozos üdítőkhöz használt hegyesedő végűt), azon keresztül fújta be a levegőt, és úgy nagyon könnyen kijött a belseje, nem horpadt be a haléntéka a fújástól...


A kolléganőm meséli, hogy a lyukasztást smirglivel szokta csinálni, körbe-körbe dörzsöli a tojást rajta, míg szép szabályos lyuk lesz a héjon.

11. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 9. - Suhi)
2009. ápr. 8. 07:18
Külön én sem de az utóbbi időben gyüjtögetem,ha valamihez tojás kell akkor kifújom,nem feltöröm:)
2009. ápr. 8. 04:46
Én a kifújt tojásokba vékony sugárban vizet csorgatok, két végét befogva jól átöblítem így sosem büdösödik meg.
9. Suhi
2008. márc. 16. 14:38

fecskendő tűvel:) én azzal szívom ki a belsejét ... vagy fújom, és azzal tisztítom is.


De idén már nem csinálom, mert 30ft-os tojást már sajnálok, ugyhogy most hungarocell tojást szalvétatechnikázom.... ha nagyon nem sikerülne, próbáld ki ezt :))

2008. márc. 16. 14:32
Köszönöm a tippeket!:)Ez első széttörött,persze mire már majdnem kifújtam az egész tojást:)
7. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Dus)
2008. márc. 15. 20:23
Folyó víz alatt kitisztul. Aztán kiszárad egy éjjel alatt.
6. dus
2008. márc. 15. 20:06

Sziasztok!


Én is fújtam ki most 10 db-ot, de valahogy tisztítani kellene! Szintén kés hegyével ütögetem meg, kicsi lyukon kifújom, óvatosan fogom, össze ne roppanjon.

De valahogy ki kellene fertőtleníteni a kifújt tojásokat, hogy ne legyen szaguk.

Tud valaki ere valami tippet, praktikát?

5. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Szabeebabee)
2008. márc. 14. 12:51
Csiszolópapírral vagy akár körömreszelővel meg szoktam vékonyítani a tojás két végén a héjat.... azon átdöfök egy nagy tűt és kicsit mozgatom, hogy kellő méretű legyen a lyuk, közben a tűvel összekeverem a tojás belsejét is, és így könnyebb kifújni. :o)
2008. márc. 14. 12:47
Én kicsi szöggel szoktam és kalapács vagy késnek a végével ütögetem óvatosan. Jó erősen kell arcból fújni.
2008. márc. 14. 12:15
Én is hegyes késsel szoktam kilyukasztani, és arcból fújom, és közben a tojást egy kézzel körbefogom. Ha jó kemyén a tojás héja, már az elsőnél sikerülni fog.
2008. márc. 14. 11:24
A tojás két végét óvatosan előbb egy hegyes késsel megkoccantom,utána tűvel nagyítok a lyukon,mert ha a késsel próbálom,nagyobb darab beszakadhat.Kb 2-3mm átmérőjű lyukon már jó erős fújással szép lassan kicsurog a tojás.Nekem kb 5-6-odik próbálkozásra sikerül :)
2008. márc. 14. 11:14
Tudja valaki,hogyan kell tűvel,vagy bármi mással kilyukasztani,majd kifújni a tojást?Szeretném kipróbálni,de nem tudom hogyan kell neki állni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook